Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Winreducer Ex100 2.7.3.0 Türkçe Yama çalışmam...

deli_petro06
 Share

Recommended Posts

@amd_turkey Son bir haftadır kısmen araştırıyorum. Anladığım kadarıyla ciddi şekilde uzmanlık gerekiyor. Diğer yazılımlara göre çok fazla seçenek söz konusu. Kurulum ekranı görsellerini, Arkaplan resmi, Mouse imleçleri v.s ayarları direkt iso dosyası üzerinden yapabiliyorsunuz. Ayrıca ayarları kaydedip sonraki çalışmalar da kullanabilmek gibi avantajları var. Ben diğer uygulamalara göre kat be kat detay gördüm. Ntlite de işlem yapmak istediğiniz de aşırı zaman kaybettiriyor, dism++ keza aynı şekilde. Haricinde Dism++ ve Ntlite gibi programlar da işlem yapabilmek için esd dosyasının wim olması gerekiyor. Ve neredeyse wim formatına döndürmek saatlerimi alıyor. Bunların dışında dism, zip... sayısını tam hatırlayamadığım toplam da 5-6 yazılımı işleme başlamadan indirebiliyorsunuz. Tabikii dezavantajları da var. Yanlış yapılan ufak bir ayarla tüm emeğinizi çöpe atabiliyor. Sadece diğer yazılımlara göre çok daha potansiyeli var gibi geldi. Başta da yazdığım gibi, gördüğüm kadarıyla ne yaptığını biliyorsan çok iyi işler çıkarabilirsin. Sayıyı kabataslak yazacağım, 3-4 bin ayar var. Katılımsız kurulum kısmı da gördüklerim arasında en geniş olanı. Tabikii henüz bir çalışma yapma şansım olmadı. Aslında kısmen kurcaladığım ayarlara bakınca diğer yazılımlarla yapıldığın da en az 6-7 farklı program ve düzenleme yapmanız gerekiyor. Örnek; başta da yazdım. Daha iso aşamasındayken, mouse işaretçileri, kurulum ekranı görsellerini, arkaplanı ayarlayabiliyorsun. Üstüne bir de diğer yazılımlar da yapılabilecek ayarların fazlası var. Ben bu yazılım da ciddi potansiyel gördüm. Tek sorunu bu yazılım da ciddi antremanlık olmak lazım. Bu yazılımda hazırlanmış ciddi bir çalışmanın yedekleme dosyası çok işe yarar. Bu yazdıklarım sadece 2 günde keşfettiklerim...

-Şu saat itibariyle sadece denemelik bir iso hazırladım. .wim dosyası boyutu 2,72 Gb' a kadar düştüm. Muhtemelen ESD sıkıştırma v.s yapsam 2,3 v.s gibi boyutları çok rahat görebilirim diye düşünüyorum. USB' ye yazdırma da sorun çıkarmadı. En kısa süre de yükleme yapıp sonuca bakacağım. Şu sıralar güncelleme sorunu yaşadığım için sanal kurulum yapamıyorum...

Edited by deli_petro06
  • Like 1

Maalesef Windows 7 de falan  iyi ma 10 da sapıtıyor winreducer.  Bir iki denemem hüsranla deneme yapınca sapıttığını gördüm bıraktım.

Ya stabil çalışmıyor, ya kasılıyordu wndows 10.

Tabi bu şahsi gözlemim. Kimseyi bağlamaz

deli_petro06, 11 saat önce yazdı:

@amd_turkey Son bir haftadır kısmen araştırıyorum. Anladığım kadarıyla ciddi şekilde uzmanlık gerekiyor. Diğer yazılımlara göre çok fazla seçenek söz konusu. Kurulum ekranı görsellerini, Arkaplan resmi, Mouse imleçleri v.s ayarları direkt iso dosyası üzerinden yapabiliyorsunuz. Ayrıca ayarları kaydedip sonraki çalışmalar da kullanabilmek gibi avantajları var. Ben diğer uygulamalara göre kat be kat detay gördüm. Ntlite de işlem yapmak istediğiniz de aşırı zaman kaybettiriyor, dism++ keza aynı şekilde. Haricinde Dism++ ve Ntlite gibi programlar da işlem yapabilmek için esd dosyasının wim olması gerekiyor. Ve neredeyse wim formatına döndürmek saatlerimi alıyor. Bunların dışında dism, zip... sayısını tam hatırlayamadığım toplam da 5-6 yazılımı işleme başlamadan indirebiliyorsunuz. Tabikii dezavantajları da var. Yanlış yapılan ufak bir ayarla tüm emeğinizi çöpe atabiliyor. Sadece diğer yazılımlara göre çok daha potansiyeli var gibi geldi. Başta da yazdığım gibi, gördüğüm kadarıyla ne yaptığını biliyorsan çok iyi işler çıkarabilirsin. Sayıyı kabataslak yazacağım, 3-4 bin ayar var. Katılımsız kurulum kısmı da gördüklerim arasında en geniş olanı. Tabikii henüz bir çalışma yapma şansım olmadı. Aslında kısmen kurcaladığım ayarlara bakınca diğer yazılımlarla yapıldığın da en az 6-7 farklı program ve düzenleme yapmanız gerekiyor. Örnek; başta da yazdım. Daha iso aşamasındayken, mouse işaretçileri, kurulum ekranı görsellerini, arkaplanı ayarlayabiliyorsun. Üstüne bir de diğer yazılımlar da yapılabilecek ayarların fazlası var. Ben bu yazılım da ciddi potansiyel gördüm. Tek sorunu bu yazılım da ciddi antremanlık olmak lazım. Bu yazılımda hazırlanmış ciddi bir çalışmanın yedekleme dosyası çok işe yarar. Bu yazdıklarım sadece 2 günde keşfettiklerim...

-Şu saat itibariyle sadece denemelik bir iso hazırladım. .wim dosyası boyutu 2,72 Gb' a kadar düştüm. Muhtemelen ESD sıkıştırma v.s yapsam 2,3 v.s gibi boyutları çok rahat görebilirim diye düşünüyorum. USB' ye yazdırma da sorun çıkarmadı. En kısa süre de yükleme yapıp sonuca bakacağım. Şu sıralar güncelleme sorunu yaşadığım için sanal kurulum yapamıyorum...

Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Türkçeleştirme çalışmalarına ihtiyacımız var. 

Devamının gelmesi dileğimle, Başarılar.

• Like 1

• 5 ay sonra...

Üstad, emeğine sağlık, az da olsa, vaktim oldukça epey çalıştım, lakin müspet sonuç elde edemedim. bu programa yönelik çalışma aklımda ve ilgimi çekmekte idi. deneyimime göre program hakikaten diğer bazı kullandığım programlardan daha kaliteli olduğu aşikar, fakat hem donanımsal, hem de çalışma eksikliğim olduğu kanaatindeyim.

Ademuzun, 32 dakika önce yazdı:

deli_petro06 Üstad, 

bu sürümü indiremedim son sürüm iniyor varsa bu sürümü paylaşırmısın yeni sürümde dil paketi türkçe olmuyor.

değerli kardeşim, buradaki linklerden faydalanabilirsin; (WinReducer EX-100 v2.3.7.0 ) x86x64+repack

Spoiler

ana sayfası : 

x64 : 

x86 : 

WinReducer EX-100 v2.3.7.0 Yeniden Paketleme ve Taşınabilir

Please register to see this content.

• Like 2

hasan835, 5 saat önce yazdı:

Üstad, emeğine sağlık, az da olsa, vaktim oldukça epey çalıştım, lakin müspet sonuç elde edemedim. bu programa yönelik çalışma aklımda ve ilgimi çekmekte idi. deneyimime göre program hakikaten diğer bazı kullandığım programlardan daha kaliteli olduğu aşikar, fakat hem donanımsal, hem de çalışma eksikliğim olduğu kanaatindeyim.

Üstad aslında benimde çok beğendiğim bir yazılım. Ancak bu programda bazı şeyler pek şakaya gelmiyor. Arkadaşların çoğu katılmasa da bu alan da 100 yazılım varsa 100' ünün özelliklerini de barındırıyor. Üstüne ekstra ayar yapma özelliği var.  Açılışta kullanılacak mouse cursor paketi yükleniyor, kurulum ekranı değiştirilebiliyor, arkaplanlar eklenebiliyor.... v.s v.s onlarca ekstra özelliği var. 1-2 yıl önce bu yazılımla 1,5 gb boyutun da Win10 Lite hazırlanmış bir çalışma görmüştüm. Kötü tarafı, en ufak bir yanlışta kurulum hatası veriyor yada kurulum sonrası donma v.s ye neden oluyor. Bu yazılımda sorunsuz bir ayar kalıbı oluşturup o kalıb üzerinden gitmekte fayda var. Ben henüz istediğim düzeyde bir şablon bulamadım. Çözemediğim  kısımlar çok fazla. Forumca güzel bir şablon çıkarırsak bana göre bu yazılımın kalitesi daha ön planda olduğu ortaya çıkacak. Bir klasör içerisine hem ayarları, hem görselleri hem de mouse işaretçilerini atıp tek hamle de tümünü değiştirebiliyorsunuz. Ancak, en büyük sorun, sorunsuz kalıbı bulabilmekte. Ben ex100 olanı kullanıyorum. Ex81 ve ex70 veya buna benzer sürümleri de var. Diğerlerini hiç kullanmadım...

azrailkenan, 3 saat önce yazdı:

bu program ne işe yarıyor :=)

Ntlite ve Dism++' le aynı tarz da, daha fazla özelliklere sahip olanı olarak düşünebilirsin...

Ademuzun, 2 saat önce yazdı:

deli_petro06 Üstad, 

bu sürümü indiremedim son sürüm iniyor varsa bu sürümü paylaşırmısın yeni sürümde dil paketi türkçe olmuyor.

Please register to see this content.

Hocam kendi sitelerinde güncel sürümleri paylaşıyorlar. Maalesef bende güncel çıktıkça eskisini siliyorum. Yeni bir yama yapmakta çok sıkıntılı. Yanlış hatırlamıyorsam 10 bin civarı kelime mevcut. Aslında bilgiler de Tr yama var yazıyordu. İlk 2.4.0.0 sürümlerinde yama hala çalışıyordu...

Edited by deli_petro06
  • Thanks 1

Yazdıklarım yanlış anlaşılmasın. Bu kadar deneyimli insan varken ahkam kesmek gibi olmasın. Özellikle 5-6 ay içerisin de en az 300 saat civarı bu program ve diğerleriyle bir sürü deneme yaptım. Evet Ntlite, Dism++ ve daha çok bilinen yazılımlar daha az sıkıntı çıkarıyor. Ancak sadece Ntlite kullandığım denemelerde de donma sorunu yaşıyorum. Ve bu durumu, son sürümlerdeki kırılgan yapıya bağlıyorum. Birçok deneme yaptım. Ntlite ile bir şablon oluşturup aynı sürüm üzerinde bile çalışırken garip şeyler oluyor. Aynı Ntlite kendi hazırladığım ayar şablonu üzerinden deneme yapıyorum. Birinde beklediğimden daha üst seviye de performans alıyorum. Sonra tekrar deniyorum. İkincisinde donma sorunları oluyor. Son denemelerimde sağ tık + yenile yaptığımda donma olayından bıktım diyebilirim. Haricinde çok fazla sayı da yazılım kullanarak denemelerim oluyor. Bazen 5 veya üzeri programı MsmgToolkit, Dism++, Ntlite, Wintoolkit, Winreducer.... v.s programı aynı iso üzerinde kullanıyorum. Tabikii bu kadar çok yazılım olunca hata almamak imkansız gibi oluyor. Gerçi Winreducer' i sorunsuz bir ayarla kullanabilirsem diğerlerinin hiçbirisine ihtiyacım olmaz. İşin zor kısmı da Winreducer' in sorunsuz şablonunu oluşturabilmekte. Bazen bu fikre kızıldığını görüyorum. Sadece kişisel fikrim olarak yazıyorum. İşletim sistemleri kısmına winreducer, ntlite, dism++... vb. hazır şablon çıkarılabilen yazılımlar için bir konu başlığı daha açılmalı diye düşünüyorum. Bu konu başlığı altında bu yazılımların Tr yamaları, beğendiğimiz hazır ayar şablonlarını paylaşabiliriz. Üstüne performans artırmak amaçlı bir konu açılıp, deneyimlerimizi paylaşabiliriz. Birçok kişiyi hazırcılığa alıştırabilir ama arada çok üst seviye işler de çıkar düşüncesindeyim. Bu forumda birbirimizi geliştirmeliyiz. Kolay kolay kimse bildiklerini paylaşmıyor. Son dönemler de siyasi kafadan kurtulmasından sonra güzel şeyler oluyor ancak yetersiz. Bir konuyu sadece siz biliyorsanız, bildiğinizin sizden başkasına faydası yok. Elimden geldiğince de kendim dışındakilere de faydalı olmaya çalışıyorum. Öğrendiğim şeyleri de unutmamışsam hemen paylaşıyorum. Paylaşılan en ufak şey bir başkasına ilham olabilir. Gelecek yapay zekada, yazılım da olduğunu düşünüyorum. Ben bilirim, kendimden başkasıyla paylaşmam mantığıyla devam edersek 100 yıl sonra da aynı eziklik içerisinde oluruz... 

• Thanks 3