Jump to content

Pc Usb'yi Hardisk Olarak Görüyor

emrullah236134
 Share

Recommended Posts

HDD disk usb diskler için AOMEI Partition Assistant uygulamasını öneririm genellikle işini sağlam yapan uygulamalardan.Sorunu tam olarak anlamadım ancak diskle ilgili her türlü kapsamlı yapılandırmaları yapabilirsiniz Türkçe dil desteği mevcut.Ancak işlemleri yaparken dikkatli olmakta fayda var yanlış disk işlemleri olabilir iyice analiz etmeniz önerilir.

Disk eğerki birinci partition'da aktifse eğer sürekli olarak anladığım kadarıyla açılışa atar kendini,uygulamayla diske sağtıklanıp deaktif konuma almak sorunu çözer gibi doğru anladıysam eğer.Bu tip bir soruna hiç denk gelmedim aioboot kullanıyorum kendimde. 

Please register to see this content.

• Like 1

Abi eskiden cikarilabilir usb olarak görülen usb şuan yereldisk c ve d nın yanında yer alıyor ve hdd olarak görünüyor flash bellegim önü tekrar eski haline cikarilabilir dısk bolumune getirmek istiyorum bicimlendirmede sadec hdd gösteriyor exfat fat32  secenekleri yok şimdiden teşekkür ederim 

deli_petro06, 7 saat önce yazdı:

Ben bu tip durumlar da "hp usb disk storage format tool" yazılımını kullanıyorum. Hem düşük boyutlu hemde basit bir yazılım. Sorunumu bu yazılımla çözemediğim durumlar olmadı. Çözüm olacağını düşünüyorum.

O programi  da denedim ama sorun çözülmedi maaalesf teşekkür ederim 

emrullah236134, 5 saat önce yazdı:

O programi  da denedim ama sorun çözülmedi maaalesf teşekkür ederim 

başka pc de dene windowsla çakışıyor gibi daha önceden windows yükleyip kullandınmı  başka bi arkadaşım böyle kullanmıştı sonda disk alınca flaş bellegi biçimlendiremedi bana getir bakim dedim hp usb disk storage format tool bununla düzeltim oldu kullanıyor fat32 seçenegi hiç gözükmüyor diyorsun fat32 ile aramak araştırma yapmak lazım şu an işe gidecem nette biraz dolanmak lazım beki bişi buluruz 

AdnanGumus, 3 saat önce yazdı:

başka pc de dene windowsla çakışıyor gibi daha önceden windows yükleyip kullandınmı  başka bi arkadaşım böyle kullanmıştı sonda disk alınca flaş bellegi biçimlendiremedi bana getir bakim dedim hp usb disk storage format tool bununla düzeltim oldu kullanıyor fat32 seçenegi hiç gözükmüyor diyorsun fat32 ile aramak araştırma yapmak lazım şu an işe gidecem nette biraz dolanmak lazım beki bişi buluruz 

Usta 2 gün önceye kadar usb sıkıntı yoktu fakat karadurak ustanın kmpe kurarken orda bir program vardı onunla bicimlendirme yaparken usb artık hdd(yerel disk) olarak görünüyor tekrar eski haline getirmek istedim ama biciendirme esnasında  sorunla karşılaşıyorum usb hdd c ve d nın yanına atıyor kendini netten baktım çokta bisey partition yazılımı ile deneyecek bakalım sonucu yazarım 

emrullah236134, 22 saat önce yazdı:

Üstat yardimin için teşekküler bootice ayarlari ile kmpe yükledim galiba biraz karistirdim.suan eski haline getirmeye çalışıyorum  ama bootice ayarlarini yapamadim   detaylı ayarlari gonderebilrsen cok sevinirim.simdiden teşekkürler 

bootice programı ile formatın adımlarını resim olarak yükledim bakabilirsin

not: resimleri spoiler içinde yüklemeye çalıştım ama malesef kabul etmedi, dosya olarak yükledim, yardımcı olabilcek varsa memnun olurum

emrullah sana yardım edelim derken benim flasdik de görünmez oldu :)

yeni konu açmak istemedim müsadenle benzer problem olduğu için bende buradan sorayım

arkadaşlar flash görünmüyor, disk yönetecisinde görünmekte ancak harf atanmamış şekilde, harf ata deyince aşağıdaki gibi hata veriyor, aygıt yöneticisinde sürücüler düzgün görünüyor

yardımlarınızı bekliyoruz

MrRush, 12 dakika önce yazdı:

Aynı Usb belleği başka makinede formatlama şansınız varsa deneme yapın. Ben sistemde kurulan sürücülerden şüpheleniyorum. 

aynı donanım bende windowsun yanında pardus yüklü, pardus görüyor, windows görmüyor sürücüleri kaldırdım yine aynı

windowsun problemi bitmiyor biryerden illa bişey çıkarıyor

Edited by sercaniz

aynı sorunu defalarca yaşayan biri olarak, sorunun usb diskte degıl, windowsta olduğunu gördüm, flashı başka pcye takınca sorun yok ama kmpe hazırladıgım pcye takınca hdd olarak görüyor, sorunu çöezemyince her defasında pcye format atmak zorunda kaldım

sorun, flashı ıkıye bolerken oluyor, flash disk hardk oluyor ama aslında flashta sorun yok, flashın içine çop kutusu yerleşiyor ve flashı kılıtleyınce sorun cıkıyor, tek çare format

Edited by ozanaus

Flash disk ve harici disk sorunlarında genellikle kendim linux işletim sistemini live olarak başlatıp üzerinden gparted uygulamasını açarak diskleri biçimlendirip ham olarak bırakıyorum.daha sonra windows veya linux üzerinden istediğim şekilde dosya biçimine saniyeler içerisinde düzeltip dosya biçimine alıyorum bence windows üzerinden yapmak bazen sorunlarıda beraberinde getiriyor illa bir tools uygulama kullanmak gerekiyor bunlara gerek yok kanımca en iyisi live sistemler üzerinden bağımsız şekilde disk uygulamalarıyla disk işlemlerini yapmak.

usbdisklerden harici disklerinden boot ederek disk işlemlerini rahat şekilde yapabilir.Çoğu zaman bozuk olanlarıda rahat şekilde düzeltebiliyorsunuz bana göre en sağlam yöntem ve işlemlerden değerli arkadaşlar  aklıma geldi alternatif olabilir diye ilave bilgi eklendi saygılarımla.

• Like 1

forjest, 17 saat önce yazdı:

Flash disk ve harici disk sorunlarında genellikle kendim linux işletim sistemini live olarak başlatıp üzerinden gparted uygulamasını açarak diskleri biçimlendirip ham olarak bırakıyorum.daha sonra windows veya linux üzerinden istediğim şekilde dosya biçimine saniyeler içerisinde düzeltip dosya biçimine alıyorum bence windows üzerinden yapmak bazen sorunlarıda beraberinde getiriyor illa bir tools uygulama kullanmak gerekiyor bunlara gerek yok kanımca en iyisi live sistemler üzerinden bağımsız şekilde disk uygulamalarıyla disk işlemlerini yapmak.

usbdisklerden harici disklerinden boot ederek disk işlemlerini rahat şekilde yapabilir.Çoğu zaman bozuk olanlarıda rahat şekilde düzeltebiliyorsunuz bana göre en sağlam yöntem ve işlemlerden değerli arkadaşlar  aklıma geldi alternatif olabilir diye ilave bilgi eklendi saygılarımla.

boot menü kodu var mı hocam

tşkler