Jump to content

Siyah Ekran Arada Da Mavi :)

LionDeath
 Share

Recommended Posts

Oyun oynarken bi anda bilgisayarım bazen mavi ekran veriyor (memory management) bazen de siyah ekran oluyor kitleniyor bunu sürekli yapıyor bancmark testi yaptığımda aid64 ile yapıyorum sadece memory yaptığım zaman test 3 saniye sonra duruyor hata veriyor sürekli oyun esnasında siyah ekrana düşüyorum
SİSTEM
Anakart: msı a320m pro vh plus
İşlemci: amd rayzen 3 2200G
Ram: crucial 8gb ddr4 3000mhz
Hdd: wd blue 1 tb
Ssd: crucial bx500 120gb
Ekran kartı: yok işlemci üzerinden kullanıyorum apu işelmci
Soğutucu: igmatek glace 120mm en41022 sıvı soğutma

LionDeath, 5 saat önce yazdı:

Oyun oynarken bi anda bilgisayarım bazen mavi ekran veriyor (memory management) bazen de siyah ekran oluyor kitleniyor bunu sürekli yapıyor bancmark testi yaptığımda aid64 ile yapıyorum sadece memory yaptığım zaman test 3 saniye sonra duruyor hata veriyor sürekli oyun esnasında siyah ekrana düşüyorum
SİSTEM
Anakart: msı a320m pro vh plus
İşlemci: amd rayzen 3 2200G
Ram: crucial 8gb ddr4 3000mhz
Hdd: wd blue 1 tb
Ssd: crucial bx500 120gb
Ekran kartı: yok işlemci üzerinden kullanıyorum apu işelmci
Soğutucu: igmatek glace 120mm en41022 sıvı soğutma

Apu hafızan grafikleri depolayarak ekrana yansıtamıyor. Arızalı bir parça olduğunu sanmıyorum işlemci üzerinden çalışan vega birimin yetersiz kalıyor gibi.

İki ihtimal yazıyorum. 1- Anakartına bios update  yap beta olan değil son ve stabil sürüme

2- geçici bellek olan Ram iki adetse birini sök tek modül dene tek modülse bir tanıdığından test için ram bulmaya çalış dostum.

hayırlı virüssüz günler dilerim ??

coder_falcon, 11 saat önce yazdı:

oyun oynayınca  geçmiş olduğun leveller farklı bir dosyaya kopyalanıyor :) bir nevi rardan  cıkmış gibi oluyor,  

öncelikle  ram temizlemeyi dene  sorun ram yetmezliğinden kaynaklanıyor 

sonra hd den ram destekleme yap oda şöyle oluyor: 

Bilgisayar Sağ tık özellikler >> Gelişmiş Sistem Ayarları>> Performans Ayarlar>Gelişmiş Değiştir > Öel Boyut>ilk kutuya 2024 yaz ikinci kutuya 4024 yaz  tamam de değişikliği kaytermesi için yeniden başlat düzelmesi gerek. 

ram temizliği yapıldı 
hdd testi yaptım bet sektor hatası adım pc yi kapattım açtım geçti :) şuan hdd durumları iyi 

Senkron2, 10 saat önce yazdı:

Apu hafızan grafikleri depolayarak ekrana yansıtamıyor. Arızalı bir parça olduğunu sanmıyorum işlemci üzerinden çalışan vega birimin yetersiz kalıyor gibi.

İki ihtimal yazıyorum. 1- Anakartına bios update  yap beta olan değil son ve stabil sürüme

2- geçici bellek olan Ram iki adetse birini sök tek modül dene tek modülse bir tanıdığından test için ram bulmaya çalış dostum.

hayırlı virüssüz günler dilerim ??

bios güncel beta değil yeni güncellendi tüm driverler de güncel ram rek modul 

Bultar, 9 saat önce yazdı:

Hata olarak ne veriyor ? Biostan XMP profilleri açıksa kapatıp deneyebilirsiniz. 

https://www.techpowerup.com/memtest64/

Memtest bir uygulayın bakalım ne diyecek.

memest86  sonucu 1388 eror verdi dün gece yaptım

sürekli farklı değişik hatalar alıyorum bi bet sektör alıyorum bi mavi ekran memory manegment bi siyah ekran ama en fazla son 1 aydır sürekli her açtıgımda bilgisayarı siyah ekrana düşüyor ve geri gelmiyor pc kitlenmiyor arkada sesli sohbet devam ediyor ancak ekran geri gelmiyor