Jump to content

(0xc0000142 ) Uygulama Düzgün Olarak Başlayamadi

halilkan
 Share

Recommended Posts

inceledim fakat  pc de framework 4.5 yüklü denetim masasına girdigim zaman görüyorum diger bölümde gözükmüyor...denetim masasında framework 3.5 gözükmüyor o yüzden bir sey yapamıyorum...resim yükledim bakabilirsiniz...

Please register to see this content.

Edited by halilkan

Farklı bir oyun olsa da benzer hatalar olunca aynı yöntem işe yarayabiliyor. Daha önce benzer sorunları Directx kaynaklı yaşadım. Ancak kaldırma yada orjinalini yüklemek sorunumu çözmemişti. Katılımsız sitelerinden Directx yüklediğimde sorunsuz oyunları açabilmiştim.

Öncelikle linkte NookumPie nickli arkadaşın çözümünü tavsiye ederim.

sorun çözülmezse

yada katılımsız olarak bir yerlerden bulabilirseniz Directx i kaldırma v.s yapmadan kurmayı deneyin.

Daha önce bu tip sorunları ben bu şekilde çözdüm. Genelde ya dll dosyaları eksik çıktı yada directx in eksik yüklenmesi yüzünden bu hatayı aldığım oldu...

• Like 1

• İşletim sistemleriyle beraber yürütülen alt sistem bağımlılıkları dll,görüntü vb. sistem bileşenlerine bağlı olarak,eski ya da yeni oyun vb. uygulamalarda dahil olarak eksik bir dosya olması halinde,windows'un kronik şekilde beliren iletilerinden. Bilhassa windows10 üzerinde eski bir uygulama ya da, oyun çalıştırıldığında system altında bulamadığı bir dosya oluşuna bağlı olarak hatalar belirebilir bazıları anlaşılmaz hata kodlarıyla karşımıza çıkıyor.
  • Bazı oyun ve programların yüklenmesi esnasında varsa sistem üzerinde  beraber çalışacağı eksik dosyalar paketler beraberinde kurulmakta. Kurulmazsa eğer hatalarda bu bakımdan kaçınılmaz oluyor.Eski tarihli üretimli olan oyunlar yazılırken belli bir sisteme kadar destek veriyor,sonrasında yeni tarihlerde çıkan sistemlerle uyummazlık olabilir.
  • Özellikle sürücü bazlı ya da eski oyun ve uygulamalar için bu gibi hatalar aldığımda, "IObit driver booster'ı" kullanarak, varsa eksik oyun bileşenleri otomatik olarak tarama yaptırıp belirleyip yükleme yoluyla hızlı şekilde çözüyorum. Tam manasıyla olmasada, büyük ölçüde sorun  kesinlikle halloluyor.  Varsa eksik system dll görüntü vb. dosyaları indirip yerine koyuyor.
  • Belki işinizi görür diye alta ekledim indirip "kurulumsuz/portable" olan uygulamayı çalıştırıp tarama yaptırarak tüm sistemi tarayıp çakışma eksik bileşenler oyun eklentileri varsa eğer düzeltir yerine koyar tavsiye ederim kullanmanızı. Saygılarımla kolay gelsin.

IObit driver booster portable/kurulumsuz:  

Sistem genel temizliği için GST'i  Genel sistem temizlik aracınıda ayrıca kulllabilirsiniz: 

• Like 1

forjest hocam dediklerinizi yaptım durum aynı sorun çözülmedi işletim sisteminden olabilirmi? birde merak ettiğim durum var nette araştırdım ... framework 3.5  sol ekranda gözüküyor fakat framework 4.8 yüklü neden sol  tarafta gözükmüyor  gözükse sol tafaftaki sekmeden onu işaretleyecegim.... burdaki videoda var.

benim pc de maalesef gözükmüyor...resim bakın...https://hizliresim.com/lkesdZ

halilkan, Bir saat önce yazdı:

forjest hocam dediklerinizi yaptım durum aynı sorun çözülmedi işletim sisteminden olabilirmi? birde merak ettiğim durum var nette araştırdım ... framework 3.5  sol ekranda gözüküyor fakat framework 4.8 yüklü neden sol  tarafta gözükmüyor  gözükse sol tafaftaki sekmeden onu işaretleyecegim.... burdaki videoda var.

benim pc de maalesef gözükmüyor...resim bakın...https://hizliresim.com/lkesdZ

Güncel olan yeni bir windows 7 kurulumu yaparsanız muhtemelen sorunlar kökten çözülecek öyle anlaşılmakta tahmin edildiği üzere. Resimden anladığım kadarıyla windows7 işletim sistemi donanımınız 64 bit destekliyorsa eğer forum içerisinde Motun üstadın son güncellemeleri içeren w7 çalışması var buradan

Diğer taraftan, sistemdeki mevcut hesap yerine, farklı bir hesap oluşturarak ayrıca işlemler denenebilir. Yetkileri verilmiş administrator hesabına alarak. denemek gerekli olabilir.Mevcut sistemde hasarlar vb. durumlara binaen yeni hesapta sıfırdan oluşturulacağından,bir ihtimal sorun çözümlenebilir son olarak aklıma bu geldi.

Eklediğiniz video'da zaten 2014 yılına ait olduğu görünmekte en sağlamı sıfırdan güncel w7 sistemini kurarak kökten sorun çözmek daha mantıklı görünmekte kanaatimce.Diğer taraftan farklı üst sistemlerde kurulabilir elbette forum içerisinde zaten  bilindiği üzere (w8.1/w10) güncel,stable ve performans çalışmaları mevcut buda ayrıca bir seçenek olabilir.

Kolay gelsin. :) 

Edited by forjest