Jump to content

Laptop Ekran Tavsiye

Share

Recommended Posts

Arkadaşlar benim MSI GT72VR 7RE Dominator  Pro.   Leptoop um var. Ekraninin altindaki bazi ledler yanmiyor. Yani kisacasi ekrani degistirmek zorundayim

Ama kendi orijinal displayi 120 Hz  G-Sync 17,3  1920x1080  ama simdi piyasaya yeni ekranlar cikti.

144Hz 16.2M G-Sync 17,3 " 1920x1080

Yani kisacasi ben bu 144 Hz olanindan alirsam sorun yasarmiyim. Leptoopuma uyarmi. 144 Hz olarak kullanabilirmiyim.  Avantajlari ve dezavantajlari nelerdir hakkinda bilgi verebilecek arkadas olursa sevinirim.

Yardimci olacak arkadaslara tesekkür ederim.

Leptooptaki ekran karti :

GeForce  GTX 1070   8GB GDDR5

Ms bazında,ekran tepkime süreleri yeni almayı düşündüğünüz ekranda daha hızlı ve verimli olacaktır.Ekran kartının yeni takılacak ekrana bir dezavantajı değil hız bazında avantaj sağlayacaktır.Bu hız gözle bariz belli olacak bir hız olmaz,1440x900 1600x1200 pix ekranda daha çok kullanılacağından çözünürlük,pix yoğunluğu ekrana yansıma ms.hz hızları 144hz daha etkin olarak çalışacaktır.Takıldıktan hemen sonra ekran kartı ekran testlerinizi yaparakta ayrıca gözlemek mümkün olabilir. Kolay gelsin.

Bazı yararlı araçlar:  |  | Ölüpixeller varmı

Please register to see this content.

muski, Bir saat önce yazdı:

Merhaba.

İli şeye dikkat etmen gerekir.Birincisi kablo bağlantısı yani pin adedi.İkincisi ise inverter beslemesi yeterlimi? Bu ikisi uyarsa değiştirebilirsin.Sıkıntı yaşamazsın.

ikiside 40 pin. Özellikler ayni ebatlar ayni ikisindede G-sync Var yaziyor..

forjest, 1 saat önce yazdı:

Ms bazında,ekran tepkime süreleri yeni almayı düşündüğünüz ekranda daha hızlı ve verimli olacaktır.Ekran kartının yeni takılacak ekrana bir dezavantajı değil hız bazında avantaj sağlayacaktır.Bu hız gözle bariz belli olacak bir hız olmaz,1440x900 1600x1200 pix ekranda daha çok kullanılacağından çözünürlük,pix yoğunluğu ekrana yansıma ms.hz hızları 144hz daha etkin olarak çalışacaktır.Takıldıktan hemen sonra ekran kartı ekran testlerinizi yaparakta ayrıca gözlemek mümkün olabilir. Kolay gelsin.

Bazı yararlı araçlar:  |  | Ölüpixeller varmı

Please register to see this content.

Taktiktan sonra test yapip  geri yollama imkanim yok yani almadan önce iyi düsünüp almam lazim. Yoksa elimde kalir sorun burada  144 Hz olani, 120 Hz olanin iki kati fiyatina satiliyor..

• semsibey changed the title to Laptop Ekran Tavsiye
TOLGAHAN5, 48 dakika önce yazdı:

ikiside 40 pin. Özellikler ayni ebatlar ayni ikisindede G-sync Var yaziyor..

Taktiktan sonra test yapip  geri yollama imkanim yok yani almadan önce iyi düsünüp almam lazim. Yoksa elimde kalir sorun burada  144 Hz olani, 120 Hz olanin iki kati fiyatina satiliyor..

elinde patlaması kötü olur iyi düşün yada teknik servis varsa ona yaptır en azından pc tamircileri ellerinde kalmaz takaslı alıp satıyor pc tamirci leri  yinede sen bilirsin kolay gelsin 

tamircilerle alakasi yok ben kendim değiştirebilirim . sorun yok ama aldigim parçayi geri yollama imkanim yok. yani uymazsa onu bir kenara atip yeniden orijinal olani sipariş vermem gerekiyor. yani ilk ekrana verdiğim para cöpe gidecek. 

Kisacasi 144 Hz ekran 110 euro civarnda ama

Orijinal ekran 70 euro civarinda

144 hz ekrani alirsam elimde kalirsa tekrardan orjinali almak zorunda kalacagim toplam masraf 110 euro +70 euro orijinal = 180 euroya mal olacak bana..

Bu yüzden almadan önce size fikir danisiyorum ve emin olmaya calisiyorum..

Edited by TOLGAHAN5