Jump to content

Toşhiba Laptop çok Geç Açılıyor

tahsin4345
 Share

Recommended Posts

Bu toşhiba laptop çok geç açılıyor.  genelde bu laptoplarda beklenenin aksine geç açılma sorunu neden kaynaklanır baş aktörde hangi donanım bu işi etkiler ve nereye yani öncelikle tedavi için hangi donanıma yönelmemiz gerekir . Ben acizane bildiklerimi sıralayayım. öncelikle  rem donanım için yeterli değilse  yada remde sorun varsa ikinci olarak. HDD de bir sorun varsa yada hdd eskimişse  yani yaşlanmışsa  artık yeter beni ne olur kabire göm demeye başlamışsa .yani artık beni emekli et diye feryadu figan etmeye başlamışsa .çözüm  hemen o isteği yerine getirmek en kestirme yoldur .  hatta yapabiliyorsan   bir  SSD  HDD  ile artık süper hıza ulaşmanın tam zamanı gelmiş demektir. yazılımsal olarak temizlik vesairelerden şimdilik hiç bahsetmiyorum çünkü onları ilk başlangıçta zaten herkesin yaptığını düşünüyorum çünkü o işlemler hiç ücret ödemedende yapılabilen işler . şimdi ben çözüm olarak ilk adımı attım ve HDD Yİ SIFIRIYLA DEYİŞTİRDİM .ama  beklediğim sonucu alamadım  SSD hdd yide acaba çözüm olurmu diye emin olmadığım için birde biraz pahalı olduğundan denemedim  . mevcut duruma göre  resimdede donanım özellikleri var  bu donanım özelliklerine göre çözüm önerisi olanların önerilerini bekliyorum       

bu bildiklerimin dışında başkaca bilgisi olan varsa bu konuyu burada tartışmak isterim  açmış olduğum konu başlığına ilgilenen ve önerilerini paylaşan değerli dostlarıma şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum .  

TOŞHİBA LAPTOP.jpg

s.a kardeşim ssd degistirdin bakım da yapaydın termal macunu yenile temizlini bi yap anakartın ram 8 gb olsun münkünse ssdler genelde hızlı ama su bi gercek her makina ssd hızlanacak diye bie görüs yok anakart gücü ne kadarsa okadar çalışır bencen en iyisi alakartı ram leri temizlikten gecir tekrardan sıfır format at driverların setup larını indir iyi çalışır kolay gelsin iyi günler