Jump to content

Emekli Maaşı Promosyonu

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

Burada emekli olan azdır gerçi ama yinede olan ve ya büyük yakını olan vardır. 

İncelediğim kadarıyla Türkiye de bilinen büyük özel ve kamu bankaları belli promosyonu veriyorlar. Özetle 2000 TL ve üzeri maaş için en büyük rakam 450 TL. 

Bana bu gün maaşımı aldığım iş Bankası ından mesaj geldi. Yani belirli bir rakam falan yokta hatırlatıcı nitelikte promosyon zamanı geldi gelirseniz görüşürüz gibisinden.  3 yıl önce 375 TL aldım diye hatırlıyorum.  3 yıllık maaş için hiç de iyi değil tabi bu rakamlar.  Bizim ülkemizde maalesef böyle vermeye geldimi çay kaşığı ile almaya geldimi kepçe ile. Bence en az % 100 zamlı olmalı. Çünkü 3 yıl önce krizden önce tüm şirketler müthiş kâr ve büyüme kaydettiler.

Sizlerin bu konuda bir bilginiz varmı?  Yeni zamlı rakam falan alan duyan oldumu mesela  veya pazarlığı sıkı tutsak rakam yükselirmi? Gerçi SGK ile Bankalar Birliği bile henüz görüşmedi diye biliyorum. Bunumu beklemeli?  v.s. v.s.  ?

• Like 1

tanertan33, 3 dakika önce yazdı:

SGK ile Bankalar Birliği görüşmesini bekleyin bence,sanırım aartıracaklar meblağı,ondan sonra da bankalr birz daha limit artirir.tahminim en alltaki grubu 500 tl yapacaklar

Şimdi okudum internette TBB nin Bir çalışmamız yok diye net bir bilgi verdiğini diğer bir yerdede yanlış anlamadıysam TBB dahil değil diyor. Ama sanırım özel kampanya yapan bankaların anlaşmalarına dahil değil anlamında da olabilir.

Bu Abd ambargoları ve kriz öncesi 17 yıllık Akp döneminde Köklü şiketlerin % 3000 e varan büyümeler kaydettiğini okumuştum. hal böyle iken devlet hükümet tuiki falan yaptı zaten yapacağını..!  kendileri Temel şeylere tek seferde % 50 zam yaptı ama bizim maaşlara tüfe  % 6.5 diye o kadar zam yaptı. ! Yani o farkta bu ay gelen doğalgaz faturası farkını ödemez !  ve hal böyle iken Şimdi baktım İş bankasının "güncel" promosyon bilgilerinede o da 31 aralık 2020 ye kadar ek avantajlar geçerli ve sonrası saklı olmak şartıyla verilecek rakamlar yine aynı ! Yazıklar olsun yav.. 

abdulhey_, 1 saat önce yazdı:

Şimdi okudum internette TBB nin Bir çalışmamız yok diye net bir bilgi verdiğini diğer bir yerdede yanlış anlamadıysam TBB dahil değil diyor. Ama sanırım özel kampanya yapan bankaların anlaşmalarına dahil değil anlamında da olabilir.

Bu Abd ambargoları ve kriz öncesi 17 yıllık Akp döneminde Köklü şiketlerin % 3000 e varan büyümeler kaydettiğini okumuştum. hal böyle iken devlet hükümet tuiki falan yaptı zaten yapacağını..!  kendileri Temel şeylere tek seferde % 50 zam yaptı ama bizim maaşlara tüfe  % 6.5 diye o kadar zam yaptı. ! Yani o farkta bu ay gelen doğalgaz faturası farkını ödemez !  ve hal böyle iken Şimdi baktım İş bankasının "güncel" promosyon bilgilerinede o da 31 aralık 2020 ye kadar ek avantajlar geçerli ve sonrası saklı olmak şartıyla verilecek rakamlar yine aynı ! Yazıklar olsun yav.. 

Niye yazıklar olsun ki,dikenli kazıklar olsun

abdulhey_, 11 saat önce yazdı:

Can kardeşler iyi diyorsunuzda zaten aldığımız maaş kuş kadar bir şey bunuda ayın ilk beş gününde çekiyoruz o zaman banka bu paradan ne kazanıyor hiç bir şey buradan yani bankalardan üç yılda bir dilenci gibi para bekleyeceğimize maaşlara büyük zam artışı için çaba göstermeliyiz 

Ben de emekliyim.  Maalesef 450 TL den fazla veren banka yok gibi. Ancak, bazı bankalar bankacılık işlemlerinizle ilgili küçük ayrıcalıklar

tanıyabileceklerini ifade ediyorlar. (Havalelerden masraf almama, kredi faizlerinde az da olsa indirim vb...)

Şu an ben de düşünmekteyim. Maaş aldığı bankada mı kalayım, yoksa başka bir tercih mi yapayım.

Esenlikler...

• Like 1

ferkut1, 2 saat önce yazdı:

Ben de emekliyim.  Maalesef 450 TL den fazla veren banka yok gibi. Ancak, bazı bankalar bankacılık işlemlerinizle ilgili küçük ayrıcalıklar

tanıyabileceklerini ifade ediyorlar. (Havalelerden masraf almama, kredi faizlerinde az da olsa indirim vb...)

Şu an ben de düşünmekteyim. Maaş aldığı bankada mı kalayım, yoksa başka bir tercih mi yapayım.

Esenlikler...

Değişen birşey yoksa değiştirmeye gerek varmı?  En iyisi ne olur ne olmaz hesabına en azından sözleşme nin dolmasını beklemek. En son duruma göre karar vermek.  Yok yine elimiz boş kabullenecez gibi!  Aslında şu hükümetlerin milleti soymasını , sömürmesini kökten kaldıracak bir sistem geliştirmek.  

Ben 3.5 yıllık emekliyim. İlk maaşımı Denizbanktan aldım, Bulunduğum yer itibariyle banka olunca giren çıkan fazla olmayınca adamlar hemen ilgileniyorlar.

Ayrıca , EFT den masraf almıyor, Maaşının tamamını bir gün içerisinde çekebiliyorsun, Denizbank olmayan yerdeki atm den çekince masraf almıyor,  hatırlamadığım bir sürü + ufak tefek faydası var.  En güzel faydalarından biri bankamatiklerinde sıra yok. (Düşün Garantiyi-İşbankı-Diğer büyüklerin kuyruğunu) Kısacası ben memnunum. 

Şimdi 2 ay önce kendileri (Denizbank) önce haber vererek sonrada otomatik olarak 3 yıllık 450 TL yatırarak uzattılar. Yukarıfa Hasan835 arkadaşımız EFT den masraf alıyorlar demiş ama benden hala masraf almıyorlar. EFT masrafı bence çok güzel bir ayrıcalık. Bankalar 3-5 TL ye bile 3-5 TL EFT alıyor. Rakamlar çoğaldıkça can yakıyor.

KISACA;

Bence artık Banka bilgileri de aynı Cep telefonu gibi oldu. Yani telefon numaranı değiştirirsen hayatın perişan oluyor. Neredeyse bankanı değiştirirsen de aynı şey oluyor.

Benim tek bankam var. Başka hiç bir banka da hesabım yok. Denizbank hizmetlerinden ve şubemden memnunum. Dolayısıyla Banka değiştirip 3 yıl için mesela 100-150 TL fazla alacağımı bilsem değiştirmem. Naçizane herkese tavsiyem de bu olur. Bankanızdan memnun iseniz (otomatik ödeme talimatları, diğer kişilere size havale etmeleri için verdiğiniz banka bilgileri-ve olabilecek başka sıkıntıları düşünerek) bankanızı değiştirmeyin derim.

Promosyonu yeni uzatacaklar arkadaşlar da şu andan itibaren geçerli olan promosyon şartlarını (yani faydalanacakları şeyleri) teyit ettirsinler. 

• Like 4

abdulhey_, Bir saat önce yazdı:

İş Bankası internet şubesinde ödemeler veya başvurular satırında emekli maaşı var. Alt satırda promosyon var. Ona tıklayınca devam eden sözlesmeniz var uyarısı çıkıyor. Ama tarih bilgisi falan yok.

Bana da aynı mesajı verdi. Size gelen gelin görüşelim mesajı bana da gelmişti.Ama henüz gidip görüşmedim.

Boş bir zamanımda gidip görüşmeyi düşünüyorum.

Kredi kartı aidatı yok. Aylık 3 veya 5 (tam hatırlamıyorum) eft ve havaleye ücret almıyor. Faturalarım da otomatik ödeniyor.

Bankayı değiştirmeyi düşünmüyorum .

Promosyon alıpta bankasını değiştirmek isteyenler 3 yıl beklemesine gerek yok promosyon aldığınız bankaya gidip almış olduğunuz promosyon tutarını bankaya iadesini yapıp farklı bir bankaya maaşını taşıyarak yeniden promosyon alabiliyorsunuz.

• Like 1

caprice77, 9 dakika önce yazdı:

Promosyon alıpta bankasını değiştirmek isteyenler 3 yıl beklemesine gerek yok promosyon aldığınız bankaya gidip almış olduğunuz promosyon tutarını bankaya iadesini yapıp farklı bir bankaya maaşını taşıyarak yeniden promosyon alabiliyorsunuz.

Aldığınız promosyonu iade ederek istediğiniz kadar banka değiştirebilirsiniz.  Bu konuda tartışma yok.

Yani banka değiştirmek için sürenin bitimini beklemeye gerek yok.

Promosyon iadesi (aldığınız promosyon tutarını 36 aya bölerek - kalan ay kadar parayı iade ederek) yaparak süre bitmeden değiştirilebilir.

Promosyon süreniz bittiğinde bankanız otomatik olarak süreyi uzatıyor ve hesabınıza 450 TL güncel promosyon tutarını yatırıyor. Uygulama bu yönde.

Benim diyeceğim elbette çıkarlarımızı korumalıyız, elbette haklarımızı aramalıyız ama bir de unutmamak lazım "Az tamah çok zarar verir."

Yani 50-100 TL promosyon için öngörülemeyen sıkıntılar yaşayabiliriz.

• Like 1

NAMIKABI, 1 dakika önce yazdı:

Aldığınız promosyonu iade ederek istediğiniz kadar banka değiştirebilirsiniz.  Bu konuda tartışma yok.

Yani banka değiştirmek için sürenin bitimini beklemeye gerek yok.

Promosyon iadesi (aldığınız promosyon tutarını 36 aya bölerek - kalan ay kadar parayı iade ederek) yaparak süre bitmeden değiştirilebilir.

Promosyon süreniz bittiğinde bankanız otomatik olarak süreyi uzatıyor ve hesabınıza 450 TL güncel promosyon tutarını yatırıyor. Uygulama bu yönde.

Benim diyeceğim elbette çıkarlarımızı korumalıyız, elbette haklarımızı aramalıyız ama bir de unutmamak lazım "Az tamah çok zarar verir."

Yani 50-100 TL promosyon için öngörülemeyen sıkıntılar yaşayabiliriz.

Aynen dediğiniz gibi maaşımı ziraatten alıyordum emekli maaşımı da ziraatten alıyorum bende promosyon için bankamı değiştirmem, 

karamanın koyunu sonradan çıkar oyunu na gelmemek için bildiğiniz alıştığınız aşina olduğunuz bankadan alın

• Like 2

Benim bankam iş bankası. Bankacılık ta teknoloji olarak öncüdür. 

Epey zaman Ziraat tan aldım emekli maaşımı bana banal geldi. Niye çünkü devletin çiftliği!   En son ek hesap konusunda epey bir tartıştık. Resmen haraç gibi faiz alıyorlar. En sonunda kapatmadan hesabı iş bankası na tasıdım. Aslında geç bile kaldım. Çünkü iş bankası nda tüm yollardan işlem im vardı. Yani her şeyi cepten yapabilirim.

Esas mesele ise promosyon konusunda 3 yıl da her şey kat kat zamlanmışken hâlâ aynı parayı almak. Kendimi dolandırılmış hissediyorum.

Ve bu duygu günden güne artıyor. Çünkü dolar ve altının durumu malum. Birde herşeye kat kat zam geliyor.

Yani çok merak ediyorum siz bu duyguları yaşamıyormusunuz?!

• Like 1

abdulhey_, 19.02.2020 - 21:16 yazdı:

Benim bankam iş bankası. Bankacılık ta teknoloji olarak öncüdür. 

Epey zaman Ziraat tan aldım emekli maaşımı bana banal geldi. Niye çünkü devletin çiftliği!   En son ek hesap konusunda epey bir tartıştık. Resmen haraç gibi faiz alıyorlar. En sonunda kapatmadan hesabı iş bankası na tasıdım. Aslında geç bile kaldım. Çünkü iş bankası nda tüm yollardan işlem im vardı. Yani her şeyi cepten yapabilirim.

Esas mesele ise promosyon konusunda 3 yıl da her şey kat kat zamlanmışken hâlâ aynı parayı almak. Kendimi dolandırılmış hissediyorum.

Ve bu duygu günden güne artıyor. Çünkü dolar ve altının durumu malum. Birde herşeye kat kat zam geliyor.

Yani çok merak ediyorum siz bu duyguları yaşamıyormusunuz?!

Benimde şu an iş bankası ziraate geçmeyi düşünüyorum.Ziraatin emeklilere verdiği ayrıcalıklar başaka bankalarda yok.Cepten yine herşeyini yapabilirsinZiraat kredide kolaylık tanıyor.Diğer bankalara göre

temhem, 8 saat önce yazdı:

Benimde şu an iş bankası ziraate geçmeyi düşünüyorum.Ziraatin emeklilere verdiği ayrıcalıklar başaka bankalarda yok.Cepten yine herşeyini yapabilirsinZiraat kredide kolaylık tanıyor.Diğer bankalara göre

he güzel ayrıcalık veriyor. :)  Bir ek hesabı kapatana kadar ocağıma incir ağacı dikiliyordu. zaten bende ziraatte idim uzun süre daha doğrusu emekliye ayrıldığımdan beri sırf bu yüzden ve en ufak bilgi edinmeyi devlet sırrı gibi saklamalarından (tabiki müşteriyi keklemek için..) vede memurların lakayıtlığından  ziraatten iş bankasına taşıdım.

İş kredi faizlerini geç düşürüyor veya devlet bankalarının hepsi düşürdükten sonra düşürüyor.  Şu anda hala merkez bankasının son faiz indirimini uygulamış değil. Yoksa güncel olarak aynı olurdu. Ya ben sevmiyorum öyle sanki padişahın huzuruna çıkar gibi araya adam sokma v.s. yalakalığı falan..  Geçen işcepten başvurdum epey bir kredi için gece olunca takibe takılıyor. yoksa mesai saatleri içerisinde istediğin kadar yaz hemen geçiyor hesaba. ama 40-50 bin limiti var galiba ihtiyaç kredisinde.  yani 1-2 puan için Devletle uğraşamam. aslında birazda prensip meselesi. Parada prensip size göre aptallık olabilir Bence şeref.  3 yılda 450 tl den fazla promosyon vermeyen bankalar çıkarı olmasa o 1-2 puanı bile vermez. ne çıkarı var ? Oy çıkarı var..  Akp iktidarda kaldıysa bu sadakalarla kaldı. yoksa reelde bir şeyler verdiyse bile kat be kat geri aldı.

Kaldıki Kredi kullanmaktan nefret ediyorum. bazı enstrümanları kapattım. biraz ihtiyaç kredisi var onuda kapattımmı artık banka birazda benim peşimde koşsun..

12 yıldır emekliyım 2 Yıldır Ziraat Bankasından maaşımı almaktayım. 10  yıl da değişmediğim Özel banka kalmadı. nedeni ise ev alacaktım 65.000 tl eksiğim vardı 4 yıl çalıştığım işbankası bana kredi vermedi. Vermediği gibi 4000 tl kredi kartı Borca Soktu. Kara Listeye Alındım. Yapı kredi maaşını bize taşırsan kredi veririiz dediler ancak 3 ay gibi oyaladılar. sonra ek gelir istediler.  Daha sonra Akbanka geçtim. Onlarda

2.20 den faizle kredi vermeye çalıştılar ve ek ssk lı çalışan kefil istediler. Şanşa Ziraat Bankasına uğradım ?...? Hn La tanıştım durumu anlattım. Hemen 1.80 den kredi çıkardılar . Allaha Şükürler OLsun Başımı Sokabileceğim Evimi Aldım. 2.000 Tl kredi Mevduat Hesabı Açtılar (Paran Yoksa Hesapta Faturalar Kredi Kartı Borcu Oradan Ödeniyor) Bankaların Kara Listede Olduğumdan(iş Bankası Sayeinde) Kredi Kartı Vermemişlerdi 3.000 TL LIK kredi Kartı Çıkarttılar istersem 8.000 tl ye kadar  internetten veya cep şubeden limit arttıabileceğimi söylediler.

ve en iyisi Özel Bankaların Halen Yapmadığı. Kredi Faizleri Düştükçe ?...? Hanım Arayıp Beni Arayıp  Yeniden Yapılandırma yapalım diyor ve hiç şubeye gitmeden online Bankacılığı vasıtasıyla sadece evrakları okudum onaylıyorm diyerek 2 Kes yapılandırma Yaptım.

Hiç Şubeye Gitmeden Online Bankacılığı İle Hem cepten Hemde İnternetten İşlerimi Kolayca Yapıyorum.Şubeye Gittiğimde ise SıraNumarası Almadan ?...? Hn ın yanına gidip hem çay içiyorum hemde işlerimi yapıyorum.Yani Kısacası Memurların Lakalıtı olmadan Devlet Terbiyesiyle Ciddi Banka Olduğunu ispatladı. Ve Ne olursa Olsun Bankayla Çalışmaya Devam Edeceğim.

Edited by bynec
  • Like 1

abdulhey_, 10 saat önce yazdı:

he güzel ayrıcalık veriyor. :)  Bir ek hesabı kapatana kadar ocağıma incir ağacı dikiliyordu. zaten bende ziraatte idim uzun süre daha doğrusu emekliye ayrıldığımdan beri sırf bu yüzden ve en ufak bilgi edinmeyi devlet sırrı gibi saklamalarından (tabiki müşteriyi keklemek için..) vede memurların lakayıtlığından  ziraatten iş bankasına taşıdım.

İş kredi faizlerini geç düşürüyor veya devlet bankalarının hepsi düşürdükten sonra düşürüyor.  Şu anda hala merkez bankasının son faiz indirimini uygulamış değil. Yoksa güncel olarak aynı olurdu. Ya ben sevmiyorum öyle sanki padişahın huzuruna çıkar gibi araya adam sokma v.s. yalakalığı falan..  Geçen işcepten başvurdum epey bir kredi için gece olunca takibe takılıyor. yoksa mesai saatleri içerisinde istediğin kadar yaz hemen geçiyor hesaba. ama 40-50 bin limiti var galiba ihtiyaç kredisinde.  yani 1-2 puan için Devletle uğraşamam. aslında birazda prensip meselesi. Parada prensip size göre aptallık olabilir Bence şeref.  3 yılda 450 tl den fazla promosyon vermeyen bankalar çıkarı olmasa o 1-2 puanı bile vermez. ne çıkarı var ? Oy çıkarı var..  Akp iktidarda kaldıysa bu sadakalarla kaldı. yoksa reelde bir şeyler verdiyse bile kat be kat geri aldı.

Kaldıki Kredi kullanmaktan nefret ediyorum. bazı enstrümanları kapattım. biraz ihtiyaç kredisi var onuda kapattımmı artık banka birazda benim peşimde koşsun..

he gir de gör ? bakalım Karşıdan davulun sesi hoş gelir.Açıkçası ben 27 senedir.İş bankasından maaşımı alıyordum.Çalışırken sonrada devam ettim emekli olunca Sadece maaşını alıyorsan sorun yok.Tabiki

Genel imaj TBB ile SGK görüşme yapmayacaktı ama son aşamada iyi bir şey olmayacağını anladılar sanırım onun için bir görüşme yapılıp ortak rakamların belirleneceği yönünde. Rakam tahmini yapmak yersiz olur çünkü malumki hiç bir zaman Milletin gerçekliği ile hareket etmiyor bunlar ! Etseler iyi olur gerçi. İnşallah iyi bir rakam belirlenir. 

Yukarıdaki yazıma ilişkin olarak en somut güncel haber: 

Please register to see this content.

Edited by abdulhey_

bynec, 16 saat önce yazdı:

12 yıldır emekliyım 2 Yıldır Ziraat Bankasından maaşımı almaktayım. 10  yıl da değişmediğim Özel banka kalmadı. nedeni ise ev alacaktım 65.000 tl eksiğim vardı 4 yıl çalıştığım işbankası bana kredi vermedi. Vermediği gibi 4000 tl kredi kartı Borca Soktu. Kara Listeye Alındım. Yapı kredi maaşını bize taşırsan kredi veririiz dediler ancak 3 ay gibi oyaladılar. sonra ek gelir istediler.  Daha sonra Akbanka geçtim. Onlarda

2.20 den faizle kredi vermeye çalıştılar ve ek ssk lı çalışan kefil istediler. Şanşa Ziraat Bankasına uğradım ?...? Hn La tanıştım durumu anlattım. Hemen 1.80 den kredi çıkardılar . Allaha Şükürler OLsun Başımı Sokabileceğim Evimi Aldım. 2.000 Tl kredi Mevduat Hesabı Açtılar (Paran Yoksa Hesapta Faturalar Kredi Kartı Borcu Oradan Ödeniyor) Bankaların Kara Listede Olduğumdan(iş Bankası Sayeinde) Kredi Kartı Vermemişlerdi 3.000 TL LIK kredi Kartı Çıkarttılar istersem 8.000 tl ye kadar  internetten veya cep şubeden limit arttıabileceğimi söylediler.

ve en iyisi Özel Bankaların Halen Yapmadığı. Kredi Faizleri Düştükçe ?...? Hanım Arayıp Beni Arayıp  Yeniden Yapılandırma yapalım diyor ve hiç şubeye gitmeden online Bankacılığı vasıtasıyla sadece evrakları okudum onaylıyorm diyerek 2 Kes yapılandırma Yaptım.

Hiç Şubeye Gitmeden Online Bankacılığı İle Hem cepten Hemde İnternetten İşlerimi Kolayca Yapıyorum.Şubeye Gittiğimde ise SıraNumarası Almadan ?...? Hn ın yanına gidip hem çay içiyorum hemde işlerimi yapıyorum.Yani Kısacası Memurların Lakalıtı olmadan Devlet Terbiyesiyle Ciddi Banka Olduğunu ispatladı. Ve Ne olursa Olsun Bankayla Çalışmaya Devam Edeceğim.

Senin adına sevindim kardeşim

• 2 hafta sonra ...

Bu devletin kurumları niye cinslik yaparlarki?!  Annem PTT den alıyor emekli maaşını gitmiş sormuş promosyonu bu ay maaşını verdikten sonra verilecek denmiş.  İnternette PTT ile ilgili 2017 bilgileri var Bir tane güncel bilgi bulamadım.  O bilgilerde de kimlik no ya göre aylara ayırmışlar. Herhalde bu saçma ve kazık uygulama devam ettiği için güncel bilgi yok. Niye kazık?  Çünkü kategoriler den kar ediyorlar ! 

Benim iş bankası nda böyle bir şey yok. Zaten 1 ay öncesinden promosyon hatırlatması yapıldı SMS ile. 8 martta almışım 2017 de  4 Mart günü baktım promosyon rakamı güncellenmiş 5 Mart da  Perşembe günü şansımı denedim aradım bankayı. 8 inde doluyor ama gel sözleşmeyi yenileyelim dediler. Sadece bir kaç gün hesabıma geçmesini beklicem.

Devlette hala eskisi kadar olmasada hantallık ve çiftlik ve aç gözlülük malesef devam ediyor.! 

İKİ YAKINIMA 750 şer tl aldım

birine halkbanktan internet bankacılığına girişte başvuru yapar yapmaz (cuma)

2.si işbank :  cuma başvurdum cumartesi yattı)

bir başka yakınım

cuma günü işbank şubeden 750 tl nakit almış

bunlarının hepsinin de eski maaş aldıkları banka aynı

internet aramalarımda 750 tl üstü görmedim

bahsettiğim 3 maaş ta2500 tl üzeri ve emekli sandığı

Edited by efe34