Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Türknet'e Geçtik Olmadı, Millenicom Umursamaz... Sırada Metro Fiber...

KenanK
 Share

Recommended Posts

xxselxx, 9 saat önce yazdı:

Şimdi,tek paket tek fiyat 75.99 diyor,peki bu fiyat ne kadar geçerli,yani 1 sene sonra zam geldi şu fiyat demesinler..

Olabilir 2 sene önce sanırım 65₺ idi sonra 75.99 oldu. Taahhüt olmadığından fiyat değiştirme konusunda özgürler. Fiyat değişeceği zaman 2 ay önceden haber veriyorlar mail ile. 

• Thanks 1

5 ay turknet kullanıcısı olarak şunu belirtim. bulunduğunuz bölgede turk telekom altyapı sağlamsa  teknik tecrübeniz varsa tavsiye ederim. turknetten teknik destek kesinlikle beklemeyin neden ise turktelekom altyapısını kullanıyor  saha ekibi ttlkom randavu 1 ay 20 .10 günmi beli değil 

34ero, 4 saat önce yazdı:

açılış ve kapanış işlemlerini  NETFLİX  örnek alsınlar  çok kolay yasalarda onlara farklı mı davranıyor :) 

Ama bu gibi resmi evraklarda ıslak imza mecburi, türktelekom da bile abonelik iptali için sizi şubeye çağırıp ıslak imza atmanızı istiyor, kaldı ki türknetin bayiliği yok mecbur fax istiyorlar, fax gönderme işlemini de gözümüzde büyütmeyelim bir zahmet :)

Tavsiye etmem arıza oluncaya kadar iyi.1 aydır arızanın  düzelmesini bekliyorum.arızayı Türktelekoma gönderiyor onlarda bizde arıza yok diyor geri gönderiyorlar.Sürekli böyle bir türlü çözemediler.Gelip evde ölçüm yaptılar evet sorun binaya gelen alt yapıda dediler.Ama çözemediler.Hala bekliyorum.en kısa zaman da başka firmaya geçeceğim...

• Like 1

MesutÖzil, 53 dakika önce yazdı:

Ama bu gibi resmi evraklarda ıslak imza mecburi, türktelekom da bile abonelik iptali için sizi şubeye çağırıp ıslak imza atmanızı istiyor, kaldı ki türknetin bayiliği yok mecbur fax istiyorlar, fax gönderme işlemini de gözümüzde büyütmeyelim bir zahmet :)

Haklısınız ama abone olurken telefon yeterli iptal ederken birçok formalite. ..

• Like 1

Bende Türk Telekom kullanıyor idim. Canıma tak etti tahhüt bitti TürkNet geçtim. sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Çağrı merkezi yok diye bir düşünceniz var ise. Türk Telekom'daki çağrı merkezinin arıza durumunda yaptıkları;

1.Modemi yeniden kurdurmak, sorun çözülmez ise arıza kaydı oluşturmak. TürkNet sesli yanıt ile bunu yapıyor zaten. Hattınızda DSL sinyali yok ise çağrı merkezinin yapacağı birşey kalmıyor arıza kaydı oluşturmak zorunda.

2. Sürekli kopma sorunu varsa hattınız hızı kaldırmıyordu çağrı merkezindeki kişi ekranlarından hattın sürekli koptuğunu görebiliyor, hızınızı düşürüp sorunu çözüyor. TürkNet ise bunu anlık olarak yapabiliyor. Hat sürekli kopuyor ise siz aramadan ideal hızı hatta tanımlıyor.

O yüzden çağrı merkezi yok diye çekinmeyin. Olanlarıda görüyoruz bizden daha az bilgi sahibi insanlar telefonda size yardımcı olmaya çalışıyor.

• Like 2

05.03.2020
Belgelerin kendilerine ulaştığı ve kontrol edilip eksik görülmediği taktirde sesli onay alınacağı bilgisi tarafıma iletildi. 

Yarım saat geçmeden aradılar ve onay istediler. 

Edited by KenanK
  • Like 1

KenanK, 1 saat önce yazdı:

05.03.2020
Belgelerin kendilerine ulaştığı ve kontrol edilip eksik görülmediği taktirde sesli onay alınacağı bilgisi tarafıma iletildi. 

Yarım saat geçmeden aradılar ve onay istediler. 

aktivasyon yapıldımı? bende belgelerin ulaşmasını bekliyorum.

Nedspeed kampanyaları da bakılabilir 

Please register to see this content.

Örnek bu iki  kampanya

VDSL Speedmax Avantaj Smart .......63 Tl

ADSLNet Avantaj Smart.....................40 Tl

..

Edited by 34ero

Ben de 9 Nisan'da taahütüm bitince geçiş yapmayı düşünüyorum. 35Mbps'ye 70TL ödüyorken en son 24Mbps için 100TL teklif ettiler ama kabul etmedim. 35Mbps için de 120TL istiyorlar. Fiyatı ikiye katlayacak ne eklendi acaba paketlerine?..

Takipteyim. Buradaki insanların olumlu veya olumsuz eleştirilerine, hizmet verilme hızına göre başvuruda bulunacağım.

@KenanK Gönderdiğiniz belgeleri TürkNet gönderiyor size, doğru mu? 9 sayfanın tamamı TürkNet tarafından mı size gönderildi?

22 minutes ago, canavar123 said:

Ben de 9 Nisan'da taahütüm bitince geçiş yapmayı düşünüyorum. 35Mbps'ye 70TL ödüyorken en son 24Mbps için 100TL teklif ettiler ama kabul etmedim. 35Mbps için de 120TL istiyorlar. Fiyatı ikiye katlayacak ne eklendi acaba paketlerine?..

Takipteyim. Buradaki insanların olumlu veya olumsuz eleştirilerine, hizmet verilme hızına göre başvuruda bulunacağım.

@KenanK Gönderdiğiniz belgeleri TürkNet gönderiyor size, doğru mu? 9 sayfanın tamamı TürkNet tarafından mı size gönderildi?

Bende de aynı dert var Mayıs'ta bitiyor

Üstadlar 2 seneyi geçiyor türk net kullanıcısıyım bulunduğum bölge Türk Telekom alt yapısını kullanıyorlar yanlış hatırlamıyorsam ilk başvurduğumda 59 ₺ ödüyordum şu an 75,99 ₺ ödüyorum. Taahhütsüz olduğu için tercih etmiştim ama ücret değiştiği için ayrılmayı düşünüyorum aldığım hız 8mbit 

fingerprint, 4 saat önce yazdı:

aktivasyon yapıldımı? bende belgelerin ulaşmasını bekliyorum.

Aktivasyon süreci başladı. Bugün belgeler kontrol edilip eksiklik olmadığını gördüklerinde aradılar ve sesli onay ile başlattım.. Taahhütüm zaten yarın bitecekti, bunu belirttim kendilerine 48 saat içersinde TürkNet e geçiş sağlacak dendi.

canavar123, 37 dakika önce yazdı:

Hocam bütün belgeleri onlar Mail adresinize pdf formatında gönderiyor.  Sizin adınıza özel düzenleşmiş olarak. Siz sadece yazdırıp imza atıp anlaşmalı kod ile kargoya veriyorsunuz. 

TürkTelekom daki olay şu; 2018 de ben imza atmıştım ve o zamanda kotasız internet fiyatları AKN li fiyatlara göre fazla idi zaten. Biz AKN li alıp, yasadan bir süre yararlandığımız için uygun kullandık. Şimdi onun acısını çıkartmak istiyorlar.

Edited by KenanK

34ero, Bir saat önce yazdı:

Nedspeed kampanyaları da bakılabilir 

Örnek bu iki  kampanya

VDSL Speedmax Avantaj Smart .......63 Tl

ADSLNet Avantaj Smart.....................40 Tl

..

VDSL Speedmax Avantaj Smart .......63 Tl  olan tarife de 200GB kota var.

ADSLNet Avantaj Smart.....................40 Tl  olan tarife de 50GB kota var.

Kota aşılınca veya kotasız hepsi aynı fiyata geliyor. 76TL.  ADSL hariç. 

Edited by KenanK

KenanK, Bir saat önce yazdı:

VDSL Speedmax Avantaj Smart .......63 Tl  olan tarife de 200GB kota var.

ADSLNet Avantaj Smart.....................40 Tl  olan tarife de 50GB kota var.

Kota aşılınca veya kotasız hepsi aynı fiyata geliyor. 76TL.  ADSL hariç. 

Evet vdsl 200 GB geçince kademeli artış var en fazla 76 tl

adsl 50 GB geçince kademeli artış en fazla 66 tl 

kullanıma göre avantajlı olabilir belki...

• Like 1

06.03.2020
Aktivasyon işlemleri başladığına dair bilgilendirme tarafıma iletildi. 

15.00 - Türktelekom tarafından Alo paket iptal bilgilendirmesi yapıldı.

Edited by KenanK
  • Like 2

1 hour ago, fingerprint said:

Türknete geçişim bugün tamamlandı ve kaliteli hızlı internete eriştim. darısı herkese inşallah. Telekomda çile çekmişiz resmen.

hayırlı olsun. Bir kaç gün sonra genel kullanım sonuçlarını bildirebilirseniz sevinirim. Bende karar aşamasındayım.

Shadowscape, Bir saat önce yazdı:

hayırlı olsun. Bir kaç gün sonra genel kullanım sonuçlarını bildirebilirseniz sevinirim. Bende karar aşamasındayım.

Her kullanıcı için ayrı referans kodu tamınlanır. Bu kod ile yeni üyeyi refere ederseniz ve her iki üyede faturalarını düzgün öderse 1 ay bedava kullanırsınız. Kazan kazan yani win win. Bilginiz olsun diye soyluyorum yeni üye olacaklara.

Shadowscape, 7 saat önce yazdı:

03.03.2020 başvuru ve evrakları gönderme tarihim

05.03.2020 evrakların ulaşıp işleme başlandığı tarih

07.03.2020 tüm işlemlerin bitip internetin bağlanma tarihi

Telekom sınırsız 16 mbps de download hızım 9-10 mbps

Türknet 35 mbps de kablolu download hızım 32 mbps

Türknet 35 mbps de wifi download ve upload hızım aşağıdaki resimde

Telekom'un Alo Paket hattından geçtiğimi belirteyim. Telefon ve İnternet hattım taşınmak suretiyle Türknet'e geçiş şeklindedir. yalın İnternet ve sıfırdan kurulum hizmetinin ne kadar zaman gerektirdiği konusunda bilgim yok.

Edited by fingerprint

efe34, 03.03.2020 - 01:01 yazdı:

aynen

herkes aynı şeyi söylüyor

yıllardır ttnetteyim arıza durumunda pazar günü bile eleman yolluyorlar

ttnet de fiyat konusuna gelince taahhütün bitimine 1-2 ay kala arıyorlar çok zazip teklifler sunuyorlar

bu arada ben prime müşteriyim nasıl olduğumu da anlamadım

50mbps sınırsız 130 ödüyorum şu an: (sıfırdan abone olanlarda bu fiyat çok yüksek

109 mu neydi tahhüt bitince ne olacağını doların kestiremediğim için taahhüt bitimine 1 yıl kala aradılar 130 tl 2 yıl tahhüt sabit fiyat garantisi verdiler kabul ettim.

taşınma durumunda bir çok firma cayma bedelimizi 300 tlye kadar karşılıyor: mesela superonline (ama onların sevmediğim bir özelliği var öncelikle 4.5 g sınırsız kutuyu satmak için çabalıyorlar)

bununla ilgili donaım haberde özellikle bir çok forum var : ihtiyacı olan takip etsin

internetten ücretsiz fax çekebileceğiniz siteler var: dijitürkü öyle iptal ettirmiştim

başka yolu yok (sanırım dijitürkte bayiye giderekte yapılıyor)

Konu linkini atarmısınız özelden 

07.03.2020 
Telefon hattı geçişi tamamlandı 

08.03.2020 
Türktelekom internet hattını iptal etti, türknet tarafından son aktivasyon bekleniyor.

fingerprint, 12 saat önce yazdı:

Türknete geçişim bugün tamamlandı ve kaliteli hızlı internete eriştim. darısı herkese inşallah. Telekomda çile çekmişiz resmen.

Hayırlı olsun benimde son aşama da. Bekliyoruz.