Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Multiboot Tolkit Kxpe

köylü
 Share

Recommended Posts

eskehacettepe, 6 dakika önce yazdı:

köylü ustam nasıl kullanacağım kurduktan sonra proje güzelmiş ellerinize sağlık öğretirmisiniz bana

inmiyor köylü ustam 

yandex indirme limiti dolmuş. kendine hesap açıp yandex diskine kaydet sonra indir.

• Editor
eskehacettepe, 2 saat önce yazdı:

olmuyor bende

Sen armut piş ağzıma düş istiyorsun, bu şekilde hiçbir şey öğrenemezsin, çünkü öğrenmeye niyetin yok...

Defalarca sana yardım edildi forumda ama hala en basit bir meselede bile en basit soruları soruyorsun, yetmiyor insanları özel mesaj yoluyla rahatsız ediyorsun...

Bu mesajı okuduktan sonra bana boşuna özel mesaj yollama, engellisin bende...

Edited by mephistooo2
  • Like 1

köylü, 6 saat önce yazdı:

hocam test için teşekkürler nihayet kurulum gerçekleşti konuyu kaldırmayı düsünüyordum  aslında kxpe klasrünübaşlı başına her isteme entegre edilsin amacıyla yapmıştım bcd yi ona göre doldurmuştum grub 2 çalışmayınca arkadaşlar uğraşmak zorunda kalıyor ekran grüntüleri ve test için tekrar teşekkürler bu arada bende dlc yok eski sürümde grubtab grub.exeden başlatmışım yeni sürüm hakkında bilgin varmı aynı grub.exe denmi başlıyor yoksa pelerin birindenmi programlara ulaşılıyor

bence kaldırmana gerek yok usta bu haliyle gayet iyi. insanların sisteme alışması gerekiyor bunun için zaman vermek gerekir. Eger buna rağmen sorunalr devam ederse değişşiklige gidrsin.

Bende de DLC yok onu denemedim

Köylü hocanın bütün çalışmalarını takip eden ve özellikle şu ana kadar hala onun multibootunu kullanan biri olarak

Ben usb kurulumu yapamadım. Bir kaç usb ve bilgisayarda deneme ragmen  artı kendisinden yardım almama ragmen olmadı. Şimdi sizin söyleminize göre ben kurulm sürecine uymamış ve  hata yapmış oluyorum oylemi.

Muhtemelen bende usb başlamış bile olsaydı yukarıdaki sizin sordugunuz sorularla bile Köylü hocayı meşgul etmemiş olacaktım.  Siz kendinize göre konuşun lütfen bu şekildeki soylemleriniz çalışmaların daha da iyiye gitmesine engel teşkil edecek ve bizleri bu çalışmadan mahrum edecektir.

Saygılarımla..

tahsin4345, 23 saat önce yazdı:

deneyeceğim  var masaüstü bilgisayarım  var

windovs 7 kurulu olan bir bilgisayarımda 32 GB lık USB 3,0 lık bir usb ye  sıfırdan kurulum yaptım başka hiçbir işlem yapmadan emü tesderle denedim aynen bu resimdeki hatayı aldım mustafa dostum daha denemelere de devam edecegim 

Please register to see this content.

Bende burda kaldım nasıl çözerim win 7 home sistemim

• Editor
yafyukuyt, 2 dakika önce yazdı:

Bende burda kaldım nasıl çözerim win 7 home sistemim

windows 7de hata veriyor windows 10 kurulu bir sistemde deneme şansınız varsa deneyin yoksa üst postlarda acronis yedeği var onu deneyin

köylü, 5 dakika önce yazdı:

denemedim hiç ama zannetmiyorum olacağını yinede deneyebilirsiniz

win7 de usb 2 ye ayrılıyor multiboot ve uefi .. uefi gizli oluyor bootice ile aktif hale getirdiğimde uefi klasörü içi boş multiboot dolu..  ikisi aynı anda  aktif olmuyor ..

köylü, 1 saat önce yazdı:

İşte bu hocam Acronis ile yag gibi çalışmaya başladı. Artk altta ne sorunlar oluşuyorduysa bir türlü olmuyordu ama şimdi gayet güzel çalışıyor. İlginize teşekkür ederim çok sagolun.

köylü, 9 saat önce yazdı:

acronis yedek linkleri acronis 2020 kullanın

İçeriği Gizle

yükledikten sonra uefi blümünü kullanacaksanız partition wizartla açığa çıkarın aşağıdaki bat dosyasında usb harfinize gre değişiklik yapın set ducky olan yere multibot bölümünün harfini yazın diğer cd ile başlayan satırlarada uefi bölümün harfiyle değiştrin uefi blümü kulanmayacaklar için gerek yok

reis bunları drive ye yada cloud mailru ya yükleseydin ya indirmek için 40 dereden su getirmek gerekiyor inmiyor 

• Editor
tahsin4345, 14 dakika önce yazdı:

bu resimdeki dosyamıdır  media drıve dediğin dosya

1.jpg

2020-03-30_180711.jpg

evet o dosya

hulasa, 11 dakika önce yazdı:

İşte bu hocam Acronis ile yag gibi çalışmaya başladı. Artk altta ne sorunlar oluşuyorduysa bir türlü olmuyordu ama şimdi gayet güzel çalışıyor. İlginize teşekkür ederim çok sagolun.

hallettiğine sevindim

yafyukuyt, 5 dakika önce yazdı:

reis bunları drive ye yada cloud mailru ya yükleseydin ya indirmek için 40 dereden su getirmek gerekiyor inmiyor 

elimizde olan bu

köylü, 33 dakika önce yazdı:

evet o dosya

hallettiğine sevindim

elimizde olan bu

Evet bu  dosya olmasına rağmen o uyarıyı veriyor başka neden yapabilir .hatta aynı uyarıyı  karadurak hocanın  9 martta   KMPE_2020.03.09   güncel olarak paylaştığı windovs  xp yi çalıştırırken de veriyor .işte burada o uyarı verme olayını çözebilseydim aynı yöntemi oraya da uygulayacaktım .neyse olmazsa da  sorun değil bu haliyle de kullanabiliyoruz 

• Editor
tahsin4345, 10 saat önce yazdı:

Evet bu  dosya olmasına rağmen o uyarıyı veriyor başka neden yapabilir .hatta aynı uyarıyı  karadurak hocanın  9 martta   KMPE_2020.03.09   güncel olarak paylaştığı windovs  xp yi çalıştırırken de veriyor .işte burada o uyarı verme olayını çözebilseydim aynı yöntemi oraya da uygulayacaktım .neyse olmazsa da  sorun değil bu haliyle de kullanabiliyoruz 

Hocam bu hata sizin kullandığınız makina ile alakalı temiz sistem kurulu bir makanada deneme yaparsanız hata olmadığını göreceksiniz hatanın sebebini ben syleyeyim size

1-ikinci bir usb takılı ve anadizinde ikinci bir media.drive dosyası var

2-harici harddisk takılı anadizininde ikinci bir media.drive dosyası var

3-hardiskinizden başlattığınız bir sistem var ana dizindede yine bir media.drive dosyası var

lafın kısası birden fazla media.drive dosyası ana dizinlerde var ve komut şaşırıyor hangisini greceğini normalde bu hatada programlar kurulmaz sizde kurulu gzüküyor bu da demek oluyorki programları başlattığınız usb den kurmuyor hangi anadizindeki media.drive dosyasını grüyorsa ordaki programları kuruyor

bundan sonra denemelerinizi temiz sistemde yaptıktan sonra geri dönerseniz zaman kaybı olmaz

Edited by köylü
  • Like 1
  • Thanks 1

tahsin4345, 10 saat önce yazdı:

Bağlantı noktalarından ya da flash bellekten kaynaklı bir durum. sistem media.drive dosyasına ulaşamıyor veya Y sürücüsünü farklı bir aygıt kullanıyor başka bir açıklaması yok.  o uyarıya apply dersen çalışmaya devam eder

köylü, 31.03.2020 - 10:35 yazdı:

Hocam bu hata sizin kullandığınız makina ile alakalı temiz sistem kurulu bir makanada deneme yaparsanız hata olmadığını göreceksiniz hatanın sebebini ben syleyeyim size

1-ikinci bir usb takılı ve anadizinde ikinci bir media.drive dosyası var

2-harici harddisk takılı anadizininde ikinci bir media.drive dosyası var

3-hardiskinizden başlattığınız bir sistem var ana dizindede yine bir media.drive dosyası var

lafın kısası birden fazla media.drive dosyası ana dizinlerde var ve komut şaşırıyor hangisini greceğini normalde bu hatada programlar kurulmaz sizde kurulu gzüküyor bu da demek oluyorki programları başlattığınız usb den kurmuyor hangi anadizindeki media.drive dosyasını grüyorsa ordaki programları kuruyor

bundan sonra denemelerinizi temiz sistemde yaptıktan sonra geri dönerseniz zaman kaybı olmaz

teşekkürler

Edited by tahsin4345

• Editor

Legacy bölümde Grub4dos kullanmak isteyenler için ufak bir değişiklik yaptım grub4dos kullanmak istiyorsanız ekteki dosyaları multiboot bölümüne atınız tabiki bu arada sstr dlc1 ve kmpe klasrlerinin dolu olması gerekir bu haliyle sadece kxpe menü çalışacaktır

HTK93F.png

Edited by köylü
  • Like 3
  • Thanks 1