Jump to content

Win10pe_x86_x64

köylü
 Share

Recommended Posts

köylü, 27.02.2020 - 21:09 yazdı:

elimden geldiğince istekler doğrultusunda bulabildiklerimi eklemeye çalıştım ilk mesaja patc dosyası veriyorum exe yi ilk iso yanında çalıştırıyoruz patclenmiş ikinci iso dosyası oluşuyor

MRlGGa.png

usta aynen dediginiz gibi yaptım ikinci bir iso oluştu boyutu 2gb üstü oldu.. çalişmaniz için kolay gelsin

• 2 ay sonra...

ISO yu tek başına çalıştırdıgımda sorunsuz çalışıyor.Programlar yükleniyor vs vs.

--------

Fakat ISO yu multiboot grup4dos a yükleyip çalıştırdıgımda windows açılıyor.

Sonradan güncelleme ile verilen programlar yükleniyor fakat diğer olması gereken programlar yüklenmiyor, masaüstüne kısayolu da gelmiyor.

Sorun nerede olabilir?

Please register to see this content.

musadilek, 25 dakika önce yazdı:

ISO yu tek başına çalıştırdıgımda sorunsuz çalışıyor.Programlar yükleniyor vs vs.

--------

Fakat ISO yu multiboot grup4dos a yükleyip çalıştırdıgımda windows açılıyor.

Sonradan güncelleme ile verilen programlar yükleniyor fakat diğer olması gereken programlar yüklenmiyor, masaüstüne kısayolu da gelmiyor.

Sorun nerede olabilir?

Sistemi test etmedim ama mantıken şöyle olması lazım.

Usb,yi boot ettiğiniz kısımda kök dizinine sources klasörü oluşturup iso dosyasında sources klasöründen programs.wim dosyasını bu klasöre kopyalayıp test edin. Çalışması lazım..

awengers44, 1 saat önce yazdı:

Sistemi test etmedim ama mantıken şöyle olması lazım.

Usb,yi boot ettiğiniz kısımda kök dizinine sources klasörü oluşturup iso dosyasında sources klasöründen programs.wim dosyasını bu klasöre kopyalayıp test edin. Çalışması lazım..

Malesef olmadı. (Sanaldada, PC dede olmuyor)

Köylü arkadaşımızın son paylaştıgı; Win 10, Win 7, Win XP      PE lerdede aynı sorunu yaşıyorum.

önceki yıllarda indirdiğim PE lerde sorun yaşamıyordum.

• 4 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
male0707, 7 saat önce yazdı:

Multi usb içinde Programlar ne şekilde geliyor çözemedim ? programs.wim nerde olmalı usb içine atmak istiyorum ama başaramadım ? programlar gelmiyor

sources klasörünün içinde olmalı. siz iso yu direk rufus ile flash bellege yazdırın konumları degiştirmeyin. usb bölünmüş olsa bile klasörler tek bir diznde olmalı

Edited by karadurak

karadurak, 5 saat önce yazdı:

sources klasörünün içinde olmalı. siz iso yu direk rufus ile flash bellege yazdırın konumları degiştirmeyin. usb bölünmüş olsa bile klasörler tek bir diznde olmalı

Hocam uefı secure boot da da kullanmak istiyorum o yüzden ? iso tercihim değil

s.a. kardeşim ellerine sağlık güzel çalışma,

Ancak şöyle bir isteğim olsa genel amaçlı,

Bu iso içerisine ne şekilde kendi istediğimiz programları koyabiliriz, herkesin ihtiyacı farklı farklı istenmeyenleri çıkarıp bize lazım olanları nasıl koyabiliriz ve bu programları nereden teemin edebiliriz bunun için resimli bir rehber hazırlayabilsen ne kadar makbule geçer tahmin edemezsin :)

İyi çalışmalar..

Kardeşim hem 32Bit hemde 64Bit sistemi VirtualBox ile açtığımda AOMEI Partition Assistant Standart programı resimdeki lisans hatasını veriyor.

VirtualBox da UEFI olarak başlamıyor USB ye yazdırınca UEFI olarak açılır herhalde.

Please register to see this content.