Jump to content

Ventoy Usb Multiboot

34ero
 Share

Recommended Posts

serhat100, 59 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar ventoy 1.0.35'i kullanmak isteyenler steve ustanın sayfasında

http://rmprepusb.blogspot.com/?m=1

Üstad, ilk denememi yaptım kendi Multi Bootum'a  (Ventoylu ) olduğu gibi dosyaları yapıştırdım.  Legacy'de ve EFI de  sanalPC de sınıfı geçti.  Bizi boğuşmaktan kurtardı. İnşaAllah her yeni versiyon çıktığın da  yaparlar da  rahatlarız. 

NOT Bir tek   grub.cfg dosyasından  aşağıda ki kodları sildim. İlk o kodlar karşılıyor enter la geçilip yine devamediliyor du 

for vtTFile in ventoy.json ventoy_grub.cfg; do
    if [ -f $vtoy_efi_part/ventoy/$vtTFile ]; then
        clear
        echo -e "\n You need to put $vtTFile in the 1st partition which hold the ISO files.\n"
        echo -e " $vtTFile 放错分区了,请放到镜像分区里的 ventoy 目录下(此目录需要手动创建)!\n"
        echo -e "\n press ENTER to continue (请按 回车 键继续) ..."
        read vtInputKey
    fi

UZUNLAR, Şimdi yazdı:

Üstad, ilk denememi yaptım kendi Multi Bootum'a  (Ventoylu ) olduğu gibi dosyaları yapıştırdım.  Legacy'de ve EFI de  sanalPC de sınıfı geçti.  Bizi boğuşmaktan kurtardı. İnşaAllah her yeni versiyon çıktığın da  yaparlar da  rahatlarız. 

NOT Bir tek   grub.cfg dosyasından  aşağıda ki kodları sildim. İlk o kodlar karşılıyor enter la geçilip yine devam ediliyor du 

for vtTFile in ventoy.json ventoy_grub.cfg; do
    if [ -f $vtoy_efi_part/ventoy/$vtTFile ]; then
        clear
        echo -e "\n You need to put $vtTFile in the 1st partition which hold the ISO files.\n"
        echo -e " $vtTFile 放错分区了,请放到镜像分区里的 ventoy 目录下(此目录需要手动创建)!\n"
        echo -e "\n press ENTER to continue (请按 回车 键继续) ..."
        read vtInputKey
    fi

belki benim tasarımımdan kaynaklanıyordur.   O da önemli değil silerek olayı aştım 

• Like 2

• Editor
34ero, 5 dakika önce yazdı:

Hocam arasındaki farklarıda belirtebilirseniz konuya ekleyelim....

ventoy efi diskini genişletebilirsiniz normalde ventoy efi diskini genişlettiğinizde hata verir o düzeltildi

ayrıca grubfm dosyalarının çalışmasınada engel oluyordu son sürümde oda düzeltildi

• Like 4

köylü, 26 dakika önce yazdı:

ventoy efi diskini genişletebilirsiniz normalde ventoy efi diskini genişlettiğinizde hata verir o düzeltildi

ayrıca grubfm dosyalarının çalışmasınada engel oluyordu son sürümde oda düzeltildi

ventoy modifiye olarak konuya eklenmiştir....

UZUNLAR, Bir saat önce yazdı:

Bende üstadı kıskandım  :)   kendiminkinin  canlısını  değil ama Videosunu  paylaşmak istedim.

Please register to see this content.

Üstad olmuyor ama böyle :D gösteriyon ama elletmiyon.. Bence konu açarsanız başyapıt paylaşımlardan olur ne ararsan var maşaAllah, isteyen istediğini yüklesin. 

• Like 1
  • Haha 1

mustafakarasan, 3 dakika önce yazdı:

Uzunlar üstadın sistem muhteşem. Maşallah yok yok. Sağolsun banada bilgi ve birikimi ile destek oldu. Sayesinde tam istediğin gibi bir multibootum oldu. Ellerine kollarına sağlık. Allah zihin açıklığı versin 

Usta eğersende bu bilgi birikimi olmusa Derya usta gibi sende paylamak istemesen saygı duyarız bari Derya usta paylamak istemiyor sen paylaş ki Derya ustaya biraz ilham gelsin oda paylaşır 👍

Ne Desiniz Arkadalaş....

awengers44, 20 dakika önce yazdı:

Üstad olmuyor ama böyle :D gösteriyon ama elletmiyon.. Bence konu açarsanız başyapıt paylaşımlardan olur ne ararsan var maşaAllah, isteyen istediğini yüklesin. 

Aynen Katılıyorum Usta...

köylü, 15 saat önce yazdı:

ventoy-1.0.35

yapılan değişiklikler

disk boyutu 64mb ta çıkarıldı

grubfmx64.efi grubfm.iso eklendi

usb ye kurduktan sonrapaket içerisindeki ventoy.disk.img.xz/ventoy.disk.img dosyasını 7ziple açıp efi klasörünün içeriğini usb diskteki efi klasörüne yeniden çıkarın kurulu haliyle kullanırsanız sadece ventoy çalışır

Konuya eklendi

mustafakarasan, 12 saat önce yazdı:

Bendeki okadar teferruatlı değil.benim multiboot yerine awengers44 arkadaşın multibootunu kullanabilirsiniz. Sağlam sorunsuz bir multibootdur

Ben de Awengers44 Üstadın MultiBoot'u nu kullanıyorum herkese tavsiye ederim.  

ahmd21, 13 saat önce yazdı:

Usta eğersende bu bilgi birikimi olmusa Derya usta gibi sende paylamak istemesen saygı duyarız bari Derya usta paylamak istemiyor sen paylaş ki Derya ustaya biraz ilham gelsin oda paylaşır 👍

Ne Desiniz Arkadalaş....

Aynen Katılıyorum Usta...

Ahmet kardeşim,  beni TNCTR da tanıyanlar bilir.  Baştan sona bir sistem paylaşmam. Bu hazırcılık olur. Kişi bir proje üzerinde çalışırdır, takıldığı yerler olur, yapamadığı şeyler olur.... vs. vs. şahsımdan fikir, yardım talep eder. Projesini bana gönderir taleplerini ve aşamadığı yerleri yazar, fotoğraflar ya da uzaktan bağlantı ile gösterir. 

Şayet becerebilirsem yapar, adres teslimi gerisin geriye gönderirim.  Tıpkı KARASAN arkadaşımızın yaptığı gibi.  

Bunu şöyle bir sözle pekiştireyim  "  Her gün balık kızartıp vereceğine, balık tutmasını öğret. "  

• Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1

mustafakarasan, 13 saat önce yazdı:

Uzunlar üstadın sistem muhteşem. Maşallah yok yok. Sağolsun banada bilgi ve birikimi ile destek oldu. Sayesinde tam istediğin gibi bir multibootum oldu. Ellerine kollarına sağlık. Allah zihin açıklığı versin 

Mustafa, şayet MultiBoot'u na son şeklli verdi isen bi videosunu çekte az gözümüz gönlümüz açılsın :D 

UZUNLAR, Bir saat önce yazdı:

Ben de Awengers44 Üstadın MultiBoot'u nu kullanıyorum herkese tavsiye ederim.  

Ahmet kardeşim,  beni TNCTR da tanıyanlar bilir.  Baştan sona bir sistem paylaşmam. Bu hazırcılık olur. Kişi bir proje üzerinde çalışırdır, takıldığı yerler olur, yapamadığı şeyler olur.... vs. vs. şahsımdan fikir, yardım talep eder. Projesini bana gönderir taleplerini ve aşamadığı yerleri yazar, fotoğraflar ya da uzaktan bağlantı ile gösterir. 

Şayet becerebilirsem yapar, adres teslimi gerisin geriye gönderirim.  Tıpkı KARASAN arkadaşımızın yaptığı gibi.  

Bunu şöyle bir sözle pekiştireyim  "  Her gün balık kızartıp vereceğine, balık tutmasını öğret. "  

Amenna Ustam Seni Tanıdığımızdan Talep Ettik Usta Eğer Yanlış Anlaşılma Oldiysa Özür Usta Talebi Aldık İnşallah Sekıntı oldiysa Usta Nacizhane Fikirlerinden Yararlanmak İsterim Selam Ve Duayla...

• Like 1

ahmd21, 2 saat önce yazdı:

Amenna Ustam Seni Tanıdığımızdan Talep Ettik Usta Eğer Yanlış Anlaşılma Oldiysa Özür Usta Talebi Aldık İnşallah Sekıntı oldiysa Usta Nacizhane Fikirlerinden Yararlanmak İsterim Selam Ve Duayla.

Estağfurullah kardeşim ne özürü, özür dilenecek hiç bir şey yok. Benim anlatmak istediğim çok farklı bir şeydi..... Kimseden bir şeyler esirgediğimden falan değil.... Her zaman yazdığım gibi  alıpta MEZARAMI GÖTÜRECEM !  

Velev ki paylaştım, al başına belayı...  bu BELAYI anlatmaya kalkarsam  herhalde 3 sayfa yazı yazmam lazım.   

bu Windows ISO su değil ki  soru - cevaplara mahal kalmasın.

• Like 2

UZUNLAR, 3 saat önce yazdı:

Estağfurullah kardeşim ne özürü, özür dilenecek hiç bir şey yok. Benim anlatmak istediğim çok farklı bir şeydi..... Kimseden bir şeyler esirgediğimden falan değil.... Her zaman yazdığım gibi  alıpta MEZARAMI GÖTÜRECEM !  

Velev ki paylaştım, al başına belayı...  bu BELAYI anlatmaya kalkarsam  herhalde 3 sayfa yazı yazmam lazım.   

bu Windows ISO su değil ki  soru - cevaplara mahal kalmasın.

İlgi ve Alakandan dolayı Teşekkürler Usta Bi Ricam Olacak ALL in ONE + ALL_Suite.cmd link paylaşabilirmisin Rica etsem

ahmd21, 16 saat önce yazdı:

İlgi ve Alakandan dolayı Teşekkürler Usta Bi Ricam Olacak ALL in ONE + ALL_Suite.cmd link paylaşabilirmisin Rica etsem

Ahmet,  benim de senden bi ricam olacak. Elinde hangi  MultiBoot'u kullanıyorsan paylaş ve bu kullandığın MultiBoot'da nelerden memnun olmadığını + içinde nelerin olmasını istediğini + ne gibi değişikliler yapılması istediğini söyle.  İsteklerinin hepsini yapacam ve  hatta nasıl yaptığımı da yanında Video çekip ögrenmen için gönderecem  sözzz. 

• Like 3

• Editor

Arkadaşlar 1.0.35 sürümünü son kez güncelliyorum ventoy2disk exe de güncelleme var kullanırken daha dikkatli olmak lazım bu sürümde tüm diskleri görüyor yanlışlıkla normal diskinizi formatlamayın ayrıca diskin sonunda ayrılmış bir disk partisyonu oluştur seceneği eklemş yapımcı

resim.png.cc9296391fd1e75eb30ed196333c31fb.png

Edited by köylü
  • Like 5
  • Thanks 1

UZUNLAR, 10 saat önce yazdı:

Ahmet,  benim de senden bi ricam olacak. Elinde hangi  MultiBoot'u kullanıyorsan paylaş ve bu kullandığın MultiBoot'da nelerden memnun olmadığını + içinde nelerin olmasını istediğini + ne gibi değişikliler yapılması istediğini söyle.  İsteklerinin hepsini yapacam ve  hatta nasıl yaptığımı da yanında Video çekip ögrenmen için gönderecem  sözzz. 

Allah Razı Olsun Derya Ustam Ben awengers44 ustadan Allah razı olsun vede Cümlenizden onun yapmış olduğu Buni Kullanıyorum Ustam Vadi E-Spor MultiBoot v3

ve böğle bi fla bellek aldım bi türlü multiboot kuramıyorum Benim Gibi sorun yaşayan arkadaşlar varmı

Edited by ahmd21

• TornadoEffect changed the title to Güncelleme Yapabilecek Uygulama