Jump to content

Multiboot Tolkit Kxpe

köylü
 Share

Recommended Posts

• Editor

Çalışma usb ye verilen scriptste mbr olarak yazılır her ne şekilde kurulum yapacaksanız yapın hepsini destekler yaniusb nin gpt olmasına gerek yok uefi kurulum için gerekli tek şart bellek içerisinde bir fat32 blümü olmasıdır sisteminiz uefiyi destekliyorsa zaten başlangıçta efi blümünden başlar uefi bir sistem kullanmıyorsanız legacy blümdende normal 64 bit sistemi kurabilirsiniz yani kurulum yapacağınız disk gpt diye usb yi gpt olarak biçimlendirmenize gerek yok

Edited by köylü
  • Like 2
  • Thanks 3

köylü, 13.04.2020 - 07:40 yazdı:

Çalışma usb ye verilen scriptste mbr olarak yazılır her ne şekilde kurulum yapacaksanız yapın hepsini destekler yaniusb nin gpt olmasına gerek yok uefi kurulum için gerekli tek şart bellek içerisinde bir fat32 blümü olmasıdır sisteminiz uefiyi destekliyorsa zaten başlangıçta efi blümünden başlar uefi bir sistem kullanmıyorsanız legacy blümdende normal 64 bit sistemi kurabilirsiniz yani kurulum yapacağınız disk gpt diye usb yi gpt olarak biçimlendirmenize gerek yok

teşekkürler

Edited by tahsin4345
  • Like 1

İlgili Dosyaları indirdim
Fakat USB görmiyor USB Çalışıyor sorun yok  

Aynı işlemi Grub2file managerda gösteriyor 

Ekran Görüntüsünü Aldım

Not: Elimde 4 Adet USB var 

2 sini Görüyor 

Diger 2 sini Görmüyor

USB Biçimlendirdim Olmadı

cmd Komut sisteminden sıfıradım Olmadı 

Please register to see this content.

AOMEI Sıfırladım Çare olmadı Sebebini Bilen varsa yada önerisi olan varsa yardımcı olabilirmi

RedDunyam, 2 saat önce yazdı:

Ekran Görüntüsünü Aldım

2 sini Görüyor 

Diger 2 sini Görmüyor

AOMEI Sıfırladım Çare olmadı Sebebini Bilen varsa yada önerisi olan varsa yardımcı olabilirmi

Ara Sıra benım usb lerdede oluyor booticeyle biçinlendiriyorum bi dene istersen

• Like 1

RedDunyam, 2 saat önce yazdı:

Ekran Görüntüsünü Aldım

2 sini Görüyor 

Diger 2 sini Görmüyor

Flash diske göre olabilen bir problem ki. Yapımcı acronis yedeği vermiş. 2020 herhangi bir acronisle flash diske atarsınız yedegi.

2 si. Flash disk te sorun yasanadigim tek marka. Sandisk tir. Onun dışında SSD dahil hiç bir ürününü kullanmadım. 

• Like 2

XrayN, Bir saat önce yazdı:

Ara Sıra benım usb lerdede oluyor booticeyle biçinlendiriyorum bi dene istersen

Sağolasın deniyecem

efe34, Bir saat önce yazdı:

Flash diske göre olabilen bir problem ki. Yapımcı acronis yedeği vermiş. 2020 herhangi bir acronisle flash diske atarsınız yedegi.

2 si. Flash disk te sorun yasanadigim tek marka. Sandisk tir. Onun dışında SSD dahil hiç bir ürününü kullanmadım. 

Tskrlr indirip deniyecem

Bu çalışmada arka pilan resimlerini deyiştirme imkanımız oluyormu  .örneğin ilk gelen ekrandaki arka pilana istediğimiz bir resmi koya biliyormuyuz .

koyabiliyorsak bunu kısaca nasıl  yapabiliriz.bu konuda bilgi paylaşmak mümkünmüdür  şimdiden teşekkürler 

bir çok makinada denedim secure boot takılmadı sadece casper yeni laptoparın birinde birde samsungun bi modelinde takıldı secure boot olayına yapacak bişey varmıdır @köylü diger turlu hersey calışıyor tesekkurler hatta kendimde biraz ustunde oynamalar yaptım mesela tek menü en sevdigim menuden menuye gecmeden tıkla çalışssın menuden menuye gecmek hic bir zaman sevmemişimdir sevene bi şey diyemem ?

• Thanks 1

• Editor
bymax, 1 saat önce yazdı:

bir çok makinada denedim secure boot takılmadı sadece casper yeni laptoparın birinde birde samsungun bi modelinde takıldı secure boot olayına yapacak bişey varmıdır @köylü diger turlu hersey calışıyor tesekkurler hatta kendimde biraz ustunde oynamalar yaptım mesela tek menü en sevdigim menuden menuye gecmeden tıkla çalışssın menuden menuye gecmek hic bir zaman sevmemişimdir sevene bi şey diyemem ?

secureboota takılan pclerde doğrulama ekranı çıkar doğrulamada grubx64.efi dosyasını göster lazım olan dosyalarekte fat32 bölümüne at

• Like 2

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • Editor
tahsin4345, 30.05.2020 - 15:02 yazdı:

bu çalışmadaki win10  64 bit sürümde  bu re studyo  proğramının  ful sürümü yokmudu bu şifre istiyor . vermeyincede demo olarak çalışıyor  .

program klasrü içerisine koymuş olmam lazım lisans bilgilerini kısayoldan dosya konumunu aç içerisinde bir txt dosyası olması lazım

male0707, 11 saat önce yazdı:

Hocam herşeyi çözdüm menü açılırken hızlıca 

error cant find commad '?insmod' 

yazıo nedir ? ne yapmak gerekiyor ?

yolunda gitmeyen bişeyler var kurulumda hata almış olabilirsin konuda acronis imajı var onu dene istersen

• Thanks 1

• 3 hafta sonra ...
köylü, 01.06.2020 - 11:47 yazdı:

program klasrü içerisine koymuş olmam lazım lisans bilgilerini kısayoldan dosya konumunu aç içerisinde bir txt dosyası olması lazım

yolunda gitmeyen bişeyler var kurulumda hata almış olabilirsin konuda acronis imajı var onu dene istersen

Hocam çözdüm daha önce bilgisi olmayanlar, notepadd plus ile menu dosyalarını düzenlerse sıkıntı yok ben not defteri ile düzenleyince alıyorum o hatayı ?