Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 8.1 Embedded industry Pro Up3 X86+x64 | Nisan 2020 | Easmurat

EASMurat
 Share

Recommended Posts

facenoise, 16.03.2021 - 23:57 yazdı:

Sende okulda kullanacaksın herhalde hocam, sistemi bende denedim MEB Sertifika yüklenmiyor ama evdeki bilgisayarlara yükledim gayet akıcı, süper olmuş. Sana tavsiyem okul için 

adresindeki Single Language denemen bunlar hata vermiyor. (Not: 2 ustada teşekkürler EASMurat ve Emre028) 

Hocam bir sınıfındaki pcler çok yavaştı. Aslında bunda çok güzel çalıştı. Sertifika sorunu olmasa çok güzeldi. Bir de dediğinizi deneyim. Teşekkürler

BTRci, 4 saat önce yazdı:

Hocam bir sınıfındaki pcler çok yavaştı. Aslında bunda çok güzel çalıştı. Sertifika sorunu olmasa çok güzeldi. Bir de dediğinizi deneyim. Teşekkürler

Deneyip burdan bilgi verirseniz çok makbule geçer.

EASMurat, 29.10.2020 - 23:47 yazdı:

Merhaba kişisel işlerimin yoğun olduğundan yeni cevap veriyorum kusura bakmayın, Okul dediğiniz için bellki MEB Sertifikası yüklemek istiyorsunuz anlaşılan :) bu arada herhangi bir kısıtlama engelleme yada internetle alakalı bir hizmet kapalı değil... Sizde bu forumun en seri, en akıcı ve en stabil  çalışan modifiye sistemini kullanmak için sertifika yüklemeyle alakalı, nette bir araştırma yapın fakat önce şunu bir deneyin...

1. Meb sertifikası eklentisini çalıştırın,
2. Gelen pencerede SERTİFİKA YÜKLE butonuna tıklayın
3. Daha Sonra İLERİ yi tıklayın
4. Açılan ekranda TÜM SERTİFİKALARI AŞAĞIDAKİ DEPOLAMA ALANINA YERLEŞTİR seçeneğini seçtikten sonra GÖZAT a tıklayın.
5. Buraya kadar tamam ise küçük bir pencere açılıyor. orada 2. seçenek olan GÜVENİLEN KÖK SERTİFİKA YETKİLİLERİ ni seçip TAMAM a tıklayın.
6. NEredeyse bitiyor İLERİ ve SON u tıkladıktan sonra çıkan pencerede EVET deyin.
7. Tarayıcılarınızdan açık olan " ie ve chrome " penceresi varsa kapatın ve tekrar giriş yapın düzelecektir.

Bunları yapınca işlem başarıyla Tamamlanmış olmalı, bu şekilde olmazsa hangi tarayıcıyı kulanıyorsanız, tarayıcı Sıfırlama ayarlarına gelip sıfırlayın, birde öyle deneyin, şuan bilgiğim ve aklıma gelen çözüm bunlar kolay gelsin.

BTRci, 18.03.2021 - 09:19 yazdı:

Beyonder, 18.03.2021 - 13:35 yazdı:

Deneyip burdan bilgi verirseniz çok makbule geçer.

scorpus, 20.03.2021 - 00:23 yazdı:

sertifika sorununu çözebilen var mı

Bu sistemle yeni kurduğum bilgisayarda MEB sertifikası için Hizmetler bölümünden Uzak Kayıt Defterini Devre Dışıydı bunu otomatik yapınca MEB Sertifikası kuruldu. Ama tekrar Devre Dışı yaptım ama yine kurulmaya devam etti. Bu mudur değil midir bilemedim ama çalıştı bilginize..

Ayrıca sistem için Easmurat ustada çok teşekkürler,  2 gündür 4 kere format attığım tüm bing sürümleri dahil (eski/yeniler) içerisinde en iyisi bunun olduğuna karar verdim. Açılış hızı, ram kullanımı ve stabilitesi en iyi bence bu..  Ssd kulanmıyorum ama onun performansında seri çalışıyor..Peki yenisini düşünüyor musunuz ? İyi akşamlar..

Ayrıca MEB Sertifikasını yüklemeden önce siteden indirdiğim Sahipliği ekle-sil diye bir dosya ile Sahipliği silmiştim. Sertifikayı kurarken de YEREL MAKİNE ye kurdum..

• Like 1

Merhaba konuyu hortlatıyorum ama sertifikayı yükleyemedim. anlatılanları yaptım ama olmadı. salt okunur diyerekten bir hata veriyor idi. yarın okulda resmini çekip yükleyeyim. Çözüm için şimdiden önerisi olan varsa yazabilir mi?

Sevgili @BTRci @scorpus @eyuperol @Beyonder forumdaşlar, sizin gibi MEB SERTIFIKASI yükleyemeyen @facenoise bu durumu kendisi aşmış ve sağ olsun yöntemi bizimle paylaşmış onun yorumundan bire bir kopyalıyorum, altına bu konuyla alakalı kısa bir açıklamam olacak. Sizden ricam bunu denermisiniz ve sonucu paylaşırsanız sevinirim...

facenoise, 24.03.2021 - 20:34 yazdı:

Bu sistemle yeni kurduğum bilgisayarda MEB sertifikası için Hizmetler bölümünden Uzak Kayıt Defterini Devre Dışıydı bunu otomatik yapınca MEB Sertifikası kuruldu. Ama tekrar Devre Dışı yaptım ama yine kurulmaya devam etti. Bu mudur değil midir bilemedim ama çalıştı bilginize..

Ayrıca sistem için Easmurat ustada çok teşekkürler,  2 gündür 4 kere format attığım tüm bing sürümleri dahil (eski/yeniler) içerisinde en iyisi bunun olduğuna karar verdim. Açılış hızı, ram kullanımı ve stabilitesi en iyi bence bu..  Ssd kulanmıyorum ama onun performansında seri çalışıyor.. Peki yenisini düşünüyor musunuz ? İyi akşamlar..

Ayrıca MEB Sertifikasını yüklemeden önce siteden indirdiğim Sahipliği ekle-sil diye bir dosya ile Sahipliği silmiştim. Sertifikayı kurarken de YEREL MAKİNE ye kurdum..

Şimdi olay şu; benim modifiye işletim sistemlerimde yani EASM OS'ler de, Yukarıda da belirttiğim gibi Performans, ki bunu @facenoise net bir şekilde açıklamış Windows 8.1 BING yani en hafif sürümünden bile,Windows 8.1 Embedded Industry çalışmamın performanslı olduğunu açıklamış, hatta normal HDD ile sanki SSD harddisk varmışcasına performans aldığını paylaşmış... Zaten EASM İŞLETİM SİSTEMLERİNİ indirenler bunu çok iyi biliyorlar gözü kapalı Güven ve Maximum performans alacaklarını yaptığım tüm işletim sistemlerinde GENEL OLARAK Bu yorumu görürsünüz, Performanstan yana çok memnun olduklarını açıkca yazmalarıda sistemin nekadar olumlu çalıştığının kanıtı bu demek oluyorki performans Pörfekt :) gelelim güvenliğe işte tam bu noktada siz takılmışsınız ama neye takılmışsınız ? EASMurat'ın güvenlik sistemine :) benim bu sistemimi bazıları Lokal Server ve benzeri programlar çalıştırmak için kullanıyor, yani 7/24 bu sistem kurulu makinalar kendi kendine çalışıyor iyi niyetli olmayan bazı insanlar bu makinarala Uzaktan erişmek isteyebilir hatta bazı REG KODLARI çalıştırıp sisteminize müdahele edip bilgisayarınızı elegeçirebilir, bu durumda EASMurat'da napmış butarz saldırıların önüne geçebilmek için " UZAKTAN KAYIT DEFTERINE ERIŞIMI KAPATMIŞ " bundan dolayıda MEB Sertifikası yüklenemiyor diye düşünüyorum kaldıki sevgili forumdaşımız sorunu bu şekilde aşmış...

morphose, 3 saat önce yazdı:

sistemde ses driverı da var galiba onu benimle paylaşabilir misin murat abi cok ihtiyacim var da

@morphose Sistemde var zaten, ayrıca paylaşma şansım yok ne yazıkki, hatta sunumda da yazdım her bilgisayarın ses veya başka donanımların driverları birbiriyle aynı olmadığından, driverların sistemde ekli olması bu  modifiye sistemimin çalışmasına bir yük getirmez herkezin sistemide aynı olmadığından herhangi bir sorun oluşturmaz, aksine aynı marka model bilgisayarlarda driver aramadan direk kurulum yapılır :) fakat senin bu driverlara ihtiyacın varsa çalışan bu sistemdeki driverları yedekleyebilirsin, onunda komutunu vereyim sana aşağıdaki kodu CMD olarak kaydet sonra, ben harddiskin D:\ bölümüne yedekledim, sen başkabir yere driverları çıkartabilirsin Sürücü harfini değiştirirsen oraya alır yedeği sonunda da, bu sistemdeki tüm driverlar artık elinde ;) bunun gibi başka dism kodlarına ihtiyacın varsa Googlede Dism komutları yaz herşey çıkıyor karşına, kolay gelsin...

@echo off
Color 3a
TITLE Win 7 - 8 - 8.1 - 10 DRIVER YEDEKLEME .:: EASMurat.com ::.
mode con cols=100 lines=35
::EASMurat-----------------------------------------------------------------------
mkdir D:\BU_BILGISAYAR_DRIVER_YEDEGIM\
Dism online/ export-driver/ destination:"D:\BU_BILGISAYAR_DRIVER_YEDEGIM"
echo.
echo.
echo             D: SURUCUSUNE BUTUN YUKLU DRIVERLAR YEDEKLENDI
echo.
echo.
echo.
pause nul
exit

• Like 2

eyuperol, 5 saat önce yazdı:

Merhaba konuyu hortlatıyorum ama sertifikayı yükleyemedim. anlatılanları yaptım ama olmadı. salt okunur diyerekten bir hata veriyor idi. yarın okulda resmini çekip yükleyeyim. Çözüm için şimdiden önerisi olan varsa yazabilir mi?

Ayrıca MEB Sertifikasını yüklemeden önce siteden indirdiğim Sahipliği ekle-sil diye bir dosya ile Sahipliği silmiştim. Sertifikayı kurarken de YEREL MAKİNE yi seçip kurdum.. Bunu denediniz mi ?

Please register to see this content.

Edited by facenoise
  • Like 1
  • Thanks 1

sbrhss, 19.09.2020 - 18:46 yazdı:

kardeşim sağ tuş kısayolunu kaldırdıktan sonra bilgisayarı kapatacak bişey kalmıyor :)) zar zor sağda çıkan menüden kapatabildim ?

Alt f4 en kotu cozum

Edited by casper0007

Murat Bey gerçekten performansın üst düzeyde olduğu bir sistem yapmissiniz ellerinize sağlık.Kucuk exe dosyası da performansı en üst seviyeye çıkarıyor.İsletim.sistemini indirecekler gönul rahatlığıyla indirip kursunlar.Tekrar ellerinize sağlık

• Thanks 1

facenoise, 24.03.2021 - 20:34 yazdı:

Ayrıca sistem için Easmurat ustada çok teşekkürler,  2 gündür 4 kere format attığım tüm bing sürümleri dahil (eski/yeniler) içerisinde en iyisi bunun olduğuna karar verdim. Açılış hızı, ram kullanımı ve stabilitesi en iyi bence bu..  Ssd kulanmıyorum ama onun performansında seri çalışıyor..Peki yenisini düşünüyor musunuz ? İyi akşamlar..

bu şekilde sorun çözüldü.çok teşekkürler

• Like 1

facenoise, 2 saat önce yazdı:

Ayrıca MEB Sertifikasını yüklemeden önce siteden indirdiğim Sahipliği ekle-sil diye bir dosya ile Sahipliği silmiştim. Sertifikayı kurarken de YEREL MAKİNE yi seçip kurdum.. Bunu denediniz mi ?

Bu sisteme çok benzeyen Şuradaki Windows 10 Pro'da da sizin verdiğinizi  yöntemi paylaştım buarada Sahiplik Al özelliğini silmeden de oluyor, bilgi paylaşımınız için teşekkürler, yani sahiplik al yeksiki birşeyi etkilemiyor... Fakat siz kullanmak istemiyorsanız o ayrı tabi şu aşağıdaki paylaşımlardan da Sahiplik ekleyip silebilirsiniz, ÖZEL PERFORMANS Ayarları linkinin içinde exe şeklinde kendi yaptığım sahiplik al ve silde var indirebilirsiniz...

Çabuk Ulaş Menüsünü Ekleyip Kaldırmak için  RAR şifresi ( easmurat) 

EASMurat Özel Performans Ayarlarını indir : 

Kapatılan bileşenleri Defender, One Drive Açmak isterseniz Şu Programı kullanabilirsiniz : TIKLA BU KONUDAKi PROGRAMI indir

casper0007, 1 saat önce yazdı:

Alt f4 en kotu cozum

Aynen ayrıca Windows 8.1'de başlat yok ben napayım dimi ama... illa başlat istiyorsan bunun için olan sonradan eklenen exeler var dimi :) 

YILDIZ23, Bir saat önce yazdı:

Murat Bey gerçekten performansın üst düzeyde olduğu bir sistem yapmissiniz ellerinize sağlık.Kucuk exe dosyası da performansı en üst seviyeye çıkarıyor.İsletim.sistemini indirecekler gönul rahatlığıyla indirip kursunlar.Tekrar ellerinize sağlık

Rica ederim, Üst düzey performansın tadını çıkarın, özel mesajda da yazdığınız gibi bilgisayarınız hiç olmadığı kadar performansa kavuşmuş güle güle kullanın emin olun bende kişisel bilgisayarımda bu sistemi ikinci sistem olarak kullanıyorum En ufak bir hata almadım bu güne kadar....

scorpus, 3 dakika önce yazdı:

bu şekilde sorun çözüldü.çok teşekkürler

Rica ederim MEB Sertifikası yüklenememe sorununu aştığımıza bende sevindim...

@EASMuratMEB Sertifikası sorununu aştığımız için bende sevindim.   Sahipliği sil - ekleyi bu işleri denemeden önce yaptığım için etkisini bilmiyorum ama UZAKTAN KAYIT DEFTERINE ERIŞIMI  nden kaynaklanıyor diyebiliriz. Ayrıca şunu söyleyeyim  core duo 6500 + 3gb ve core 2 duo 7100 + 2gb olan bilgisayarlarımda bu sistemi aylardır kullanıyorum. Herkese de tavsiye ediyorum. Öyle ki bu hızlı çalışması için core duo 6500 olan makineye sırf bu işten dolayı samsung 860 evo ssd aldım taktım ama normal hdd ile arasında 1 sn gibi bir açılma farkı yarattı, normal kullanımı aynı . 1 sn içinde söktüm ssd yi kullanmıyorum..

• Thanks 1

facenoise, 11 saat önce yazdı:

Merhaba hocam evet bu şekilde oldu sorunsuz yükledim ki istediğin yere yüklemene izin veriyor sorun çıkartmıyor.

Yazıldı ise kusura bakmayın bu sahiplik al olayı tam olarak nedir yönetici olarak çalıştırma gibi bir şey mi? hani sertifikanın ya da başka bir programın üzerine sahiplik al demiş olsan ne oluyor

• 3 hafta sonra ...
eyuperol, 26.03.2021 - 10:29 yazdı:

Merhaba hocam evet bu şekilde oldu sorunsuz yükledim ki istediğin yere yüklemene izin veriyor sorun çıkartmıyor.

Yazıldı ise kusura bakmayın bu sahiplik al olayı tam olarak nedir yönetici olarak çalıştırma gibi bir şey mi? hani sertifikanın ya da başka bir programın üzerine sahiplik al demiş olsan ne oluyor

Windows'un sistem dosyalarına dokunamıyor ve silemiyor değiştiremiyorsunuz ya.... işte bu sahiplik al tanrı modu diye tanımlanan özelliği tazandırıyor sectiğiniz dosyaya silme, değiştirme, editleme gibi özellik kazandırıyor sahiplik al dediğinizde, dosyanın üzerindeki güvenlik işaretlerinin gittiğini göreceksiniz, böyle birşey zararı yok istemeyen kaldırabilir, bilinçsiz kullanıcı için sistemi çökertebilir, ama bu konuyu bilenler için yada sistem dosyalarında değişiklik yapacaklar için biçilmiş kaftan, kullanımı ve içeriği budur sahiplik Al'ın :) 

kmontecristo, 14.04.2021 - 21:25 yazdı:

kardeşim yandexten 2020_X86_IR3_CEI_X86FREV_TR-TR_DV9.iso isimli isoyu 2 kez indirdim ama sürekli winrar çıkarmayı engelliyor ntten de çözüm bulamadım

Sevgili forumdaş, ya indirirken ( internet download manager ) ile durdurup kaldığı yerden devam ettiriyorsan veya sonra devam ederim diyip indirmeye ertesi gün devam ediyorsan butarz veri kayıpları olabiliyor... Çünkü dosyalar sağlam hiçbir sorunda yok, fakat sen böyle birşey yapmıyorum ama Başka neden böyle birşey olur diye sorarsan, modemin paket kaybı yaşıyorsa ( dosyayı indirirken ) çünkü büyük GB boyutlu dosya ya, buda böyle soruna yol açar ( BASIMA GELDİĞİNDEN BİLİYORUM ) kendi yüklediğim dosya hatalı indir :) şaka gibi kendi yandex hesabım, Sonra öğrendikki internet bağlantısında Modemde CRM rakamları çok yüksekti, buda PAKET KAYBINA neden oluyormuş, doğal olarak dosyanın bozuk inmesine neden oluyor yaşadığımız olaydı, Son önerim ise Farklı bir winrar sürümü dene 5 ve üzeri sürümlerde sorunsuz çıkıyor, bu tarz sorunlarım yok hattım fiber ve winrar 5 ve üzeri sürümleri hatta 6 kullanıyorum dersen, DOSYAYI BAŞKA BİRİNDEN İNDİR FLAŞINA AT getir evine öyle kullan :) çünkü aklıma başka bir çözüm gelmiyor. 

facenoise, 15 saat önce yazdı:

ustad bu isonun sadece x86 bölümünü kullanıyorum. İsonun içerisinden x64 bölümünü silebilirmiyim, boyutu küçültmek istiytorum..
Daha doğrusu hangi dosyalari silmem gerekir bilgi verir misiniz ?

Ya ben anlamadım yada siz anlatamadınız, tam olarak istediğiniz install.wim'den 64 bit kurulumu çıkartmak mı ? yoksa Boot dosyalarında zaten 64 bit bölümü yok, ben anlamadım herhalde hatta sunumda şöyle dile getirmişim BOOT ve dosya ayrıştırma konusunu....

Bildiğiniz Windows 8.1 Embedded Industry Pro Update 3 Multiboot konusunda verdiğim 64bitlik kurulum dosyasına sadece X86 yani 32 bit bilgisayarlar içinde bir güncelleme hazırlamışdım ama upload edememiştim ( upload sorunumdan dolayı ) onu bu gün Upload ettim ve konuda verdiğim X64 bit ile ikisini birleştirdim. Windows'un orjinal X86 MSDN iso kalıbına birleştirdiğim  install.wim'leri ekledim, Kullandığım iso kalıbı X86 olduğundan LEGACY kurulum için uygundur fakat siz UEFI uyumlu bir iso kalıbına install.wim'i koyarsanız UEFI kurulumda yapılabilir yada Dism kodlarıyla veya imaj birleştiren ayıran herhangi bir yazılımla X86 ve X64 olarak ayırıp, ayrı ayrıda iso oluşturup kullanılabilirsiniz.  

Ben durumu şu kopyaladığım yerde YEŞİL RENKLE AYIRDIĞIM YERLERDE yani sunumda net açıklamışım, ya yapmak istediğinizi siz anlatamadınız veya Ayrıştırmak için Dism kodunu aramakla uğraşmıyayım hazır sen ver diyorsunuz :) buradan başka mana çıkmıyor çünkü...  Bu X86 veya X64 ayrıştırması için illaki dism kodlarına ihtiyaç yok, bunu yapan yazılımlarda var ben dismle yaptığım için o örneği verdim bu programlar ne dersen? WinToolkit, Nlite, şuan aklıma gelenler bunlarla içinden istersen 64bit'i istersen 86 yani 32 biti rahatlıkla ayrıştırırsın, eğer doğru anladıysam seni eğer yapmak istediğin bu değilse ikimiz başka seyler konuşuyor birbirimizi anlamıyoruz :D kolay gelsin.

@EASMurat aciklaman için çok teşekkürler.. Benim yapmak istediğim isoyu 7zip programıyla açıp içini görebiliyorum. İçerisinde x64 ile ilgili dosya var ise sileyim. İsonun dosya boyutu 6gb civari bende x64 ile dosya var ise sileyim boyutu 3gb civarına düşsün diye düşünüyordum. Tabi ben bu işlere o kadar yatkın değilim, varsa böyle bir imkan varsa onun için sormuştum..

• 10 ay sonra...