Jump to content

Linux'da Son Devrim Makulu Linux..

ahsen2
 Share

Recommended Posts

Bir türk, Oğuzhan İnan'ın linux için yaptığı bir program olan Stacer i denemenizi tavsiye ederim.  Bütün linuxlar için vazgeçilmez bir program yapmış.  Linux'ta bilgisayarınızın özelliklerini gösteren, gereksiz junk dosyaları silerek cihazı hafifleten, optumize eden bir program.

Makulu linuxta kurulumu çok kolay 

sudo apt-get update
sudo apt-get install stacer

Makulu linuxta Google-earth kurulumu için kodlar burada..

wget https://dl.google.com/dl/earth/client/current/google-earth-stable_current_amd64.deb

sudo dpkg -i google-earth-stable*.deb
sudo apt-get -f install

bunlar 64 bit içindir.

Kurulduktan sonra internet sekmesinde simge belirir. Oradan çalıştırılır.

Edited by ahsen2
imla
  • Like 2

• 5 ay sonra...
  • 1 yıl yıl...
forjest, 9 saat önce yazdı:

Please register to see this content.

Üstad bu standart versiyon. Pro olanın iso dosyası yok galiba nette. Ya da başka bir paket indirtiyor ve kilitli özellikleri açtırıyor olabilir. Gerçi 8 farklı masaüstü dışında farkı olup olmadığından da şüpheliyim :)

• Like 1

KaYRa, 13 saat önce yazdı:

Üstad bu standart versiyon. Pro olanın iso dosyası yok galiba nette. Ya da başka bir paket indirtiyor ve kilitli özellikleri açtırıyor olabilir. Gerçi 8 farklı masaüstü dışında farkı olup olmadığından da şüpheliyim :)

Kurup inceleme yaparak ancak sonuçlar ortaya çıkacaktır. Bu linux dağıtımını daha evvel ilk çıktığı yıllarda kullanmıştım adamlar gerçektende güzel çalışmışlardı dağıtım üzerinde. İlk ve son kullanıcı odaklı olmasıda işleri kolaylaştırmakta. Linux'te Pro olması vb. şekilde satışlarının olmasına karşı bir insanım. Linux üzerinde herşeyi yapmak deneme yanılmalarla araç ve gereç uygulama ekleme vs. her zaman mümkündür. Saf olan temel linux dağıtımlarını daha çok seviyorum Debian, Arch , Gentoo gibi. Kullanıcının kendine göre özellleştirme yapmalarına olanakta sağlamakta ayrıca bu kapsamda kuracaklar içinde iyi bir şey. Sıfırdan linux dağıtımını kurarak özelleştirmeleri yapmak bana daha mantıklı gelmekte. Makulu linux güzel bir dağıtım ayrı konu tabiki. Bir benzeride LinuxFX WindowsSFX  dağıtımı var oda ücretli olarak vermekte free kullanıcılar içinde paketleri var dağıttıkları. 

Please register to see this content.

• Like 1