Jump to content

Sizce Sistemime En Uygun Windows Hangisi ?

ekvatorx33
 Share

Recommended Posts

Sistemini hızlandırmak istiyorsan öncelikle SSD almalısın (eğer yoksa).

Bende daha eski bir sistem var. i5 M460 + Nvidia GT335M + 4 GB Ram

SSD ve Ghostspectre modlu windows 10 ile sistemşaha kalktı :)

Please register to see this content.

Ben Update 3 indirmiştim Update 6 çıkmış. Mutlaka denemelisin. Mümkünse dili ingilizce kullan.

• Like 1

hasan835, Bir saat önce yazdı:

değerli kardeşim, windows 8.1 pro, enterprise, embedded olur, lakin windows 10'da rahatlıkla kurulabilir,(W10 1909 dokunma sıkıntı ile karşılaşırsın) onun dışında, W10 Enterprise 2015 LTSB, W10 Enterprise 2016 LTSB, W10 Enterprise 2019 LTSC bu sistemleri kullanabilirsin, 

sitede bir çok üstadın çalışmaları da mevcut araştırın bu önerdiklerimi kurabilirsiniz, sistemi kurdukçu test ettikçe,hem tecrübe edinir, hemde tecrübenizi arttırmış olursunuz, ben desemki size benim hazırladığım sistemi kurun, (Windows 8.1 Embedded İnd.Pro x64 NtF 4.8 yada Windows 10 Ent.Ltsc 2019 x64) bencillik etmiş olurum,çünkü sistemlerin hepsi birbirinden değerli paylaşımlardır.

saygılarımla;

teşekkürler deniyeceğim 

MehmetYildiz, 16 dakika önce yazdı:

Sistemini hızlandırmak istiyorsan öncelikle SSD almalısın (eğer yoksa).

Bende daha eski bir sistem var. i5 M460 + Nvidia GT335M + 4 GB Ram

SSD ve Ghostspectre modlu windows 10 ile sistemşaha kalktı :)

Please register to see this content.

Ben Update 3 indirmiştim Update 6 çıkmış. Mutlaka denemelisin. Mümkünse dili ingilizce kullan.

ssd zor ama 2015 enterprise deniyeceğim bakalım nasıl olacak

şrarskoz

Dism++ ile bir yapılandırma çekerseniz eğer oldukça etkili bir performans yakalabilirsiniz w10'nun kendisi ssd'li diskli cihazlarda dahi geç açıldığı yönünde bazı yorumlara denk gelmiştim.Açıkcası 8.1'i tam olarak yakalayamadı performans olarak. 2.Windows 8.1 embedded pro alternatifte düşünülebilir akıcı stable çalışıyor.Ben  uzun yıllar kullandım.

Windows performans ayarları konusu işe yarayan uygulamalar var bir göz atın derim kolay gelsin.

Sisteminin bir benzeri de bende mevcut. İ3 3220 işlemci Asus h61-m pro anakart, 4 gb ram ve AMD HD radeon 6570 ekran kartı var. Öncelikle maddi durumun müsaitse SSD şart. Ben markası bile olmayan dandik bir 120 gb SSD buldum. SSD sayesinde Photoshop v.b proğramları çok üst düzey işler olmasa da kullanabiliyorum. Sistemimde win10 pro kullanıyorum. Pc özelliklerinden dolayı win10 pro da oyun v.s de performans beklemiyorsan fena değil. Win 7 hiç kullanmadığım için kıyaslama yapamayacağım. Ben direkt winxp den win8 win8.1 ve win10 pro şeklinde devam ettim. En iyi performansı da ilk çıkan win8 pro da almıştım. Sonrası facia zaten. İşletim sistemi tavsiyesi için daha çok hangi işlerde kullanacağını yazarsan daha yararlı olabilir...