Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Laptop Uygulamalarda Pixelleşme

Ismail_Var
 Share

Recommended Posts

Görüntüyü tv'ye farklı bir yere hdmi vb. çıkıştan aktararak bakın.Aynısını yapıyorsa eğer ekrankartı görüntü arabiriminde ya ara bağlantılarda ya da,anakart üzerinde bir soruna işaret eder bu düşük ihtimalde olsa chipset'lerdeki ısınmaya  bağlı olarak belli bir süre sonra bu tarz bir sorun aksedebilir.Daha evvel hiçbirşey yokken ati radeon ekran kartlı bir cihazda sadece boot ederken pc,bu tarz görüntülerin oluştuğuna denk gelmiştim ekran kartının temizliği ve işlemci termik macunu yenilemesi ve fan değişimi sonrası düzeldiğini hatırlıyorum.

Muhtemel bazı çözüm önerileri:

1. Görüntüyü farklı bir ekrana (Tv/Monitor vb.)  aktarım yaparak sorunun kaynağına yönelik tespit kanalıyla anlamak.
  2. Live winPE/Live vb. kurulumsuz çalışan işletim_sistemleri kullanarak deneme yanılma yollarına gitmek.
  3. İşletim sistemini farklı bir sistemle_sıfırdan kurup güncel ekran kartıyla tekrar'dan saptamak.Donanımsal uyumsuzluklar varsa eğer,uygun olan işletim sistemini kurmak orn: Linux,Windows8.1 vb.  gibi. " İşlem evveli ve sonrası bios_görüntü ayarlarını gözden geçirmek" bazı dengeleri değiştiren performans ve hız aşırtmaları cache bellek derlemeleri.
  4. Ekran kartı sürücüsü eski versiyonlarından herhangi birine dönüş yaparak durumu analiz etmek.
  5. Isı artışlarına neden olan ya da fazlalık sistemi yoran bu kapsamdaki windows hizmetleri kapatma,grafik arayüzüne sirayet ederek yoran servisleri deaktif konuma alma şekli.
  6. Üstteki sorunlar devam ederse eğer ve temel donanım bilgiside varsa eğer,cihazın bağlantı,anakart vb. bölgelerini dikkatlice iyice temizlik yaparak toz küf partiküllerden arındırarak, anakart bögeleri görüntü ve devrelerin genelini kontak sprey kullanarak yıkamak. Garanti kapsamındaysa hiçbir işlemi yapmadan_derhal cihazı servise vermek.

Kolay gelsin. :) 

• Thanks 1