Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Multiboot Tolkit Kxpe

köylü
 Share

Recommended Posts

• Editor
tahsin4345, Bir saat önce yazdı:

BOOTICEx64  ile düzelttim  artık çalışıyor .galiba usb de yönlendirme hatası  var onuda boticeyle düzenlersen sorun ortadan kalkıyor .ellerine sağlık mustafa kardeş  teşekkürler.mustafa dostum bu işide ufak bir düzeltme dosyasıyla halleder umuyorum .çünkü herkes boticeyi kullanmayı bilemiyebilir şahsen ben bile okadar fazla bilemiyorum işte deneme yanılma yoluyla oldu 

Verilecek bir düzeltme yok hocam multiboot tolkit scriptisi kullandığın usb ye ve sistem disk yapısına göre farklılık gösterebiliyor mesela sende E harfini uefi blüme atamış normalde ntfs Multiboot bölümüne ataması lazımdı sorunsuz kurulum gerçekleştirenlerde olacaktır sizin hatanız değil bu konu başlığında belirtmiştim videodaki usb de sorun çıkmadı hiç farklı bir usb de sorun çıktı kodlarda yanlışlıkmı yaptım diye yapımcının en son yayınladığı scripti denedim ondada aynı iki usb de farklılık gösterdi

Elimde acronis yedeğide var oda sorunsuz aslında onu verecektim ama acroniste bcd dosyalarının ramdisk sürücüsü doğal olarak boş geliyor booticeyle editlenip sadece ramdske usbnizin yolu gsterilerek kullanılması lazım booticeyle edit işi kafa ağrıtacak diye vermedim

Edited by köylü
  • Thanks 1

• Editor
hulasa, 10 dakika önce yazdı:

Köylü yaparda kullanmazmıyız. Hocam, SanDisk 32GB Cruzer Glide bende de aynı hatayı verdi.

İşlemi video daki gibi sorunsuz yaptım fakat olmadı. Botice ile nereleri düzeltmem gerekiyor sizce.

Teşekkürler Saygılar.

hata işlem görüntüsü atarmısın ve disklerin olduğu bölümden bir görüntü

köylü, 54 dakika önce yazdı:

nasılbir hata alıyorsunuz?

Sanırım bu scripts sadece bende hatasız çalışıyor :D Eğer hatasız kurulum yapan birisi çıkmazsa konuyu kapatacağım

Aynı hata hocam. Ben ilk günden beri Acrnonis li multiboot olanı kullanıyorum başka multibotları hiç kullanmadım o yüzden bu sürüme aşinayım. Bu versiyonu da Acronis gibi yapamazmısınız.

Please register to see this content.

• Editor
hulasa, 2 saat önce yazdı:

Aynı hata hocam. Ben ilk günden beri Acrnonis li multiboot olanı kullanıyorum başka multibotları hiç kullanmadım o yüzden bu sürüme aşinayım. Bu versiyonu da Acronis gibi yapamazmısınız.

işlem hatalı usb belleği tamamen silerek  ham olarak dene bide acronis yedeğinide vereceğim yakında

• Like 1

tahsin4345, 12 dakika önce yazdı:

benim bu soruma cevap gelmedi .bir cevap veren yokmu .ama sorun degil bu şekildede  kullanılabiliyor .cevap alırsam onagöre  dolu olarakda deneyeceğim .DLC1  VE KMPE  dosyalarını ilgili yerlere ekledim 

Hocam haddim olmayarak konuya dahil oluyorum kusura bakmayın 

Tahsin hocam wim yolunu ve partisyon yolunu bootice ile göstermelisin yoksa dosyaları sadece eklemek yeterli değil 

• Like 1

• Editor
serhat100, 5 dakika önce yazdı:

Hocam haddim olmayarak konuya dahil oluyorum kusura bakmayın 

Tahsin hocam wim yolunu ve partisyon yolunu bootice ile göstermelisin yoksa dosyaları sadece eklemek yeterli değil 

estağfurullah katkıda bulunabilirsiniz @serhat100 problem değil bcd de menü ekli değil dediğin gibi grub2 menüde ekliydi oda çalışmıyor?

• Thanks 2

• Editor
tahsin4345, 1 saat önce yazdı:

deneyeceğim  var masaüstü bilgisayarım  var

windovs 7 kurulu olan bir bilgisayarımda 32 GB lık USB 3,0 lık bir usb ye  sıfırdan kurulum yaptım başka hiçbir işlem yapmadan emü tesderle denedim aynen bu resimdeki hatayı aldım mustafa dostum daha denemelere de devam edecegim 

uğraşmayın hocam yarın acronis yedeği vereceğim upload edebilirsem eğer deneyecekseniz önceki denediğiğniz bilgisayarda windows10 kurulu sistemde harici hardisk ve başka donanım takılı değilken usbyi partition wizardla silerek formatlamadan unallocated ham vaziyette deneyin

• Thanks 1

köylü, 9 dakika önce yazdı:

uğraşmayın hocam yarın acronis yedeği vereceğim upload edebilirsem eğer deneyecekseniz önceki denediğiğniz bilgisayarda windows10 kurulu sistemde harici hardisk ve başka donanım takılı değilken usbyi partition wizardla silerek formatlamadan unallocated ham vaziyette deneyin

Şimdiden teşekkürler üstad umarım yarına gelir videolu anlatımdaki müzik güzelmiş üstad ismini unuttum ama ?

@köylü usta eline sağlık, başarılı bir çalışma olmuş. UEFİ ve LEGACY de test etim açılışlarda herhangi bir soruna rastlamadım. Flash belleğe kurulumda önce diski biçimlendirip sonra yükleme yaptım.

windows kurmadım ama windows kurulum menülerini de test ettim. Çeşit bol olmuş isteyen istediği yönttemi kullanabilir.

tahsin4345, 10 saat önce yazdı:

değerli dostum gönderdiğin BCD  dosyası sayesinde  KMPE klasörüne doldurduğum dosya sorunsuz çalıştı hatta o kmpe isosundan kopyaladığımdaki gurup4dost   ve gurup 2 dosyalarıda çalışıyor .ama  şu resimde görülen  DLC1   VE  SSTR  kılasörünüde doldurdum ama . onlar çalışmıyor açaba nerede hata yapıyorum 

SSTR klasörünün içinde BOOTMGR dosyası mevcut mu kontrol eder misin. grub4 de o dosyayı arıyor buldugunda menü açılır.

şimdi denedim herhangi bir sorun görünmüyor. 

4mNJsX.gif

Edited by karadurak
  • Like 1

tahsin4345, 26 dakika önce yazdı:

karadurak dotum bu paylaştığım resimdeki işaretli dosyamıdır..ben aşağıdaki bcd resimdeki gibi yaptım ama çalışmadı.yani aynen gurup dost 2 linkine tıkladığımızda tepki vermediği gibi .ama KMPE  LİNKİNE tıklayınca o sorunsuz çalışıyor onunda bcd resmini paylaşıyorum

sen sistemin orjinal halinde bir değişilik yaptın mı biliyorum. kurulumun sorunsuz mu onu da bilmiyorum. en iyisi baştan farklı bir pcden USB ye kurulum yapıp öyle dene

• Like 1

• Editor
karadurak, Bir saat önce yazdı:

@köylü usta eline sağlık, başarılı bir çalışma olmuş. UEFİ ve LEGACY de test etim açılışlarda herhangi bir soruna rastlamadım. Flash belleğe kurulumda önce diski biçimlendirip sonra yükleme yaptım.

windows kurmadım ama windows kurulum menülerini de test ettim. Çeşit bol olmuş isteyen istediği yönttemi kullanabilir.

SSTR klasörünün içinde BOOTMGR dosyası mevcut mu kontrol eder misin. grub4 de o dosyayı arıyor buldugunda menü açılır.

şimdi denedim herhangi bir sorun görünmüyor. 

hocam test için teşekkürler nihayet kurulum gerçekleşti konuyu kaldırmayı düsünüyordum  aslında kxpe klasrünübaşlı başına her isteme entegre edilsin amacıyla yapmıştım bcd yi ona göre doldurmuştum grub 2 çalışmayınca arkadaşlar uğraşmak zorunda kalıyor ekran grüntüleri ve test için tekrar teşekkürler bu arada bende dlc yok eski sürümde grubtab grub.exeden başlatmışım yeni sürüm hakkında bilgin varmı aynı grub.exe denmi başlıyor yoksa pelerin birindenmi programlara ulaşılıyor

@tahsin4345 hocam sizin kurulum hatalı efi blümüde aynı multiboot blümüne atmış program biraz bekleyin acronis yedeğini vereceğim

Edited by köylü

köylü, 30.03.2020 - 12:24 yazdı:

hocam test için teşekkürler nihayet kurulum gerçekleşti konuyu kaldırmayı düsünüyordum  aslında kxpe klasrünübaşlı başına her isteme entegre edilsin amacıyla yapmıştım bcd yi ona göre doldurmuştum grub 2 çalışmayınca arkadaşlar uğraşmak zorunda kalıyor ekran grüntüleri ve test için tekrar teşekkürler bu arada bende dlc yok eski sürümde grubtab grub.exeden başlatmışım yeni sürüm hakkında bilgin varmı aynı grub.exe denmi başlıyor yoksa pelerin birindenmi programlara ulaşılıyor

@tahsin4345 hocam sizin kurulum hatalı efi blümüde aynı multiboot blümüne atmış program biraz bekleyin acronis yedeğini vereceğim

Edited by tahsin4345
  • Like 1

• Editor

acronis yedek linkleri acronis 2020 kullanın

Spoiler

yükledikten sonra uefi blümünü kullanacaksanız partition wizartla açığa çıkarın aşağıdaki bat dosyasında usb harfinize gre değişiklik yapın set ducky olan yere multibot bölümünün harfini yazın diğer cd ile başlayan satırlarada uefi bölümün harfiyle değiştrin uefi blümü kulanmayacaklar için gerek yok

Edited by köylü
  • Thanks 1

köylü, 30.03.2020 - 14:59 yazdı:

@tahsin4345 hocam boot klasrü içinde 864  dosyasını istiyor ekteki dosyaları ana dizindeki boot klasörüne at

değerli dostum  mustafa  DLC1 deki      win10    32 ve 64  BİTTEKİ SORUNU.  tıkla şık diye çözdünüz.

Edited by tahsin4345

1.jpg

Usbye yükledim her türlü çalışıyor Win10 PE üzerinden yazıyorum elinize sağlık.

Bu resimdeki ve EUFI kısımdaki fazlalıkları nasıl silebilirim. BCD dosyasından sildim ama bunu bulamadım. 2 tane PE sistem yetiyor 32 GB usbye farklı şeylerde atmak istiyorum.

• Like 1