Jump to content

Anarchy Linux 1.1.0

deli_petro06
 Share

Recommended Posts

Bugün itibariyle sanal pc' de denediğim ve çok beğendiğim Anarchy Linux' u paylaşmak istiyorum.

Arch tabanlı olmasına rağmen kolay kuruluma sahip Abd menşeili bir linux. Ubuntu v.b linuxlara göre kurulumu daha uzun sürüyor. Tabiki süreyi kurulum aşamasında seçtiğimiz programlar etkiliyor. Seçimlere göre yükleme süresi artıyor. Kurulum bitmeden seçtiginiz programların varsa güncellemeleri de yükleniyor. Süreci uzatsa da bana bu güzel bir özellik gibi geldi. Kurulum yapıp, masaüstü geldiğinde tekrar güncelleme ile uğraşmak yerine daha iyi bir seçenek olduğunu düşünüyorum. Daha önce denediğim ABD menşeili linuxların çoğunu beğenmemiştim. İlk defa bir abd menşeili linux' u beğendim ve denemek isteyen arkadaş olursa diye paylaşmayı düşündüm.

-Olumsuz Tarafları:

1-Kurulum diğer linuxlara göre uzun sürüyor. Kurulum süresince sürekli seçimler yapmanız gerekiyor.

2-Sanal Pc' de denediğimde trq klavye sorunu yaşadım. ( Kendi forumlarında yanlış anlamadıysam bu sorunun sanal pc programlarından kaynaklandığını yazmışlar.)

3-Masaüstü wallpaperları yok.

NOT: Aşağıya ekleyeceğim kurulum videosundaki ekrana giriş yapmak için, ilk komut olarak "anarchy" yazıp enterlamanız gerekiyor.

GÖRSELLER

Spoiler

Login Ekranı

1.thumb.jpg.8a503c1613ae3786fb24ddfc51208887.jpg

Kurulum Sonrası İlk Ekran

2.thumb.jpg.59805a20d0fb632936f17426a636e97e.jpg

3.thumb.jpg.963c1fc89c2428f6ba75d422292a25b1.jpg

4.thumb.jpg.50903c8e5bbdf38eb4f258c1007070dd.jpg

Anarchy Linux Ana Sayfası

https://www.anarchylinux.org/

İndirme Linki

https://github.com/AnarchyLinux/installer/releases