Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows8.1 Ve10 Sistem Kurulu Açılış Seçme Ekranı Göstermiyor

karciliadem
 Share

Recommended Posts

hayırlı günler arkadaşlar

benim masa üstü bilgisayar windows8.1 windows 10 yani çift sistem kurulu dün windows8.1 güncelleme yükledim siyah ekranda kaldı ne yaptıysam açılmadı temiz kurulum yaptım sistem seçme ekranı göstermiyor.sistem+gelişmiş sistem ayarları+başlangıc ve kurtarma+ayarlar da windows 10 sekmesi yok sisteme nasıl tanıtırız veya hangi yazılımla yaparız acil yardım arkadaşlar.

Bilgisayara sag tıkla ozellıkler de gelişmiş sistem ayarları başlangıç ve kurtarmadan ayarları seç gerekirse kurtarma seçenekleri tik işaretle tamam de

not:temız kurulum yaptım demışsınız on yukleme bolumunu sıldıysenız geri gelmez

Edited by casper0007
  • Like 1

Muhtemel çözümlerdir kesin olacak diye birşey yok bunu baştan belirteyim :) 

İki yol var arkadaşlar 1.yol zaten üstte belirtildi olmamış boot dosyaları hasarlı veya eksikse eğer yerine koymak için bir çok yöntem var ben kolay olanları alta ekliyorum.

1. EasyBCD programını kullanarak uygulama üzerinden ilgili işletim sisteminin windows,linux,mac vs. hangisiyse ilgili seçeneklerden başlangıçları kendiniz ekleme işlemini yapabiliyorsunuz. Orn: iki sistem var windows10 ve 8 ikisinede boot kaydı seçenekleri ekleyip add diyerek saniye zaman dilimlerine kadarı bu programla ayarlayabilirsiniz c:\ altına gizli dosya şeklinde bootmgr dosyalarının yenilerini ekler varsa eklemez düzenler re-pair yapar.
  2. Bootrepair iso bootable uygulaması usbdiskten boot edilerek windows'un onarım seçenekleri gibi,live olarak başlatılıp windows boot kayıtları yenilerenek yerine konur,wifi eternet var otomatik tanır bağlı olmanız önerilir.Zaten açıldığında menüden Recommended butonuna tıklayıp işlemlerin bitmesini bekleyin,sabit diskte  ne kadar sistem varsa hepsini dipten tarar algılayıp otomatik boot kayıtlarını yerine koyar restart/yeniden başlatma sonrasıda sistemler belirir üstteki 1.uygulama mantığının boot edilebilir hali,belki çökmüş olan sistemlerde daha etkin şekilde kullanılması yararlı görülebilir. Şahsen kendim elimde bulunduruyorum alt kısma kaynak linkleri ekleyeceği hangisi işe yararsa eğer onu download edebilirsiniz şimdilik aklıma gelenler bunlar çözüm iyidir. :) 

Umarım sorununuzu çözersiniz! Çözmezse artık size yeni bir format yolu görünüyor tekrar'dan yapacak birşey kalmıyor geriye.

Kaynak linkler:

Spoiler

EasyBCD programı 

BootRepairISO: 

64bitISO : 

+ 32bit ISO olanı: 

Please register to see this content.

Edited by forjest
  • Like 3

lord_figo18, 3 saat önce yazdı:

Uefi mi normal mi

normal

casper0007, 3 saat önce yazdı:

Bilgisayara sag tıkla ozellıkler de gelişmiş sistem ayarları başlangıç ve kurtarmadan ayarları seç gerekirse kurtarma seçenekleri tik işaretle tamam de

not:temız kurulum yaptım demışsınız on yukleme bolumunu sıldıysenız geri gelmez

üstdekine denedim

silerken windows10 danmsconfig den+ önyüklemeden  sildim tümönyükleme ayarlarını kalıcı yap tık koydum tamam tamam dedim çıktım kurarken diski sildim kurdum

forjest, 3 saat önce yazdı:

Muhtemel çözümlerdir kesin olacak diye birşey yok bunu baştan belirteyim :) 

İki yol var arkadaşlar 1.yol zaten üstte belirtildi olmamış boot dosyaları hasarlı veya eksikse eğer yerine koymak için bir çok yöntem var ben kolay olanları alta ekliyorum.

1. EasyBCD programını kullanarak uygulama üzerinden ilgili işletim sisteminin windows,linux,mac vs. hangisiyse ilgili seçeneklerden başlangıçları kendiniz ekleme işlemini yapabiliyorsunuz. Orn: iki sistem var windows10 ve 8 ikisinede boot kaydı seçenekleri ekleyip add diyerek saniye zaman dilimlerine kadarı bu programla ayarlayabilirsiniz c:\ altına gizli dosya şeklinde bootmgr dosyalarının yenilerini ekler varsa eklemez düzenler re-pair yapar.
  2. Bootrepair iso bootable uygulaması usbdiskten boot edilerek windows'un onarım seçenekleri gibi,live olarak başlatılıp windows boot kayıtları yenilerenek yerine konur,wifi eternet var otomatik tanır bağlı olmanız önerilir.Zaten açıldığında menüden Recommended butonuna tıklayıp işlemlerin bitmesini bekleyin,sabit diskte  ne kadar sistem varsa hepsini dipten tarar algılayıp otomatik boot kayıtlarını yerine koyar restart/yeniden başlatma sonrasıda sistemler belirir üstteki 1.uygulama mantığının boot edilebilir hali,belki çökmüş olan sistemlerde daha etkin şekilde kullanılması yararlı görülebilir. Şahsen kendim elimde bulunduruyorum alt kısma kaynak linkleri ekleyeceği hangisi işe yararsa eğer onu download edebilirsiniz şimdilik aklıma gelenler bunlar çözüm iyidir. :) 

Umarım sorununuzu çözersiniz! Çözmezse artık size yeni bir format yolu görünüyor tekrar'dan yapacak birşey kalmıyor geriye.

Kaynak linkler:

İçeriği Görüntüle

EasyBCD programı 

BootRepairISO: 

64bitISO : 

+ 32bit ISO olanı: 

Please register to see this content.

hocam olmassa EasyBCD programını kullanacağım

karciliadem

Sabit diskte mevcut olan w10 sistemi var,sadece w8.1 açılıyorsa boot kaydı sistem yeniden kurulduğundan dolayı ya da birşekilde hasar gördüğünden açılmıyor anladığım kadarıyla alttaki eklediğim videoyu izleyip fikir edinilmesi anlayışında bir inceleme yaparak hata yapmamak izlemenizi öneririm evveliyatında sadece bir kaç tık ile boot kaydını sisteme eklersiniz her iki sistemde açılır ve görünür olur.Kolay gelsin.

EasyBCD Videosu time: 1:07 zaman diliminden başlayacak şekilde link eklendi:

Spoiler

forjest, Bir saat önce yazdı:

karciliadem

Sabit diskte mevcut olan w10 sistemi var,sadece w8.1 açılıyorsa boot kaydı sistem yeniden kurulduğundan dolayı ya da birşekilde hasar gördüğünden açılmıyor anladığım kadarıyla alttaki eklediğim videoyu izleyip fikir edinilmesi anlayışında bir inceleme yaparak hata yapmamak izlemenizi öneririm evveliyatında sadece bir kaç tık ile boot kaydını sisteme eklersiniz her iki sistemde açılır ve görünür olur.Kolay gelsin.

EasyBCD Videosu time: 1:07 zaman diliminden başlayacak şekilde link eklendi:

İçeriği Görüntüle

windows8.1açılıyor anladığım kadarıyla windows10 kurulum USB veya iso dan boot yükleyecem

EasyBCD programı indiremiyorum

MrRush, 31 dakika önce yazdı:

Yediğeni de al olası sorunlara karşı.

hayırlı akşamlar arkadaşlar

aslında windows10 pek sorun çıkmıyor.windows8.1 pro büyük güncelleme yüklediğim de siyah ekran hataları veriyordu sistem geri yükleme yapıyordumda öyle kurtarıyordum yardımlarınız için sağolun bir sorun olursa yazarım

karciliadem, 5 saat önce yazdı:

aslında windows10 pek sorun çıkmıyor.windows8.1 pro büyük güncelleme yüklediğim de siyah ekran hataları veriyordu sistem geri yükleme yapıyordumda öyle kurtarıyordum yardımlarınız için sağolun bir sorun olursa yazarım

• Siyah ekran zamanlanmış görevlere bakıp,arka planda çalışan zamanlanmış herhangi bir uygulama lisans vb. içerikler varmı açılış ve kapanışlarda dosya yöneticisi olan "Explorer.exe"  dosyasını yorduğundan,sistem_başlangıcında ve kapanışta şişmeler donmalar kararmalar yapabilir kısa vadede normal karşılanan şeyler ancak, kullandığınız harici kmspico tarzı bir lisans varsa eğer onu kaldırıp,forumdaki Mephistoo üstadın_kms lisansı kullanın lisans dosyaları özellikle harici kaynaklardan edinilenlerde,bana denk gelmişti arka plana bir çok içerik reklam zamanlanmış görevlere atanan dosyalar vardı."Kendi lisansınız yoksa tavsiye."
  • Bir an aklıma geldi yazayım dedim.  :) | Normal şartlarda güncelleme işlemleri yüklemeleri vs. sistemlere meşkuliyetler versede uzun süre kalıcı kararma yapmaz bir süre bekletir ".cab .msi vb. " update dosyaları extract edilip mount edildikten sonra sisteme,winsxs'e dizinine transferler başlar_yedeklemeler ve değişikler yapar,sistem bu değişikliklerde biraz yorgun düşebilir beraberinde kasma donma yavaşlamalar olabilir (Yüksek performanslı sistemler daha az belli olur tabiiki).
  • Bunun için işlemler sonunda arındırıcı "ccleaner,wisecare365" tarzı uygulamaları kullanarak temizlik işlemlerini yaparsanız eğer sistem kendine gelir fazlalık kalıntıları sistemden kaldırır.Tüm işlemler tamamsa eğer stabil durumdan sonra esas işletim sistemi yedeği alma işlemini bunlardan sonra yapmak akıllıca olacaktır.
  • Yedekleme işlemleri için ben acronis kullanıyorum ama,Aomei uygulamasında da Türkçe dil seçeneği mevcut kullanımıda rahat tavsiye ederim size.

Biraz sisteme performans katmak için yaptığımız bilinen bazı  işlemler:

- Başlangıçta çalışan programları kapatın

- Zamanlanmış görevlerdeki ekli varsa gereksiz olanları update,lisans vb.durdurun yada kaldırın

- Hizmetlerden kullanmadığınız hizmet birimlerini,yazıcı,update,defender vb. durdurma ve kapatma yoluna gidin.

- Ssd değilse HDD 'niz , Normal HDD disk için, harddisk birleştirme işlemleride yapılıp dahil ediilirse tam olur stabil çalışma bariz belli olacaktır.

Saygılarımla kolay gelsin. :)  

sayın hocam daha önceleri böyle sorun olmamıştı diyelim özellik veya güvenlik aylık güncelleme çıkıyor yüklüyorum yeniden başlat diyorum %30 yüklüyor tekrar açılışda siyah ekran fare imleçi görünüp kayboluyor diğer tüm kurtarma  işlemleri işe yaramadı.samsung 860 SSD ve harddiskkim bu WDC WD5003ABYZ 

işletim sistemlerim ikiside orijinal sizin düzenlediğiniz bunlara kullanıyorum IObit Software PRO 2019.12.31 CCleaner 5.64.7613 Professional

sistemi devamlı güncellerim bir de tema yamaları kullanıyorum ondan kaynaklanmış olabilirmi bilemiyorum Saygılarımla

NOT:SSD ve sata HDD ye çıkarılabilir medya görmesi normalmi

karciliadem, 2 saat önce yazdı:

sayın hocam daha önceleri böyle sorun olmamıştı diyelim özellik veya güvenlik aylık güncelleme çıkıyor yüklüyorum yeniden başlat diyorum %30 yüklüyor tekrar açılışda siyah ekran fare imleçi görünüp kayboluyor diğer tüm kurtarma  işlemleri işe yaramadı.samsung 860 SSD ve harddiskkim bu WDC WD5003ABYZ 

işletim sistemlerim ikiside orijinal sizin düzenlediğiniz bunlara kullanıyorum IObit Software PRO 2019.12.31 CCleaner 5.64.7613 Professional

sistemi devamlı güncellerim bir de tema yamaları kullanıyorum ondan kaynaklanmış olabilirmi bilemiyorum Saygılarımla

NOT:SSD ve sata HDD ye çıkarılabilir medya görmesi normalmi

Tema yamaları sistem açılışında işetim sistemi seçme ekranını etkilemez. Windows 10 açılışta etkilenir siyah ekranda kalır masaüstü gelmez, Windows 8.1 etkilenmez.

Windows 10 için bu durumda Windows 8.1 olan sistemi açıp Windows 10 kurulu olan bölümden 3.parti temaları silmek çözüm olacaktır.

Edited by MrRush

sorunu buldum gibi kullandığım proğramları teker teker yükledim enson StartIsBack 2.9.0with1.7.6 For_w10-8.1 Final tr yükledim yine siyah ekran açılış ekrandan sistem geri yükleme yaptım öyle açıldı

StartIsBack 1.7.6 deneme sürümünü yükledim iki gündür sorun yok StartIsBack 1.7.6 keyi olan arkadaşlar yardım edin