Jump to content

Hp Dizüstü Pc De Recovery Yapamıyorum

platinum
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar hp dizüstü pcde başlangıçta f11 ile recovery yapabiliyordum fakat c deki alan 140 gb tı ve bölmek için başka vista cdsinden vista yükledim ve yüklerken c yi bölümledim kurdum fakat şimdi notebookun kendi yedeğini yükleyemiyorum bunu nasıl yüklerim yardımlarınızı bekliyorum çok acill lütfenn

Eğer formatlamadan önce kurtarma DVD leri oluşturmadıysan hiç boşuna uğraşma olmaz. Yok eğer DVD leri oluşturduysan ozaman DVD yi takıp F11 yaparak kurtarabilirsin. DVD yoksa bu durumda aynı model bir HP notebook olan birisinden DVD oluştur o da olur onun dışında bir çözümü yok. (Benim de bir HP dizüstim var DVD oluşturamadaım am bir arkadaşınkinden oluşturup daha sonrada vista keyini değiştiridim oldu)

hp cihazlarında D diskinde Recovery alanı mevcuttur. Ancak C diskinde bu bölümün setupları mevcuttur. Bu yuzden C diskine herhangi bir değişiklik yapıldığında F11 iptal olur. Ve bunu ancak kurtarma DVD lerini olusturduysan ordan yeniden kurulum yaparak yapabilirsin

• 10 ay sonra...
  • 1 yıl yıl...

Uzun Zamandır TNCTR üyesiyim ilk mesajımda faydalı olmam umuduyla yazıyorum...

Benim de aynı şey başıma geldi Hp G62'ye format attım ve haliyle F11 sizlere ömür oldu uzun ugraş ve araştırmalarım sonucunda sonuca ulaşabildim.

Eğer Recovery Bölümünü sağlam duruyorsa bilgisayarınıza Microfosta ait herhangi bir işletim sistemi kurun [b](Ben Win 7 Ultimate Kurmuştum)[/b] ama sakın Recovery Bölümünü'ne [b]zarar[/b] vermeyin. Kurduğunuz işletim sistemi bittikten sonra hiç bir şeyle ugraşmadan [b]Disk yönetiminden Recovery Bölümünü[/b] sağ tıkla çıkan seçeneklerden [b]Bölümü etkin bölüm olarak işaretle[/b] yi seç. Çıkan uyarıya evet de ve bilgisayarı yeniden başlat.

Bilgisayar açıldıktan sonra Recovery Manager karşınızda...