Jump to content

Ventoy Usb Multiboot

34ero
 Share

Recommended Posts

UZUNLAR, 8 saat önce yazdı:

Ayakkabısının  tekini ayakkabılığa,  diğerini  buzdolabına koyan var mı   ?   :D 

Ventoy   ExFat   ya da NTFS bölümüne  Plugin  dosyaları  ve  ventoy.json   dosyasını  konumlandırmaya son verilmiştir .

İnsanlık  hali olabilir :D  Ekleme ; öyle bişey hiç yapmadım bugüne kadar :D

• Haha 1

Arkadaşlar belki konunun yeri burası değil ama  Örnek olarak    ventoy_wimboot.img    dosyasını vereceğim için  buraya yazma  ihtiyacı duydum.  Öğrenmek istediğim şu .

ventoy_wimboot.img   dosyasını  masaüstüne  extract  ettim  içine de   atıyorum,  iki tane klasör  iki tane de  dosya koydum.  Bu hali ile  yeniden    img     uzantılı olarak nasıl paketleniyor.   

(  Geçmiş yıllarda sanki yaptım gibi geliyor ama şimdi yapamıyorum, yanlış da hatırlıyor olabilirim )    :) 

UZUNLAR, 18 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar belki konunun yeri burası değil ama  Örnek olarak    ventoy_wimboot.img    dosyasını vereceğim için  buraya yazma  ihtiyacı duydum.  Öğrenmek istediğim şu .

ventoy_wimboot.img   dosyasını  masaüstüne  extract  ettim  içine de   atıyorum,  iki tane klasör  iki tane de  dosya koydum.  Bu hali ile  yeniden    img     uzantılı olarak nasıl paketleniyor.   

(  Geçmiş yıllarda sanki yaptım gibi geliyor ama şimdi yapamıyorum, yanlış da hatırlıyor olabilirim )    :) 

hocam sanki UltraISO programı ile yapılıyordu...

Please register to see this content.

awengers44, 3 dakika önce yazdı:

@UZUNLAR üstad ventoy.disk.img.xz dosyasına ekleri koyup tekrar build etmek için mi ? sordunuz.

Yok üstad,  başka bir şey ventoy_wimboot.img  yi örnek olarak vermiştim . 25 sn önce hallettim  ( yine kendin pişir kendi ye  oldu )      ,   merak edip   ilgilendiğin için tşk ederim  .   :) 

• Thanks 1

Arkadaşlar ventoy ile Windows 10, 7 ve Linux kurdum flasa

Atom işlemcili Windows 7 ultimate kurulu olan netbooka taktım flaşı gördü ventoy a girdi ve içine attığım isolar sırası ile görülüyor fakat hangisine basarsam basayım siyah ekranda kalıyor ilerlemiyor çözümü nedir? 

Theogus45, 3 saat önce yazdı:

Arkadaşlar ventoy ile Windows 10, 7 ve Linux kurdum flasa

Atom işlemcili Windows 7 ultimate kurulu olan netbooka taktım flaşı gördü ventoy a girdi ve içine attığım isolar sırası ile görülüyor fakat hangisine basarsam basayım siyah ekranda kalıyor ilerlemiyor çözümü nedir? 

Bilgisayarınızın dahili disk yapısının resmini atarmısınız?

Disk yönetiminden diskin yapısını ve Mbr mi Gpt mi olduğunu gösteren resmide ekleyin.

Ayrıca Ventoy u kurduysanız ve VENTOY ISO dosyalarını açmıyorsa, ISO ları Grub2 File Manager ile çalıştırmayı ve kurmayı deneyin

1- Bunun için aşağıdaki linkten dosyaları indirin

2- ventoy.rar içindeki "ventoy" isimli klasör ile  ISO isimli klasörü Exfat yapılı Ventoy isimli Partisyon içine kopyalayınız

ventoy.jpg

3- Ventoy multiboot u çalıştırın ve klavye kısayollardan F6 ya basın

Ventoy2.jpg

4- Yukarıdaki ekran gelecektir. Buradan grub2 dosya yöneticisi ile ISO dosyalarınızı çalıştırmayı deneyin

Grub2 dosya yöneticisini çalıştırmanın 2.yolu

1- Aşağıdaki linkten grubfm_multiarch.iso dosyasını indirin. ISO dosyasını Exfat yapılı Ventoy partisyonuna kopyalayınız

2- Ventoy multiboot u çalıştırın, grubfm_multiarch.iso yu seçip çalıştırınız.

Sonrada kullanmak istediğiniz iso yu grub2 file manager ile çalıştırınız

Edited by crasadure

@crasadureÜstad bu aralar bana atom işlemcili çok pc geliyor. Genelde işlemcileri x86 olduğu için bootisox86.wim çalıştırıp sisteme yüklüyorum önce, boyutu düşük olduğu ve işlemciye uygun olduğu için sorun yapmıyor. Daha sonra istediğim win7\8.1 işletim sistemini x86 ya bağlı kalarak rahatlıkla kuruyorum. 

• Like 2

awengers44, 47 dakika önce yazdı:

@crasadureÜstad bu aralar bana atom işlemcili çok pc geliyor. Genelde işlemcileri x86 olduğu için bootisox86.wim çalıştırıp sisteme yüklüyorum önce, boyutu düşük olduğu ve işlemciye uygun olduğu için sorun yapmıyor. Daha sonra istediğim win7\8.1 işletim sistemini x86 ya bağlı kalarak rahatlıkla kuruyorum. 

Bu bilgi iyi oldu,teşekkürler üstad...,

@Theogus45 bu bilgi ışığında bootisox86.wim ile windows kurmayı deneyin

Yukarıdaki dosyayı indirin  Ventoy partisyonuna zip ten çıkartarak kopyalayın. WIM dosyasını ventoy dan çalıştırın ve ISO yöntemi ile Windows kur ile sistemi kurmayı deneyiniz.

• Like 1

crasadure, 1 dakika önce yazdı:

Bu bilgi iyi oldu,teşekkürler üstad...,

@Theogus45 bu bilgi ışığında bootisox86.wim ile windows kurmayı deneyin

Yukarıdaki dosyayı indirin  Ventoy partisyonuna zip ten çıkartarak kopyalayın. WIM dosyasını ventoy dan çalıştırın ve ISO yöntemi ile Windows kur ile sistemi kurmayı deneyiniz.

tmam sımdı bunuı ındırıp denıyorum.... fakat lınux ısosu attıgımda da aynı hatayı alıyordum ınsallah olur

Theogus45, 10 saat önce yazdı:

Zipten çıkarıp ventoy flasa kopyaladım fakat pcyi boot için yeniden başlattım isoyu görmüyor yeni indirip içine kopyalayarak attığım x86yi

Anlaşıldı,konuya vakıf olmadığınızdan denileni bile anlamamışsınız. Siz ve sizin gibi bu sisteme yabancı olanlar için:

1-Ventoy a G2FM in entegrasyonu ve G2FM  ile Linux ve Windows ISO larının çalıştırılması

2-WIM dosyalarının VENTOY ile çalıştırılması ve bootisox86 wim - bootisox64.wim dosyaları ile Windows kurulumu 

konusunda 2 adet video çekmek farz oldu. Buna rağmen yapamazsanız benim yapabileceğim pek fazla şey kalmıyor. Birde linux ISO su çalışmıyor diyorsunuz ama Linux olarak hangi Linux ten bahsediyorsunuz belli değil(ubuntu,archlinux,linuxmint, pardus,suse...vb) 

Demelisiniz ki ; örneğin ,Ubuntu v20.04 x64 Legacy modda ventoy ile çalışmadı gibi net cümleler yazınız. 

Windows ISO su çalışmıyor diyorsunuz,  Windows 10  orjinal ISO mu yoksa modifiye bir ISO mu belirsiz. 

Neyse ben bugün yarın videoları çekerim,siz videolara göre tekrar denersiniz.

• Like 3

@crasadure  Üstadım,  videonuzu seyredince merak edip denedim. 

GrubFM  + GrubFM üzerinden  grubfm.iso  ile  +  Ventoy  ( Unofficial Sürüm  :D   ) ile    linuxmint-19.3-xfce-64bit.iso    çalıştı.   

• Like 2

UZUNLAR, 7 dakika önce yazdı:

@crasadure  Üstadım,  videonuzu seyredince merak edip denedim. 

GrubFM  + GrubFM üzerinden  grubfm.iso  ile  +  Ventoy  ( Unofficial Sürüm  :D   ) ile    linuxmint-19.3-xfce-64bit.iso    çalıştı.   

O zaman bizim çekim anında oluşan bir hata bu durum. Bilgi ve test için teşekkür ederim üstad🙂

Hocam çektiğiniz videodaki nin aynısını yaptım ventoy ile oluşturduğum flasa ventoy klasörü yapıp içine atulmasingerekenleri attım yani yanlış bir şey yapıyor olsam sizce boot ederken flaşı görüyor ventoy mavi sayfa çıkıyor isolar gorunuyor bunları bile görmemesi gerekmez mi? Tek sıkıntı evet orijinal Microsoft sitesinden indirdim Windows 10u da ona bastığımda siyah ekranda kalıyor ilerlemiyor 

• TornadoEffect changed the title to Güncelleme Yapabilecek Uygulama