Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Mouse Sağ Tık çalışmıyor.

kocamanadam
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar sistem olarak farketmiyor,windows 10 un hangi sistemi olursa olsun belirli zamanlarda farenin sağ tuşu çalışmıyor.Ne görev yöneticisini açıyor ne geri dönüşüm kutusuna sağ tıklanmıyor.Saatlerdir bu konu üzerinde çalışıyorum,sadece bulabildiğim,bu sorun olduğu vakit başlat çalıştıra temp yazıp temp klasörünü açıp kapatıyorum düzeliyor.Nedenini bilen arkadaşlardan yardım talep ediyorum.Saygılar,

kocamanadam, Şimdi yazdı:

Pe sistem ne demek anlamadım?

WinPE kurulumsuz ya da Linux live kurmadan live çalışan sistem demek istemiş arkadaş.Eğerki fareyle ilgili donanımsal bir hata vb. durumları tespite yönelik tüm sistemlerde yapıyorsa eğer donanımsal bir sorun teşkil edecektir ilk etapta. Ya anakart port bağlantıları,bios vb. ayarlar,cihazda algılamalara neden olan bir şekilde partiküller toz,küf,mouse optiğinde geç algılamalara neden olan benzer sorunlar vs..Evvelinden live sistemlerdede bu sorunlar aksediyorsa eğer o zaman fare ile anakart port bağlantıları arasında bir sorun olduğuna büyük ihtimal işaret eder. Bunu anlamak için real sistemler yerine bazen bizlerde live olarak sistemler çalıştırarak sonucu anlamaya yönelik taktik uygulayabiliyoruz.

Benim çalışmayan wifi antenim var windows'ta sürücüsünü yüklesemde çalışmıyor örneğin,Linux işletim sisteminde mükemmel çekimle çalışıyor örnek verecek olursam eğer.

Özetle Live kurulumsuz Winpe,linux vb. sistemlerle denemekte yarar var bence doğru bir yol olacaktır sorunu anlamak için.

Kolay gelsin saygılar.

• Like 2

hasan835, 25 dakika önce yazdı:

değerli kardeşim, problemin çözümü ve çözüm adımları buradadır,

İçeriği Görüntüle

Please register to see this content.

Değerli kardeşim,söylediklerinizin hepsini yaptım,şu anda çalışıyor.Ne kadar çalışır bilemiyorum.Bütün arkadaşlara teşekkür ederim.Saygılar,

• Like 1

Evet arkadaşlar bir iki günlük denemeden sonra sağ tık maalesef bir müddet sonra çalışmıyor.İşin ilginci temp klasörünü açıp kapattıktan sonra çalışıyor ve bir müddet sonra yine çalışmıyor.Tahminim benim laptopum eski bir laptop,ekran kartı çalışmıyor işlemcinin kartını kullanıyorum.Neden vazgeçemiyorum derseniz 4 çekirdek,8 gb ram ve 120 gb SSD var bana fazla fazla yetiyor.Böyle idare ediyorum.Saygılar,