Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

intel Hd Graphics

nrnr
 Share

Recommended Posts

Merhabalar.

1. nesil Intel i5-560m işlemciye sahip eski bir dizüstü bilgisayar Intel HD Graphics sürcüsü yüklendiğinde donuyor ve fan son ses çalışıyor. Devre dışı bıraktığımda veya kaldırdığımda hiçbir sorun yok ancak bildiğiniz gibi Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı devreye girdiğinden 15.6" geniş ekranda 1024x768 çözünürlük berbat oluyor. Sadece windows 8.1 ve 10'da bu oluyor. Linux'ta da sorunsuz çalışıyor. RAM(memtest ile test ettim.), ssd(yeni sayılır) ve işlemcide(başka bir işlemci ile de denedim aynı sorun devam ediyor.) sorun olmadığına eminim. Harici ekran kartında da problem yok (gt 420m). Ayrıca Intel'in ilgili görüntü driverının son sürümü, sanırım Windows 8.1'i desteklemediğinden, kurulmuyor (driver link). 247477047_EkranAlnts.PNG.cc3557101412b3acc1d7bb08c900431e.PNG Dell'in kendi sitesinden veya windows update üzerinden sürücüyü edindiğimde ise başta belirttiğim sorun olşuyor.

Sizce bu sorun sürücüden mi eskimeye bağlı olarak donanımdan mı kaynaklanmıştır? Linux'ta sorunsuz çalışan bilgisayar neden Windows 8.1 ve 10'da sorun oluşturuyor? Windows 7 yüklesem düzelir mi?

Edited by nrnr

nrnr, 3 saat önce yazdı:

Merhabalar.

1. nesil Intel i5-560m işlemciye sahip eski bir dizüstü bilgisayar Intel HD Graphics sürcüsü yüklendiğinde donuyor ve fan son ses çalışıyor. Devre dışı bıraktığımda veya kaldırdığımda hiçbir sorun yok ancak bildiğiniz gibi Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı devreye girdiğinden 15.6" geniş ekranda 1024x768 çözünürlük berbat oluyor. Sadece windows 8.1 ve 10'da bu oluyor. Linux'ta da sorunsuz çalışıyor. RAM(memtest ile test ettim.), ssd(yeni sayılır) ve işlemcide(başka bir işlemci ile de denedim aynı sorun devam ediyor.) sorun olmadığına eminim. Harici ekran kartında da problem yok (gt 420m). Ayrıca Intel'in ilgili görüntü driverının son sürümü, sanırım Windows 8.1'i desteklemediğinden, kurulmuyor (

Please register to see this content.
). 247477047_EkranAlnts.PNG.cc3557101412b3acc1d7bb08c900431e.PNG Dell'in kendi sitesinden veya windows update üzerinden sürücüyü edindiğimde ise başta belirttiğim sorun olşuyor.

Sizce bu sorun sürücüden mi eskimeye bağlı olarak donanımdan mı kaynaklanmıştır? Linux'ta sorunsuz çalışan bilgisayar neden Windows 8.1 ve 10'da sorun oluşturuyor? Windows 7 yüklesem düzelir mi?

s.a kardeş bakım yaptınmı bekli temizlenmesi lazımdır  ben 6 ayda bir  bakım yapıyorum he yapıldı var sayıyorum windows 7 devam et  window 8.1 veya 10 driverlar güncel yoksa ürünün kendisine ait illa sıkıntı oluyor  ben win 10 yükledigimde usb 3.0 sürücü kurmuyor hata veriyor firmalar nasıl para kazancak win 10 kursunlar şart oldu illa kuracaklar pc nin destegi eksik hop at çöpe yeni windows 10lu pc gelsin paralar gelsin aklıma gelen şimdilik bu  kolaygelsin iyi günler