Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Win7pe Native

köylü
 Share

Recommended Posts

• Editor
By_FaRuK, 1 dakika önce yazdı:

@köylü hocam elinize sağlık. Yine çok güzel bir çalışma gözüküyor. .net desteği var mı acaba? Boyuta göre olmadığını anlıyorum ama sormak istedim. Ekleme yapılabilir mi? Xpde önemli değil ancak bunda olsa güzel olurdu.

net desteği var tabiki konuda verilen driverlar sisteminizi tanırsa kablolu ve kablosuz net desteği var tanımazsa bişekilde kurduğunuz driverları gsterip neti çalıştırabilirsiniz

• Editor
By_FaRuK, 12 dakika önce yazdı:

Hocam net framework demek istemiştim.

3 yıl önce yaptığım bir net ve windows media player destekli 7pe  vardı native değil düz sanırım linki duruyor hala denemek istersen

Please register to see this content.

34ero, 6 dakika önce yazdı:

Hocam 8.1 ve 10 sadece winpe olur artık...

nasip bakalım

kaandxxd, 4 dakika önce yazdı:

Teşekkürler hocam benım actıgım son konuya da bır yorum bırakır mısınız acaba rica etsem ellerinize sağlık 

https://www.tnctr.com/topic/708013-bu-sisteme-hangi-i%C5%9Fletim-sistemi/

Donanım konusunda çok fazla bilgiye ship değilim maalesef win7 lite veya starter olursa bunlar kaldırır ancak

• Like 2

köylü, 18 saat önce yazdı:

3 yıl önce yaptığım bir net ve windows media player destekli 7pe  vardı native değil düz sanırım linki duruyor hala denemek istersen

Hocam bu çalışmayı denedim. .Net gerektiren uygulamam sorunsuz çalıştı. Teşekkür ederim. ?

Olur mu bilmiyorum ama bu çalışmayı direk Karadurak üstadın KMPE projesine ekleyebilir miyim?

İso içeriğini klasör olarak KMPE içine çıkarıp KMPE\BCD dosyasını editleyip denedim ama olmadı.

Olmazsa da sorun değil. Bu şekilde de kullanılabiliyor.

• Editor
By_FaRuK, 37 dakika önce yazdı:

Hocam bu çalışmayı denedim. .Net gerektiren uygulamam sorunsuz çalıştı. Teşekkür ederim. ?

Olur mu bilmiyorum ama bu çalışmayı direk Karadurak üstadın KMPE projesine ekleyebilir miyim?

İso içeriğini klasör olarak KMPE içine çıkarıp KMPE\BCD dosyasını editleyip denedim ama olmadı.

herhangi bir boot.wim dosyası ekler gibi ekliyebilirsin sorun olmaması lazım bi yerde atlıyorsundur buda tag olarak anadizinde Win7PE.cd dosyasını arar bulursa usb y harfi atar bulamazsa herhangi bir harf atar sen sistem içerisinde normal çalışan bir wim dosyasının 32 bit olacak ismini kullanmak istediğin boot wime ver dene tekrar

yani sadece boot.wimi eklemen yeterli

Edited by köylü

By_FaRuK, 48 dakika önce yazdı:

sources klasörünü ve cdusb.y dosyasını flaşın anadizinine atıp sources teki boot.wim ve WIM7NE.WIM dosyalarını KMPE\BCD dosyasına ekleyin. Denedim sorunsuz çalıştı, minstall üzerinden programlar da çalışıyor.

• Like 1

• Editor
red_d, 2 dakika önce yazdı:

sources klasörünü ve cdusb.y dosyasını flaşın anadizinine atıp sources teki boot.wim ve WIM7NE.WIM dosyalarını KMPE\BCD dosyasına ekleyin. Denedim sorunsuz çalıştı, minstall üzerinden programlar da çalışıyor.

hocam test için teşekkürler @By_FaRuK un bahsettiği başka sistemdi yinede açıklamanızdan faydalanacak arkadaşlar vardır nativede lan ve wlan durumu nasıl tanıdımı driverları sizde

@By_FaRuK boot.wim dosyasını kmpe klasrüne at eğer kmpe de başka bir boot.wim varsa herhangi bir isim verebilirsin bcd yede kmpe/boot.wim komutunu eklersin

• Like 1

red_d, 9 dakika önce yazdı:

@red_d hocam güncel çalışmayı ekledim. Onda sorun yok. Daha önceden yapılmış olan çalışmayı eklemeye çalışıyordum. Yinede bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Eklemek isteyenler için dediğiniz gibi ekleme yapabilirler.

köylü, 2 dakika önce yazdı:

@By_FaRuK boot.wim dosyasını kmpe klasrüne at eğer kmpe de başka bir boot.wim varsa herhangi bir isim verebilirsin bcd yede kmpe/boot.wim komutunu eklersin

@köylü hocam, boot.wim dosyasını ekledim. Bcd dosyasını düzenledim. Sorunsuz çalıştı. Benim için bir alternatif oldu. Teşekkür ederim.

• Like 1

• Editor
mephistooo2, 10 dakika önce yazdı:

@köylü üstat programlar ram diske yüklenmiyor...

Bu arada ramdisk içinde tek programs klasörü olması gerekmiyor mu? 2 tane var...

6e818b0dfb7.png

@mephistooo2  sanal makinadamı denediniz? programlar yüklenmiş olsaydı tek programs klasörü olurdu montrw seceneği ile çıkarttığım için iki tane programs klasörü ekleniyor

• Editor
By_FaRuK, 2 saat önce yazdı:

@köylü hocam çok uğraştırmazsa şu anki güncel çalışmanında net framework destekli olanını yapabilir misiniz? ?

yeniden hazırlamak gerekiyor bakalım zaman  bulursam eklemeye çalışayım

mephistooo2, 16 dakika önce yazdı:

Sanalda denedim, ondan herhalde...

Bu arada çok seri açılıyor, eline sağlık...

sanalda bende çok uğraştım hatta defalarca yeniden hazırladım hata var diye ama hatayı sanalda yapıyormuş sadece bi anlamda veremedim herşey doğru yollar doğru

• Like 2

köylü, 5 saat önce yazdı:

nativede lan ve wlan durumu nasıl tanıdımı driverları sizde

Normal ve nativede snappy driverleri kurduktan sonra PeNetwork üzerinden wifi bağlanıyor.

Usb ye ilk yüklediğimde aktif bölüm erişilebilir değilken bile usb nin 3 bölümünü de görüp sorunsuz açıldı hem de usb 3.0 portundan. Sonra her nedendir  bilmem flaşı hiç görmedi, Y sürücüsü olarak atayamadığı için de unabe to open file hatası verdi, aktif olan kmpe bölümünü erişilebilir yapıp açtım sorun yok, programlar wifi vs tamam. Yalnız mozilla şöyle bir hata verdi. Kmpe programlarında chrome başlattım açılmadı, opera hata verdi, sonra tekrar mozillayı açtım açıldı, sayfalar biraz kasıyordu ama, belki ekran kartını görmemiştir bilemiyorum.

2020-02-21_230539.png.d06b8ec7ea37d3beb00d5115342d1333.png

köylü dostumun bu şahane görünümlü çalışmasını dün görür görmez hemen merakla indirip 4 gb lık usb bellege ultra isoyla denedim olmadı  rufusla sorun vermeden yazdırdım denedim normal olan sürüm için  işte deneyimlerim  resimlerini paylaşıyorum  .internete bağlanıyor.o çalışma üzerinden mozılla dan yazıyorum   .minstal rusca olarak geliyor lakin içinden proğramlar çıkmıyor sanki boşmuş gibi