Jump to content
forjest

Windows 8.1 Maksimum Performans X64 Türkçe

Recommended Posts

Posted (edited)
asil111, 11 dakika önce yazdı:

Mübarek insan Şifre koymayıverseydin :)

ustam   orjinal rar dosyasını bozmadım  şifre tnctr

Please login or register to see this link.

Pass: tnctr

Edited by eray55
  • Like 3
  • Thanks 1

Konuya alternatif link ilave edilmiştir. Please login or register to see this link.  arkadaşımıza teşekkür ederim.

Bilgilerinize sunulur. :) 

• Like 2

• Sorulara karma düzende cvplar yazıyorum :) 
  1. Bu sistem eski yeni mimarisi uygun olan tüm pc'lere rahatlıkla kurulabilir.w10 dayatmalı zorunlu olan donanıma sahip cihazlar olmadığı sürece bu istisnaa yoksa her daim kurmak mümkün.
  2. İster legacy destekliyorsa Uefi kurulabilir rahat şekilde.
  3. Kurulum hızlı ve akıcı hızlı stable bir masaüstü sizi bir kaç dakika içerisinde karşılayacak şekilde modlanmış bir sistemdir beğeneceğinizi düşünüyorum.
  4. Meganz özel bir tercih değil net hızımdan kopmaların önüne geçmek hızlı oluşu yüklerken vs. tercih edildi gönlüm yandex gdriver'dan yana olurdu bu sefer böyle oldu alternatif gelir merak etmeyin ilk alternatif eray55 değerli üye arkadaşımızdan geldi buradan teşekkür ediyorum kendisine sağ olsun!
  5. Sunumu mutlaka okuyunuz detaylar içermektedir kullandığım malzemeler ve yaptığım tüm işlemler aynı şekilde yer verildi yazıldı notlar düşüldü arkadaşlar okumak yeterli.
  6. ilerisi için bir çalışma yapmayı düşünmüyorum değerli arkadaşlarımızın benden istedikleri çalışma olmasından kanaklı olarak çalışmayı yapıp ekledim normalde uzun zamandır windows'a el atmışlığım yok neredeyse unuttum bazı şeyleri eskisi gibi değilim yormayın bu ihtiyarı :)  
  7. Sorun soru ve yorumları konuya sisteme ilişkin olarak gündeme getirip belirtirseniz eğer ben ve diğer uzman değerli üye arkadaşlarımızla beraber cevaplamaya çalışırız mutlaka sorun çözülür varsa eğer donanım,sürücü uygulama vb.gereksinimler vs.. 
  8. Elindeki imkanı olanlar hızlı int. vs.varsa alternatif verebilirler linkler vs.konuya eklerim sorun değil şimdiden ilgiye teşekkür ederim.
  9. Sunumda konuda sürçi lisan ettiysem eğer lütfen affedin elimden geldiğince birşeyler yapmaya çalıştım insanız hatalarımız olabilir bu konuda da affınıza sığınıyorum sağ olun.

En derin saygılarımla güle güle kullanınız hoşcakalın esenlikle kalın arkadaşlar.

• Like 7
  • Thanks 1

Posted (edited)

Yine fevkalade bir sistem yaratmışsın üstad,aynı windows 10 tadında,hiçbir eksiği yok.C diskinde 14 gb yer kaplıyor,acronis ile yedek alındımı 3.7 gb yer kaplıyor. Boşta %12 bellek ve performansta  900mb kaplıyor.Saygılar,

Edited by kocamanadam
  • Like 2

Üstad ellerine emeklerine sağlık herşey gönlünce olsun süper çalışma olmuş saygılar 

• Like 1

arkadaşlar gerçekten windows 8.1 embedded industry pro gibisi yok. pc'niz eskiyse windows 7 daha iyi elbette. diğer durumlarda ise bu iyi. yalnız üçüncü parti başlat menüsü kurmak ve etkin köşeleri kapatmak şart. böyle yapınca tamamen windows 7 kullanımı ve görünümüne dönüşüyor.

windows 8.1 embedded industry pro'da zaten fazla uygulama yok. ben onları da kaldırdım nlite ile. bir iki ayar çektikten sonra kullanıma aldım. şimşek gibi çalışıyor meret. üstelik çok stabil. herkese şiddetle tavsiye olunur.

bildiğiniz üzere yeni nesil pc'lerde windows 10 haricinde kurulum yaparsanız ikaz veriyor: bu işletim sistemi bilgisayarınız ile uyumlu değildir diye. her açılışta bunu yapıyor. microsoft caydırmak için yapmış bunu. ama onun da çözümü var. aşağıdaki minik programı kurun, pc'yi kapatıp açın tamamdır. bazen iki defa kapatıp açmak gerekebiliyor.

Please login or register to see this link.

• Like 3

Hocam öncelikle ellerinize sağlık, bu OS'da windows güncelleştirmeleri var mı yoksa direk build 9600'ın üzerinde mi çalıştınız ?

Faceit AC kullanabilmek için güvenlik güncelleştirmeleri gerekiyor da ondan soruyorum tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim, sağolun.

daha önce win10 indrip denedim mouse sayfa basılı sağa sola hareket etirdiğim zaman sayfa çerçevesi kalır . win8 de aynı .

Screenshot_2020-03-05-03-05-15-603_com.miui.gallery.jpg

yy1980, 32 dakika önce yazdı:

daha önce win10 indrip denedim mouse sayfa basılı sağa sola hareket etirdiğim zaman sayfa çerçevesi kalır . win8 de aynı .

Adsız.jpg

• Like 2

yy1980, 5 saat önce yazdı:

ekran kartın yetersiz kalıyor gibi, görsel efektleri kapatırsan faydası olabilir.

Ustam emeğine sağlık.İndirip arşive attım.En kısa zamanda denerim inşallah.

• Like 1

Sistemde performansa yönelik bir çok orijinal tanımlı ayarlar mevcut.Normal sistemde olmayan bir çok işlevsel işlemci anakartı ve rami zorlamayacak olan girdiler,görüntü motorlarını hızlandırmaya yönelik ayarlarda söz konusu bunlar sistemi hazırlamamdaki gayeler ve hedeflerdi.Kişilerin normal sistemlerle kıyaslama yapmaları normal olsada bilinmesi gerekli olanları a'dan z'ye sunuma eklendi ve eklidir bunları okuyarak bilerek kurmanız rica olunur.3 party ek bir dosya zararlı içerik barındırmadan hazırlanmış bir çalışmadır sadece.Msdn'den neredeyse bir farkı yok  hız ve optimizasyonları saymazsak eğer zaten dileyen istediği ayarlarıda açabilme şansına sahip bir sistem olarak karşımıza çıkmakta bu yaptığım çalışma.

Şimdilik ekleyeceklerim bunlar sunumda bir çok detaylara yer verildi malumdur genel bilgilendirme niteliğinde ekledim notu bilgilerinize sunulur saygılarımla. :) 

• Like 2

Sevgili forjest çok mükemmel bir sistem yapmışsın onu kullanıyorum.Ancak Microsoft Edge kuruyorum,kuruluyor,tüm ayarları yapıyorum,ancak sitelere girdiğim zaman beni dışarı atıyor yani Edge kapanıyor.Yeniden açıyorum bir kaç saniye sonra yine kapanıyor.Bunun nedeni nedir?Saygılar.

• Like 1

kocamanadam, 11 dakika önce yazdı:

Sevgili forjest çok mükemmel bir sistem yapmışsın onu kullanıyorum.Ancak Microsoft Edge kuruyorum,kuruluyor,tüm ayarları yapıyorum,ancak sitelere girdiğim zaman beni dışarı atıyor yani Edge kapanıyor.Yeniden açıyorum bir kaç saniye sonra yine kapanıyor.Bunun nedeni nedir?Saygılar.

Safı varken chromium edge kullanmanın bir anlamı yok.bence geliştirme aşamasında olmasından birde windows ile paylaşıma sunulanlarla aynı olmaması development geliştirme paketlerinde,çoğu zaman bilinen kronik durumlardan açıkcası edge hakkında kullanım deneyimimde ayrıca yok.Dediğim gibi edge chromium tabanlı ondandırki saf olanı varken kullanmak gereksiz,güvenlik isteniyorsa eğer comodo dragon browser chromium tabanlı olması hasebiyle daha etkin rol oynayacaktır güvenlik kapsamında aklıma şimdilik bunlar geldi. :) saygılarımla.

• Like 1

kocamanadam, 3 saat önce yazdı:

Windows 8.1 uyumlu olanı kurdunuz mu?

MrRush, 5 saat önce yazdı:

Windows 8.1 uyumlu olanı kurdunuz mu?

Her ikisini de denedim ama olmuyor.Saygılar,

kocamanadam, 3 saat önce yazdı:

Her ikisini de denedim ama olmuyor.Saygılar,

edge yüklendiğinde problem oluyor dediğin gibi...

• Like 1

Diğer browserları yüklediğinde de Netflix çalışmıyor.Reklam olmasın ama sadece firefox da herşey çalışıyor.Saygılar,

• Like 2

Posted (edited)

krulum yaptım CORE2 İŞLEmciİ 800 MHZ 4 gb ram onboar ekran kartı gerçekten harika açılış kapanış programlara tepki süper emeine sağlık abi

Edited by nuri6633
  • Like 1
  • Thanks 1

değerli forjest üstad çalışma on numara olmuş  ve gerçektende çok hızlı fakat usb bellek yada harici harddisk taktığımda hepsinde bir hata algılandı onar diyor ve bilgisayarım kısmında taktığım hiçbir sürücüyü göstermiyor disk yöneticisine girip sürücüyü aç veya araştır dediğim zaman açabiliyorum bunu düzeltmenin yöntemi var mı normal windowsta bir disk taktığımda ses gelip sürücüyü hemen tanıyor bu sistemde ne ses geliyor nede direk algılıyor

• Like 1

focus2011, Şimdi yazdı:

değerli forjest üstad çalışma on numara olmuş  ve gerçektende çok hızlı fakat usb bellek yada harici harddisk taktığımda hepsinde bir hata algılandı onar diyor ve bilgisayarım kısmında taktığım hiçbir sürücüyü göstermiyor disk yöneticisine girip sürücüyü aç veya araştır dediğim zaman açabiliyorum bunu düzeltmenin yöntemi var mı normal windowsta bir disk taktığımda ses gelip sürücüyü hemen tanıyor bu sistemde ne ses geliyor nede direk algılıyor

Otomatik çalışabilen olan tüm sürücüleri,dosyaları güvenlik deliklerini kapattım dolayısıyla ilk etapta göstermemesi normal  bu tamamen güvenlik ve hız amaçlı yapılan bir tanımlamadır sistemin doğasında var yani bilinçli kapatıldı.Açmak için otomatik oynat seçeneklerinin açık olması gerekli denetim masası üzerinden arama bölümüne otomatik yazıp ilgili seçenekleri kendinize göre açabilirsiniz kolay bir işlem. | Kolay gelsin.

Yeni bilgisayarımda windows10 yüklü,ekran görüntüsünü windows10 üzerinden veriyorum ama mantık yine aynı değerli kardeşim spoiler içerisinde bir resim ekledim.

Spoiler

s0Tfdy

• Like 1

Daha önceki Windows 8.1 çalışmanı servisimde çok kullandım gerçekten sorunsuzdu inşallah buda öyledir. Emeğine sağlık hatalar ile karşılaşırsam paylaşırım

• Like 1

dj_gkhn, Şimdi yazdı:

Daha önceki Windows 8.1 çalışmanı servisimde çok kullandım gerçekten sorunsuzdu inşallah buda öyledir. Emeğine sağlık hatalar ile karşılaşırsam paylaşırım

Sistemsel hatalar kesinlikle olmaz,sunumda ne yazıyorsa o özelliklerle gelir.Ondandırki sunumu sürekli arkadaşlarla yineleyerek okuma önerilerimiz genel olarak real ve sanal makinelerde test etmeden sorunsuzlukları anlaşılmadan hiçbir sistemi ve programı kesinlikle paylaşmam.Ancak lütfen sistemle ilgili yorumları eleştirileri olumlu olumsuz dönüş yapmanız beni sevindirir.Bu sayede de diğer tüm üye arkadaşlarımızda haberdar olmuş olurlar şimdiden teşekkür ederim size yorumunuzada sağ olun saygılarımla.

• Like 1

yy1980, 05.03.2020 - 03:26 yazdı:

Adsız.jpg

Kurulumdan sonra yukardaki hatanın giderilmesi için  resimdeki 3 numara ile gösterilen  Özel işareti  ni   kaldırıp Bilgisayarım için en iyi olan windows seçsin  kısmını işaretleyip uygula tamam deyip cihazı yeniden başlattıgımızda  hatanın düzeldigini göreceksiniz.

fotjest usta kurdum 2 dakkada  format biti driver vs hepsi tamam herhangi sıkıntı yok baya hızlı calısma olmuş simdi alphonso elric ustanın calısmasını kuruyorum kolay gelsin saglicakla kal