Jump to content

Türknet'e Geçtik Olmadı, Millenicom Umursamaz... Sırada Metro Fiber...

KenanK
 Share

Recommended Posts

Merhabalar,

TürkTelekom üzerinden fiyatları sebebi 2005 yılından buyana kullandığım hattı TürkNet e taşıma kararı aldım. Kararı almam da bulunduğum bölge de son 2 ay içerisinde 4 kişinin sorunsuz geçişi ve memnuniyeti etkili oldu. Şehrimiz küçük olduğu için sanırım sorunlar az seviye de. 

Taahhüt 6 Mart'ta bitiyor, dün itibari ile ön başvuru yaptım. VDSL olarak kullandığım 24mb hattın hiç bir şekilde aksama olmadan TürkNet e taşınacağı garantisini aldım. Telefon kaydını da aldım aynı zamanda delil için sorun olursa diye. 

Dosyalar mail ile gönderildi ve bugün bu dosyaları toplayıp, yarın TürkNet e üzerine taahhüt bitiş tarihini not edip göndericem. Belgeler 9 sayfadan oluşmakta. Gelişmeleri yine aktarıcam. 

Geçmek isteyen başka kişilerde olursa ön bilgilendirme gibi bir şey olur bu sayede konuda. 

02.03.2020 
Gönderilen belgeleri kontrol ettim, imzaladım yarın anlaşmalı kargo ile göndereceğim nasipse. 

03.03.2020
9 adet belgeyi (1 sayfası telefon hattı taşıma, 4 sayfası Türknet sözleşme, 2 sayfası xdsl hattı taşıma ve 2 sayfası kargo bilgilendirme) kargoya teslim ettim.

05.03.2020
Belgelerin kendilerine ulaştığı ve kontrol edilip eksik görülmediği taktirde sesli onay alınacağı bilgisi tarafıma iletildi. 

Yarım saat geçmeden aradılar ve onay istediler. 

06.03.2020
Aktivasyon işlemleri başladığına dair bilgilendirme tarafıma iletildi. 

15.00 - Türktelekom tarafından Alo paket iptal bilgilendirmesi yapıldı.

07.03.2020 
Telefon hattı geçişi tamamlandı 

08.03.2020 
Türktelekom internet hattını iptal etti, türknet tarafından son aktivasyon bekleniyor.

15.30 - Aktivasyon tamamlandı. İnternet bağlantısı bekleniyor. 

09.03.2020
09.30 - itibari ile 25mb hız ile geçiş sağlanmıştır. Bağlantı anından itibaren kopma olmamıştır.

08.04.2020
1 aydır Normal kullanım veya download için ideal bir net hizmeti gördüm. Online oyun için yeterli değil. Yönlendirmeler de sorunlar var.

11.04.2020
İptal dilekçem ellerine ulaştı ve Türknet İptal işlemlerine başladı. Millenicom u bir süre test edicem artık. 

14.04.2020
Millenicom a başvuru yapalı 4. gün ve ses seda çıkmayınca bunlardan da Ön Başvuruyu iptal ettirip. Bölgem de bulunan Metro-Fiber e geçiş için başvurdum.

15.04.2020
Metro-Fiber Saat 16.45 gibi gelip gerekli kurulum yapıldı. 1 ay test süresi verildi.  İnternet gayet stabil ve Tracert testine göre temiz görünüyor. 

16.04.2020
İnternet ile ilgili sorun yaşamadım şuana dek ve oyun testi yaptım. Oyunlar da da sorun görünmüyor şimdilik.  Umarım sıkıntı çıkartmaz da uğraşmak zorunda kalmayız bir daha.

Edited by KenanK
  • Like 3
  • Thanks 1

Bölgesel olarak her ınternet saglayıcısı farklı alt yapılara sahıp turk netın bi özelligini yazayım onlıne olarak adresinizi girdiginizde kaç megabite kadar destekliyor alt yapı

varmı hepsi net bi şekılde cıkıyor Kocaeli de oturuyorum bi arkadaş aldı cok verimli oldugunu söyledi

Ben biziminternet kullanıyorum 11 mbit en fazla aylık 50 tl kontorlu :D

benım adreste altyapı yok :D

Please register to see this content.

Edited by casper0007

Shadowscape, 16 dakika önce yazdı:

Turk.net'te muhattap yokmuş. 

Türktelekom da varda bir işe yaramıyor. Yani şuana kadar kaç kere işim düştü 35-50dk dan önce telefon a bakan olmadı. Böyle muhatap olsa ne olur olmasa ne olur. 

Fiyatlara zaten hiç girmiyorum artık Türk Telekom için. 

casper0007, 11 dakika önce yazdı:

Bölgesel olarak her ınternet saglayıcısı farklı alt yapılara sahıp turk netın bi özelligini yazayım onlıne olarak adresinizi girdiginizde kaç megabite kadar destekliyor alt yapı

varmı hepsi net bi şekılde cıkıyor Kocaeli de oturuyorum bi arkadaş aldı cok verimli oldugunu söyledi

Ben biziminternet kullanıyorum 11 mbit en fazla aylık 50 tl kontorlu :D

benım adreste altyapı yok :D

Alt yapı sorgusu millenicom da da çıkıyor. Hatta bir site vardı önceden Max hızı gösteriyordu asıl o kayboldu gitti. 

3 minutes ago, KenanK said:

Türktelekom da varda bir işe yaramıyor. Yani şuana kadar kaç kere işim düştü 35-50dk dan önce telefon a bakan olmadı. Böyle muhatap olsa ne olur olmasa ne olur. 

Fiyatlara zaten hiç girmiyorum artık Türk Telekom için. 

Alt yapı sorgusu millenicom da da çıkıyor. Hatta bir site vardı önceden Max hızı gösteriyordu asıl o kayboldu gitti. 

2008'den beri telekomdayım çok bi sıkıntı yaşamadım. Muhattap vardı. Ama fiyatı çok yükselltiler. Bende yeni bir iss arayışı içindeyim

Türk.net e geçmekte bence geç kalmışsın ve iyide yapmıssın. 2 yıldır kullanıyorum tahut yok bişe yok memnun kalmadınmı ayrıl kimse sana nereye gidiyorsun demiyor. Şuan benim altyapı 35, hız testlerim 33 ten aşagı düşmedi onuda belirteyim. Altyapı destekliyorsa 10 tl daha veriyorsun sana verebildigi hız ne ise onu veriyor. 75 se 75 100 se 100. Kullanan biri olarak söylüyorum pişman olmayacaksın nefes alacaksın. :)

2 yıldır türknet kullanıyorum, daha önceden ttnet kullanıyordum, altyapım 8 mbpse kadar destekliyor türktelekom bana en fazla 7 mbpsye kadar veriyordu o da zar zor, en sonunda sözleşme bitince türknete geçtim, şuan bana verebilecekleri maksimum hızı veriyorlar, türknetin de bir suçu yok benim altyapım santrale çok uzak yine sağolsunlar saniyede 1.2 mb indirme yapabilecek kadar hız veriyorlar :D, müşteri hizmetleri yok belki ama altyapanız sağlam ise zaten buna da gerek kalmıyor, ha beğenmediniz mi taahüt yok zaten istediğiniz zaman koşulsuz şartsız çıkarsınız

2 minutes ago, MesutÖzil said:

2 yıldır türknet kullanıyorum, daha önceden ttnet kullanıyordum, altyapım 8 mbpse kadar destekliyor türktelekom bana en fazla 7 mbpsye kadar veriyordu o da zar zor, en sonunda sözleşme bitince türknete geçtim, şuan bana verebilecekleri maksimum hızı veriyorlar, türknetin de bir suçu yok benim altyapım santrale çok uzak yine sağolsunlar saniyede 1.2 mb indirme yapabilecek kadar hız veriyorlar :D, müşteri hizmetleri yok belki ama altyapanız sağlam ise zaten buna da gerek kalmıyor, ha beğenmediniz mi taahüt yok zaten istediğiniz zaman koşulsuz şartsız çıkarsınız

Çıkma işlemi nasıl olacak ki : ) .Beğenmediğiin takdirde.

Shadowscape, 1 dakika önce yazdı:

Çıkma işlemi nasıl olacak ki : ) .Beğenmediğiin takdirde.

türknetin fax numarası var, o numaraya iptal dilekçeni ve kimlik fotokopisini gönderiyorsunuz, sizi arıyorlar sesli imza için onlaydığınız takdirde 2-3 iş günü içerisinde aboneliğinizi sonlandırıyorlar :D

4 minutes ago, MesutÖzil said:

türknetin fax numarası var, o numaraya iptal dilekçeni ve kimlik fotokopisini gönderiyorsunuz, sizi arıyorlar sesli imza için onlaydığınız takdirde 2-3 iş günü içerisinde aboneliğinizi sonlandırıyorlar :D

Hocam fax mı kaldı bu devirda yahu :) . BAşka yolu yok mu 

• Haha 1

Shadowscape, 1 saat önce yazdı:

Turk.net'te muhattap yokmuş. 

aynen

herkes aynı şeyi söylüyor

yıllardır ttnetteyim arıza durumunda pazar günü bile eleman yolluyorlar

ttnet de fiyat konusuna gelince taahhütün bitimine 1-2 ay kala arıyorlar çok zazip teklifler sunuyorlar

bu arada ben prime müşteriyim nasıl olduğumu da anlamadım

50mbps sınırsız 130 ödüyorum şu an: (sıfırdan abone olanlarda bu fiyat çok yüksek

109 mu neydi tahhüt bitince ne olacağını doların kestiremediğim için taahhüt bitimine 1 yıl kala aradılar 130 tl 2 yıl tahhüt sabit fiyat garantisi verdiler kabul ettim.

taşınma durumunda bir çok firma cayma bedelimizi 300 tlye kadar karşılıyor: mesela superonline (ama onların sevmediğim bir özelliği var öncelikle 4.5 g sınırsız kutuyu satmak için çabalıyorlar)

bununla ilgili donaım haberde özellikle bir çok forum var : ihtiyacı olan takip etsin

Shadowscape, 59 dakika önce yazdı:

Hocam fax mı kaldı bu devirda yahu :) . BAşka yolu yok mu 

internetten ücretsiz fax çekebileceğiniz siteler var: dijitürkü öyle iptal ettirmiştim

başka yolu yok (sanırım dijitürkte bayiye giderekte yapılıyor)

Edited by efe34

7 hours ago, efe34 said:

aynen

ttnet de fiyat konusuna gelince taahhütün bitimine 1-2 ay kala arıyorlar çok zazip teklifler sunuyorlar

50mbps sınırsız 130 ödüyorum şu an: (sıfırdan abone olanlarda bu fiyat çok yüksek

109 mu neydi tahhüt bitince ne olacağını doların kestiremediğim için taahhüt bitimine 1 yıl kala aradılar 130 tl 2 yıl tahhüt sabit fiyat garantisi verdiler kabul ettim.

taşınma durumunda bir çok firma cayma bedelimizi 300 tlye kadar karşılıyor: mesela superonline (ama onların sevmediğim bir özelliği var öncelikle 4.5 g sınırsız kutuyu satmak için çabalıyorlar)

bununla ilgili donaım haberde özellikle bir çok forum var : ihtiyacı olan takip etsin

internetten ücretsiz fax çekebileceğiniz siteler var: dijitürkü öyle iptal ettirmiştim

Teşekkürler dostum. İnternetten fax çekildiğini şimdi öğrendim inan :)

bakalim Mayıs'ta bitiyor tahüt. TTNet çok pahalı 140 dediler 35 MB

Shadowscape, 48 dakika önce yazdı:

Teşekkürler dostum. İnternetten fax çekildiğini şimdi öğrendim inan :)

bakalim Mayıs'ta bitiyor tahüt. TTNet çok pahalı 140 dediler 35 MB

4 ya da5 hakkın var bir pcde ip veya mac kaydı yapıyorlar: dikkat

fazla hesap açayıp uyanıklığını yemiyorlar

formattan sonera sıfırlanıyor diye hatırlıyorum

bir de mesela turkcellin ceptelden paralı faz hizmeti var evde uygun yazıcım var rorkcelle gönderemiliyorum

yazıcısız da cepteki döküman faxlanabiliyor

Edited by efe34

TürkNet'i 3-4  yıldır kullanıyorum. Ciddi anlamda sorun yaşamadım. Sorun olduğunda da online işlemlerden arıza kaydı oluşturuyorsunuz (cepten veya başka çalışan bilgisayardan ?), size dönüş yapıyorlar. Muhatap bulmaya gerek kalmıyor; beni arayın diyorsunuz, arıyorlar.

MesutÖzil, 12 saat önce yazdı:

Açıklamasını yapmışlar :)

açılış ve kapanış işlemlerini  NETFLİX  örnek alsınlar  çok kolay yasalarda onlara farklı mı davranıyor :) 

13 minutes ago, otuken said:

TürkNet'i 3-4  yıldır kullanıyorum. Ciddi anlamda sorun yaşamadım. Sorun olduğunda da online işlemlerden arıza kaydı oluşturuyorsunuz (cepten veya başka çalışan bilgisayardan ?), size dönüş yapıyorlar. Muhatap bulmaya gerek kalmıyor; beni arayın diyorsunuz, arıyorlar.

Arayan varsa iyi ?

Shadowscape, 16 dakika önce yazdı:

Arayan varsa iyi ?

Bende 1.5 yıllık turknetliyim ve mobil uygulamadan beni arayın diye destek kaydı açtığımda hep aradılar ve turkneti bırakmam yani 

Edited by Maddox67
  • Like 2

efe34, 10 saat önce yazdı:

aynen

Cuma günü bitiyor taahhüt. Artık eski Türk Telekom yok. Adamlar kıl aldırmıyorlar burunların dan. Cazip teklif diye de bir şey kalmadı. En son mantıklı olarak 20mb sınırsız için 90₺ istediler 24 ay taahhüt e. 

Türknet in fiyatını suratlarına vurunca da susuyorlar. 

2005 den beri fiyatları aşağı yukarı iyiydi son 1 senedir abarrtılar. Kota kalkınca özellikle. 

Türknet muhatap olayı arkadaşların dediği gibi mesaj bırakınca arıyorlar. İnternette fazla abartılıyor bu konu. 

Fax iptal olayı da resmi bir dayanağı olduğu için isteniyor. Bölge de bayii vs tarzı bir şey yok ise fax isteniyor genelde. Türk Telekom da iptal için ıslak imza istiyor zaten.