Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Sql Server ile Oluşturulan Veri Tabanını Başka Bilgisayarda Kullanma

korasoglu
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar sql server ve managent Studio yu kurdum database ve tabloları oluşturdum başka pcde sql server kurmadan veritabanı işlemlerini nasıl yapabilirim bağlantı cumlesi nasıl  olur. Araştırmalarımda Local db kurulumundan bahsediliyor anlaşılır bir izahat yapan olursa çok sevinirim. Yani sqlite gibi başka pcde kullanılabilirmi.

Sql Server Oluşturduğun DB leri Başka PC de Kullanman İçin Aynı Sürümden Sql Server Sadece Express Kurman Yeterli Managament Gerek Yok Local Kullanıcılarda Hazır DB Nasıl Kullancagını Soruyorsan Oluşturdugun Veritabanın Script Oluşturup Proje Setup Yaparken Script İçine ekliyorsun veProgram İl Çalıştıgında DB Kontrol Eder Varsa Oluşturmaz Yoksa  Script Dosyası Otomatik Oluşturur Attach Eder SQL de Direk Kullanmaya Başlayabilirsin

• Like 1

• Editor

Siz bir pc ye sql server kurdunuz ve bu veritabanına başka bir pc dende erişmek istiyorsunuz anladığım kadarıyla. Eğer bu ise sorununuz.

ikinci pc ye sadece Management Studio kurmanız yeterli. Bağlanılacak sunucu kısmına veritabanının kurulu oldugu pc nin ipadresi:1433 portu ile bağlanabilirsiniz. Tabi bu portlara vs izin vermeniz gerekiyor. Ufak bir ayarla bu işi bu şekilde halledebilirsiniz.

• 2 hafta sonra ...

Bu duruma Göre Değişir Yapacagın Projeye Baglıdır Örnek Private Kapalı Devre Olan Bir Yerde sqlite kullanılmaz Ofis İçinde Mesala 10 pc var herkes aynı datayı görecek kullancak o zaman bir server kurarsın sql server kurarak herkes tek bir datadan veri işi yapılır. Ama Dersen yazdıgım program sadece local pc de çalışacak o zaman sqlite kullanman daha mantıklı 

• 2 ay sonra...

local database kullanılabilir. 

Please register to see this content.

sqlite çok sınırlı bir yapı. çok az sütun tipi var. basit projelerde iyi oluyor ama biraz daha gelişmiş şeylerde yetersiz kalabiliyor. ben genelde mysql kullanıyorum. ekstra bir şey kurmanıza gerek kalmıyor. mini mysql var 3-5 mb lik bir şey, hem local hem ağda hatta modem ayarı yaparsanız uzaktan bile çalışıyor. düşünürseniz yardımcı olurum.

• Like 3

KintaRo, 17 saat önce yazdı:

local database kullanılabilir. 

sqlite çok sınırlı bir yapı. çok az sütun tipi var. basit projelerde iyi oluyor ama biraz daha gelişmiş şeylerde yetersiz kalabiliyor. ben genelde mysql kullanıyorum. ekstra bir şey kurmanıza gerek kalmıyor. mini mysql var 3-5 mb lik bir şey, hem local hem ağda hatta modem ayarı yaparsanız uzaktan bile çalışıyor. düşünürseniz yardımcı olurum.

Mysql ücretli değil mi

(Management Studio alternatifi.Bence daha iyi) ile istediğin veritabanına giriş yapabilirsin boyutu 70 mb falan.Dene istersen. Bağlanabilece ğin  veri tabanı tipleri ekteki resimde .

• 2 hafta sonra ...