Jump to content

Recommended Posts

rcep80, Bir saat önce yazdı:

hızlı cevap için çok teşekkür ederim.söyledikleriniz deneyip inşallah buraya ekran görüntüsü atabilirin.

Rica ederim. Yönergeler doğru yapıldığında genel olarak kurulamayacak sistem yoktur. Yeterki biraz araştırma ve temel alt yapı olsun yeterli. gerisi kendiliğinden geliyor zaten bizlerde bu şekilde yol izleyerek birşeyler öğrenmeye halen daha,çalışmaktayız teknoloji dipsiz kuyu gibi her gün farklı gelişmelerle kendini göstermekte sürekli olarak.

Saygılarımla.

Şuanda Xubuntu 20.04 LTS günlük isoyu test ediyordum. Gerçekten güzel iş çıkarmışlar, dark tema eklenmiş.

Diskte boşluk bırakmıştım kalan kısmada TNC linux kurup ekran görüntüsü atacağım inşallah.

Paylaşım için teşekkürler üstad.

Virtual Box da kurulum ekranı gelmiyor?

Please register to see this content.

Malesef sistemi boot edemedim.

ISOLINUX 3.82 ---

Bu hatayı veriyor.

ISO dosyasını dd yöntemiyle 8GB usb belleğe yazdırdım.

Daha sonra usb-creator-gtk uygulaması ilede yazdırdım ancak aynı hatayı verdi.

Edited by dseulogy
  • Like 1

deli_petro06, Şimdi yazdı:

Bende Virtual box ve vmware workstation ile denedim. Boot olmuyor. Sanırım son hafta da 10' un üzerinde linux sistemi önce sanal pc de, çok beğendiklerimi de eski HDD' ime yükledim. Sanal pc de boot etmenin yolunu bulabilen var mı? 

sanalda kurulumu bende gerçekleşmedi fakat gerçek kurulumlari test ettim live ve normal  calisiyor ama asina deilim hatta sistemden yaziyorum.

winsows a alışan biri olarak bana uygun deil adapte olamıyorum :D

Edited by casper0007
  • Like 1

eskorhan casper0007 dseulogy

• Değerli yorumlarınız ve geri bildirimleriniz için hepinize çok teşekkür ederim! sevgilli Arkadaşlar.

"ISO 'dan boot ettim ekranı gelmedi,sanaldan çalışmadı? | Nedeni uygulama fazlalıkları vs.. diğer açıklamalarım:"

ISO dosyasının boyutunun uygulamalara bağlı olarak büyük olması ve direkt olarak isodan boot edildiğinde bekleme yapması normal,ancak rufus gibi uygulamalarla usbdisklere direkt yazdırıp,iso dosyasını yazdırma yapıldığından herhangi bir sorun oluşmuyor buradaki mantık yazdırma işleminde dosyaların açık hale gelip hızlı hareket etme kabiliyeti kazandırma rufus'un ya da benzer uygulamaların.AIO boot üzerine ve rufus'a iso dosyasını yazdırarak (direkt isodan değil!) ekstrakt edince live boot ve kurulum sorunsuz start veriyor açılıyor.

Bu başında da dediğim gibi ince bir detay ancak o kadar uygulamanın bulunmasından olmasıda gayet normal karşılabilir ondandırki sanıyorum dağıtımcılar iso boyutlarını düşük tutuyorlar 1.5 1.6 1.7 | 2gb altında vs.. şimdilik tespitlerim bunlar hata olarak algılanmamalı düşük boyutlu winbuntu çalışmalarından iso'dan direkt boot edilebilip ayrıca kullanılabilir oda bir seçenek.TNCLinux'ü ileri zamanlarda güncellediğimde farklı bir optiyonlarla yeni şaşırtıcı özelliklerle derlediğimde boyutu düşük tutacağım artık. :) 

>> Saygılarımla.

bozart, 49 dakika önce yazdı:

her iki linkte sorun var..alternatif aynı

Yoğun  taleplerden olmasın bazen kota koyuyor onedrive gdrive siteleri :) bir bakayım bende şimdi şaşırtıcı..

bozart

üstad linki inceledim herhangi bir sorun göremedim olsaydı bende de olurdu sanıyorum net bağlantın,çerez yığınları,arka plan güvenlik bağlantı protokolleri ile alakalı bir sorun olabilir bağlantınla ilgili olarak,temizlik yapıp tekrardan denemeni tavsiye ederim saygılarımla. :) 

" indirme işlemi denenirken ekran görüntüsü (kendi pc'imden!) "

Spoiler

IDM ile indirme

forjest, 54 dakika önce yazdı:

Yoğun  taleplerden olmasın bazen kota koyuyor onedrive gdrive siteleri :) bir bakayım bende şimdi şaşırtıcı..

bozart

üstad linki inceledim herhangi bir sorun göremedim olsaydı bende de olurdu sanıyorum net bağlantın,çerez yığınları,arka plan güvenlik bağlantı protokolleri ile alakalı bir sorun olabilir bağlantınla ilgili olarak,temizlik yapıp tekrardan denemeni tavsiye ederim saygılarımla. :) 

" indirme işlemi denenirken ekran görüntüsü (kendi pc'imden!) "

İçeriği Görüntüle

IDM ile indirme

gTQeEE.jpg

ustad ayar etti beni  .  Lanet olası googledriver  

• Like 1

borz_50, 37 dakika önce yazdı:

Alternatif link:

saygılar...

Alternatif link konuya iliştirilmiştir! Zaman ayırıp yükleyip , bizler için paylaşıma açtığınız için teşekkür ederim saygılarımla. :) 

• Thanks 2

DeaqLe, 14.03.2020 - 17:35 yazdı:

Murat Abi iznin Olursa Çorbada Bizimde Tuzumuz Olsun O Zaman :)

TNCLINUX  3D 2020.3 MART GÜNCEL Çoklu Dil Türkçe konusuna  alternatif linkler için destekle bulunan tüm değerli arkadaşlarımıza çok teşekkürler!  :) 
Alternatif link veren arkadaşlarımız : Casper0007 ... Borz_50 ... DeaqLe 

• Like 1

Oldukça hoş bir arayüzü var.programlar akıllıca seçilmiş.live kısmında gözüme çarpan iki şey oldu.birinicisi bazı pclerde ekran kartı ile alakalı çözünürlük 1024x768 i geçmiyor.diğeri wine.runtime ihtiyacı olmadan çalışan küçük programları mesela winbox yada nirsoft uygulamaları açabilsek harika olurdu.Ellerinize sağlık.

• Like 1

F_s_M, 3 saat önce yazdı:

Oldukça hoş bir arayüzü var.programlar akıllıca seçilmiş.live kısmında gözüme çarpan iki şey oldu.birinicisi bazı pclerde ekran kartı ile alakalı çözünürlük 1024x768 i geçmiyor.diğeri wine.runtime ihtiyacı olmadan çalışan küçük programları mesela winbox yada nirsoft uygulamaları açabilsek harika olurdu.Ellerinize sağlık.

• Değerli yorumunuz için baştan teşekkür ederim üstadım.Temel gereksinimler için olan ihtiyaca cevap veren programlar uzun yıllar içerisinde hafızalarda kalmasından kaynaklı,uygulama seçerken işlevselliğine son kullanıcı odaklılığına bakarak iyi düşünerek eklemeye çalıştım.Aslında herkezin zevkleri kullanım alanlar ortak görünsede farklılarda yok değil. Bazen çalışmayı sade tutsaydım diye aklıma gelmedi değil boyut ya da,istenilmeyen programlar olabilir anlayışı vs. gibi yinede, bu haliylede uzun süre iş görecektir.
  • Sanal makine uygulamasının oluşuda büyük + en azından iso kalıpları veya win vb. sistemlerin kurulumları testleri denemeleri kullanımları bakımından düşünülerek ekledim.
  • Ekran çözünürlüğü ile ilgili yorum ve fikrim yok ancak, detaylı şekilde mutlaka çözecek uygulama veya ayarlar yapılabilir iyice kestirmek gerekli (Oyun oynayan ya da wine ile program kullanan biri değilim açıkcası) sadece linux üzerinde sanal makineyle kullandığım win uygulamaları veya,Linux sistemine has programları kullanırım genellikle.

Tekrar teşekkürler yorum için saygılarımla. :) 

SON_VATAN, 10 saat önce yazdı:

nedense linux a alışamadık zaten devamlıda kullananıda görmedim...windows'a alışmış ,profesyonel yazılımları ,crack lı yazılımları kullanan için linux neredeyse devamlı kullanmaları imkansız gibi.

• Aslında tam tersi,LinuxOS kullanımı daha fazla nerdeyse nedeni? Android'in kendisi linux'tür zaten keza tablet,netbook ve mobil sistemlerde daha yaygın oldu. Buradan bakınca daha fazla sosyal hayat içerisinde olduğunu anlayabiliyoruz,
  • Benim hazırladığım sistemler, "TNCLinux,Winbuntu,Macbuntu vd." ilk ve son kullanıcılar için oldukça kolay ve zahmetsiz kullanım sağlayan faktörlere sahip olan  "custom linux" türevleri. Windows'u kullanan herkez rahat şekilde arzu ettiği taktirde 2.sistem olarakta yanına kurabilir, ya da,tek başınada sistemi kurup kullanabilinecek potansiyelde işletim sistemleri esasen.
  • Bir kez denemek yeterli. Profesyonel yazılımlarda bir şekilde linuxOS_muadilleri yoksa şayet,vmware workstation,Oragle virtualbox_emulatorleri üzerinden,masaüstünden sanal olarak alternatif şekilde de kullanmak günümüzde artık mümkün kılınmaktadır. Zaten bunun için varlar bilindiği üzere. "Mac olur,linux olur" Win veya android uygulamalarını vb. rahat şekilde kullanmak aynı eksende artık mümkündür.
  • Windows tekeli bana göre w10 ile yavaş yavaş, "android,linux vd. işletim sistemleriyle" kırılmaya doğru  gitmektedir kanatimce benim gözlemlerim bu şekilde şu an için saygılarımla. :)
  • Like 1

bu sistemi kurulum yapmadan denedim açtım hiç bir sürücü yüklemeden herşey hazır halde windows açıldı herşey görsellik vs.sesde,ekran kartı sürücü vs.ler hazırdı..dahası chrome tarayıcısının windows eklentileri bile kuruldu..Teşekkürler 

SON_VATAN, Şimdi yazdı:

bu sistemi kurulum yapmadan denedim açtım hiç bir sürücü yüklemeden herşey hazır halde windows açıldı herşey görsellik vs.sesde,ekran kartı sürücü vs.ler hazırdı..dahası chrome tarayıcısının windows eklentileri bile kuruldu..Teşekkürler 

Opera'da iyi bir alternatif olabilir aslında üzerinde gelen "vpn,adblock,whatsapp,facebook sohbet panelleri vb. eklentiler sonradan yüklemeye gerek bırakmaması bakımından topyekün olarak iyi bir tercih olabilir.

Beraberinde firefox,vivaldi,chromium vb. tarayıcılarda alternatiflerden herkeze göre farklı tarayıcılarda var bu seçenekler kullacının alıştığı tarayıcıya göre değişiklikler gösterecektir tamamen zevk meselesi tabiiki yorum için teşekkür ederim saygılarımla. :) 

SON_VATAN, 2 saat önce yazdı:

Bu sistem normal hard diske kurulabilir kalıcı şekilde kurulabiliyormu..? yoksa sadece çalıştırılabilir şekildemi oluyor..

• Eğerki amaç windows yanına 2.sistem olarak kurulumsa,windows sistemi  üzerinden,"linux işletim sistemi için" hdd disk alanı başta ayırmanız iyi olacaktır (40-50 gb kadar alan yeterli gelir). Ayrılmış olan bu Hdd disk alanını ham olarak boş kalsın linux kurulumunda bu disk alanı seçilerek kurulum bitimine doğru,mevcut windows sisteminizde grubbootloader sda 1.diske mount eder ve her açılışta soracak  şekilde grub menüsü ilk sistem açıldığında seçim için sizi karşılar. (Linux kurulumunda windows yanına kurulum seçeneği belirir bu seçenekle boş disk alanını otomatik algılayacağından direkt bu diske kurulumu yapar. ) ancak manuel elle ibaresiyle diski görerek kurmak daha_mantıklı.
  • Normal olarak tek Hdd diske tek parça kurulacaksa eğer üstteki işlemlere gerek yok. Sistem normal olarak live başlatılarak, masaüstünden kurulum çalıştırılıp sırasıyla genel olarak aynıdır (ubuntu,mint vd.) Dil,klavye,Disk bölümleme menüsü seçilen disk Ext4,bağlama noktası / root seçilip kullanıcı adı ve şifresi oluşturularak kurulum bir kaç dakikada bitirilir.
  • Online olunursa eğer TNCLinux_kurulum aşamasında ilgili güncelleme tikleri işaretlendiğinde sistemi tamamen uygulamalar kernel vb. güncelleyerek kurar net hızlıysa eğer zaman önemli değil denirse,bu düşünceyle güzel bir seçim olur güncel olması bakımından!. Diğer taraftan güncellemeden kurulum zamandan tasarruf için hızlı bir seçim olacaktır. (Ben genellikle güncellemeden kurarım!) sonradan zaten konsola sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade | komutları eklenerek sistem güncellenebilir ayrıca.
  • Forum içi video'lu anlatımlar konu sayfası |
    (Genel olarak temel kurulum mantığı aynıdır değişmez) incelenerek fikir edinilebilir evvelinden.

Saygılarımla kolay gelsin.

• Like 2

• 3 hafta sonra ...
  • TornadoEffect changed the title to TNCLINUX 3D 2020.3 Mart Güncel çoklu Dil Türkçe
  • forjest changed the title to Tnclinux 2021.2 3d Compizfusion X64