Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Asus N56vz S4400d Bios Backup Lazım.

muski
 Share

Recommended Posts

Sevgili Dostlar.

Elimde Asus N56VZ -S4400D model 4Gb Ekran kartlı  laptop var.Buna windows kurmak için biostan  ayarı usb 'ye getirdikten sonra kaydet ve başlat yaptım.Ekran  gitti  ve bir daha açılmadı. İnternet'te  yaptığım araştırmalarda   bu model asus laptopların biosunda bu şekilde bir hata olduğunu ve biosunun çökmüş olduğunu öğrendim.Bulunduğum ilde bir bilgisayarcı arkadaşa verdim,biosunu yeniden yazması için.Yazdı ve bilgisayar çalışıyor.Fakat bu modelde hem intel hd 4000 hemde  hemde Nvidia gt650m 4gb ekren kartı var. İntel düzgün çalışıyor.Fakat Nvidia 'yı görüyor fakat bir türlü tam olarak tanıtılamıyor.Bununda nedeni yazmış oldukları biosun aynı model fakat 2gb ekran  kartlı olanının olması.Ne asus yetkili servisi(Merkez) biosunu veriyor nede piyasada bulunamıyor.Onlarda 2 gb olanı yazmışlar.Zannımca ekran kartı cipi'de 2gb olanından farklı.Bana şimdi elinde birebir bu modelden olan  bir arkadaşın 8mb boyutunda olan backup'u  yada orjinal biosu lazım.Kendi sitesinde verdikleri update  olduğu için olmuyor. 

İlgilenecek ve yardımcı olacak arkadaşlar şimdiden teşekkür ediyorum.

Aygıt.jpghata.jpg.dca9f2cbd85b29b5f7269267d0b59186.jpg

Edited by muski

• 3 hafta sonra ...