Jump to content

Player Program önerisi

The_Undertaker
 Share

Recommended Posts

Pot Player her ikisi için de ideal.

Şahsen müzik için Aimp kullanıyorum.

Kaliteli müzik kaliteli mp3 dosyasından başlar. Elindeki mp3 dosyaların kalitesi düşük videolardan konvert etme ise fazla beklentin olmasın.

Kısıtlı kaynaklar olmasına rağmen Flac türünü tavsiye ederim.

Bu konu ile ilgil müsait zamanda görsel bir rehber hazırlamayı düşünüyorum.

• Like 1
  • Thanks 1

DJ_Rush, 4 dakika önce yazdı:

Kaliteli müzik kaliteli mp3 dosyasından başlar. Elindeki mp3 dosyaların kalitesi düşük videolardan konvert etme ise fazla beklentin olmasın.

Dediğiniz ikiliyi daha önce kullanmıştım aslında ama PotPlayer ekran kartını kullanarak film açtığı için ekran kartımın ısınmasına sebep oluyordu. AIMP ise bir müzik açık iken diğerine geçince müziğin 3. ve 4. saniyesinden itibaren başlıyordu bu yüzden silmiştim. Elimdeki filmler ve müzikler yüksek kaliteli convert edilmiş değiller bu arada. Bir de PotPlayer de her açtığım müzik yada film için ekstra bir PotPlayer daha açıyordu onu da kapatamamıştım.

Ben iptv-müzik-flim gibilerini  "QMPlay2" ile hallediyorum iptv için donmayı engelliyor flimler için yüksek kaliteli sunum veriyor Müzikler içinse exloyzer sayesinde hallediyorum.

Kendi sitesi :

Please register to see this content.

denemkte fayda var.

koly gelsin...

Edited by bynec
  • Like 1

Çok uzun süre video oynatıcılardan Gom player' ı kullanmış olan birisi olarak ben müzikte aimp kullanıyorum (mobil dahil), video player da da VLC kullanıyorum. Bana göre VLC video oynatıcılar arasında en iyisi. Videoyu sürükle bırak var, altyazıyı sürükle bırak var, iptv linklerini açabiliyor, 3D konusunda çok iyi olmasada çok basit ayarlarla 3D video da oynatıyor. Video oynatıcı da benim için tartışmasız en iyisi VLC player. Bu arada 3-5 yıl pc' imde Gomplayer, Kmplayer… olmak üzere birçok video oynatıcı kullanıyordum. Artık VLC  dışında kullanmıyorum. Hemen hemen desteklemediği format yok.

• Eskiden müzik ve  video'larla ilgilenirdim bir çok oynatıcı arasında özellikle powerdvd o dönemler meşhurdu.Kodek vb.paketler pek yaygın değildi varsada tercih edilmezdi.
  • Video oynatıcıları içerisinde benim en çok beğendiğim hep VLCMedia player olmuştur.Sebebi ise,içerisinde video ses oynatmanın yanı sıra "ağ yayınları,radyo,video kaydetme dönüştürme" vb.geniş özellikleri barındırmasından kaynaklı ve bir çok platformada destek vermekte.MacOSX,Windows,Linux,Android vd.Tek başına kodeksiz çözüm bir prog.
  • Diğer seçenekler arasından da BSPlayer'ı önerebilirim video,ses alt yazılı özellikte filmlerde otomatik olarak eklenme vb.geniş özellikleri var.buda iyi bir seçenek olabilir.
  • WinAmp'ın yerini , arkadaşların önerdiği AIMP Player aldı artık işini layıkiyle yapan müzik oynatıcısı ve eklentileriylede oldukça yaygın kullanıcı kitlesine sahip sürekli güncellemekteler.
  • SMPlayer'da VLCPlayer'ın alternatifi diyebiliriz smplayer donanımı çok az kullanmasıyla önerdiğim kaliteli bir video ve ses uygulaması diyebilirim  kodeksiz çözüm istenirse tavsiye ederim.
  • Müzikte de arayüze önem veriliyorsa eğer AIMP Player'ın yanısıra,ITunes ve alternatifi
    programlarıda seçenek olarak karşımıza çıkmakta.

Kolay gelsin.

VentMois, 9 saat önce yazdı:

Film için BS player kullanıyorum  en iyi özellikleri altyazı bulması ve  ac3 filtresine erişim vermesi kısık sesli bile olsa film deli ses verir.

Müzik için ise Microsoftun Groove 

Teşekkür ederim hocam Gom Player ile AIMP kurdum bunlar bana yeterli. Zaten filmi arada sırada izliyorum. Genelde müzik dinlediğim için önceliğim müzik player'dı onu da AIMP kurarak hallettim. Teşekkür ediyorum tekrardan.

• 2 hafta sonra ...

Önce AIMP kurup sonrasında K-Lite Codec Pack Standardı(Megasına gerek yok)  tercih edilen müzik çalar Aimp, tercih edilen video oynatıcı Media Player Classic şeklinde ayarlayıp, Video renderer kısmını MadVR seçtik mi en kaliteli çıktıyı alırız. MadVR ve Lav Filters gerekli ayarları yapılıp istenilen her oynatıcıdan yüksek performans alınabilir. K-lite Codec Pack hepsi bir arada gerekli ayarlamalarla son kullanıcıya bu imkanı tanıdığından benim favorim. 

MrRush, 18.02.2020 - 10:19 yazdı:

FLAC  müzik veya kayıpsız müzik dinlemek için dolayısıyla kayıpsız sesi alabilecek ekipmanları olması lazım. Kaliteli ses kartı, DAC, amfi, hoparlörler vs. Sadece FLAC müzik dinlemek için milyonlarca lira para harcayan odyofiller var. Şahsen param olsa bende gözümü kırpmadan harcardım. Hepimizin evinde olan standart hoparlör veya kulaklıklar ile MP3 ve FLAC arasında ki fark anlaşılmaz. Boşuna depolama israfı. Ama sonradan değerlendirmek üzere arşiv yapmak istersen ona birşey diyemem.

The_Undertaker, 18.02.2020 - 09:32 yazdı:

Herkese iyi günler. Bilgisayarımda kullanabileceğim kaliteli müzik dinlemek için ayrı film ve video izlemek için ayrı player programları arıyorum. Kullandığınız yada kullanmış olduğunuz memnun kaldığınız player programları var mı? Önerileri bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Müzik için bende AIMP kullanıyorum. Kendi sitesinde çeşitli özellikler ekleyebileceğin veya görünümünü değiştirebileceğin bolca PlugIn ve Skin bulunmakta. Videoları oynatmak içinse Mirillis Splash öneririm. Uzun zaman boyunca ücretli bir programdı kendisi. Fakat sonradan ücretsiz yaptılar. Hem crack derdi vs. yok, hemde bence oynatıcılar arasından en iyilerden biri, ve çok basit, sade bir arayüzü var. Ayrıca tüm oynatıcılar arasından 60 FPS olmayan videoları bile 60 FPS gibi akıcı bir biçimde oynatmaya yarayan Motion² özelliği bulunmakta. Bir denemeni öneririm.

Edit yapıyorum beyler. PotPlayer'i kaldırdım yerine VLC kurdum müzik dinlemek için ise Aimp kurulu fakat sadece bu programda gördüğüm bir sıkıntı var müzik dinlerken takılma sorunu yaşıyorum Aimp ile. Çözemedim halen. Tema özelliği olduğu için çok seviyorum ama sanırım alternatif aramam gerekiyor. 

kara.ejder.323, 13 saat önce yazdı:

Önce AIMP kurup sonrasında K-Lite Codec Pack Standardı(Megasına gerek yok)  tercih edilen müzik çalar Aimp, tercih edilen video oynatıcı Media Player Classic şeklinde ayarlayıp, Video renderer kısmını MadVR seçtik mi en kaliteli çıktıyı alırız. MadVR ve Lav Filters gerekli ayarları yapılıp istenilen her oynatıcıdan yüksek performans alınabilir. K-lite Codec Pack hepsi bir arada gerekli ayarlamalarla son kullanıcıya bu imkanı tanıdığından benim favorim. 

Bu dediğinizi bir deneyeyim hocam yıllarca MPC kullanmıştım şimdi hiç yüzüne bile bakmıyordum ama yorumunuzdan sonra tekrar deneyeyim olmazsa. 

muan, 5 dakika önce yazdı:

Vlc Player kesinlikle. Bir çok özelliği var, keşfedince sende seveceksin.

Şuan video-film için VLC kurdum hocam fena değil. 

MrRush, 15 saat önce yazdı:

Pot Player Çoklu pencere devredışı bırakma(Dosyaları aynı pencerede oynatma):

PotPlayer çok ağır bir program sildim sistemden. 

The_Undertaker, 18.02.2020 - 10:25 yazdı:

Dediğiniz ikiliyi daha önce kullanmıştım aslında ama PotPlayer ekran kartını kullanarak film açtığı için ekran kartımın ısınmasına sebep oluyordu. AIMP ise bir müzik açık iken diğerine geçince müziğin 3. ve 4. saniyesinden itibaren başlıyordu bu yüzden silmiştim. Elimdeki filmler ve müzikler yüksek kaliteli convert edilmiş değiller bu arada. Bir de PotPlayer de her açtığım müzik yada film için ekstra bir PotPlayer daha açıyordu onu da kapatamamıştım.

o geçiş özelliği yumuşak geçişle alakalı o ayarı kapatınca öyle birşey yapmazdı aimp 1.0 sürümünden belli kullanan biriyim :)

Video konusuna gelince burda paylaşılanlar arasında en stabil ve hızlı çalışan aynı zaman %100 türk yapımı olan bu forumdada konusu bulunan C Media Player'i Denemeni tavsiye ederim = >

• Like 1

SoNKraL_, 3 saat önce yazdı:

o geçiş özelliği yumuşak geçişle alakalı o ayarı kapatınca öyle birşey yapmazdı aimp 1.0 sürümünden belli kullanan biriyim :)

Video konusuna gelince burda paylaşılanlar arasında en stabil ve hızlı çalışan aynı zaman %100 türk yapımı olan bu forumdada konusu bulunan C Media Player'i Denemeni tavsiye ederim = >

Geçiş özelliğini bulamadım nereden kapatacağım?

SoNKraL_, 7 saat önce yazdı:

Merhaba @SoNKraL_, uygulamamıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. C Media Player Geliştirici Ekibi olarak her zaman daha iyisi için çalışıyoruz. Bir sonraki önemli güncelleme çok yakında son kullanıcılara sunulacak. Güncellemeyle birlikte bir çok düzeltme, iyileştirme ve yeni özellikler sizleri bekliyor. Beklemede kalın :)

Bir sorunuz veya görüşünüz olursa bize yazmaktan çekinmeyin!

C Media Player Geliştirici Ekibi

[email protected]

Edited by cmediaplayer
  • Thanks 1

cmediaplayer, Şimdi yazdı:

Merhaba @SoNKraL_, uygulamamıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. C Media Player Geliştirici Ekibi olarak her zaman daha iyisi için çalışıyoruz. Bir sonraki önemli güncelleme çok yakında son kullanıcılara sunulacak. Güncellemeyle birlikte bir çok düzeltme, iyileştirme ve yeni özellikler sizleri bekliyor. Beklemede kalın!

Bir sorunuz veya görüşünüz olursa bize yazmaktan çekinmeyin!

C Media Player Geliştirici Ekibi

[email protected]

Bende tam yazacaktım güncelleme ne zaman geliyor diye :D bu çok iyi oldu teşekkürler bilgi için iyi çalışmalar

• Like 1