Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Microsoft Çinlileri Kızdırdı

trendmark

Recommended Posts

Microsoft Çinlileri kızdırdı

294059.jpg

Microsoft?un Windows yazılımını korsan kullananlara karşı verdiği ?ekran karartma? cezası, Çinli kullanıcıları kızdırdı.

Yazılım devinin yaptığı bu dayatmanın bilgisayar donanımlarına izinsiz olarak girilmesi olarak nitelendiren 35 yaşındaki Pekin?li avukat Dong Zhengwei, şirket hakkında ?izinsiz olarak kişisel bilgisayarın kontrol altına alınması? suçlamasıyla kamu güvenliği otoritesine başvurdu.

?Microsoft?un benim donanımımı bir anlaşma olmadan kullanmaya hiçbir hakkı yok? diyen Zhengwei, kullandığı yazılımın lisanslı ya da lisanssız oluşunun bu durumu değiştirmeyeceğini iddia ediyor.

Microsoft?un bir Hacker gibi davrandığını belirten Zhengwei?nin başvurusunu dikkate alacaklarını belirten Çin Yazılım Endüstrisi Birliği, Microsoft?a karşı harekete geçmeye hazırlanıyor.

ntvmsnbc

adam doğru söylüyor microsoft her internete girişinizde dosyalarınıza bakıyor istediği şeyleri alabiliyor yaptığınız herşeyi kontorl ediyor biliyorsunuz arka planda microsoft casusluk programlarıda çalışıyor bi zararı yok ama bunlara girememesi lazım ....sonuna dek katılıyorum bu adama...

kullandırmazlar diye bir şey yok...bir şekilde çözerler..unutmayınki bir yıl boyunca birinin msn sitesine yaydığı virüsle uraştı microsoft ama bir yılda hiç birşey yapamadı bunu yapan hacker sonra sitelerin ekranlarına şu mesaja benzer bişey yazdı ama bunu microsoftun ana sitesine yazmadı microsoft bumudur ?benim uraşmadan yazdığım şeyle bile bir sene uraştılar demek uraşarak yazsam neler olucak gibi bişeyler yazmıştı:)....yani kısacası bilgatesin bilmediği çok şey var ve ondan zeki insanlarda var korsan asla engellenemez enggellense diğer katı şeyler örneğin müzikleri filan engellerlerdi nete girdiğinde cd kendini filan kitleme gibi bişey yapılabilirdi yazmaya karşı korumalı cd yaptılar aşılıdı blue ray dediler onunda korsanları dolaşıyor:d...neyi engelliyebilirlerki...

insanlar istedikleri zaman herşeyi yapabilirler...microsoftda sadece seyretmekle yetinir..

Şimdi adamın lisansız ürün kullanması yanlış ama bunu bizde yapıyoruz.Valla bu haberi okuduktan sonra bence Windows hafif ceza vermiş ama adam bi yönden haklı.Mesala Türkiye de kaçak Windows kullanan çok.Hepsine bu cezayı verse her halde batar.

Valla komiğime gitti. :)

Kardeşim lisanslı ürünü yüklüyorsun yok 3 gün kaldı, yok 30 gün kaldı, telefonla etkinleştir,

olmadı microsofta başvur gibi saçmalıklarla uğraşıyoruz. format at program yükle zaten kafamız şişiyor.

Birde microsoftlamı uğraşalım. Orijinal cd lerim dvd lerim küflendi onların yerine forumdan indirdiğim programları

kullanıyorum. Oh ne güzel ne 3'ü ne de 30'u var seç beğen kullan. Teşekkürler TNCTR mikrosoft bunu fazlasıyla

hak ediyor. Bir program satıyor sonra da her pisliğe burnunu sokuyor. Bir de microsoftu çökertselerdi benim

bayramım olurdu

zira çok kızgınım bu conilere.

Hehehe.İyide Kopyayı çıkarsalar ne olucak.Updateler Yazılım desteği ne olucak.Linuxda yazılım desteği olsaydı Windows Kullanmazdık zaten.Birakın kızdırmayalım microsoftu.onlar çıkarsın İşletim sistemini biz kullanalım crack versiyonunu.

internette artık kanuna dayanmaya başladı zuhaha allah sonumuzu hayır getire yavas yavas kanunsuz işlemler el altından çıkıyor =@ yakında mp3 dinleyemez oluruz çok para bayıltmasalar zaten herkes orjinalden çıkmaz =@ da bu yazılım çoksunu akıl yoksunları sürümden kazanma teorisni bi anlayamadı :)

Şimdi adamın lisansız ürün kullanması yanlış ama bunu bizde yapıyoruz.Valla bu haberi okuduktan sonra bence Windows hafif ceza vermiş ama adam bi yönden haklı.Mesala Türkiye de kaçak Windows kullanan çok.Hepsine bu cezayı verse her halde batar.

Valla komiğime gitti. -_-

lisanssız urun kullanması yanlıs demissiniz de peki size su soruyu sorayım:windowsun populer olarak dunyada kullanımı saglamak amacıyla seri numaralarını microsoft elaltından dagıtmadı mı sizce?ayrıca adama da sormazlar mı bu kadar delik desik cok sayıda isletim sistemi cıkararak kac milyar dolar kazandı MS?kaldı ki bankacılık vs.hesapları bosaltılan milyonlarca insanı madur durumda bırakan da MS degilmidir?yeni cıkan vista ve cıkacak windows 7 ile beraber donanım satıcılarından kac milyar dolar kazandı ve kazanacak?ayrıca windows resmen dayatılıyor ornegin bir sırtustu ya da masa ustu bilgisayar alırken.zoraki satıyorlar.isletim sistemi kurulu olmadan kac laptop ya da desktop markası sayabilirsin bana?en onemlisi de windows macintoshdan calıntı diye macintoshun kurucusu soylememis midir?hala milyonlarca insan guncelleme bahanesiyle bilgisyarındaki verilerinin incelenmesinden rahatsızdır.kaldı ki tekel oldugu iddiasıyla avrupada yıllarca davası suren MS degil midir?sony cd lerinde rootkit kesfedilmeseydi demek hepten yanmıs kullanıcılar.kaldı ki babası MS?asgari ucerin komik oldugu ulkemizde ve diger yasam kosullarının zor oldugu ulkelerde makul bir fiyatla satılsaydı da emin ol alınırdı. gecelim bunları lutfen.

lisanssız urun kullanması yanlıs demissiniz de peki size su soruyu sorayım:windowsun populer olarak dunyada kullanımı saglamak amacıyla seri numaralarını microsoft elaltından dagıtmadı mı sizce?ayrıca adama da sormazlar mı bu kadar delik desik cok sayıda isletim sistemi cıkararak kac milyar dolar kazandı MS?kaldı ki bankacılık vs.hesapları bosaltılan milyonlarca insanı madur durumda bırakan da MS degilmidir?yeni cıkan vista ve cıkacak windows 7 ile beraber donanım satıcılarından kac milyar dolar kazandı ve kazanacak?ayrıca windows resmen dayatılıyor ornegin bir sırtustu ya da masa ustu bilgisayar alırken.zoraki satıyorlar.isletim sistemi kurulu olmadan kac laptop ya da desktop markası sayabilirsin bana?en onemlisi de windows macintoshdan calıntı diye macintoshun kurucusu soylememis midir?hala milyonlarca insan guncelleme bahanesiyle bilgisyarındaki verilerinin incelenmesinden rahatsızdır.kaldı ki tekel oldugu iddiasıyla avrupada yıllarca davası suren MS degil midir?sony cd lerinde rootkit kesfedilmeseydi demek hepten yanmıs kullanıcılar.kaldı ki babası MS?asgari ucerin komik oldugu ulkemizde ve diger yasam kosullarının zor oldugu ulkelerde makul bir fiyatla satılsaydı da emin ol alınırdı. gecelim bunları lutfen.

sana teşekkür butonuyla teşekkür etmenin yetersiz olduğunu düşündüğüm için direk teşekkür ediyorum

windows hakkında herkezin düşündüklerini fakat herkezin kelimelere dökemediklerini söylemişsin tebrikler

lanet olsun dayatma işletim sistemine (her nekadar dayatılanlardan biri olsamda)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...