Jump to content

Türknet'e Geçtik Olmadı, Millenicom Umursamaz... Sırada Metro Fiber...

KenanK
 Share

Recommended Posts

Bugün TürkNet geçişimiz tamamlandı. Google'a ping attığımda geçen ay 31-32-33ms arası gidip geliyordu. :) Bugün ise testimde 76-77-78ms gördüm. Ancak son zamanlarda öyle oyun merakım olmadığı için sorun olacağını sanmıyorum. SpeedTest'te en yakın sunucuda ping 7'den 34'e çıktı. Ping konusunda düşüncelerinize katılıyorum. Bu arada davet kodu olarak sizin kodunuzu kullandım ancak siz iptal dilekçesi vermişsiniz. :) 

Eğer bu süreçte benim gibi bu konudan etkilenip abone olmak isteyen olursa diye kendi kodumu da paylaşacağım: BVU31SQ23EPV

Oyuncular için kötü olabilir ancak Geforce Now'daki pingim 73 civarından 81'e çıktı bugün ve benimle kullananlar da vardı. Yani aslında oyunda o kadar fark yaratmayacağını düşünüyorum. Ama kullanmadan yönlendirme yapmak istemem. :)

Türk Telekom'un 35Mbps'ye 130TL taahhüt fiyatı istemesinden sonra pek umrumda olacak bir durum değil. Aynı hizmete ve 1000 dakika telefon hizmetine 75TL vereceğiz.

canavar123, 38 dakika önce yazdı:

Bugün TürkNet geçişimiz tamamlandı. Google'a ping attığımda geçen ay 31-32-33ms arası gidip geliyordu. :) Bugün ise testimde 76-77-78ms gördüm. Ancak son zamanlarda öyle oyun merakım olmadığı için sorun olacağını sanmıyorum. SpeedTest'te en yakın sunucuda ping 7'den 34'e çıktı. Ping konusunda düşüncelerinize katılıyorum. Bu arada davet kodu olarak sizin kodunuzu kullandım ancak siz iptal dilekçesi vermişsiniz. :) 

Eğer bu süreçte benim gibi bu konudan etkilenip abone olmak isteyen olursa diye kendi kodumu da paylaşacağım: BVU31SQ23EPV

Oyuncular için kötü olabilir ancak Geforce Now'daki pingim 73 civarından 81'e çıktı bugün ve benimle kullananlar da vardı. Yani aslında oyunda o kadar fark yaratmayacağını düşünüyorum. Ama kullanmadan yönlendirme yapmak istemem. :)

Türk Telekom'un 35Mbps'ye 130TL taahhüt fiyatı istemesinden sonra pek umrumda olacak bir durum değil. Aynı hizmete ve 1000 dakika telefon hizmetine 75TL vereceğiz.

Hayırlı olsun. Ben sabır edemedim kusura bakmayın. 

Oyunlardaki tek sıkıntı maalesef sadece ping değil. Paket kaybı. Ping düşükte olsa Türk net te şuan kronik paket kaybı sonrunu mevcut. Nerede ise bütün oyunlar için geçerli bu konu. Ping ten daha önemli bu konu. Ping bir nebze çekilebilir oyun içerisinde ama paket kaybı apayrı bir şey. Oyundan kopma, oyunana bağlanamama gibi ciddi hatalara sebep oluyor. 

Gerekli bütün testler ile bunuda gösterdiğim, gösterdiğimiz halde 1 aydır benim yaşadığım 3 aydır da DH de başkalarının yaşadıkları aynı sorunları çözememekte ısrar ettiler. 

Umarım sıkıntı yaşamazsınız. 

Edited by KenanK
  • Like 1

KenanK

Konudışı sayılabilir ya da benzer şekilde kendim v.fone kontörlü hat kullanmaktayım çok konuşan biride değilim doğrusu ancak,bir kaç haftadır bim marketlerinde gördüğüm int.'i yoğun olan paketlerle kıyaslama yapıp alt yapılarının avea,telekom olduğunuda öğrenince bimcell hattına geçişimin, int. kota kapsamında dahamı iyi olur diye düşündürdü beni. Nereden bakılsa bir çok telekom operatörleri birbirlerine benzeyen fiyat satış ve hizmet politikalarının olduğuda bilinen bir gerçek. Biri diğerinden iyi görünsede biryerlerde bir süre sonra sorunlar olabiliyor. Aramızda kullananlar varsa eğer memnun veya değil dile getirip bu konular hakkında bir kaç satır bilgi ve görüş belirtirlerse  benim içinde diğer düşünenler içinse yararlı olabileceğinin kanaatindeyim.

Örnekleyecek olursam eğer amaç yoğun int. trafiği daha çok kullanmaktayım keza buna müteakiben,konuşma ağırlıklı operatör paketleri bana dayatma gibi geliyor ve de zai oluyor konuşulmadığı için. Int. kapsamında hangi gsm operatörleri tercih edilmeli bahsettiğim bimcell operatörlerini kullanıp memnun olanlar varmı varsa neden daha iyi şeklinde yorum düşerlerse sevinirim. V.fone hattımdan,bimcell 'e geçiş düşünmekteyim önerirmisiniz ya da siz olsanız ne yapardınız?  Söz sizde! :) 

forjest, 8 saat önce yazdı:

KenanK

Konudışı sayılabilir ya da benzer şekilde kendim v.fone kontörlü hat kullanmaktayım çok konuşan biride değilim doğrusu ancak,bir kaç haftadır bim marketlerinde gördüğüm int.'i yoğun olan paketlerle kıyaslama yapıp alt yapılarının avea,telekom olduğunuda öğrenince bimcell hattına geçişimin, int. kota kapsamında dahamı iyi olur diye düşündürdü beni. Nereden bakılsa bir çok telekom operatörleri birbirlerine benzeyen fiyat satış ve hizmet politikalarının olduğuda bilinen bir gerçek. Biri diğerinden iyi görünsede biryerlerde bir süre sonra sorunlar olabiliyor. Aramızda kullananlar varsa eğer memnun veya değil dile getirip bu konular hakkında bir kaç satır bilgi ve görüş belirtirlerse  benim içinde diğer düşünenler içinse yararlı olabileceğinin kanaatindeyim.

Örnekleyecek olursam eğer amaç yoğun int. trafiği daha çok kullanmaktayım keza buna müteakiben,konuşma ağırlıklı operatör paketleri bana dayatma gibi geliyor ve de zai oluyor konuşulmadığı için. Int. kapsamında hangi gsm operatörleri tercih edilmeli bahsettiğim bimcell operatörlerini kullanıp memnun olanlar varmı varsa neden daha iyi şeklinde yorum düşerlerse sevinirim. V.fone hattımdan,bimcell 'e geçiş düşünmekteyim önerirmisiniz ya da siz olsanız ne yapardınız?  Söz sizde! :) 

Ben Bimcell kullanıyorum 5 aydır. :) 2GB'lık paket sosyal medya ile fazla ilişkim olmadığı için bana çok rahat yetiyor. Zaten son zamanlarda evden de çıkamıyoruz artıyor bile.

Türk Telekom'dan geçiş yaptığım için hiç fark hissetmedim. Kapsama alanı da tamamen aynı. Geçişimin ilk haftasında elektrik kesintisinde tüm Türk Telekom telefonların şebekesi (Bimcell de) kesildi. Aynı gün Bimcell'e bildirmiştim, gece 11'de Telekom onarım ekibi beni arayıp istasyondaki sorunu bulduklarını ve an itibariyle çözeceklerini söylediler.

Paket fiyatı olarak Türk Telekom'un yarısı fiyata aynı hizmeti almaktayım. Türk Telekom son zamanlarda hızla müşteri kaybediyor. Bunun farkına ne zaman varırlar acaba? :)

Türk Telekom'un artı yönü sadece SilSüpür hizmetiydi onun da internet yönünden bana hiçbir fayda sağlamadığını sonradan fark ettim. :)

• Like 1

forjest, 14 saat önce yazdı:

KenanK

Mobil de Türkcell den bir kere şaştım daha şaşmam. Gerisi size kalmış. Şartlar kullanımlar herşey farklı kişiden kişiye çünkü. 

alfamet, 34 dakika önce yazdı:

modem arayuzunde hızım boyle vdsl ye geçince ne kadar hız alabilirim

Please register to see this content.

VDSL geçiş yapmadan modemden bilemezsiniz bunu hocam. Millenicom sitesinden hızı sorgulayın isterseniz.

Fiyatlar uçmuş D smart sözleşmemin süresi dolmuştu ve uygun fiyatlı başka paketler bulamayınca sözleşmemi yeniledim. 93tl tv+internet zamlı fiyatı. Eski fiyatı 63tl di. Düşük hız harici memnunum şimdilik. Zaten altaypımda 16mbps üzeri desteklemiyormuş.

Sadece internet paketleri 100tl civarı olduğunu görünce aynı paketi kullanmaya devam etmem için sebep oldu.

Edited by MrRush

MrRush, 1 saat önce yazdı:

Fiyatlar uçmuş D smart sözleşmemin süresi dolmuştu ve uygun fiyatlı başka paketler bulamayınca sözleşmemi yeniledim. 93tl tv+internet zamlı fiyatı. Eski fiyatı 63tl di. Düşük hız harici memnunum şimdilik. Zaten altaypımda 16mbps üzeri desteklemiyormuş.

Sace internet paketleri 100tl civarı olduğunu görünce aynı paketi kullanmaya devam etmem için sebep oldu.

Aynen fiyatlar inanılmaz arttı. Benim de alt yapı Max 20mb işte. Şimdi metro fiber ile 16/3 bağladı arkadaşlar sağolsun. 1 ay deneme yapıp sonrasında 80₺ dediler. Şuan problem yok tıkır tıkır işliyor. Akşam ping artması veya hız düşmesi de hiç yaşanmadı daha. 

• Like 1

canavar123, 7 saat önce yazdı:

VDSL geçiş yapmadan modemden bilemezsiniz bunu hocam. Millenicom sitesinden hızı sorgulayın isterseniz.

hocam superonline aradım hattım vdsl kaç mbite kadar destekliyor dedim bana 60 mbite kadar destekliyor dediler millenicom düşünüyorum ama internette çok sıkıntılı vs diyenler oluyor kararsız kaldım superonline de sıkıntı yaşamadım artık hayırlısı diyelim