Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

VMware ThinApp Enterprise 2312 Build 23148499 Portable

secondert
 Share

Recommended Posts

Thinstall programından sonra Thinapp dönemine geçişinizi kolaylaştırmak için programı paylaşmakla kalmadım resimli ve videolu anlatım da hazırladım.

Thinapp 4 ile Portable program yapabilirsiniz bunun daha geniş açıklaması yok herhalde

neyse uzatmadan anlatıma geçeyim çünkü uzun olacak:)

Kurduğumuz Thinap Programını Çalıştırıyoruz:

8evoher.jpg

İlk ekranda Next e tıkladıktan sonra aşağıdaki ekrana ulaşıyoruz:

8awzqbp.jpg

Yukarıdaki ekranda görünen advanced settings e dokunmadan Next e tıklıyoruz ve sistem görüntüsü alınma işlemi başlıyor.

8bhqkuv.jpg

Ve tamamlandı:

7w79h7a.jpg

bu pencerenin ardından Portable edeceğiniz programı sisteminize install edip ayarlarınızı yapıyorsunuz.

Ben Exa Radyo programını install ettim (Sadece göstermek için)

Next e tıklıyoruz.

89i23pw.jpg

burada Programın veri bankasının seçim ekranı geliyor yani programın ana exe sini seçiyoruz ve işaretli olan başka exe varsa onların işaretlerini kaldırıyoruz

(Bu durum çok özellikli programlarda değişebilir)

835jl3a.jpg

Bu pencerede Users profile seçilmişken Next e tıklıyoruz

6jbwhmh.jpg

Ve bu pencereye geçtiğimizde Merged İzolasyon modunu seçiyoruz

7xwzkth.jpg

Bu pencerede de Fast compression seçip Next e tıklıyoruz

7x1jfc6.jpg

Ve proje klasörü hazırlanıyor

71ziix2.jpg

Bu pencere de de Next ile geçiyoruz

(Burada sistem taramasından sonra hareket ettirdiğimiz ve bulunamayan dosyalar yer alır, eğer ilgili programınızın dosyalarında bir değişiklik yapmamışsanız bu listeyi önemsemeyin ve bu tür bir hatayla karşılaşmamak için Tarama esnasında programlarınızı iş tamamen bitene kadar kapalı tutun)

71mczo3.jpg

Bu pendecere Browse Project Butonuna tıklayıp proje klasörünü görüntülyoruz

8fl9vmv.jpg

Proje klasörünün muhtemel içeriği:

Burada yapmamız gerekenler önemli ve resmin altında anlattım:

850yfid.jpg

Appdata klasöründe portable edeceğiniz programla ilgili dosya yoksa silin

CommonAppdata silin

CommonPrograms silin

Cookies silin

Desktop klasörü içinden yalnızca Attributes dosyasını önceki dizine taşıyın ve klasörü silin

Splash kullanmayacaksak Drive_c klasörünü silin

Local Appdata da ilgili dosya yoksa klasörü silin

Personal klasörünü silin

Profile klasörünü silin

Program Files Common klasörünü silin

Program Files ana klasör olduğundan ve portable program yapıyor olduğunuzdan içerisinde uninst000 ve uninstall dosyalarını silin

SystemRoot klasöründe ilgili dosya yoksa silin

Support silin

Bu klasörler içerisinde programınızla ilgili olmayan klasörler olablilir (buna tarama esnasında çalışmakta olan uygulamalar neden olur) o klasörleri de silebilirsiniz.

Package Dosyasını açın,

İçeriğinde şu şekilde uninstall bölümü varsa bu kısmı silin

------------------------------------------------------------
[unins000.exe]
Disabled=1
Shortcut=EXARadyo.exe
Source=%ProgramFilesDir%\EXARadyo\unins000.exe
------------------------------------------------------------[/CODE]

Bunun dışında her uygulamanızda Package dosyasının içeriğinde en altta bulunan şu üç birimi de silin:

[CODE][cmd.exe]
Disabled=1
Shortcut=EXARadyo.exe
Source=%SystemSystem%\cmd.exe

[regedit.exe]
Disabled=1
Shortcut=EXARadyo.exe
Source=%SystemRoot%\regedit.exe

[iexplore.exe]
Disabled=1
Shortcut=EXARadyo.exe
Source=%ProgramFilesDir%\Internet Explorer\iexplore.exe

-------------------------------------------------------------[/CODE]

Bu işlemlerden sonra Build Butonuna tıklayın ve programın paketlenmesini bekleyin

6u9tf0k.jpg

Build işlemi tamamlandı:

8g7g26b.jpg

Proje klasörünün içerisinde Bin klasörü oluşur ve bu klasörde portable programınız bulunur.

eğer portable işlemi başarısızlıkla sonuçlanmışsa adımlarınızı yenibaştan alarak tekrar ederek yeniden oluşturun.

yine olmazsa son olarak Package dosyasının içindeki şu satırları tek tek değiştirin:

CompressionType=Fast yazan satırın sonundaki Fast ı silip None yazın

Directoryisolationmode=Merged yazan kısımdaki Merged i silin yerinde WriteCopy yazın

Yeniden deneyin:)

Resimli anlatım tarafımdan yapılmıştır, alttaki linkde Thinapp4.0.0-2200 bulunur

http://rapidshare.com/files/172128277/ThinApp4.0.0.2200ByM.H.Orhan.rar

Videolu anlatım da tarafımdan yapılmıştır.

http://rapidshare.com/files/172206680/Thinapp4Anlai_mByM.H.Orhan.rar[/size][/color][/b][/center]

• Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

VMWare ThinApp 4.0.1.286

122311145351f3a5c041.jpg

Program hakkında bilgiler:

Thinstall kurulumunu yaptıgınız programları,bu programlarda yaptıgınız değişiklikleri,ayarlamaları tek bir .exe dosyasında birleştirerek portable yani USB Flash Bellek taşınabilir hale getiren bir yazılım.Programın etkili ve hızlı kullanımı için bilgisayarınızda yüklü işletim sisteminin temiz daha saglıklı bir ifadeyle yeni formatlanmış olması gerekiyor.Şayet bilgisayarınıza format atma durumunda değilseniz , virtual pc ,vmware yada virtual box gibi emülatörlere temiz bir xp yüklemek suretiyle işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Gülegüle kullanın.Saygılarımla

Rarlı Dosya boyutu:6.2 mb tır.

İndirme adresi:

Please register to see this content.

VMware ThinApp Packager Suite v4.0.1.2866 Full Portablenewtw1.gif

teamfullot9.jpg

Run any version of virtually any application on a single operating system without conflicts. You can even run multiple versions of the same application. Plug VMware ThinApp, formerly known as Thinstall, into your existing management infrastructure and accelerate your software development and desktop deployment. Deliver and deploy applications more efficiently, more securely, and more cost-effectively with agentless application virtualization.

* Package each application with its own DLL file and registry changes to eliminate installation conflicts

* Execute applications on locked-down PCs in 100% user mode

* Run applications from any media without needing admin privileges

Thinstall kurulumunu yaptıgınız programları,bu programlarda yaptıgınız değişiklikleri,ayarlamaları tek bir .exe dosyasında birleştirerek portable yani USB Flash Bellek taşınabilir hale getiren bir yazılım.Programın etkili ve hızlı kullanımı için bilgisayarınızda yüklü işletim sisteminin temiz daha saglıklı bir ifadeyle yeni formatlanmış olması gerekiyor.Şayet bilgisayarınıza format atma durumunda değilseniz , virtual pc ,vmware yada virtual box gibi emülatörlere temiz bir xp yüklemek suretiyle işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

download1ba1.pngFull Portable 5,26 MB

http://www.rapidspread.com/file.jsp?id=ib0rcuokbg[/CODE]

[color=#0000FF][b]Dosyayı İndirmek İçin[/b][/color] [b]To download a file from this hoster:[/b] [color=#FF0000][b]click here[/b][/color] [color=#0000FF][b]Yazan Yere Tikleyip İstediğiniz Siteden İndirmeye Başlayabilirsiniz İyi Günlerde Kullanın...[/b][/color]

[CODE]Name: TEAM-YAMANER-SiNOPE-TEAM.7z
Uploaded: 12.12.2008
Size: 5,26 MB[/CODE]

[b]DaTe:[/b] [color=#0000FF][b]12-Aralık-2008-Cuma[/b][/color] [color=#FF0000][b]Güncellendi...[/b][/color]

Edited by YAMANER

Öncelikle anlatımının için teşekkür ederim arkadaşım ancak bir sorum olacak. Splash kullanmayacaksak Drive_C'yi silin demişsin fakat denediğim programların hiçbirinde bu klasör oluşmadı. Hazırladığımız programı çalıştırırken sağ alt köşede çıkan licensed to:... kutucuğunu kaldırmanın başka bir yolu var mıdır, bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? :D

Öncelikle anlatımının için teşekkür ederim arkadaşım ancak bir sorum olacak. Splash kullanmayacaksak Drive_C'yi silin demişsin fakat denediğim programların hiçbirinde bu klasör oluşmadı. Hazırladığımız programı çalıştırırken sağ alt köşede çıkan licensed to:... kutucuğunu kaldırmanın başka bir yolu var mıdır, bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? :)

Valla o splsh ı ben de kaldıramıyorum, programın içindeki drive_c klasörü c üzerinde bir hareketlilik olursa geliyor sanırım, yada vista dan da kaynaklanıyor olabilir, extra splash eklendiğinde yine her iki splash da görünüyor,

Licensed to yazan splash ı kaldırmanın yolunu bilirsem benim de işime yarıyacak, sırf bu nedenle yine çoğu programda eski sürüm Thinstall ı kullanıyorum

Öncelikle anlatımının için teşekkür ederim arkadaşım ancak bir sorum olacak. Splash kullanmayacaksak Drive_C'yi silin demişsin fakat denediğim programların hiçbirinde bu klasör oluşmadı. Hazırladığımız programı çalıştırırken sağ alt köşede çıkan licensed to:... kutucuğunu kaldırmanın başka bir yolu var mıdır, bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? :D

Bende de Bu Sorun var Lütfen Bilenler Yardım Etsin (= :):D:)

Programı install ederken size bir ad soracaktır

buraya ne ad yazartsanız o ad splash ekranında görünür

Yani Licence Ekranına İsmimi Yazmassam Splash Ekranı Görünmez mi ?

• 4 hafta sonra ...

VMWare ThinApp 4.0.1.2866

thinappdiagramcycle0040rv6.gif

Portable yapmak için kullandığımız Thinstall isim değiştirmiş ve Thinapp ismini almış, kullanımı yine aynı mantıkla, Thinstall kullananlar pek zorluk çekmeyecekler ...

Rarlı Dosya boyutu:7.7 mb tır.

İndirme adresi:

• 2 ay sonra...

Anlatım için teşekkürler. Şu licensed to penceresi bendede çıkıyor yanlız. kendimde splash nag koymuştum ama lisans kutusunun yanında oda yalan oldu :( bunu kaldırmanın bir yolu varmı acaba??

Edited by tugrul61

• 2 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra...

Taşınabilir VMware ThinApp 4.0.3.3313

Tarafımca yapılmamıştır.Denedim.Sorunsuzca çalışmaktadır.Esasen taşınabilir sayılmaz.Kurulmuş haliyle olduğu gibi kurulum klasörü alınmış.

Rarlı Dosya boyutu: 5.63 mb tır.

İndirme adresi:

Sanırım Sorunumu Tam Olarak Anlatamadım Benim Yapmak İstediğim Program İnstalleri Bende Mevcut Sadece Bi Program Tarzı Bişi Oluşturmak İstiyorum indexuk99cy3.jpg

Bunun Gibi Sadece üstüne Çift Tıkladığımda O Programın İstalini Direk Bana Sunacak Bende Kuracam Yada Otomatik Kendi Kuracak Yanlız İngilizce Olmadığı İçin Anlayamadım Bundan

• 3 ay sonra...

VMWare ThinApp 4.0.4.3574

Bu sürümü windows7 de çalışıyor.Denemelerimde bunu gördüm.Programı çalıştırıp ilk sistem görüntüsü aldıktan sonra taşınabilir yapacağınız programı yükleyin ayarlarınızı yapın ve 2. sistem görüntüsünü alın.

Sistem görüntüsü alma bittikten sonra build.bat dosyasına sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır yöntemiyle çalıştırın.Ve komut satırı gelecek.Sanki hiç birşey olmuyormuş gibi görünse de işlem devam ediyor.Sabırlı olun.

Ben bu sürümle xforce nin katılımsız office 2003 lite sürümünü az önce taşınabilir yaptım.Sonuç başarılı.

Not.İndirdiğiniz dosyada 3 ayrı şifre vr.Sadece birini kullanacaksınız.Üçünü birden kullanmayın.İsim kısmına istediğinizi yazın.

Rarlı Dosya boyutu: 7.45 mb tır.

İndirme adresi:

-

Mesele bence bu sürümün windows 7 yi tam desteklemediginden kaynaklaniyor. Tabi ki her programm portable olmaz, o baska bir konu. Onun icin Winamp denedim, simdiye kadar hic bir Thinapp sürümle problem olmamisti.

Sizin programi denediginizden eminim yoksa hic indirmez ve ugrasmazdim... :D

• 2 hafta sonra ...

arkadaslar

tahmin ettigim gibi Vmware Thinapp 4.0.4.3574 beta sürümdü ve cok hatali oldugu icin geri cekildi. Yeni sürüm 09.11 cikacakmis, ve bu sürümde Windows 7 diyi 100 yüz desteklemiyecekmis....Ama yine de cogu pragram calisacakmis..

Vmware nin aciklamasi söyle:

"The next version of ThinApp, 4.0.4, will be released on Nov 9. As with every release, we’ve fixed a whole bunch of application compatibility issues. The SetupCapture UI has been updated slightly. The 4.0.4 release will not formally support Windows 7, meaning you can’t file Support Requests for issues that only occur on Windows 7. However, we do believe that the majority of applications will run fine on Win7 when rebuilt using 4.0.4 (a new capture is not required, just a re-run of build.bat)."

Kaynak:

http://thinapp.wordpress.com/[/CODE]

Edited by 8kerem8

• semsibey changed the title to VMware ThinApp Enterprise 2312 Build 23148499 Portable