Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Recommended Posts

Sailors, 28 dakika önce yazdı:

hocam sizin bu proje isonuza ntlite yazılımı ile güncellemeleri entegre edip kursak o bize vaad ettiğiniz performanstan ödün vermiş olurmuyuz

Büyük ihtimal hata almazsınız. Nt-Lite xp sürümleri dışında, üst versiyon windows'larda hiç kullanmadım son durumu ve sistem üzerinde yapacağı değişiklikleri vb. fikrim yok.uygulama hakkında deneyimlemelerinizi en azından bir sanal makine üzerinden test ederek analiz edebilirsiniz ki,sonuç az çok belli olacaktır deneme yanılmayla anlaşılır olacaktır.

Kolay gelsin.

asd720, 2 saat önce yazdı:

başka bir bilgisayara kurdum filaş bellek takıyorum görmüyor bilgisayarım sağ tık yönet yapınca ordan görünüyor filaş bellek ordan açılıyor ama bilgisayarımda nasıl gözükmesini sağlarım?

Spoiler

ER2Tm5

asd720, Bir saat önce yazdı:

sürücü harfini değiştirince oldu üstad '' F '' harfinde bi sıkıntı var sanırsam dvd romu '' F '' yaptım oda görünmmedi :)

Günümüzde artık dvd cd room kullanımları eskiye nazaran neredeyse bitme noktasına geldi,dolayısıyla "explorer dosya yöneticisinin" sistem açılışında ve kapanışında  yükü azaltmak (ram işlemci kullanımları dvd vb. ) kullanılmayan sürücüleri kapatıyorum oradan kalmış olmalı ancak disk yönetimleri zaten bunlar için var açmak kolay elbette alttaki uygulama kolayıma geliyor kurulumsuz direkt çalıştırıp sürücüleri ve bazı ince ayarları tektıkla kapatıp açıyorum. İsterseniz indirip kullanın işinizi fazlasıyla görür. Kolaygelsin.

indirme linki: 

Please register to see this content.
 | Ekran görüntüsü + Forum içi konulinki

Spoiler

LvLOWZ.png

• Like 1

Sailors, 15 dakika önce yazdı:

hocam ses karıştırıcısına girdiğim an pc donuyor mavi ekrana düşüyor apc_ındex_mısmatch sebep nedir sizce

Ses sürücüsü kaynaklı bir durum olduğuna dair sorun olduğu beraberinde,google üzerinde bu tip sorunları düzeltmeyle alakalı bilgiler yer almakta.

Önerileri yeni versiyon ses sürücülerini indirip yükleyerek çözüm olacağı belirtilmekte. Diğer taraftan sunulmuş inceleyin işe yarayabilir. +

Sürücü taramaları güncelleme ve onarım işlemleri için IObit driver booster'da alternatif olarak kullanabilirsiniz elimde bulundurduğum kurulumsuz/portable olanı mevcut buradan 

indirip deyebilirsiniz ayrıca eksik sorunlu olan sürücüler varsa eğer tarama yapıp onarım ve güncellemelerinizi yapmanız sorunu kısa sürede çözecektir. (Donanımsal farklı sorun yoksa eğer tabiiki)

Edited by forjest

forjest, 28.03.2020 - 16:32 yazdı:

Ses sürücüsü kaynaklı bir durum olduğuna dair sorun olduğu beraberinde,google üzerinde bu tip sorunları düzeltmeyle alakalı bilgiler yer almakta.

Önerileri yeni versiyon ses sürücülerini indirip yükleyerek çözüm olacağı belirtilmekte. Diğer taraftan sunulmuş inceleyin işe yarayabilir. +

Sürücü taramaları güncelleme ve onarım işlemleri için IObit driver booster'da alternatif olarak kullanabilirsiniz elimde bulundurduğum kurulumsuz/portable olanı mevcut buradan 

indirip deyebilirsiniz ayrıca eksik sorunlu olan sürücüler varsa eğer tarama yapıp onarım ve güncellemelerinizi yapmanız sorunu kısa sürede çözecektir. (Donanımsal farklı sorun yoksa eğer tabiiki)

hocam her ne kadar lisansı zor bulunsada driver easy ve driver max bu konuda tartışmasız en iyileri hocam driver booster hep eski ve sıkıntılı sürücüleri kuruyor ne kadar güncelleme alırsa alsın.Driver talentte bi garip çalışıyor arayüzü pratik değil.Driver pack onlinede çoğu yazılım tarafından virüs olarak algılanıyor çünkü driver güncellerken aynı zamanda ayarları düzgün yapılmazsa ek yazılımlar kuruyor.Yıllarca böyle programlar kullandım en iyisi driver easy ve drivermax tartışmasız netim yani.Hani drivereasynin portable prosunu bulup kullanın derim @Sailors evet baya yavaş indiriyor ama en azından en güncel sürücüyü sorunsuz indirip kuruyor.

• Like 2

hasan835, Bir saat önce yazdı:

değerli kardeşim, DriverEasy Professional 5.6.14.33488 EN Portable (9999 gün Lisanslı) (10.000 günden birgün eksik)?

İçeriği Görüntüle

DriverEasy Professional kullanan ve kullanacak arkadaşların ilgisine dikkatine,

DriverEasy Professional 5.6.14.33488 EN Portable (9999 gün Lisanslı)  son sürümü olup, masaüstüne atarak kurulumsuz kullanılmaktadır.

masaüstü, dizüstü ve tüm PC'lerin tüm driverlarını NET'e bağlanarak indirir, ayrıca yedek (backup) alınır, kullanımı gayet basit olup, tavsiyemdir,

indirme linki :    

saygılarımla;

sshot-1.png

sshot-2.png

sshot-3.png

24 Şubat tarihinde hasan835 tarafından düzenlendi

bende Portable DriverMax 11.15 PRO Türkçe vereyim :) 

hasan835, 2 saat önce yazdı:

değerli kardeşim, DriverEasy Professional 5.6.14.33488 EN Portable (9999 gün Lisanslı) (10.000 günden birgün eksik)?

İçeriği Görüntüle

DriverEasy Professional 5.6.14.33488 EN Portable (9999 gün Lisanslı)  son sürümü olup, masaüstüne atarak kurulumsuz kullanılmaktadır.

masaüstü, dizüstü ve tüm PC'lerin tüm driverlarını NET'e bağlanarak indirir, ayrıca yedek (backup) alınır, kullanımı gayet basit olup, tavsiyemdir,

indirme linki :    

saygılarımla;

sshot-1.png

sshot-2.png

sshot-3.png

Agam bu bendeki portable pro drivereasyle aynı mantıkla çalışıyor bunun şöyle kötü tarafı var driver güncellettim bendeki gibi yavaş kuruyor yavaş kurması yetmiyor bendekine göree çok yavaş açılıp + c'de gereksiz klasörler oluşturuyor.Bendeki driver easy bunla aynı mantıkta çalışıp gereksiz klasörler oluşturmuyor + çok hızlı açılıyor.2sinin arasında fark yok gibi ama sizdeki klasör oluşturuyor + geç açıyor.Hız gene yavaş.Bendeki klasör oluşturmuyor + hızlı açılıyor ;)

34ero, Bir saat önce yazdı:

bende Portable DriverMax 11.15 PRO Türkçe vereyim :) 

bu bende yoktu hocam 11.12 sürümü vardı patlıyordu bu portable ve patlamıyor adamsınız hocaaaam ❤️

• Like 1

aliakkocaoglu2, Bir saat önce yazdı:

Sistemi yeni yukledim ve cihazi actigim zaman windows ekranindan once ekran karanlik bir sekilde bekliyor ve bir tusa bastigimda windows ekrani geliyor ve pc aciliyor bu ne hatasidir ve nasil cozulebilir yardimlarinizi rica ederim  

Bir çok nedeni olabilir bunun,başta bios power management güç ayarları,daha evvel'den kurulu olan farklı bir sistemin tam manasıyla sistemden silinmemesi sonucu açılışa eskiden kalma ayarların eklenmesi vb. bir çok nedenden kaynaklı olabilir.Donanım bilgileriniz ve nasıl kurduğunuza ilişkin kurulum bilgileri ve senaryonuzu detaylarıyla eklerseniz eğer,net bir şekilde ben ve diğer arkadaşlarda doğru net anlaşılır yorum eklemeye çalışırız. Üsttede belirttiğim gibi donanım güç ayarları,bios vb. ayarlarınızı gözden geçirmeniz sorunu çözecektir elbettte tüm güncel sürücülerinizide kurduktan sonra sonuç daha da netleşir denemekte yarar var. Taktif edilirki buradan sadece tahminlerle olmaz. Kolay gelsin.

SoNKraL_

• Driver konuları hassas konular malumdur. Herkesin kendine göre kullandığı donanımına göre vb. uygulamalar oldukça yaygın. Bahsi geçen driver/sürücü programları eskiden bugüne işini layıkiyle yapan programlar haklısınız katılıyorum. Ne varki şuda bir gerçekki, hepsinin birbirinden farklı özellikleri var.Alternatifli şekilde el altında her biri donanım farklılıklarına göre kullanım amaçları anlaşılarak bilinçli kullanıldığında daha işlevsel ve sorunsuz şekilde işlemler sürdürülecektir.
  • IObit driver booster ve DriverTalent programlarının + ları sistem alt bağımlılıklarının eksiklerinide bulup yüklemesi anlayışında iyi olduklarının düşüncesindeyim keza , indirme ve hit durumlarına baktığımda da, iyi olduklarını anlıyorum bu kapsamda. Nihayetinde yine herkeze göre bir program var. Portable olan uygulamalar bir nebzede olsa işleri hepimiz açısından daha da , kolaylaştırmakta olduğuda kesin elbette. Bir ara bahsi geçen programlara bakıp inceleyeceğim eskiden aklımda adı kalan pogramlar kulağı çınlasında hakan akt. üstadımız bana lisanslarıyla alakalı bir mesaj gönderimi aklıma geldi adı geçince eskiyi bir an anımsadım onada buradan selam olsun sahalarda yok artık görünmüyor. :)

forjest, 26 dakika önce yazdı:

Bir çok nedeni olabilir bunun,başta bios power management güç ayarları,daha evvel'den kurulu olan farklı bir sistemin tam manasıyla sistemden silinmemesi sonucu açılışa eskiden kalma ayarların eklenmesi vb. bir çok nedenden kaynaklı olabilir.Donanım bilgileriniz ve nasıl kurduğunuza ilişkin kurulum bilgileri ve senaryonuzu detaylarıyla eklerseniz eğer,net bir şekilde ben ve diğer arkadaşlarda doğru net anlaşılır yorum eklemeye çalışırız. Üsttede belirttiğim gibi donanım güç ayarları,bios vb. ayarlarınızı gözden geçirmeniz sorunu çözecektir elbettte tüm güncel sürücülerinizide kurduktan sonra sonuç daha da netleşir denemekte yarar var. Taktif edilirki buradan sadece tahminlerle olmaz. Kolay gelsin.

SoNKraL_

• Driver konuları hassas konular malumdur. Herkesin kendine göre kullandığı donanımına göre vb. uygulamalar oldukça yaygın. Bahsi geçen driver/sürücü programları eskiden bugüne işini layıkiyle yapan programlar haklısınız katılıyorum. Ne varki şuda bir gerçekki, hepsinin birbirinden farklı özellikleri var.Alternatifli şekilde el altında her biri donanım farklılıklarına göre kullanım amaçları anlaşılarak bilinçli kullanıldığında daha işlevsel ve sorunsuz şekilde işlemler sürdürülecektir.
  • IObit driver booster ve DriverTalent programlarının + ları sistem alt bağımlılıklarının eksiklerinide bulup yüklemesi anlayışında iyi olduklarının düşüncesindeyim keza , indirme ve hit durumlarına baktığımda da, iyi olduklarını anlıyorum bu kapsamda. Nihayetinde yine herkeze göre bir program var. Portable olan uygulamalar bir nebzede olsa işleri hepimiz açısından daha da , kolaylaştırmakta olduğuda kesin elbette. Bir ara bahsi geçen programlara bakıp inceleyeceğim eskiden aklımda adı kalan pogramlar kulağı çınlasında hakan akt. üstadımız bana lisanslarıyla alakalı bir mesaj gönderimi aklıma geldi adı geçince eskiyi bir an anımsadım onada buradan selam olsun sahalarda yok artık görünmüyor. :)

kurulumu yeni ssd disk e yaptım 

aliakkocaoglu2, 5 saat önce yazdı:

kurulumu yeni ssd disk e yaptım 

SSD disk ile alakalı olacağını zannetmem görüntünün geç gelişi veya ekranı geç gelişini. Görüntü veya güç arabirimleriyle alakalı olabileceğini düşünmekteyim sürücüler yüklü,herşey tamamsa eğer yinede bu tarz bir sorun alıyorsanız farklı bir uyumsuzluk söz konusuda olabilir. İyice gözden geçirmek gerekebilir bios ve yapılan ayarları olmazsa farklı bir sistem kurarak denemekte yarar var artık.

• Like 1

Üstadım ellerine sağlık. 15 gün önce laptoba kurdum. Dün de masaüstü bilgisayarıma kurdum.SSD 5 dk'da kuruldu. @karadurak üstadın Office 2016 lite'ı 2 dk da kuruldu.Program kurmada herhangi bir hatayla karşılaşmadım.Sistemin açılış ve kapanışı jet gibi.Çok çok sağol.Ellerin dert görmesin.

• Like 1

Arkadaşlar. Benim kurmak istediğim pc İntel Core Duo x64 tabanlı (sanırım çift çekirdekli) işlemcili ve 2 GB RAM'li bir sistem. Bu 8.1 Windows, 64 bit sürüm. Acaba benim pcye bu windows sürümünü kurmalı mıyım yoksa 32 bit sürüm kurmam performans açısından daha mı kullanışlı olur? Birçok forumu okudum, inceledim. Herkes bu 32 bit, 64 bit konusunda çok farklı şeyler söylüyor. Kafam çok karıştı. Bazıları 2 GB RAM'ın varsa boşuna x64 yükleme, ramlerin boşta bile çok kullanılır diyor. Bazıları da x64 tabanlı işlemcin varsa kesinlikle x64 yüklemen gerek demiş. Net bişey söylerseniz ona göre indirip kurmak istiyorum. 

Teşekkür ederim.

gonulce, 6 saat önce yazdı:

Arkadaşlar. Benim kurmak istediğim pc İntel Core Duo x64 tabanlı (sanırım çift çekirdekli) işlemcili ve 2 GB RAM'li bir sistem. Bu 8.1 Windows, 64 bit sürüm. Acaba benim pcye bu windows sürümünü kurmalı mıyım yoksa 32 bit sürüm kurmam performans açısından daha mı kullanışlı olur? Birçok forumu okudum, inceledim. Herkes bu 32 bit, 64 bit konusunda çok farklı şeyler söylüyor. Kafam çok karıştı. Bazıları 2 GB RAM'ın varsa boşuna x64 yükleme, ramlerin boşta bile çok kullanılır diyor. Bazıları da x64 tabanlı işlemcin varsa kesinlikle x64 yüklemen gerek demiş. Net bişey söylerseniz ona göre indirip kurmak istiyorum. 

Teşekkür ederim.

32 bit destekli pc makina en fazla 4 gb ram destekler 64 bit destekli pc modele göre 8 16 32 ram destekli  olur pc özelligin 64 bit kur kullan herhangi bir sorun çıkmaz denemeden sonuç alamazsın dene ve tecrübe edinmek her zaman iyidir  kolay gelsin 

SoNKraL_, 03.04.2020 - 16:17 yazdı:

Agam bu bendeki portable pro drivereasyle aynı mantıkla çalışıyor bunun şöyle kötü tarafı var driver güncellettim bendeki gibi yavaş kuruyor yavaş kurması yetmiyor bendekine göree çok yavaş açılıp + c'de gereksiz klasörler oluşturuyor.Bendeki driver easy bunla aynı mantıkta çalışıp gereksiz klasörler oluşturmuyor + çok hızlı açılıyor.2sinin arasında fark yok gibi ama sizdeki klasör oluşturuyor + geç açıyor.Hız gene yavaş.Bendeki klasör oluşturmuyor + hızlı açılıyor ;)

Sizdeki versiyonu paylaşır mısınız?

hasan835, 03.04.2020 - 13:32 yazdı:

İçeriği Görüntüle

indirme linki :   

saygılarımla;

sshot-1.png

sshot-2.png

sshot-3.png

SoNKraL_, 1 saat önce yazdı:

İki programı da karşılaştırdım. İki programda aynı versiyon ve aynı yapımcı tarafından portable yapılmış. (lrepakc.su)

@hasan835 paylaştığı ile ilk başta bütün driverleri güncellemiştim. Açılışta @SoNKraL_ paylaştığı programdan yavaş açılıyor. 

Önemli olan @hasan835 ın paylaştığı programı şimdi çalıştırıyorum. Güncellenecek driver bulmuyor. Ama @SoNKraL_ paylaştığı programı çalıştırıyorum 12 tane güncellenecek driver buluyor.

C de gereksiz klasör ikisinde de görmedim.

Ama 2 programda aynı yapımcı ve aynı versiyon olmasına rağmen birinde güncellenecek driver çıkmazken birinde çıkıyor.

İnceleme notlarım bu şekilde. Sadece fikir olması açısından paylaştım.

• Like 1

By_FaRuK, 12 dakika önce yazdı:

İki programı da karşılaştırdım. İki programda aynı versiyon ve aynı yapımcı tarafından portable yapılmış. (lrepakc.su)

@hasan835 paylaştığı ile ilk başta bütün driverleri güncellemiştim. Açılışta @SoNKraL_ paylaştığı programdan yavaş açılıyor. 

Önemli olan @hasan835 ın paylaştığı programı şimdi çalıştırıyorum. Güncellenecek driver bulmuyor. Ama @SoNKraL_ paylaştığı programı çalıştırıyorum 12 tane güncellenecek driver buluyor.

C de gereksiz klasör ikisinde de görmedim.

Ama 2 programda aynı yapımcı ve aynı versiyon olmasına rağmen birinde güncellenecek driver çıkmazken birinde çıkıyor.

İnceleme notlarım bu şekilde. Sadece fikir olması açısından paylaştım.

Irepaks.su bende takip ediyorum bazen aynı programın sürümünü güncelliyor nedenini belirtiyor bu durumda önceki  paylaşımıyla son paylaştığı farklı olabiliyor bu arada drivermax da bu sitede var Türkçe desteği de var...

• Like 1

• forjest changed the title to Windows 8 1 Aero Edition X64 Türkçe