Jump to content

Soru : Bluestacks Taşınabiliyor (backup/restore) Mu ?

TosunPASA
 Share

Recommended Posts

merhabalar

bluestacks android emülatör de oyun oynuyorum. forjest yeni ve güzel bir win8.1 paylaşımı yapmış denemek istiyorum ama.....

rise of kingdoms da 1 den fazla hesabım olduğu ve bunlara ait içeriklerde ayarlarım olduğu için... var olan sanal sistemleri herhangi bir kayıp olmadan taşımak istiyorum. aynı şekilde bu sanal sistemleri notebook umda da aynı ayarlar ile kullanmak istiyorum

menü ve ayarlarda bu tür import export özelliği göremedim. oyun install dan sonra sanal sistemleri "C:\ProgramData\BlueStacks" dizini altında barındırıyor. maalesef daha önceki denemelerimde bu dizini yedekleyip.. sonra  aynı yere aynı dosyaları koyup oyunu çalıştıramadım

konu hakkında detaylı bilgisi olan var mıdır ?

veya ... bu tür install olan yazılımları backup restore  edilme imkanları ????

ekleme yapıyorum : youtube da firmanın kendi kanalında yayınladığında.. setting skısmında bir backup-restore sekmesi var.  ayrıca benzer şekilde çekilmiş videolar da var.  ama ne yazıkkı kullandığım 4.160 versiyonda da bu sekme adımları yok. bu arada programın 4.180 versiyonu çıkmış. firma video sunu ocak 2019 da yayınlamış. ben formanın ve kişilerin yapmış olduğu backup-restore nin gerçek backup mı yoksa snapshot mı olduğu konusunda tereddütüm olduğunu da belirtmek istiyorum

Edited by tosunpasa

çözümü buldum

şimdi oyun içerisindeki backup-restore sekmesini Kullanıcı İşlemleri sekmesine saklamışlar

yedekleme oluşturmak istediğinizde sizden nereye yedek alacağınız bilgisi isteniyor. benim gibi 1 den fazla sanal oyun var ise.. diskde alanı büyük olan bir kısma farklı dizin adları ile sorunsuz denedek şekilde yedek alabiliyorsunuz. tam olarak sorunsuz değil...

sorun "rise of kingdoms" gibi bir oyun sanırım imei vs gibi bilgilere göre ödeme tanımı yapıyor. desktop dan yedeği notebook a aktardığımda maalesef bu ödeme ekranında yeniden bir aktifleştirme gerekiyor gibi. bunun içinde oyun firmasına ödeme sorunu yaşadığınızı yeniden belirten destek ticket ı oluşturmak gerekiyor.

teknik olarak oyunu yedekleme ve geri yüklemede sorun gözükmedi.

pc de 4 adet sanal android pc nin toplam kapasitesi 35gb iken bu yedekleme aşamasında maalesef herbir yedek +30gb a yakın... toplamda 123gb gibi bir alan aldı.

artık bu fark nerden nasıl oluştu bilemiyorum .. sonuç olarak BlueStacks da, sanal oyun sisteminiz yedeklenebiliyor

herkese başarılar