Jump to content

Winrar Sfx'lerine Nasıl Kısayol Eklenir?

Grameradam

Recommended Posts

winrarib6.jpg

Bu aralar kafayı bu kurulum dosyası (setup) hazırlamaya taktım. Winrar ile bir kurulum dosyası yani SFX hazırlıyorum. Masaüstüne bir kısayol eklemek için yukarıdaki resimde gördüğünüz alanları nasıl doldurmalıyım?

Çalıştırılacak exe dosyasının adı: PersonalGuitarist.exe

Kısayol simgesinin (ico) adı: daccord.ico

Exe dosyasının bulunduğu konum: C:\Program Files\D'Accord Personal Guitarist 1.2\PersonalGuitarist.exe

İco dosyasının konumu: C:\Program Files\D'Accord Personal Guitarist 1.2\daccord.ico

Yardımcı olacak arkadaşlara yukarıdaki bilgiler gerekebilir diye düşündüm.

hedef dosya adı olarak programın kurulduğu yeri yaz şöyle

C:\Program Files\Programın klasörü\programın adı.exe

kısayol adınada masaüstüne çıkınca adının ne olacağını yaz tamamdır gerisini elleme sadece bu ikisi

kısayol simgesi diye bişey bende çıkmıyor o yüzden bişey diyemicem ben böyle yapıyorum

winrarib6.jpg

Bu aralar kafayı bu kurulum dosyası (setup) hazırlamaya taktım. Winrar ile bir kurulum dosyası yani SFX hazırlıyorum. Masaüstüne bir kısayol eklemek için yukarıdaki resimde gördüğünüz alanları nasıl doldurmalıyım?

Çalıştırılacak exe dosyasının adı: PersonalGuitarist.exe

Kısayol simgesinin (ico) adı: daccord.ico

Exe dosyasının bulunduğu konum: C:\Program Files\D'Accord Personal Guitarist 1.2\PersonalGuitarist.exe

İco dosyasının konumu: C:\Program Files\D'Accord Personal Guitarist 1.2\daccord.ico

Kısayol simgesi = daccord.ico

Kısayol Adı = Programın adı(D'Accord Personal Guitarist gibi)

Kısayol Açıklaması = Gerekli değil

Hedef Klasör = Gerekli değil

Hedef dosya = PersonalGuitarist.exe

bunlar yeterli olur.Program Files vs. yazmana gerek yok.

Bende sunu sorayim,programin normal iconunu degilde,istedigimiz iconu masaüstüne nasil cikartabiliriz?

kaaplan33

Kısayolun simgesini programın olduğu bölüme attıktan sonra, kısayol simgesi bölümüne dosyanın adını girmeniz yeterli.

• 1 ay sonra...
  • 5 ay sonra...

Proğram Belirtilen uzantıya Değilde D:/reklamlar/Grafilk proğramları/denizgx.exe diye olursa yine verdiğimiz C:/proğram files/adobe/photoshop cs4/photoshop.exe dosyası doğru bir biçimde çalışacak mı ben çalıştıramadım.. proğamın üzerine kurulmasın diye aynı uzantıyıda denemedim. ama diğer klasöre kuruluncca yukardakiler işlemiyor...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...