Jump to content

Katılımsız Driverpack Kurdurma

morning
 Share

Recommended Posts

DriverPacks basein 8.09 Rc1 sürümü çıkınca, yeni özellikleri incelemeye koyuldum ve üzerinde zaten araştırma yaptığım bir konunun eklendiğini gördüm : Kurulu Windows'a Otomatik DriverPack kurma.Hemen o özelliği kurcaladım ve öğrendim.

Bir arkadaşımız da buradaki mesajında böyle bir anlatım isteyince anlatım yapayım dedim.

Bunu Nerede kullanabilirsiniz:

• XP CD'sinde runonceex ile
  • WPI'de
  • Sürücüleri yüklenmemiş xpye sürücü yüklemede
  • Hatta kendinize bir sürücü cdsi bile yapabilirsiniz.
  • ..

gider böyle.

Neyse,anlatıma geçelim.

Gerekli Malzemeler:

1.DriverPack Base

Aşağıdan indirilebilir:

http://driverpacks.net/DriverPacks/download.php?pag=b[/CODE]

[b]2.DriverPacks(sürücü paketleri)[/b]

Aşağıdan indirilebilir:

[CODE]http://driverpacks.net/DriverPacks/[/CODE]

[CODE]http://forum.driverpacks.net/viewforum.php?id=13[/CODE]

Şimdi DriverPacks Base dosyasına çift tıklayın ve bir yere ayıklayın.

Daha sonra indirdiğiniz 7z dosyalarını aşağıda gösterilen klasörlere atın.

dp4kh4yj9.jpg

dp6zu8.jpg

35163641lu2.jpg

dpbase1zg8.jpg

dpbase2lm4.jpg

(Bu arada son seçenek dediğim Massstorage text mode,3rd Party Driverpacks değil)

dpbase3zx3.jpg

26410375zt2.jpg

86597460pb4.jpg

Ve her şey tamam gibiyse entegre et tuşuna basın.

Entegre edeceğiniz klasörde DriverPacks klasörü oluşacaktır(Klasörün ismini değiştirebilirsiniz,önemli değil).Buradaki DP_Install_tool.cmd ile sürücülerinizi kurabilir,ya da artık nereye eklerseniz eklersiniz.

dinstkd7.jpg

Edited by morning

• Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 2 hafta sonra ...

merhabalar. tinyxp de coklu xp ler var ve ordaki drvier kurma metodu farklı multitasking yöntemi ile hepsini aynı anda başlatıyor xp kurulumunda. ve driver dosyaların uzantıları exe bu yöntemi biz kendi xp cd lerimize nasıl yaparız fikrin varmı arkadaşım bu eski yönteme göre biraz daha hızlı kuruyor gibime geldim. cevabını bekliyorum saygılar.

Bu yöntem ile oluşturulduğu zaman normalde entegre ettiğimiz driverpack'ler bu şekilde yüklemeye çalışınca donanımımda birçok sorun oluşturdu, yarısı yüklenmedi ses ve Vga sürücüleri hatalı yüklendi. Daha sonra elle kurmaya çalışınca da olmadı. Hatalı yüklenen driverlar ne kaldırılabiliyor, ne güncellenebiliyordu... Umarım yakında gelişme olur bu konuda, 2 bilgisayarda da bu şekilde hatalı oldu anca formatla düzeltebildim. Bu yöntemle oluşturulan cdyi hatasız kullanabilen var mı?

burada da benzer bir sorundan bahsetmişler,

http://forum.driverpacks.net/viewtopic.php?id=3102[/CODE]

Bir de şurada anlatımı var,

[CODE]http://forum.driverpacks.net/viewtopic.php?id=2264[/CODE]

ama yarım ingilizceyle pek bir şey anlayamadım.belki yardımcı olur.

• 2 hafta sonra ...

dpbase3zx3ug7.jpg

Burada Metod1i seçeyim de driverların açılmasını beklemeyim dedim işlemin tamamlanması tam 59 dakika sürdü :D

5-10 formatlık bekleme süresini peşinen bekledim :D

morning Metod2 seç demişsin ama umarım işe yarar... :D

abi 1.metod hem çok yer kaplıyor hem de yapımı uzun sürüyor.

Çünkü dosyalar 7zipten çıkarılıyor ve tekrar cab olarak paketleniyor (Her sürücü teker teker)

Haliyle işlem uzuyor.ve 7zip cabtan daha yüksek sıkıştırmaya sahip.

7zip seçersek (Metod2) sadece kurulum süresi biraz uzuyor.

O yüzden metod2'yi seçin dedim.

abi 1.metod hem çok yer kaplıyor hem de yapımı uzun sürüyor.

Çünkü dosyalar 7zipten çıkarılıyor ve tekrar cab olarak paketleniyor (Her sürücü teker teker)

Haliyle işlem uzuyor.ve 7zip cabtan daha yüksek sıkıştırmaya sahip.

7zip seçersek (Metod2) sadece kurulum süresi biraz uzuyor.

O yüzden metod2'yi seçin dedim.

metod 1 : 658 MB (689.964.131 bayt) dosyalar klasörlere açılmış fakat hepsi makecab yapılmış gibi.

metod 2 : 334 MB (350.883.527 bayt) dosyalar 7-zipli.

Daha denemedim. Bir ara test ederim artık.

hocam belki aranızda bnm gibi yapanlar wardır yinede sölemek istedim ben bu driver packsi normal cd içine entegre eder gibi method 1 ile oluşturuyorum sonra d klasörünün içindeki paketleri bi cd ye yazdırıp cd nin içinden driverları aratıyorum çok nadir sorun çıkıyor sadece o sorunda bazı soundmax driverlarını realtek zannedip yüklemesi yoksa hiçbir sıkıntı yaşamıyorum çokta temiz bi yükleme oluyor bütün kurduğum pclerin driverlarını bu şekilde ekliyorum denemenizi tavsiye ederim otomatik olmuyor ama 5 dakkanızı alıyor windows + programlar katılımsız olduktan sonra 5 dakka ile temiz driverlar yani herkeze kolay gelsin

CD ye yazilimi nasil yapilacak,yani normal vericd si olarak mi yazilacak?

Cd içeriği tam olarak hazırlandıkdan sonra ister nLite ile iso yazdırma seçeneğini isterseniz rvm ile iso yazdır diyerek çalışmanızı boot verilmiş olarak hazırlayın.

Aksi takdirde veri diski yazdır ile yazdırırsanız cd açılışı boot vermiyecekdir.

CD ye yazilimi nasil yapilacak,yani normal vericd si olarak mi yazilacak?

istediğiniz gibi yazdırın.Veri cd'si yapın,iso yapın farketmez.

Cd içeriği tam olarak hazırlandıkdan sonra ister nLite ile iso yazdırma seçeneğini isterseniz rvm ile iso yazdır diyerek çalışmanızı boot verilmiş olarak hazırlayın.

Aksi takdirde veri diski yazdır ile yazdırırsanız cd açılışı boot vermiyecekdir.

Bootable CD olmadığından gerek yok. dosyaları atıp Direk Veri diski olarak yazdırabilirsiniz.

Bootable CD olmadığından gerek yok. dosyaları atıp Direk Veri diski olarak yazdırabilirsiniz.

Afedersin ben yanlış anlamışım aslınsa dediğim xp cd,si içerisine yapılan entegreyi anlamışdım :D

ama konu tek başına katılımsız driverpack cd oluşturmaymış..

Birde sorum var bu adreste

http://driverpacks.net/DriverPacks/download.php?pag=b[/CODE]

DriverPacks BASE version [b]8.05[/b] olarak var sizin verdiğiniz ise 8.09 rc1 ve türkçe desteği var sitesinde verilen ise türkçe yamayla ancak tr olurken aynı zamanda hatalı çalışmakdaydı bu ise bende hata vermedi emeği geçenlere teşekkür ederim.

soru ise sitesinde yokken siz nasıl elde ettiniz.:D

Sitenin anasayfasında var aşağıda :D

Ayrıca aşağıdaki konuda.

http://forum.driverpacks.net/viewtopic.php?id=3092[/CODE]

Türkçe dosyanın asıl yapımcısı Kenan Balamir de göndermiş, ama yayınlanmamış galiba henüz.Ben en son indirdiğimde Türkçesi halen hata veriyordu(Çeviri 7 sürümüne aitti çünkü,eksik çeviriler vardı) Ben de hata veren yerleri çevirdim.

ayıklama mantığı daha kolay ve daha hızlı örn:TnCXP bellı baslı olanları sececeksın tabi .inf dosyasını kurcalayacan maksat yanlıs bır dosya sılmeyelım dıye ardından TncXp gibi sıkıstırıp cd den driver paketını kullanrak yuklersın bu bıraz uzun gelıyor bana yada Topladıığını Exe halıne getırıp Systemdrıve©'e cıkar hdd'en kurulum yap ardından ılk logondan sonra sılersın bu daha hızlı geldı bana tabı her pc ıcın aynı sayılmaz dığper pc lerde denemedım

ben cdye direk yukluyorum %80 başarılı driver yuklemesi yapabiliyor birde windows un dosya korumasını iptal etmeniz gerekiyor(nlitle ile) yoksa her driver yuklemesinde (sistemde belirtilen surucularden farklı surucu yuklenmeye çalısıyor.....vs) gibi mesaj alıyorsunuz ayrıca arkadasın DPs_BASE dosyasın da update bolumune tıklayınca ''nereden buldun''diye yazıyor bence şaibeli bir surum baksanıza nereden buldun yazıyor

Edited by lebuda

• 3 hafta sonra ...

slm kardeş ben katılımsız bi xp cd yaptım senin anlatıma göre driverleri entegre ettim

kurulum yaparken driverleri dizine cıkarıyor fakat driverleri tanımıyor neden olabilir bi yardımcı olurmusunuz

• 3 hafta sonra ...