Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Kokteyl Kullananların Dikkatine !!!

StRonK
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar ben internet cafeciyim, facebook'ta internet cafecilerle alakalı yardımlaşma adı altında Türkiyedeki bütün internet cafecilerin bulunduğu bir grubumuz var .

Bugün grupta Kokteyl Tweak adı altında yayınlanan bir içeriği gördüm ve uyarı amaçlı bu konuyu açıyorum.

Bir kafeci arkadaş kokteyl yazılımına vip üye olmuş ve bu içeriği grupta sanırım paylaşmış bunu gören biriside şikayette bulunmuş  lisansı iptal edilmiş fakat LastPust adındaki elemanın yazmış olduğu mesaj hepinizin dikkatini çekecektir. Aynen kopyalıyorum resim olarakta mesajın sonuna ekledim.

Alıntı

Orada paylaşılan kokteyl programı ve işletim sistemi deaktive edilmiştir. Kurmaya çalıştığınızda setup çalışmayacaktır. 10 Gün içerisindede kurulan her sistem rastgele bir şekilde kapanacaktır.

Kullanmış oluğu cümle tam olarak bu, benım buradan anlamış olduğum şudur yapmış olduğu yazılımın içerisine trojan, virüs artık ne ise yerleştirerek windosunuza müdahale etmesidir.

Kullanan arkadaşların dikkatli olması konusunda uyarıyorum windowsunuza müdahale eden birinin kişisel verilerinize de müdahale etmesi ele geçirmesi belkide zaten geçirmiş olması muhtemeldir.

image.png.755d4365901febbaa57781d83abf3cd2.png

87191909_10220953872692445_3293124564564836352_n.thumb.jpg.e784a9750320fe311e34dc931febe52f.jpg

Edited by StRonK
Mail resmi eklendi.
  • Like 1

StRonK, 36 dakika önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar ben internet cafeciyim, facebook'ta internet cafecilerle alakalı yardımlaşma adı altında Türkiyedeki bütün internet cafecilerin bulunduğu bir grubumuz var .

Bugün grupta Kokteyl Tweak adı altında yayınlanan bir içeriği gördüm ve uyarı amaçlı bu konuyu açıyorum.

Bir kafeci arkadaş kokteyl yazılımına vip üye olmuş ve bu içeriği grupta sanırım paylaşmış bunu gören biriside şikayette bulunmuş  lisansı iptal edilmiş fakat LastPust adındaki elemanın yazmış olduğu mesaj hepinizin dikkatini çekecektir. Aynen kopyalıyorum resim olarakta mesajın sonuna ekledim.

Kullanmış oluğu cümle tam olarak bu, benım buradan anlamış olduğum şudur yapmış olduğu yazılımın içerisine trojan, virüs artık ne ise yerleştirerek windosunuza müdahale etmesidir.

Kullanan arkadaşların dikkatli olması konusunda uyarıyorum windowsunuza müdahale eden birinin kişisel verilerinize de müdahale etmesi ele geçirmesi belkide zaten geçirmiş olması muhtemeldir.

Bu sistemi yapan elemanı zaten hiç sevmiyordum. Kesinlikle bunun sistemlerinde yada yaptığı bu yazılımda mutlaka bir bit eniği vardır. Hayır nasıl deaktive ediyorsun sen? İçine artık ne eklediyse onun üzerinden sanırım sistemler üzerinden işlem yapabiliyor galiba. Eğer durum böyle ise ( Yaptı Demiyorum ) bankacılık ve alım satım işleri yapan kişilerin şifrelerini falan alması zaten 1 dakika bile sürmez diye tahmin ediyorum. 

• Like 4

StRonK, 41 dakika önce yazdı:

ben bi kere kurmuştum hız var falan dediler hiç alakası bile yok hızla zaten. iyi ki devam etmemişim kullanmaya

• Like 1

3-5 reg kaydı öğrenen, setup dosyası sonuna parametre eklemeyi öğrenen kendini Kill Bill sanıyor. Sağdan soldan topladığı reg kayıtları, komutlar,  bir iki eklentiyi bir araya getirip satana ayrı, satın alana ayrı iki çift lafım var: Azcık emek ver kendin daha iyi yaparsın içinde ne olduğunu da bilmiş olursun.

Ayrıca bende aynı gruptayım, reklamını yaptı kokteylin olan kendine oldu

• Like 5

bu arkadaş lite sürümü free paylaşıyor zaten. full sürüm için emeğim var ve emeğimin karşılığını isterim deyip parayla satıyor. bana kalırsa yaptığı durum kendi açısından gayet normal. bugün netcat 40bin tldir. siz bunu kaçak kıllanmaya başlarsanız ve netcad tarafından yakalanırsanız 120bin tl ceza tarafınıza gelecektir. lastpust'ın yaptığı da tam olarak buna benzer bir durum.

cuneyt78, 2 saat önce yazdı:

bu arkadaş lite sürümü free paylaşıyor zaten. full sürüm için emeğim var ve emeğimin karşılığını isterim deyip parayla satıyor. bana kalırsa yaptığı durum kendi açısından gayet normal. bugün netcat 40bin tldir. siz bunu kaçak kıllanmaya başlarsanız ve netcad tarafından yakalanırsanız 120bin tl ceza tarafınıza gelecektir. lastpust'ın yaptığı da tam olarak buna benzer bir durum.

Ceza ödemekle pc nın kontrol edilmesi arasındaki bağlantıyı kuramadım ben ? Marka ile ne olduğu belirsiz birini nasıl aynı kefeye koyarsın windowsun lisansla alakalı gelipte kendini kısıtlamasını anlarım adamlar sistem yapmış kısıtlama koymuş derim ama sağdan soldan toplama reg kayıtlarıyla yapılan bi sözde programcıkla nasıl oluyorda sisteme müdahale ediyor fanboyluğu bırakın gerçekçi olun.

Edited by StRonK

başkasının yaptığı bir yazılımın üstüne 2 regedit 2 nlite yada herneyse performans ayarlarıyla oynayıpta üstüne para istemekte nedir , burda senelerdir bu işleri yapan ustalar var virüs vs. dertleri hiç yaşamadık , kaldiki burdaki ustalarımızda gerekli reg ayarlarını paylaşıyorlar üstüne geri dönüp sürekli konusundaki sorulara cevap veriyorlar , onuda geçtim afedersiniz ama masaüstü sağ tıklayınca simgeler titremediği zaman aaa performance edition bişey edition sistem yaptım sanıyor , gerek yok ustalarımız herkese hitap eden sistem yapıyorlar zaten , ben 2007'den beri 13 senelik üyeyim belki 100 tane ustalarımızdan sistem indirip denemişimdir bu tarz şeylere hiç rastlamadım bildiğinizden şaşmayın arkadaş yada kurun ltsb geçin bu kadar iyi forumlar

Edited by susun2dk
  • Like 1

İşin özü birazda microsoft finalini bile çıkaramadığı w10 işletim sisteminin zihinlere adeta kazınan hantallığı ve yavaşlığı temelinde yeni jenerasyonun daha çok,bu kapsamda oyunlara vb.uygulamaların daha hızlı çalışmasına yönelik arayışlarının bilip bilmeden içeriklerde kullanılan script vb.parametrelerin dosyaları 2/3. parti zararlı yazılımların olabileceğine olanak vermeden iyi niyetlerle ve acele ederek hemen hızlı şekilde girişim gösterilmesinin bazen bu gibi kötü sonuçları olan durumlara maruz kalmayı akıllara getirilememekte.Bilir kişilerin uzmanların vs.zaten bu tarz vb. içerikleri kullanmalarına zaten gerek kalmıyor  genellikle bahse konu olan,windows 10 temelli olan ve başlayan bir hikayedir ki,keza filmin başını ve sonunu buna bağlıyorum.Demek istediğim w7 ve w8 sistemlerdeki süreçlere bakıldığında hatta vista'da dahi bu tarz girişimlerin olduğuna denk hiç gelmedim doğrusu.Ne varki başından sonuna kadar  forum içerisinde de daha evvelden ben ve diğer değerli üye yönetici arkadaşlarımızlada bu hususlarda bizzati başından kendim uyarılarda da bulunmuştum.İçeriği kontrol ettim ne yazıkki hepsi [Ç]alıntı! bir hikayeye ucu bağlanmış temelinde kötü emellere hizmet edeceği uzmanların anlayacabileceği daha çok kötü kokuların geldiğini ilk çıktığından beri belliydi az çok beraberinde de konusu içerisinde,altı dolu olmayan açıklamaları yorumları ve güven tanzim etmek için site adları vb.söylemlere dayalı şekilde karman çorman yorumlardan sezinlemişimdir hep daha sonra zaten ipler koptu sessizlik yerini almıştı.

Bazen insanı paranoya yapar düzeye getiriyorlar şurada hep birlikte uzun yıllardır neredeyse aile gibi olduk eski yeni ne farkeder üye vs.bir şey yapmak gerekli değil illa doğru bir soru bile sorulsa konulara ilişkin o bile insanın ufkunu genişletir ve bazı gelişmelerle bilgi paylaştıkça güzelleşir anlayışıyla ne güzel şurada birşeyler yapmaya çalışan değerli kardeşlerimizin üyelerimizle hep birlikte kalpler kırılmadan kötü sözler yorumlar yapmadan harika işlere imza atarak yola devam etsek böyle olsa hep ancak görüyorumki ne yazıkki,egolar bazen insanda tavan yapar misali bir kaç kodu öğrenip kişilere saldırmaktan geri durmayanlarada geçmişten bugüne  hepimiz çok denk gelmişizdir geliyoruzda.Gerçek şudurki,bu ve benzer kişilerin piyasada özellikle TNCTR'de fazla barınamadığıdır bir kaç dakika içerisinde koftiden itibarı yerlere düşer ve siteden uzaklaştırılır bir şekilde burada farkedilir ve arındırılma sürecine girer özetle filmi fazla sürmez sürmedide.Son yaşanılan kötü gelişmeleri ve konuyu tam olarak detaylarıyla bilmesemde az çok tahmin ediyorum.Kaynak belirtilmeyen güvenilirliliği olmayan mecralardan forumlardan kökü nereye dayandığı belli olmayan siteler,siteye bağlı kişilerin içeriklerini ne kurun ne indirin ne de,paylaşın önerisinde bulunabilirim ancak.Bizleri benim gibi ve diğer değerli üstadlarımızı az çok bilen biliyor geriside zaten malumumuz hepimizin.Yorum yazmayacaktım konunun vehametini riskini görünce bende bir kaç satır ekleyeyim dedim fazla uzattım sanıyorum aman uzak durun dikkatli olun herkez güvende olsun bulaşmayın bu tarz dosyalara içeriklere aman dikkat varsada pc'nizden hemen silin.(shift-delete-Enter yapın gitsin! :) ) Sevgiler saygılar herkeze hürmetler esenlikle kalınız!

• Like 5
  • Thanks 2

Adam iyi yere dükkan açmış yerleştirmiş backdooru elinde binlerce kullanıcının verisi vardır shift deleteyle kesin gider shell32.dll ye gömmediği ne mağlum geçmiş olsun kullananlara tüm şifrelerinizi değiştirin umarım ders olur bu olay hepimize.

Edited by furopebelu
  • Like 2

yy1980, 44 dakika önce yazdı:

kokteyli banktan ses yok  tosuna sorun.

şey merak ediyorum yukarıda yazmış ya lisans no'yu değiştirdiğimde diye her türlü sen buna uzaktan müdahele edip birşeyleri değiştirebiliyorsun zaten. sunucuda setup ile eşleşmiyor diyor her türlü bu program bir yere bağlı yoksa sen uzaktan müdahele edemezsin bu programa. rastgele bir internet kafedeki koktely programını uzaktan deaktive ediyor kapatıyor nasıl anlıyorsun sen o internet kafedeki koktely programını? her türlü o programın içinde uzaktan müdahele edebileceğin bir sistem var ha kötü niyet veya iyi niyetli biri o tartışılır ama bu bir gerçek o programda senin uzaktan müdahele edebileceğin bir sistem birşey var 

Edited by Celest

Celest, Bir saat önce yazdı:

şey merak ediyorum yukarıda yazmış ya lisans no'yu değiştirdiğimde diye her türlü sen buna uzaktan müdahele edip birşeyleri değiştirebiliyorsun zaten. sunucuda setup ile eşleşmiyor diyor her türlü bu program bir yere bağlı yoksa sen uzaktan müdahele edemezsin bu programa. rastgele bir internet kafedeki koktely programını uzaktan deaktive ediyor kapatıyor nasıl anlıyorsun sen o internet kafedeki koktely programını? her türlü o programın içinde uzaktan müdahele edebileceğin bir sistem var ha kötü niyet veya iyi niyetli biri o tartışılır ama bu bir gerçek o programda senin uzaktan müdahele edebileceğin bir sistem birşey var 

Her sistem başlangıcında varolan bir dosyası zaten mevcut. İçerisinde  koktely güncellemelerini kontrol eden görev zamanlayıcısı da var sanıyorum. Yani sürekli aktif bir şey yoktur. Ara ara kontrol edip dediği gibi versiyon - key uyuşmazlığında shutdown komutu ile kapatılabilir.

• Like 1

Olay patladıktan sonra şöyleydi böyleydi diye paçayı kurtarmaya çalışıyor madem lisans kontrolü varmış en başından neden söylemiyor? Ayrıca müşterilerine karşı kullandığı hakarete varan üslübu görüyorsunuz yarın daha neler yapacağı belli olmaz yorum sizin.

Edited by furopebelu
  • Like 1

furopebelu, 58 dakika önce yazdı:

Olay patladıktan sonra şöyleydi böyleydi diye paçayı kurtarmaya çalışıyor madem lisans kontrolü varmış en başından neden söylemiyor? Ayrıca müşterilerine karşı kullandığı hakarete varan üslübu görüyorsunuz yarın daha neler yapacağı belli olmaz yorum sizin.

Geçen bir soru sorayım dedim duymadığım laf kalmadı sonra bende ona iyi bir laf soktum aldı ayarı 

StRonK, 13 saat önce yazdı:

Yukarıdaki "NetCad" ile mukayese yapan eleman sanırım bu şahsın kendisi çünkü yaptığı kıyaslamayı hiç bir bilgisi olmayan cahil insan bile yapmaz. "NetCad" dediğin olay çekirdekten başlanıp tüm özelliği ile o firmanın kendine ait yazılımı.

Bu elemanın yaptığı şey nedir? Microsoftun isosunu bedava indirip üzerinde piyasada bulunan bedava tweaklar ile ince ayar çekip gereksiz servisleri kapatıp performans arttırmak. Sonrada bunu hiç birşeyle upğraşmayım armut pişsin ağzıma düşsün diye boş boş takılanlara para ile itelemek. 

Yani kendisine ait çekirdekten üretilmiş yazılım yok ticari ünvanına ait yazılım yok sağdan soldan bedava toplanıp bir araya getirilmiş isoyu telifim var diye satıyor hahahahah

Microsofta yapılacak olan bir şikayete bakar evinden paketler alırlar çünkü kendi adına ait olduğunu savunduğu kokteyl.exe si kaçak lisanslama ürünleriyle dolu hemde ticari olarak kullanıyor :D  Girip baktım sitesindeki telif ile ilgili yere firma tarafından istenirse içerikler silinecektir diye ibare düşmüş ama bu ibare kurtarmaz kendisini

Birde kendi çiftliğinde lisans iptap etme atarı yapıyor  baya komik :D Böyle satın alan enayiler sayesinde şişirilmiş şark kurnazının teki.

Edited by Senkron2
  • Like 1
  • Haha 2

Merhaba "insanlar",

Birkaç gündür ilgilenemedim, konuyu açan arkadaş eski vip abonemiz sanırım. Sistemi internet cafeciler grubuna paylaştığı için arkadaşın vip aboneliğini sonlandırmıştık, kendiside intikam alıyor aklınca anlaşılan. Bizim "insanımız" bir olayı abartıp ortalığı velveleye vermeyi çok sever. Ve malesef ne elinin altındakini araştırır, nede bilen birisine sorar, önce lafını esirgemeden söyler sonra haksız olduğu ispatlanıncada inanmaz ve küfür eder, 3-5 gün sonrada unutur gider. 

Sizler bu forumda zamanında kokteyl programını kullanmayı denemiş ve benimle iyi geçinememiş veya burada benimle herhangi başka bir sebepten tartışmaya mağruz kalmış insanlarsınız.

Aranızda moderatör/editörlerin bile forum üyesine saldırmasından zaten sizlerle neden tartışılmayacağını çok net görüyorum. Çünkü bu konu açıldığınca bana ö.m atabilir/mail atabilir/arayabilir/evime gelebilir ve bana direkt olarak yüz yüze bu konuyu sorabilirdiniz. "HAK YiYEN _OK YESiN !" diyen arkadaşlar veya sözde müslüman olan ancak tek yaptığı insanları itham altında bırakıp iftira atmak olan insanlar olarak ben hakkımı hiçbirinize helal etmiyorum. Vicdansız insanlarsınız, insanlar yerine hayvanlar için bağış toplamamın tek sebebi sizler gibi çirkin kalpli insanlardı. Bunları yazdım, eminimki moderatörler editleyecek ve/veya silecekler yorumumu. Sonuçta bu sitede adalet sistemi olmadığını zaten biliyoruz. Bu arada P.U.S.T bir kısaltmadır, ve ben ve birkaç arkadaşım için bir açılımı vardır. 15 senedir kullandığım oyun nicki. Bundan sizene? Ancak sizler ne isterseniz zaten onu yazmakta özgürsünüz, moderatörsünüz nasıl olsa... Ayıp değil mi?

Kokteyl ve Kokteyl OS konusuna gelince;

Önce kokteyl osdan bahsedelim çünkü daha kısa olacak açıklaması; kokteyl os popüler veya son sürüm windows işletim sistemlerinin UUP Dump sitesinden elde edilen baz iso üzerine editlenmesiyle oluşur. Bu editleme her ay son sürüm premium sürüm ntlite business lisansı ile yapılır. Çünkü home lisansı insanlarla paylaşmamıza izin vermiyor. Ben windowsu baştan yaratmıyorum, bunu hiçbir zaman söylemedim ancak nedense bana saldıran herkes yeni bir windows yaratıyormuşumda onu sunuyormuşum diyip öyle saldırıyor. Böyle birşey yok, ben senelerce biriktirdiğim ve bana düzgün/mantıklı gelen editleri yapıyorum, ve bunlarıda araştırarak doğru yollarla (güncel yöntemler ile) yapıyorum. Bu yöntemleri bulmak için rusça/ingilizce veya herhangi bir dilde birçok sitede günlerce araştırma yaptığımda olabiliyor. Sonucunda ise hafif ve stabil senelerdir aynı kalitede süregelen sistemler ortaya çıkıyor. Sizler ister beğenin isterseniz beğenmeyin belirli bir kitle bu sistemleri beğeniyor ve senelerdir değişmediği içinde kullanmaya devam ediyor. Paylaşım iznine gelirsek bildiğiniz üzere dism gibi şeyler microsoftun kendi toolları, en nihayetinde editleri yapabilmemizi ve hatta iyi birşey ortaya çıkartıksak tüm haklarına sahip olup onu sistemlerine ekleyebilmelerine yarıyor. ISO ların ise dağıtımı içerisinde lisans gömülü olmadığı sürece legal zaten oradada bir sıkıntı yok. Bütün siteler bu sitede dahil olmak üzere ve bu sitedeki onlarca üye windows paylaşıyor lisans gömülü halde. He birde şunada değinelim; %300-%400 performans olayına gelecek olursak, feedbacklere göre yazdığımı görmeyen arkadaşlar var sanırım, sitemde referanslar bölümünde %350 performans artışı yaşadığını söyleyen "berke" ismindeki arkadaşın maili üzerine bu ibare koyulmuştur. Bu herkeste olmayacak tabiki, bazı insanlarda belki %1 bile oynamayacak, Berke isimli arkadaşın sistemi zamanında ne kadar kötü durumdaysa belkide ilk formatını bizimle attı. 

Kokteyl konusuna gelince;

Zamanında ss sitesinde vip aboneydim, Seyho adında bir dostumuz orada birkaç scripte ve reg dosyasına ihtiyaç duymuştu işlerini kolaylaştırmak için (6-7 sene önce) Merakım öyle başladı, onu ekle bunu ekle derken kocaman bir reg dosyası ve kocaman bir bat dosyası elimizde birikti. 2 ayrı dosyayı sırayla çalıştırmak yerine ikisini birleştirelim dedik, adıda kokteyl olsun dedik. Kokteyl 7 sene önce bir sitenin chatboxunda doğdu sadece reg ve bat içeriyordu. Daha sonra seneler boyunca onu ekle bunu ekle bu işler devam etti ve bu haline geldi, İçerisindeki 3. parti yazılımlar ise freeware paylaşılabilen yazılımlardır veya 1 dolarlık lisansına 100 dolar ödeyip commercial olarak paylaşmak için izin aldığım yazılımlardır. StartIsBacki katılımsız koyduğum halde gidip lisansını ayrıca satın alıyorum mesela... Sizlerin anlamadığı (çünkü bakmadığı) şey şu; Kokteyl her açılışında 2 tane işlem yapar.

1) versyonunu kontrol eder, sunucudaki numara ile uyuşmazsa, eski demektir ve eski versyonum diye uyarı verir ancak daha sonra yinede işleme devam eder. ve kullanıcıda gider siteden yenisini indirir

2) aktivasyon numarasını kontrol eder, sunucu ile uyuşmazsa, lisansım deaktive der ve kapanır, kullanıcıda gider siteden yenisini indirir

3) eğer her ayın 29'u gecesi ile diğer ayın 1', başlangıcı arasında çalıştırıldıysa otomatik olarak eski olduğunu varsayar ve setupı yine açıldıktan sonra bu kontrolü yapar ve kapatır. (çünkü her hafta güncellediğim yazılım zaten her ay başındaki güncellemeye denk geliyor. sonuç olarak kullanıcının tekrar indirmesi teşvik ediliyor çünkü eski buglu sürüm asla kullanılmamalı, bazen bir virgülü yanlış yazdığımda 2 satır kod çalışmıyor boşa gidiyor) kullanıcıda gider siteden yenisini indirir

4) hee birde sistem başında 1sn içinde çalışan görev zamanlayıcısı kokteylrefresh.reg dir. Kokteylin normal reg dosyasını açar, kokteyl uygulanınca açılan reg dosyası işte update sonrası ayarlar bozulunca tekrar yapsın diye. onuda açıp bakın içine.

Sizin backdoor sandığınız şey şu; bu yazıyı siteme ayın 20.02.2020'sinde yazmıştım. yeni aya girilmesine 10 gün vardı. dolayısıyla kokteyl 10 gün içerisinde rastgele olarak (kullanıcının ne zaman çalıştırdığına bağlı olarak) kapanacaktı.

Dünya üzerinde bunu backdoor ile yapabilen varsa veya bir backdoor nasıl açılır bir virüs nasıl yazılır bilen birisi gerçekten varsa bize de açıklasın bilelim. Ben yazılım yazmayı bilmiyorum bile, mimarım ben. Ben script kod yazıyorum.

Bu arada bu açıklamaya gerek var mıydı? sitede onlarca sistem yapan veya script yazan mükemmel insanlar yok muydu? Kokteyl açık kaynak kodlu bir yazılım sistemde öyle, neden açıp da bakmadınız? Kokteyl kendisini %temp% klasörüne çıkartır reg ve bat dosyaları orada. Zamanınca çalıp burada kendi projeniz gibi paylaşıyordunuz. O zaman bakarken iyiydi şimdi backdoor var diyip bakmıyorsunuz değil mi? Komikmiş. Açık kaynak kodlu bu projeler. Bunun anlamı istersen yazıcıdan kodları çıktı alıp satır satır okuyabilirsin demek.

Bir şeyi anlamadığınızda insanların hakkına girip insanlara saldırmayın derim, konuşmak tartışmak güzelde sizin yaptıklarınız sadece utanılacak şeyler. Ben bu siteye girip hakkımda küfür edilmişmi veya yanlış şeyler yazılmışmı diye kontrol etmek zorundamıyım? Değilim. Bu sitenin adminleri üyeler arasında böyle şeylere müsade etmelimiydi? etmemeliydi. Herkes azıcık insan olsa ve görevini hakkıyla yapsa böyle sorunlar olmazdı. Yazık etmişsiniz, yine. Düzgünce soru sorarsanız cevaplarım, onun dışında istediğiniz yere kadar yolunuz var. Bunları ister kıskançlıkla ister nefretle ister sevgiyle yapıyor olun ama insanlıkla yapıyor olamazsınız.

Edited by EgeGrkn
  • Haha 1

Bu sitede sanırım 8-9 yıl yöneticilik yaptım. Ve bu görevi artık yapamayacağımı anladığımda görevden affımı istedim. Çünkü benden çok daha bilgili arkadaşlarım vardı. Onların önünü açmalıydım. Konuya gelirsek bence EgeGrkn arkadaşımıza özel mesajla ulaşılıp durum hakkında bilgi alınmalıydı. Şahsen yönetici olsaydım bunu yapardım. Şunu belirtmeliyim ki win10 kullanmıyorum. Ve EgeGrkn ile bir bağım da yok. Ama bence anlamadan dinlemeden üzerine çok gittik. Arkadaşlar biz bu davranışlar yüzünden çok üye kaybettik. Çok kişiyi küstürdük. İşletim sistemi yapanından katılımsız yapana kadar çok sayıda üyemiz yaptığı işten soğudu. Eğer bir çalışma hakkında şikayetiniz varsa bunu kanıtlarsınız ve site yönetiminden yardım istersiniz. Site yönetimi de gerekeni yapacaktır. Biri bir iddiada bulundu diye bunun hemen doğru olduğu varsayımından hareket etmek yerine bu iddianın doğru olup olmadığını anlayacak çapta ve tecrübedeki arkadaşlarımızın inceleyip durum hakkında bilgi vermesi beklemek daha doğru olmaz mı?

Ve bu konuda mesaj yazan editor arkadaşıma sesleniyorum. Keşke o P.U.S.H ile mesajı yazmasaydnız. Bizler yöneticiyiz. Küfür yeriz ama küfür edemeyiz. Bize hakaret edilebilir biz hakaret edemeyiz. Lütfen bunu yapmayınız. Üstelik ispatlanmış hiçbir şey yokken bunu yapmak ileride size zararı dokunur. Güvenilirlik ve tarafsızlık açısından size artı puan kazandırmaz.

Sözün kısası tnctr de yine tarih tekerrür etti. Ve biz yine birini namazını bile kılmadan gömdük. Umarım yine bir arkadaşımız daha kaybetmeyiz diyeceğim ama tarihin huyu işte... Saygılarımla

• Like 2
  • Thanks 1

1.png.8904350d47ec12ba0d96616e2f1ed963.png

Please register to see this content.

Kokteyl setubu çift tıklandıktan sonra, üstteki yöntem ile sürüm numarasını sunucudaki numara ile eşleştirir. Eğer farklılık varsa eski sürüm anlamına gelir ve kokteyl setubu kapanır. Yeni sürüm indirilmesi gerekilir. Malesef bunu bilgisayar kapanır, sistem kapanır, sistem çöker ve kullanılmaz hale gelir olarak yorumlayarak şahsıma ağır iftiralarda bulunuldu ve konudaki farklı insanlar tarafından bir algı operasyonu yapılıyor. Kokteyl senelerdir bilgisayarınıza ince ayar çekiyor ve tüm kodları yukarıdaki bat dosyası içerisinde. herkes indirip baksın lütfen. buna rağmen incelemeye rağmen bu konuya kötü birşey yazabiliyorsanız o zaman siz kod okuyamıyorsunuz sadece bana zarar vermek için yazıyorsunuz demektir. Bu sebeple konunun kapatılmasını talep ediyorum. değerli @sk8er_boi

reklam ve para konusunda ise tekrar yazmak istiyorum; artık paylaşım yapmıyorum reklam benim ne işime yarayacak? ayrıca böyle berbat reklam kampanyasımıı olur? projeler 7 senedir ücretsizdi, para para kazandı yasadışı iş diyen arkadaşlara diyeceğim şu ki isteyen herkes istediği herkese bağış yapabilir bunun adı bağıştır. Ben bağışda kabul etmiyorum, isteyen varsa hayvan barınaklarına bağış yapsın dedim senelerce. Ve dediğim gibi bir süredir paylaşımda yapmıyorum ne kendi sitemde ne burada.

elveda, hepinize iyi paylaşımlar dilerim. isteğiniz üzere artık paylaşım yapmayacağım. kötü yorum yazmadan önce açık kaynak kodlu bir yazılımı incelemenizi öneririm..

Edited by EgeGrkn
  • Haha 2

Artık adın çıkmış. Çıkmış 9'a inmez 8'e. Sağdan soldan alınma reg kayıtlarını toparlayıp para ile satan zaten anca bizim insanımızdan çıkar. Windows'a bile para vermeden crack yaparak kullanıyoruz. Dandik bir program için para istemek ne bileyim lisans vs satmak saçma bence. Yolunuz açık olsun güle güle ? Ne demişler insanın adı çıkacağına canı çıksın..

• Like 1

Öncelikle selamlar, grupta paylaşımı yapan bendim. Birisi gizli grupta paylaşılan dosyaları kokteyl e ihbar etmiş. Oda beni banlamış ıvır zıvır neyse birde mail atmış sistemler deaktive edilecektir diye. Koskoca microsoft bile elinde imkanı olduğu halde deaktive etmiyor sen mi edeceksin? Zaten sorun beni banlaması değil sorun sistemlere müdahale edilebilmesi. Grupta ki arkadaşın sana bunları bildirmedi mi? İnsanlar nasıl olurda sisteme müdahale edebilir diye soruyor.Kodları zaten sağdan soldan topladığını biliyoruz. 20 tl çerez parası ile katkıda bulunduk. 

• mephistooo2 locked, unlocked and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...