Jump to content

Günün Sözü

mavikiz
 Share

Recommended Posts

Sen benimsin hayal gözlüm su yarınlar ikimizin sensiz olmak asla olmaz ben senden hiç ayrılamamki SARA

Bİ KERE GÜLSEN YETER BE ben senden çok sey mi istiyom yani bu kadar havalnmanın sana faydası ne ama sunu unutma

unuttuğun seni kalbine yazmışl unuttuğun seni okulun duvarlarına yazmış unuttuğun seni jiletle yazmış

sen gercekten bu kadar sevgiye layımısınbe kimsin ya beni bu kadar üzmeye ne hakkın var be

ksura bakmayın arkadaslar belki günün sözüyle ne alakası var diyeceksiniz ama içimden geldi lütfen affedin

Sen benimsin hayal gözlüm su yarınlar ikimizin sensiz olmak asla olmaz ben senden hiç ayrılamamki SARA

Bİ KERE GÜLSEN YETER BE ben senden çok sey mi istiyom yani bu kadar havalnmanın sana faydası ne ama sunu unutma

unuttuğun seni kalbine yazmışl unuttuğun seni okulun duvarlarına yazmış unuttuğun seni jiletle yazmış

sen gercekten bu kadar sevgiye layımısınbe kimsin ya beni bu kadar üzmeye ne hakkın var be

ksura bakmayın arkadaslar belki günün sözüyle ne alakası var diyeceksiniz ama içimden geldi lütfen affedin

abi bu jiletle yazma mevzusu kıl olduğum bişe ama baya dolmuşsun :D:p

Cömertlik malla değil gönülle olur. Fakirler de cömert olabilir.

Bazen bir altın bin altını geçer. Bir altını veren fakirdir, malının yarısını vermiştir.

Bin altını veren ise zengindir, verdiği miktar malının yüzde biridir.

Bu durumda bir altın veren fakir, bin altın veren zenginden daha cömettir.

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...
  • 3 hafta sonra ...

Bir öğretmen olarak günün sözünü; bu günün anlam ve önemine uygun olarak (H.Şerif) ben yazayım:

"Beşikten mezara kadar ilim öğreniniz."

"Dünyayı isteyen ilme sarılsın. Ahireti isteyen ilme sarılsın. Hem dünyayı hem Ahireti isteyen yine ilme sarılsın."(H. Şerif)

Edited by kurtbey99

Hayatı inşa etmek için var edilen insan,öz elleriyle hayatı imha etmektedir.

En sonunda insan,değeri olan bir varlıkken fiyatı olan bir nesneye indirgenmiştir.

O halde önce,hayatı inşa sorumluluğu üstlenecek insanın inşası şarttır...

Mustafa İslamoğlu

:blush::wub: gokyuzum :wub: benim....

Eflatun'a iki soru sormuşlar: Birincisi; "İnsanoğlunun sizi en çok şaşırtan davranışları nelerdir? Eflatun tek tek sıralamış: "Çocukluktan sıkılırlar ve büyümek için acele ederler. Ne var ki çocukluklarını özlerler. Para kazanmak için sağlıklarını yitirirler. Ama sağlıklarını geri almak için para öderler. Yarından endişe ederken bu günü unuturlar. Dolayısıyla ne bu günü ne de yarını yaşarlar. Hiç ölmeyecekmiş gibi yaşarlar. Ancak hiç yaşamamış gibi ölürler." Sıra gelmiş ikinci soruya; "Peki sen ne öneriyorsun?" Bilge yine sıralamış: "Kimseye kendinizi sevdirmeye kalkmayın. Yapılması gereken tek şey sadece kendinizi sevilmeye bırakmaktır. ÖNEMLİ OLAN; HAYATTA EN ÇOK ŞEYE SAHİP OLMAK DEĞİL, EN AZ ŞEYE İHTİYAÇ DUYMAKTIR."

Helal be muhteşem laf hayran kaldım walla