Jump to content

Xdm,idm Farkı!? Değerlendirmeler Analizler

forjest
 Share

Recommended Posts

" Xtreme Download manager 2020 v7.2.11 Final  "

"  Internet download manager 6.38 Build 2 Final " 

OmLQNs

Giriş: Xtreme download manager (XDM)  ile internet download manager'ı  (IDM)test ettiğimde Xdm'nin daha hızlı ve kararlı şekilde download yaptığına kanaat getirdim ve idm'i sistemimden kaldırdım. Dedim ne gerek var ücretsiz lisans vb. gereksinimleride yok üstelik bedava diye (XDM) açıkcası indirme işlemlerinde video vb.medyalarda vpn'li girişlerde dahi,  videoları çözünürlükleri ile beraber ayrıştırarak, indirme butonu beliriyor 2020 7.2.10 versiyonu evvelki sürümlerinden çok daha etkili olduğununda altını çizmem gerekli.

Elbette herkese göre beğendiği veya alıştığı bir downloader indirme aracı mutlak şekilde vardır ancak, bu farkı iki gündür her iki uygulamayı analiz ederek baktığımda xdm'nin çok daha etkin rol oynadığını düşünerek sohbet konusunda yer vereyim dedim.

Bu konularla ilgili saptamaları olan farklı görüşleri olan varmı varsa bir iki satır yorumda bulunurlarsa hepimizde bilgi sahibi oluruz en azından. :) 

" Peki Ya Siz Hangi Download Aracını Kullanıyorsunuz? "

Bahsi geçen uygulamalar alta ekledim. Bahsini yapmışken eklememek olmazdı! [Cloudmailru üzerine teklink!]

Spoiler
  • Xtreme Download manager 2020 v7.2.11 Final (Update 2 Agustos2020) Yeni!

https://cloud.mail.ru/public/JPTN%2FpckkU88mg | Kaynak: https://subhra74.github.io/xdm/#

• Internet download manager 6.38 Build 2 Final (Update 2 Agustos2020) Yeni!

https://cloud.mail.ru/public/7c3E/dTtuoTAgb | Kaynak: http://www.internetdownloadmanager.com

Bilgi: Programlar katılımsız olarak  hazırlanmıştır. XDM Free/Ücretsiz!  | IDM Lisanslı olarak kurulur!

XDM'i Türkçe yapmak için

aQYf9N

Edited by forjest
  • Like 8

34ero, 2 saat önce yazdı:

Free Download Manager 6.8 final olmamasına rağmen gayet iyi 

Please register to see this content.

YouTube sitesinde bile video yakalama yapamıyor.

Sırf IDM'den kurtulayım diye defalarca Free Download Manager kurup denedim.

Ama her seferinde IDM'nin yanına bile yaklaşamıyor maalesef.

• Like 3

forjest üstad  IDM'yi kaldırıp XDM'yi yükledim.

İlk izlenimlerim gayet güzel.Tarayıcı entegrasyonları,video sitelerindeki video yakalama becerisi gayet güzel gözüküyor.İnşaallah yıllardır kullandığım IDM'ye bir daha geri dönmem.

Ayrıca Verdiğiniz linkten XDM'nin katılımsız versiyonu iniyor.Açıklamalarınızda keşke belirtseydiniz.Paylaşım için teşekkürler.

Edited by tayyar61
  • Like 1

TheRifleman, Bir saat önce yazdı:

JDownloader kullanıyorum. Sadece premium hesap entegrasyonu bile tüm downloader uygulamalarına bedel. Başka özelliklerini saymıyorum bile, herkes denemeli.

İyide reklam kaynıyor bu yazılım-virüs programı bile kurdu arka planda-arama motoruna bile entegre oldu-kaldırıp dikkatlice yüklerken bile

Mcaffe-Awast-Adaware!! yüklediklerinden gördüklerim

Edited by efe34
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1

forjest, 7 saat önce yazdı:

OmLQNs

Giriş: Xtreme download manager (XDM)  ile internet download manager'ı  (IDM)test ettiğimde Xdm'nin daha hızlı ve kararlı şekilde download yaptığına kanaat getirdim ve idm'i sistemimden kaldırdım. Dedim ne gerek var ücretsiz lisans vb. gereksinimleride yok üstelik bedava diye (XDM) açıkcası indirme işlemlerinde video vb.medyalarda vpn'li girişlerde dahi,  videoları çözünürlükleri ile beraber ayrıştırarak, indirme butonu beliriyor 2020 7.2.10 versiyonu evvelki sürümlerinden çok daha etkili olduğununda altını çizmem gerekli.

Elbette herkese göre beğendiği veya alıştığı bir downloader indirme aracı mutlak şekilde vardır ancak, bu farkı iki gündür her iki uygulamayı analiz ederek baktığımda xdm'nin çok daha etkin rol oynadığını düşünerek sohbet konusunda yer vereyim dedim.

Bu konularla ilgili saptamaları olan farklı görüşleri olan varmı varsa bir iki satır yorumda bulunurlarsa hepimizde bilgi sahibi oluruz en azından. :) 

Bahsi geçen uygulamalar alta ekledim. Bahsini yapmışken eklememek olmazdı! [Cloudmailru üzerine teklink!]

İçeriği Gizle

Xtreme Download manager 2020 v7.2.10 Final

Internet download manager 6.37 Build 10 Final 

Bilgi: Programlar katılımsız olarak  hazırlanmıştır. XDM Free/Ücretsiz!  | IDM Lisanslı olarak kurulur!

Üstad emeğine sağlıkda , kurulum tamamlandı diyor ne masaüstüne kısayol atıyor nede bi yerde bulabildim .... Windows 10 pro 64 bit işletim sistemim ....
Edit: Kendi sitesinden indirdim kurdum gerçekten çok ilerletmişler kendilerini eskilerde bi ara denemiştim ,  video inerken ön izleme özelliği bile var .....

Edited by neskali

neskali, 24 dakika önce yazdı:

Üstad emeğine sağlıkda , kurulum tamamlandı diyor ne masaüstüne kısayol atıyor nede bi yerde bulabildim .... Windows 10 pro 64 bit işletim sistemim ....
Edit: Kendi sitesinden indirdim kurdum gerçekten çok ilerletmişler kendilerini eskilerde bi ara denemiştim ,  video inerken ön izleme özelliği bile var .....

Yönetici olarak çalıştırmak gerek

• Like 2

tayyar61, 2 saat önce yazdı:

YouTube sitesinde bile video yakalama yapamıyor.

Sırf IDM'den kurtulayım diye defalarca Free Download Manager kurup denedim.

Ama her seferinde IDM'nin yanına bile yaklaşamıyor maalesef.

Free Download Manager 6.8

Tarayıcıya Eklentisini yükledikten sonra videonun olduğu sayfada sagtık yaparak video indir derseniz seçenekli olarak istediğiniz videoyu  indirebilirsiniz ve ayarlardan varsayılan Torrent indiricisi olarak ayarlarsanız torrent de indirebilirsiniz  

Edited by 34ero
  • Like 1

neskali

bitmez13, Şimdi yazdı:

kısa yoluda yok. silmek istesem nasıl silinecek.

"Yönetici  olarak çalıştır " seçenekleri w10 için.

Tekind@r, Şimdi yazdı:

Türkce katılımsız eklenirse güzel olur .

Araçlar/Tools menüsünü açıp language sekmesinden Türkçe dili seçebilirsiniz.

Spoiler

aQYf9N

• Like 1

Şu ana kadar idm ile bir sorun yaşamadım. Gayet sorunsuz kullanıyorum ve memnunum. Xdm yi daha önceleri denemiştim ve pek hoşuma gitmemişti. Şimdi paylaşımdan görünce öncesine göre kendini geliştirmiş gözüküyor. Belki ileride deneyebilirim.

• Like 2

efe34, 1 saat önce yazdı:

İyide reklam kaynıyor bu yazılım-virüs programı bile kurdu arka planda-arama motoruna bile entegre oldu-kaldırıp dikkatlice yüklerken bile

Mcaffe-Awast-Adaware!! yüklediklerinden gördüklerim

next-next-next geçtiniz galiba, reklamlı seçenekleri kapatabiliyorsunuz. uzun süredir kullanıyorum, reklamlarla ilgili çıkan şeyleri kaldırmanız gerekiyor insanlık halidir gözden kaçmış olabilir

murat abimiz katılımsızını yapmış deneyin isterseniz:

kendisine bu katılımsız için teşekkür ediyorum

Edited by TheRifleman

Xdm ,Sizinle aynı fikirleri paylaşıyorum üstad.

Kullanıcı klasöründe .xdm diiye bir klasörü var ayarlar orda saklıyor.ordaki dosya editlenip ,klasör yedeklenip ,

yeni kurulumlarda yerine koyup ayarlar korunabilir.

örnek; "C:\Users\X\.xdman"       (  X ; kullanıcı adınızdır)

IDM sanki alışkanlık haline geldi. Eskisi kadar çok siteyi desteklemiyor. Daha önce XDM' yi kullandım ve hemen kaldırdım diye hatırlıyorum. Belki yeni sürümlerinde değişiklikler olmuştur. Ben genelde IDM kullanıyorum, Idm' nin yakalamadığı yerler de sağ tık incele kısmından indirme yapmaya çalışıyorum. Arada da indirme sitelerini kullanıyorum...

• Like 1

34ero, 4 saat önce yazdı:

Free Download Manager 6.8

Tarayıcıya Eklentisini yükledikten sonra videonun olduğu sayfada sagtık yaparak video indir derseniz seçenekli olarak istediğiniz videoyu  indirebilirsiniz ve ayarlardan varsayılan Torrent indiricisi olarak ayarlarsanız torrent de indirebilirsiniz  

Teşekkür ederim 34ero,bu özelliğini bilmiyordum.

• Like 1

2020, Şimdi yazdı:

Linkler ulaşılamıyor, silinmiş.

Cloud.mail ru eskisi gibi değil siliyor linkleri.Mediafire ve Yandex iyi gmail de yoğunluk vs diye yarıda iptal ediyor.

Mobilnet kullananlar için gmail sorunlu.Turbobit bile güzel bir seçenek link çevirterek sorunsuz olarak indirebiliyoruz.

XDM Linki aktif,IDM yeni versiyonla link > yenilenip, konuya iliştirilmiştir bilgilerinize sunulur.

forjest, 3 saat önce yazdı:

XDM Linki aktif,IDM yeni versiyonla link > yenilenip, konuya iliştirilmiştir bilgilerinize sunulur.

7.2.11 sürümü çıkmış üstadım, benim bunda yaşadığım tek sorun ftp şifresi kaydediyorum ancak indirirken asla indirmiyor. Herhangi bir yerden şifre ile indirme bende çalışmadı. Normal indire basıp gelen pencerede (xtreme penceresi) kullanıcı adı şifre girdim olmadı. Ayarlarına girip host kullanıcı şifre girdim olmadı ancak idm bu işte çok iyi.

Edited by senyor3

senyor3, 16 dakika önce yazdı:

7.2.11 sürümü çıkmış üstadım, benim bunda yaşadığım tek sorun ftp şifresi kaydediyorum ancak indirirken asla indirmiyor. Herhangi bir yerden şifre ile indirme bende çalışmadı. Normal indire basıp gelen pencerede (xtreme penceresi) kullanıcı adı şifre girdim olmadı. Ayarlarına girip host kullanıcı şifre girdim olmadı ancak idm bu işte çok iyi.

XDM 7.2.11 Final çalışma son sürümüne güncellendi konuya ilave edildi. Uygulamanın dezavantajları ve istenilen özelliklerle ilgili olan eksik kısımlarını geliştiricisinin twitter sayfası bağlantısı üzerinden belirtilirse eğer bir sonraki versiyonlarda eksiklikleri gidererek yayımlayacaktır tahmin ediyorum dikkatede alacaktır. |

Bilgi:Uygulamalar yeni versiyonlarla güncellenmiştir bilgilerinize sunulur saygılarımla.

Sürüm bilgileri /  Update 3 Ağustos 2020

• Xtreme Download manager 2020 v7.2.11 Final  
  • Internet download manager 6.38 Build 2 Final 
  • Like 1

forjest, 23.04.2020 - 06:51 yazdı:

" Xtreme Download manager 2020 v7.2.11 Final  "

"  Internet download manager 6.38 Build 2 Final " 

OmLQNs

İçeriği Görüntüle
  • Xtreme Download manager 2020 v7.2.11 Final (Update 2 Agustos2020) Yeni!

| Kaynak: 

• Internet download manager 6.38 Build 2 Final (Update 2 Agustos2020) Yeni!

| Kaynak: 

XDM'i Türkçe yapmak için

aQYf9N

Hocam Başlık Xdm,idm Farkı!? denmiş ama sanırım XDM yi övme durumu gibi olmuş ikisinin farklılıkları hiç bahsedilmemiş :)

Edited by VentMois
  • Like 1