Jump to content

Acer 5100 Laptop Format Sorunu

feyyazfb

Recommended Posts

arkadaşlar ilk kez yaptığım birşey değil bu ama bu sefer anlayamadığım birşey var laptopda orjinal vista yüklü biosdan dvd yi ayarlıyorum fakat bilgisayar cd yi okumadan kapanıyo orjinal backup cd si var onu takıyorum yine kapanıyo cd yi çıkarıyorum yine kapanıyo çıldıracam sadece tekrar harddisten baslatmayı seçtiğimde normal olarak açılıyo lütfen yardım edin

peki bilgisayarın normal çalışma esnasında da kapanıyor mu ?

ramlerini kontrol et önce sonra da ekran kartını..

eğer kapanıyorsa fan ve işlemciyi değiştirmen gerekebilir....tabii bu en son ihtimal.......

ramlerini kontrol et önce sonra da ekran kartını..

eğer kapanıyorsa fan ve işlemciyi değiştirmen gerekebilir....tabii bu en son ihtimal.......

hayır hiçbir şekilde kapanmıyor sadece format için cd den başlatmayı seçiyorum kaydedip çıktıktan sonra hemen kapanıyor tekrar açıyorum iki üç saniye sonra yine kapanıyor

Anlaşılan Milletin Vista'dan daha çok çekeceği var... İllede format atmak istiyorsan Hiren's yada live Xp lerle bilgisayarı açıp format atabilirsiniz. Ama açmada yine sorun yaşayabilirsiniz. Orjinal bir XP cd den bir kereye mahsus bir yüklemeyi gerçekleştirip ondan sonra istediğiniz xp'lerle devam edebilirsiniz. (Tabii ki Sada Raid özellikli) Çünkü vistayı kaldırıp yeniden XP'ye dönmek için forumda bir iso kalıbı özel olarak hazırlanmıştır.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...