Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Mp3 Ayarları ile Oynayacağım Kaliteli Program Lazım

The_Undertaker
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar elimde ki bazı mp3 müziklerin ya sesi az çıkıyor yada kalitesi düşük oluyor. Bir ara format factory kullanıyordum ama şuan ne durumda bilmiyorum. Çoğu kişi işe yaramıyor falan demişti. Şuan mp3 müzikleri dinlemek için Aimp kullanıyorum kendi içinde yine böyle bir program yapmışlar ama bu da sanırım işe yaramıyor pek fark göremedim. Benim istediğim müziklerinin sesini az daha arttırsın biraz daha kaliteli olsun yeterli. Var mı böyle program piyasada? Çok fazla program var hangisi işe yarıyor bilmiyorum.

SolmazTacettin, 27 dakika önce yazdı:

clementine kur. winamp alternatifi. hatta ondan iyi

Please register to see this content.

Hocam siz yanlış anlamışsınız sanırım. Zaten kullanmış olduğum player var. Aimp programını çok seviyorum tema desteği de çok beğendiğim bir özellik mesela. Konu player programı değil zaten benim istediğim müzikleri düzenleyebileceğim sesini ve kalitesini artırabileceğim bir program. Yine de teşekkürler öneriniz için.

Ben audacity proğramını kullanıyorum. Sesi az olan mp3 ler için effect ve equlizer  kısmından ayarlıyorum. Tabiki ayarlarla oynadığımda da sesi düşük kalan mp3 dosyalarını dinlerken Windows sesini artıran Fxsound yazılımını kullanıyorum. Mp3 seslerini artırmak için çok profesyonellik istemeyen audacity işine yarayabilir...

MrRush, 1 saat önce yazdı:

Mp3 lerini gözden geçirmelisin. Kaliteli olanları bulup indirmelisin. 

Kalite veya ses arttırmaya çalışınca bozulma oluşur. 250gb civarı arşivimi elden geçirdim bende. O istediklerin bir işe yaramıyor anlıyacağın.

Valla hocam nereden bulup indiririm bilmiyorum format factory ile sadece ses yükseltirdim işe yarardı ama diğer ayarlarını ellemezdim ben. Var mı müzikleri indirebileceğim program? Olmadı onunla indireyim.

DeezloaderRemix var forumda paylaşmıştım. 

Bu programda bulamadığın mp3leri Yerli mp3 değilde yabancı için Rus mp3 siteleri var kaliteli paylaşım yapıyorlar.

Flac torrent paylaşım siteleri var oradan flac olarak çekip mp3 olarak konvert edilir.

MrRush, 1 dakika önce yazdı:

DeezloaderRemix var forumda paylaşmıştım. 

Bu programda bulamadığın mp3leri Yerli mp3 değilde yabancı için Rus mp3 siteleri var kaliteli paylaşım yapıyorlar.

Flac torrent paylaşım siteleri var oradan flac olarak çekip mp3 olarak konvert edilir.

flac ile uğraşamam hocam ama bu dediğiniz programı az önce indirdim efsane bir şey albüm olarakta indiriyor teker teker de indiriyor ayrıca şarkılar hakkında bütün bilgiler de mevcut. Nereden çekiyor bu dosyaları bilmiyorum ama süper bir program vallahi beğendim ben. Şimdiden Engin Nurşani'nin bütün albümü indi bile :) Son olarak hocam daha fazla uzatmak istemiyorum şarkıları dinlediğimiz programların da etkisi oluyor mu yoksa hepsi aynı mı? Mesela ben şuan aimp kullanıyorum şunu kullansan daha kaliteli ses alırsın dediğin bir program var mı? Yoksa bunu kullanmaya devam edeceğim.

The_Undertaker, 50 dakika önce yazdı:

flac ile uğraşamam hocam ama bu dediğiniz programı az önce indirdim efsane bir şey albüm olarakta indiriyor teker teker de indiriyor ayrıca şarkılar hakkında bütün bilgiler de mevcut. Nereden çekiyor bu dosyaları bilmiyorum ama süper bir program vallahi beğendim ben. Şimdiden Engin Nurşani'nin bütün albümü indi bile :) Son olarak hocam daha fazla uzatmak istemiyorum şarkıları dinlediğimiz programların da etkisi oluyor mu yoksa hepsi aynı mı? Mesela ben şuan aimp kullanıyorum şunu kullansan daha kaliteli ses alırsın dediğin bir program var mı? Yoksa bunu kullanmaya devam edeceğim.

Aimp de kalabilirsin. Birçok player deneyen biri olarak bu uygulamayı kullanmayı seçtim bende.

Ses kalitesini player ile arttıramazsın ama efekt programları ile kulağa daha hoş gelen efektler ile dinleme yapılabilir.

Bunlardan biri modifiye Reaktek sürücüsü kullanmak ve Dolby efektlerini aktif etmek. Forumda da konusunu açmıştım bit ara başka forumlardan da anlatımar bulabilirsin.

MrRush, 9 dakika önce yazdı:

Aimp de kalabilirsin. Birçok player deneyen biri olarak bu uygulamayı kullanmayı seçtim bende.

Ses kalitesini player ile arttıramazsın ama efekt programları ile kulağa daha hoş gelen efektler ile dinleme yapılabilir.

Bunlardan biri modifiye Reaktek sürücüsü kullanmak ve Dolby efektlerini aktif etmek. Forumda da konusunu açmıştım bit ara başka forumlardan da anlatımar bulabilirsin.

Reis anakartım dolby digital home theater destekli ama programı kurulu gelmiyor son güncel sürümlerinde sadece sitesindekini kurunca geliyor. Onun çözümünü bulamadım. Konunu bulursam bakarım yine. PotPlayer yerine VLC kullanmak mantıklımı sizce?

The_Undertaker, 2 dakika önce yazdı:

Reis anakartım dolby digital home theater destekli ama programı kurulu gelmiyor son güncel sürümlerinde sadece sitesindekini kurunca geliyor. Onun çözümünü bulamadım. Konunu bulursam bakarım yine. PotPlayer yerine VLC kullanmak mantıklımı sizce?

Vlc daha kullanışlı mantıklı olabilir. Zevkine ve beklentine bağlı. Ses farkı pek olmayacaktır. İkisinde de geniş band eqlzr var. Yayarını çek dinle.

kaynak kalitesi ne ise dönüştürdüğünüz dosya o olur yada daha düşük kalite olur kullandığınız programa bağlı, ( bu şey gibi Scart çıkışlı bir uydu alıcıyı scarttan hdmi ye dönüştürücü takarak yeni nesil bir tv ye takıp yüksek kalite beklemek gibi. :) )

The_Undertaker, 19 saat önce yazdı:

Arkadaşlar elimde ki bazı mp3 müziklerin ya sesi az çıkıyor yada kalitesi düşük oluyor. Bir ara format factory kullanıyordum ama şuan ne durumda bilmiyorum. Çoğu kişi işe yaramıyor falan demişti. Şuan mp3 müzikleri dinlemek için Aimp kullanıyorum kendi içinde yine böyle bir program yapmışlar ama bu da sanırım işe yaramıyor pek fark göremedim. Benim istediğim müziklerinin sesini az daha arttırsın biraz daha kaliteli olsun yeterli. Var mı böyle program piyasada? Çok fazla program var hangisi işe yarıyor bilmiyorum.

s.a kardeş bunu dene Audio Record Wizard   ses kaydedici ama ses seviyesini yükseltiyon türkçe  kurcalayınca anlarsın 

kolay gelsin

Xilisoft Video Converter Ultimate (Ses video dosyaları üzerinde DPI değişikleri yaparak convert edilebilir alanında en iyilerindendir!)
Movavi Video Suit 2020 (Ses video dosyaları her türlü montajlanabilir,ses video dosyaları üzerinden değişiklik için bulunmaz nimet)

Her iki programda katılımsız full'dür! Umarım işinizi görür saygılarımla. :) 

Spoiler

• Thanks 1

Bigasoft Total Video Converter öneririm tam aradığın program sesi az çıkan mp3'lerin sesini yükseltiyor!, -programın kullanımı:  mp3'ü programa atıyorsun profile kısmı mp3 seçiyorsun attığın ses dosyasına tıkla sonra settings\advanced kısmına girince advanced settings kısmı açılır ve ince ayarlar yapılır! volume kısmı %100 durur normal sesi azaltmaz veya yükseltmez!, %100 altına yani %50 yaparsan sesi azaltır, kendin %100-%500 arası ayar yapıp apply to all deyip açılan advanced settings kısmını kapat sonra convert deyip sesi yükseltilmiş dosyayı alıyorsun!,ses seviyesini nasıl kontrol edecem dersen windows köşe çubuğunda hoparlör simgesini açıyorsun mp3 açık sesi sonda iken ''ses düzeyi karıştırıcı'' yı aç tepeye kadar sinyal vurunca yükselmiştir, not: çok fazla ses yükseltirsen ses dosyası sesi bozuyor yani hoparlöründen cızırtılı ses geliyor!, sesi kalite yapamazsın! örnek: 128 kbps bir mp3'ü 192 kbps veya 320 kbps yaparsan kaliteli ses olmuyor!,kaliteli ses için orjinal rip'lenmiş 320 kbps mp3 yada flac olmalı , ben 320 kbps indirdiğim mp3'ü 192 kbps kullanıyorum!, oynatıcı olarak firefox kullanıyorum sadece çaldımı tamamdır.

Edited by gangstarap