Jump to content

Laptopun Yükseltme Yapılabilecek Parçaları

hitboy87

Recommended Posts

HDD, CPU ve RAMi değiştirebilirsin. Sisteminin hızını artırmak istiyorsan ilik olarak ramle başla Vista kullanıyorsan 2 GB dan aşağısını mnermiyorum. En uygun 3GB gibi görünüyor. Bunu yap hala performansını yeterli bulmazsan sıra HDDde. Muhtemelen HDD 5400 rpm dir. Bu hdd yerini 7200 rpm segate ya da WD al. Segateyi öneririm. Hala yeterince hızlı ddeğil diyorsan CPU değiştirebilirsin fakat değiştirdiğine deymez çünkü çok pahalı.

Unutulmaması gereken bir şey var tüm elektronik çihazlarda minumum kuralı geçerlidir. Sistemin hızını en yavaş olan parça belirler.

HDD, CPU ve RAMi değiştirebilirsin. Sisteminin hızını artırmak istiyorsan ilik olarak ramle başla Vista kullanıyorsan 2 GB dan aşağısını mnermiyorum. En uygun 3GB gibi görünüyor. Bunu yap hala performansını yeterli bulmazsan sıra HDDde. Muhtemelen HDD 5400 rpm dir. Bu hdd yerini 7200 rpm segate ya da WD al. Segateyi öneririm. Hala yeterince hızlı ddeğil diyorsan CPU değiştirebilirsin fakat değiştirdiğine deymez çünkü çok pahalı.

Unutulmaması gereken bir şey var tüm elektronik çihazlarda minumum kuralı geçerlidir. Sistemin hızını en yavaş olan parça belirler.

sistemin hızını en yavaş parça belirleri biraz açıklar mısın???

ram

mobil ise işlemcini

ekran kartını wirelles kartını

harddiskini

bunlar yeterli olru sanırsam:D

Wireless Aynı İşlemi Görüyor sanırsam buna gerek yok Önemli Olan Ram Ekran Kartı İşlemcide Değişiklik yapmak.

beyler laptobumun markası hp pavilion ze4400 biraz eski olabilir tam 6 senedir bende ilk geldiğinde süperdi(kanadadan amcam göndermişti..)şimdi çağın dışında bende birkaç parça takıp biraz da olsa performans alıp sırf internet için kullanacam bende masaüstü pc lerden anlıyorum laptoplardan fazla çakmıyorum onun için modelide yazdım yükseltme yapabileceğim parçaları öğrenmek için şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ediyorum...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...