Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Multiboot Sistemlerdeki Bcd Dosyasi

mutlux
 Share

Recommended Posts

Multiboot sistemleri ile uğraşan arkadaşlar abir sorum olacaktı.Bcd dosyalarına eklediğimiz  .wim uzantılı dosyalarını eklerken boot dosyasını yerini düzenleyerek ekliyoruz bunda sorun yok tamam.  Ancak gördüğüm bazı bcd örneklerinde ise boot dosyası eklemişler fakat aşağıda resimde işaretlediğim gibi boot disk seçeneğini boş bırakarak oluşturmuşlar.Ben bunu yapmaya çalıştığımda ise hata veriyor ' Please specify disk' hatası veriyor bcd yi kaydetmiyor. nasıl yapılacağını bile yada bunu gösteren bir video veya link atatbilir mi.Şimdiden teşekkürler.

BENİM BCD ÖRNEK

1268981532_InkedEkranAlnts1_LI.jpg.4a7a02cff515a14feb332cdd5cdba442.jpg

GÖRDÜĞÜM DİĞER BCD ÖRNEĞİ

117365394_InkedEkranAlnts3_LI.jpg.2cfe2dfecb9b2c34022ba656aa4b3e61.jpg

Hocam  bu konuda ki bilgim ile cevap vermeye çalışayım herhangi bir winpe veya diğer boot sistemlerden çıkardığınız da Bcd dosyaları bölüm, ramdisk ve vhd seçimleri bozulur boot disk ve boot dosya yolunu kendinize göre düzenlemelisiniz boş bırakırsanız wim in hangi diskte ve hangi bölümünde olduğunu bilemediği için hataya düşer. Düzenlenen sistemi başka bir yere açık olarak aktarırsanız yine bahsettiğim yerler bozulur. Tlf ile ancak bu kadar açıklama yapabildim umarım anlaşılmıştır.