Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

intel Core i9-10900k 3dmark’ta Ryzen 9 3900x’in Gerisinde

efe34
 Share

Recommended Posts

efe34, 1 saat önce yazdı:

Please register to see this content.

yaklaşık 1 - 2 aydır bu işlemciyi takip ediyorum ama ona göre sıvı soğutma oc performansı yüksek ve stabil çalıştırabilen gamer serisi anakart bakınıyorum fiyatlarda bu ara alevlendi yaza doğru biraz daha düşer diye tahmin ediyorum corona virüsü muhabbetindeki ölümler azalır üretimler tekrar normale dönerse. Çalışma kapasitesi oldukça yüksek piyasadaki lider işlemci bu. Bir yandan da yeni dönemde ryzenlere yeni nesiller gelecek bilemiyorum teknoloji son zamanlarda çok can sıkıcı hal aldı ne alsan 1 sene 2 sene geçince çok eski konumuna düşüyor inanılmaz hızlı ve çöplüğe dönüşecek şekilde üretiliyor artık.

• Like 1

Senkron2, 14 saat önce yazdı:

yaklaşık 1 - 2 aydır bu işlemciyi takip ediyorum ama ona göre sıvı soğutma oc performansı yüksek ve stabil çalıştırabilen gamer serisi anakart bakınıyorum fiyatlarda bu ara alevlendi yaza doğru biraz daha düşer diye tahmin ediyorum corona virüsü muhabbetindeki ölümler azalır üretimler tekrar normale dönerse. Çalışma kapasitesi oldukça yüksek piyasadaki lider işlemci bu. Bir yandan da yeni dönemde ryzenlere yeni nesiller gelecek bilemiyorum teknoloji son zamanlarda çok can sıkıcı hal aldı ne alsan 1 sene 2 sene geçince çok eski konumuna düşüyor inanılmaz hızlı ve çöplüğe dönüşecek şekilde üretiliyor artık.

Asus crosshair hero VII aldım ben

ilk seride aynısının VI sını almıştım biosunda hala dikiş tutturamadılar

anakartı aldıktan sonra 3950 x çıkması gecikti pass geçip 4000 ya da en son hangisi olursa onu bekleyene kadar 3700x alayım dedim (fazla fiyat farkı olmamasın rağmen 3800x ile performans karşılaştırmalarına bakarak 3800x almadım (3700x daha iyi gibiydi o zamanki testlerde)

x570 anakartlarda sıkıntı yok gibi en azından  benimkinde

evet son nesilde sıcaklık ilk nesile göre fazla ama bende sıkıntı yok Noctua hava soğutma kullanıyorum

Edited by efe34
  • Thanks 1

Amd işlemci konusunda çok iyi çıkış yaptı uzun bir süre tahttan inmez zaten adamlar yarı fiyatına intel'in de üstünde performans veren işlemciler üretiyorlar intelci tayfa bile artık amd sistemlere geçiyor yavaş yavaş. İntel yıllarca işlemcileri pahalı fiyattan verdi şimdi zarar ediyor artık.

• Like 2

The_Undertaker, 12 saat önce yazdı:

Amd işlemci konusunda çok iyi çıkış yaptı uzun bir süre tahttan inmez zaten adamlar yarı fiyatına intel'in de üstünde performans veren işlemciler üretiyorlar intelci tayfa bile artık amd sistemlere geçiyor yavaş yavaş. İntel yıllarca işlemcileri pahalı fiyattan verdi şimdi zarar ediyor artık.

Engelledim sizi yazmayın diye uyarmamışmıydınız beni ??

Açtığım konu nasıl engelleyen biri tarafından görünüyor onu merak ettiğim için yazdım. Engellenme veya kuuya herhangi birinin yazması sorun değil benim için.

herkese iyi forumlar

Edited by efe34