Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 8.1 Embedded industry Pro Up3 X86+x64 | Nisan 2020 | Easmurat

EASMurat
 Share

Recommended Posts

Please register to see this content.

Gün içerisinde kurulum yapmıştım, sorunsuz şekilde boot olup yine hızlı bi şekilde kurulum tamamlandı. Gönül rahatlığıyla indirebilirsiniz ?

Edited by Emre028

Kms aktivasyon süresi 180 gündür

sistem içerisindeki aktivasyon aracını kullanabilirsin. Bu sistemin kurulu olduğu makineler sınırsız olarak 180 gündür her açılışta yenilenir. Sınırsız kullanıyorsun kısacası

• 4 ay sonra...
Emre028, 4 saat önce yazdı:

Legacy kurulum için ayarlanmıştır yani bu iso Kalıbı üzerinden UEFI kurulumYAPILAMAZ, inserisindeki install Wim ile Multiboot dan uefi kurulum yapabilirsiniz. 

sağol bro sadece teyt amaçlı sormuştum 

• 4 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

Merhabalar, 

Bu işletim sistemini okuldaki bir bilgisayara kurdum. Kurduktan sonra internete girebilmek için tarayıcıya Sertifika yüklemem gerekiyor. Yüklerken depo salt okunur veya dolu olduğundan veya düzgün....  diye hata alıyorum acaba sorun neden kaynaklanabilir. Bir engeli mi var, hizmetlerden mi kapalı acaba ? 

facenoise, 9 dakika önce yazdı:

Merhabalar, 

Bu işletim sistemini okuldaki bir bilgisayara kurdum. Kurduktan sonra internete girebilmek için tarayıcıya Sertifika yüklemem gerekiyor. Yüklerken depo salt okunur veya dolu olduğundan veya düzgün....  diye hata alıyorum acaba sorun neden kaynaklanabilir. Bir engeli mi var, hizmetlerden mi kapalı acaba ? 

Hocam administrator olarak giriş yapıp deneyin

• 4 hafta sonra ...
facenoise, 05.10.2020 - 18:13 yazdı:

Merhabalar, 

Merhaba kişisel işlerimin yoğun olduğundan yeni cevap veriyorum kusura bakmayın, Okul dediğiniz için bellki MEB Sertifikası yüklemek istiyorsunuz anlaşılan :) bu arada herhangi bir kısıtlama engelleme yada internetle alakalı bir hizmet kapalı değil... Sizde bu forumun en seri, en akıcı ve en stabil  çalışan modifiye sistemini kullanmak için sertifika yüklemeyle alakalı, nette bir araştırma yapın fakat önce şunu bir deneyin...

1. Meb sertifikası eklentisini çalıştırın,
2. Gelen pencerede SERTİFİKA YÜKLE butonuna tıklayın
3. Daha Sonra İLERİ yi tıklayın
4. Açılan ekranda TÜM SERTİFİKALARI AŞAĞIDAKİ DEPOLAMA ALANINA YERLEŞTİR seçeneğini seçtikten sonra GÖZAT a tıklayın.
5. Buraya kadar tamam ise küçük bir pencere açılıyor. orada 2. seçenek olan GÜVENİLEN KÖK SERTİFİKA YETKİLİLERİ ni seçip TAMAM a tıklayın.
6. NEredeyse bitiyor İLERİ ve SON u tıkladıktan sonra çıkan pencerede EVET deyin.
7. Tarayıcılarınızdan açık olan " ie ve chrome " penceresi varsa kapatın ve tekrar giriş yapın düzelecektir.

Bunları yapınca işlem başarıyla Tamamlanmış olmalı, bu şekilde olmazsa hangi tarayıcıyı kulanıyorsanız, tarayıcı Sıfırlama ayarlarına gelip sıfırlayın, birde öyle deneyin, şuan bilgiğim ve aklıma gelen çözüm bunlar kolay gelsin.

• 2 ay sonra...

Şahane bir çalışma olduğunu söylemek lazım. Dual Core işlemci+3gb ddr2 800mhz olan sisteme x86 sürümü kurdum düşük ram kullanımıyla başlayan güzel bir windows deneyimi elde ediyorsun.İlk kurulumdan sonra ilk baktığım şey saf ram kullanımıdır.500mb civarı ram kullanımı eski sisteme oldukça iyi geldi. Sistemin kararlı yapısı da eklenince on numara oldu.
Bir Laptopa da x64'ü kurdum yine aynısıydı. Forumda birkaç kişinin çalışmalarına özellikle dikkat ederim artık EASMurat çalışmalarına daha bir dikkat ediyorum.

• Like 1

• 5 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...
gokanuysal, Bir saat önce yazdı:

Spoiler

Hocam Şu Olayı Kendi İso Dosyamız İçin Nasıl Yapabiliriz Yani Kurulum Esnasında Otomatik Lisans İçin Sorsun Ayrıntılı Anlatabilecek Olan Arkadaş Varmı Acaba 

Yapmak istediğin şey forumda var ama sen Forumdaki konulara iyi bakmamışsın, katılımsız kurulum destek konularında yani şurada TIKLA BURAYA bunu taaa fiiii tarihinde anlattılar, hatta konulara dikkat edersen kurulum aşamasında driver veya katılımsız kurulumunuda yaptırta bilirsin bu dosyayla... Öyle çok ahım şahım bişey değil bu olay, sadece install.wim'in içine imaj numarası kaçsa install.wimdeki yani kaçıncıya eklemek istiyorsan onu bir yere çıkart imajı aç ( mount etmekde denir bu işleme ) tek işletim sistemi varsa sadece windowsun altına şu konuma " install.wim\imaj numarası neyse o\Windows\Setup\Scripts\ " klasörüne aşağıda verdiğim dosyayı koy kurulumun bu resmini aldığın aşamasında karşına çıkacak, onaylarsan lisanslayacak, onaylamazsan lisansı pass geçecek masa üzerine gelecek, benim bu sistemimde  kurulumun bu aşamasında yanlışlıkla pas geçerlerse diye ( ki okumamak da birinciyiz bence, ezbere yapıyoruz herşeyi ) bundan dolayı masaüzerine de kısayolunu koydum extradan...

Şuradan indir :

Please register to see this content.

Edited by EASMurat
  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1

morphose, Bir saat önce yazdı:

harika bir çalışma ama windows yükleme ekranında bazen hata veriyor, tekrar format atmak zorunda kalıyorum. ona bir el atarsan çok daha iyi olur murat reis

Teşekkür ederim, Fakat Yükleme ekranında her zaman değil bazen hata alıyorsanız Farklı Boot.wim 'lerle deneyin, Muhtemelen Ön yükleme için driverlar her anakartta farklı olduğundan oluyordur, Yani aynı herkezde aynı marka model bilgisayar olamayacağından Driverlarında yüzde yüz uyması beklenemez, bazıları Mükemmel çalıştığını söylerken bazılarıda Arada yani başka makinelere format atarken sorun yaşıyor, ondan farklı boot.wim yani güncel olan windows10'dakiyle mesela deneme yapabilirsin, Çünkü ben Halaaa kendi bilgisayarımda bu sistemi kullanıyorum ve zerre kadar bir sorun ve hata almadım, emin olun Tüm samimiyetimle söylüyorum bilgisayar arada takılırya bu sistemle o ufacık takılma dahi hiç ama hiç olmadı bunu Hatta Çalıştığım radyodaki bilgisayarlarada kurdum Harkulade Sorunsuz çalışıyor..!

tapfer, 4 dakika önce yazdı:

evet bendede aynı sorun oldu. iki sefer format atmaya çaılştım.ikisinde'de hata verdi.

Bu konuda hiç bir fikrim yok emin olun, Yorumları okursanız bazıları kendi bilgisayarına hiçbir şekilde Windows 10'dan başka bişey kuramadığını ama bu sistemi çok hızlı ve sorunsuz kurduğunu yazmış, kısaca diyeceğim şu Bir üstteki youmda da söylediğim gibi her bilgisayarın donanımı birebir uymayacağı için, ön yükleme kısmında Farklı Boot.wimlerle deneme yapabilirsiniz, birşey daha Sistemin içindeki Driverları silebilirsiniz Ondan dolayıda diyecem ama Donanım olmayınca o dirverlar aktif olmaz, yani onların hiçbir zararı yok yinede install.wim'i C:\ harddiskinde bir klasöre Mount et yani aç ( MOUNT Edip ) Şu ağaşıda verdiğim kodu, CMD olarak kaydet ve bu komutla install.wim'in içerisindeki  tüm driverları silebilirsin birde böyle dene ;

Dism /Image:C:\diskinde nereye MOUNT ettiysen orayı yaz /Get-Drivers
echo.
echo            *** SISTEMDEKI DRIVERLAR LISTELENDI ***
echo.
echo.
echo.
pause nul
::EASMurat-----------------------------------------------------------------------
pause nul
Dism /Image:C:\diskinde nereye MOUNT ettiysen orayı yaz /Remove-Driver /driver:oem0.inf /driver:oem1.inf /driver:oem2.inf /driver:oem3.inf /driver:oem4.inf /driver:oem5.inf /driver:oem6.inf /driver:oem7.inf /driver:oem8.inf /driver:oem9.inf /driver:oem10.inf /driver:oem11.inf /driver:oem12.inf /driver:oem13.inf /driver:oem14.inf /driver:oem15.inf /driver:oem10.inf /driver:oem16.inf /driver:oem17.inf /driver:oem18.inf /driver:oem19.inf /driver:oem20.inf /driver:oem21.inf /driver:oem22.inf /driver:oem23.inf /driver:oem24.inf /driver:oem25.inf /driver:oem26.inf /driver:oem27.inf /driver:oem28.inf /driver:oem29.inf /driver:oem30.inf /driver:oem31.inf /driver:oem32.inf /driver:oem33.inf /driver:oem34.inf /driver:oem35.inf /driver:oem36.inf /driver:oem37.inf /driver:oem38.inf /driver:oem39.inf /driver:oem40.inf /driver:oem41.inf /driver:oem42.inf /driver:oem43.inf /driver:oem44.inf /driver:oem45.inf /driver:oem46.inf /driver:oem47.inf /driver:oem48.inf /driver:oem49.inf /driver:oem50.inf
Dism /Image:C:\WinToolkit_Mount_95BB9E0C85952764A6E3147A32F87284 /Remove-Driver /driver:oem51.inf /driver:oem52.inf /driver:oem53.inf /driver:oem54.inf /driver:oem55.inf /driver:oem56.inf /driver:oem57.inf /driver:oem58.inf /driver:oem59.inf /driver:oem60.inf /driver:oem61.inf /driver:oem62.inf /driver:oem63.inf /driver:oem64.inf /driver:oem65.inf /driver:oem66.inf /driver:oem67.inf /driver:oem68.inf /driver:oem69.inf /driver:oem70.inf /driver:oem71.inf /driver:oem72.inf /driver:oem73.inf /driver:oem74.inf /driver:oem75.inf /driver:oem76.inf /driver:oem77.inf /driver:oem78.inf /driver:oem79.inf /driver:oem80.inf /driver:oem81.inf /driver:oem82.inf /driver:oem83.inf /driver:oem84.inf /driver:oem85.inf /driver:oem86.inf /driver:oem87.inf /driver:oem88.inf /driver:oem89.inf /driver:oem90.inf
echo.
echo            *** SISTEMDEKI DRIVERLAR SI-LIN-DI :) ***
echo.
echo.

Django, 4 saat önce yazdı:

üstat güncel çalışmalar olmayacak mı?

Valla ben bunu halaaaa zerre kadar bir sorun almadan bu işletim sistemini kullandığımı Yukarıda yazdım, 2020 Nisan ayından beride 1tane bile Güncelleme Eklemedim hiç bir zararınıda görmedim, ondan pek düşünmüyorum Sistem zaten akıcı, seri stabiliyet Muhteşem, ne gerek var güncelleme ekleyip sistemi hantallaştırmaya " bu benim düşüncem " Zaten Maykro soft her ay güncelleme Çıkartıp bi haltmı yapıyor sanıyorsunuz ( kişisel bilgilerinizi çalmak için Güncellemelere gizli kodlar ekliyorlar, bunlarıda ya sistm iyileştirmek için kullandıklarını söylüyor, yada Global reklam şirketlerine sattığını biliyorum, işim mesleğim gereği ;)  ) hepsini geç bir yeri yaparken, windowsun başka bir yeri bozuyorlar, bunu nerden biliyoruz? her ay Windows 10 Güncellemelerinin açıklamasında adamlar açık açık yazıyor okuyorsunuzdur... Şimdi bunları biliyorken ne gerek var Sorun çıkartmayan sistemi Güncellemeye  ? dediğim gibi bu benim düşüncem, fakat ben siz güncelini kullanmayı düşünüyorsanız size tavsiyem Windows10 olur Enson Maykro soft sistemi ;) ben güncel bişey çıkartmayı düşünmüyorum fakat o windows 10, ŞURAYA TIKLAYIP BAKABİLRSİN YAPMAYI PLANLADIĞIMLA ALAKALI fakat illa güncel istiyorsan windos 8.1'den ziyade 10'u tercih etmelisin, benim sorunum yok memnunum diyorsan bence devam et, tercih senin ben sistem yapımcısı olarak düşüncemi yazdım :) 

EASMurat, 20 saat önce yazdı:

akat ben siz güncelini kullanmayı düşünüyorsanız size tavsiyem Windows10 olur Enson Maykro soft sistemi ;) ben güncel bişey çıkartmayı düşünmüyorum fakat o windows 10, ŞURAYA TIKLAYIP BAKABİLRSİN YAPMAYI PLANLADIĞIMLA ALAKALI fakat illa güncel istiyorsan windos 8.1'den ziyade 10'u tercih etmelisin, benim sorunum yok memnunum diyorsan bence devam et, tercih senin ben sistem yapımcısı olarak düşüncemi yazdım :) 

eyvallah açıklamalar için. windows 10 pro paylaşmışın şimdi onu indireceğim. eline koluna beynine sağlık. 👍

• Like 1

BTRci, 1 saat önce yazdı:

Teşekkürler öncelikle. Bahsedilen MEB sertifikası sorununu ben de yaşıyorum. Çözümünü de bulamadım. Bulabilen var mı?

Sende okulda kullanacaksın herhalde hocam, sistemi bende denedim MEB Sertifika yüklenmiyor ama evdeki bilgisayarlara yükledim gayet akıcı, süper olmuş. Sana tavsiyem okul için 

adresindeki Single Language denemen bunlar hata vermiyor. (Not: 2 ustada teşekkürler EASMurat ve Emre028)