Jump to content

External Hard Diske Işletim Sistemi Kurma

t24734

Recommended Posts

Slm.

Ben Smartdisk marka external harddiskime (120 gb) tncxp+sp3 kurmaya çalıştım. ancak olmadı. Bilgisayar diski formatlayıp gerekli dosyaları kopyaladı. Bunun ardından, ilk restart sonrası mavi ekrana düştü.

External hardiske işletim sistemini kurup başka bir bilgisayarda bu işletim sistemini kullanmayı planlamıştım.

Bu sorunu nasıl aşabilirim?

Teşekkürler

Kendi sisteminizde 2 işletim sisteminide sorunsuz çalıştırabılirsiniz.harıcı diskinizi taktığınızda kendi bilgisayarınız problemsiz çalışır fakat farklı bilgisayarlar için aynı şeyi söylememiz çok zor.Nedeni ise sistem konfigrasyonundan kaynaklanmaktadır.Siz biostan boot menusunu usb disk olarak seçip devam ettikten sonra bilgisayarı yeniden başlattıgınızı farzedelim; daha sonradan sistemin usb hardiskinizden boot oldu ve windows logosunu gördünüz, bu aşamadan sonra sistemin çakılma ihtimal (donma,reset atma vs gibi problemler) çok yüksektir.Bu problem farklı donanım yapılandırılmasından kaynaklanmaktadır.Eğer, sizin bilgisayardaki özellikler ile (donanım markaları,modelleri) farklı bilgisayardada aynı veya yakın ise işletim sistemi açılacaktır.

alıntıdır. başka bir yerde okumuştum sorunsuzca kurmuşlar yardımcı olur belki diye eklemek istedim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...