Jump to content

Emekli Maaşı Promosyonu

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

efe34, Bir saat önce yazdı:

İKİ YAKINIMA 750 şer tl aldım

birine halkbanktan internet bankacılığına girişte başvuru yapar yapmaz (cuma)

2.si işbank :  cuma başvurdum cumartesi yattı)

bir başka yakınım

dün işbank şubeden 750 tl nakit almış

bunlarının hepsinin de eski maaş aldıkları banka aynı

internet aramalarımda 750 tl üstü görmedim

bahsettiğim 3 maaş ta2500 tl üzeri ve emekli sandığı

Ayrıcalık tanınmış olabilir. Çünkü başvuru yapar yapmaz yatmıyor normalde.  Diğer durumlarda normal olası durumlar.

Eğer maaş yatma kurallarına göre yatıyorsa, benim önceki taahhüt bu gün bitiyor yarında yatması lazım.  Zaten medyanın abarttığı gibi değil rakam olarak da belirlenen taban rakamlar yatıyor.  Aslında pazarlık yapacak durumum var ama yapmadım. Galiba o seviyeye daha gelmediğimi düşündüm. Yada  bir kaç yüz lira fazla koparmak için uğraşmaya değmeyeceğini düşündüm. 

Aslına bakılırsa biraz fazlaca bir tüketici kredisi bile alsan senden dünyanın gelirini elde ediyorlar. Yani zaten bu rakamlar hakaret eder gibi. Hâl böyle iken tenezzül etmeye ne gerek var?! Yani Millet olarak zaten kandırılıyoruz!  

Ayrıca şu kriz zamanında bile yine dünyanın kârını yapmış bankalar. Yani gözlerini toprak doyurur ancak ne diyeyim..

abdulhey_, 1 saat önce yazdı:

Ayrıcalık tanınmış olabilir. Çünkü başvuru yapar yapmaz yatmıyor normalde.  Diğer durumlarda normal olası durumlar.

Eğer maaş yatma kurallarına göre yatıyorsa, benim önceki taahhüt bu gün bitiyor yarında yatması lazım.  Zaten medyanın abarttığı gibi değil rakam olarak da belirlenen taban rakamlar yatıyor.  Aslında pazarlık yapacak durumum var ama yapmadım. Galiba o seviyeye daha gelmediğimi düşündüm. Yada  bir kaç yüz lira fazla koparmak için uğraşmaya değmeyeceğini düşündüm. 

Aslına bakılırsa biraz fazlaca bir tüketici kredisi bile alsan senden dünyanın gelirini elde ediyorlar. Yani zaten bu rakamlar hakaret eder gibi. Hâl böyle iken tenezzül etmeye ne gerek var?! Yani Millet olarak zaten kandırılıyoruz!  

Ayrıca şu kriz zamanında bile yine dünyanın kârını yapmış bankalar. Yani gözlerini toprak doyurur ancak ne diyeyim..

taahhüt verip onaylamazanız yatmaz

edit: yeniden

Edited by efe34

efe34, 16 dakika önce yazdı:

Yukarıda 8 Mart ta bitiyor 4 ünde rakamın güncellendiğini görünce 5 inde bankayı aradım. Gel taahhüt ü yenileyelim dediler.  Bende gittim yeniledik işte. ? Şu anda maaş kurallarına göre yatmış olması gerekirdi ama yatmamış. İşlem günü  saat 8.30 da başlıyor galiba.  O saatten sonrada yatmamış olursa artık 3 gün içerisinde ne zaman yatarsa..  sitede öyle yazıyor.

abdulhey_, 6 dakika önce yazdı:

Yukarıda 8 Mart ta bitiyor 4 ünde rakamın güncellendiğini görünce 5 inde bankayı aradım. Gel taahhüt ü yenileyelim dediler.  Bende gittim yeniledik işte. ? Şu anda maaş kurallarına göre yatmış olması gerekirdi ama yatmamış. İşlem günü  saat 8.30 da başlıyor galiba.  O saatten sonrada yatmamış olursa artık 3 gün içerisinde ne zaman yatarsa..  sitede öyle yazıyor.

pzt yatar

efe34, 8 saat önce yazdı:

EDiT : İlk işlem gününde yattı.  

abdulhey_, 52 dakika önce yazdı:

EDiT : İlk işlem gününde yattı.  

8ini beklerler bir ihtimal:

edit-8 zaten bu gün??

radyofon, 3 saat önce yazdı:

En yüksek Garanti Bankası veriyor diye biliyorum.

evet yüksek ama 500 tl için garantiye katlanamam şahsen

aynı şubeye havaleden bile ücret alan banka

Spoiler

Garanti BBVA ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) arasında imzalanan yeni protokol ile,  emekli  maaşını 3 yıl boyunca  Garanti BBVA’dan alma taahhüdü veren emekliler, ek ürün koşulu olmadan, 1.200 TL’ye varan nakit promosyon ödemesi alabilecek

Garanti BBVA, 1.500 liraya kadar emekli maaşı alanlara 800 lira, 1.500-2.500 lira arasında emekli maaşı alanlara 1.000 lira,  2.500 lira ve üstünde maaş alanlara ise 1.200 lira nakit promosyon ödemesi yapacak.

1.000’e yakın Garanti BBVA şubesinden ve 5.200’ ü aşkın Garanti BBVA ATM’den emekli maaşınızı kolayca çekebilmeniz için, sadece nüfus cüzdanınızla size en yakın şubemize uğramanız yeter.

Garanti BBVA’lı emekliler şubeye gitmeye gerek kalmadan, ATM, mobil ve internet bankacılığı aracılığıyla maaşlarını kolayca Garanti BBVA’ya taşıyabilecek.

Edited by efe34

abdulhey_, 9 saat önce yazdı:

İş bankasından bahsediyoruz umarım: İlk mesajda öyle anladım

1-telefonla başvuru yok

2ya internet bankacığı: ya de şubede verilen formu imzalayıp vererek

Edited by efe34

abdulhey_, 3 saat önce yazdı:

@efe34 gardaş gayet dikkatli bir dizinde yazdım.  Bu gün ayın 8 i değil 9 u ve sabah baktım yatmış.  Hiperaktivite var sende biraz.   

Servis çekiyorum ya araç kullanırken yazdığım için yanlış olmuş  pardon.  (Ya da sizin yadıklarınızın  yarısına kadar okuyabildiğim için olabilir: bilgilendirme amaçlı girmiştim konuya. ) size cevap yazdığımın farkında bile değilim.

İyi forumlar

radyofon, 8 saat önce yazdı:

En yüksek Garanti Bankası veriyor diye biliyorum.

Garanti BBVA ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) arasında imzalanan yeni protokol ile,  emekli  maaşını 3 yıl boyunca  Garanti BBVA’dan alma taahhüdü veren emekliler, ek ürün koşulu olmadan, 1.200 TL’ye varan nakit promosyon ödemesi alabilecek

Garanti BBVA, 1.500 liraya kadar emekli maaşı alanlara 800 lira, 1.500-2.500 lira arasında emekli maaşı alanlara 1.000 lira,  2.500 lira ve üstünde maaş alanlara ise 1.200 lira nakit promosyon ödemesi yapacak.

1.000’e yakın Garanti BBVA şubesinden ve 5.200’ ü aşkın Garanti BBVA ATM’den emekli maaşınızı kolayca çekebilmeniz için, sadece nüfus cüzdanınızla size en yakın şubemize uğramanız yeter.

Garanti BBVA’lı emekliler şubeye gitmeye gerek kalmadan, ATM, mobil ve internet bankacılığı aracılığıyla maaşlarını kolayca Garanti BBVA’ya taşıyabilecek.

Please register to see this content.

Edited by efe34

SoNKraL_, 29 dakika önce yazdı:

@efe34 garantibbva babamın maaşı 2200 küsür 2500 liranın altında 1200 ₺ verdiler.Çok garip acaba maaş 2500 üstündede vergisidir,sgksıdır derken 2200 küsürmü kalıyor.

Net değil de brüte gore yapiyor olablirler ki mantıklisi da o olmalı.

• Like 1

Konudışı veya içi bilmem ama!? | Bankalarıda,"telekominikasyon gsm şirketlerine" çok benzetiyorum stratejileri çok benziyor al birini vur ötekine. :D 

Ziraat bankasında sıra beklerken olağandışı bir hareketlilik vardı sorup öğrendiğimde ise,emekli halkımızın promosyon için geldiklerini öğrenmiş oldum.Bankalar bunu fırsata dönüştürme zihniyetinde hareket ediyor olabilirmi acabaa? bana çokta uzak gelmiyor ya da yabancı. Söz sizde!. :) 

• Like 1

forjest, 4 saat önce yazdı:

Konudışı veya içi bilmem ama!? | Bankalarıda,"telekominikasyon gsm şirketlerine" çok benzetiyorum stratejileri çok benziyor al birini vur ötekine. :D 

Ziraat bankasında sıra beklerken olağandışı bir hareketlilik vardı sorup öğrendiğimde ise,emekli halkımızın promosyon için geldiklerini öğrenmiş oldum.Bankalar bunu fırsata dönüştürme zihniyetinde hareket ediyor olabilirmi acabaa? bana çokta uzak gelmiyor ya da yabancı. Söz sizde!. :) 

Fırsatçılık eskiden ayıptı şimdi sıradan bir taktik mahareti oldu.  Yahu dünyanın ahiri geldi gibi resmen zaten.  Ticaret bile kumar oldu artık ve dünya kumarhane..! Fed faiz düşürüyor Dolar ilk kez düşüyor. saçmalığa bak!  petrol düşüyor Dünya piyasaları çakılıyor. halbuki tersi olması gerekmezmi? bizde zaten hep ters. sözde yarın petrol fiyatlarında büyük düşüş bekleniyor bak bize zam gelir ! :) 

Yukarıda arkadaşlar brüt varsayımını ortaya atmış. :)  arz talep meselesi . Bu kadar basit.  mesela İşbankası 2019 yılında  bu kadar krize rağmen % 12 büyüme kaydetmiş.  bakın göreceli olarakda bu fark eder.  yani büyük para büyük kazanç.. Yüzde 12 büyüme demek 50 milyar TL demek ! 50 milyar demek 50 bin tane milyoner demek daha iyi tasavvur edebilmeniz için..  1200 tl promosyon ne yahu..? 

• Like 3

efe34, 09.03.2020 - 01:44 yazdı:

@efe34_____

Üstteki yazı imla olarak yok hükmündedir. Bir türlü silemedim.

Diyeceğim şu ki az önce bana promosyon olarak az bir şey daha para geldi. Utandılar galiba ? inanmak zor ama oldu. Brüt miktar dan bahsetmiştiniz onla ilgisi varmı bilmiyorum ama sanmıyorum.   Allah bereket versin ? 

• Like 1

Arkadaşlar İşbankasından promosyon alanlar, sizede benim gibi artı bir miktar daha promosyon ödemesi geldimi? Bu az öncede İşbankası tarafından Sms ile teyit edildi. yanlışlık falan yok yani.

Benim hesabım baya eski, baya tüketici kredisi var ve tüm ödemelerimi falan ordan yapıyorum acaba bu yüzden bana özel mi geldi. yoksa İşbanakasından emekli maaşı alan herkesemi geldi? sadece merak ettim. İşbankasından alanlar özelden veya burdan belirtebilirmi?  herkese veriliyorsa sms ilede teyit edildi. yani sizlerede Sms ile bildirilmiş olmalı..? yada bankamatikten falanda bakabilirsiniz.. sağolun iyi günler.

efe34, 09.03.2020 - 20:13 yazdı:

Net değil de brüte gore yapiyor olablirler ki mantıklisi da o olmalı.

Banka senin maaşının brütünü nereden bilecek. SGK, kesintileri ( İlaç, muayene katılım payı vs.) düştükten sonra, bankaya net maaşı aktarır.

muhsin42, 4 dakika önce yazdı:

Banka senin maaşının brütünü nereden bilecek. SGK, kesintileri ( İlaç, muayene katılım payı vs.) düştükten sonra, bankaya net maaşı aktarır.

şaka olarak yazdığınızı düşünüyorum

bana net maaşınızı söyleyin

brütü hesaplayayım

yıllık toplama göre olan vergi dilimlerine göre

benim maaşım mayıs ve kasım da düşer mesela

Edited by efe34

efe34, 43 dakika önce yazdı:

şaka olarak yazdığınızı düşünüyorum

bana net maaşınızı söyleyin

brütü hesaplayayım

yıllık toplama göre olan vergi dilimlerine göre

benim maaşım mayıs ve kasım da düşer mesela

@efe34 ? alemsin ya.  İş maaşı yada emekli maaşı banka şirketin veya sgk nın muhasebecisimide  brütünu vergisi ni v.s. bilecek?  Hem arkadaş emekli maaşından bahsediyor emekli maaşında vergi dilimine girme diye bir şey nasıl oluyor? 

Açık açık sordum sen veya iş Bankası ndan alanlar yanıtlamadı. Belkide bana verdikleri gibi kişiye özel veriyorlar. Zaten bunu merak ettiğimden sordum.

abdulhey_, 21 dakika önce yazdı:

@efe34 ? alemsin ya.  İş maaşı yada emekli maaşı banka şirketin veya sgk nın muhasebecisimide  brütünu vergisi ni v.s. bilecek?  Hem arkadaş emekli maaşından bahsediyor emekli maaşında vergi dilimine girme diye bir şey nasıl oluyor? 

Açık açık sordum sen veya iş Bankası ndan alanlar yanıtlamadı. Belkide bana verdikleri gibi kişiye özel veriyorlar. Zaten bunu mer

Edited

Edited by efe34

temhem, 11 dakika önce yazdı:

Benim iş bankası bana mesaj gelmedi

Emekli misiniz?  Aldınız mı promosyon ve hangi maaş aralığında maaşınız?  Özel ede yazabilirsiniz.

efe34, 10 dakika önce yazdı:

Hakikaten şakasınız. 

Vergi dilimine girmiyorsa. Maaş miktarının düşük olmasına bağlıdır.

Ben iddia ediyorum brüt maaşı hesaplayacagima. En fazla e-devlet şifresi gerekir. Bu işlerde profesyonel mali müşavir arkadaşım var. Ali Tezel bürolarından daha bilgili.

Soruyorum bı dk

? Bende var e-devlet.  E-devlet bile hiçbir zaman ayrıntıya girmez. Temel kalemleri yazar. 

Son bilgi: benim sandığım gibi emekli maaşlarında veeegi kesintisi yokmuş.

Birini tavsiye ederseniz banka ek ödeme yapıyormuş size

Fakat extra ödeme alanları bir de garanti bankı çözemedim ki

abdulhey_, 23 dakika önce yazdı:

Açık açık sordum sen veya iş Bankası ndan alanlar yanıtlamadı. Belkide bana verdikleri gibi kişiye özel veriyorlar. Zaten bunu merak ettiğimden sordum.

Ben isbanktan 2 kişiye aldım. 750 TLbiri bankaya gitti

Diğerini internet şubeden cuma yy aptim

Ctesi 750tl yattı

Bir yakınıma halkbank internet şubeden cuma yaptım anında yattı 750 tl

Edited by efe34