Jump to content

Pc I Hd Tv E Bağlama

altaylar

Recommended Posts

arkadaşlar benim 22inç samsung lcd monitörüm vardı fakat sinirden duvara atarak parçaladım :)

şimdi 22inç den büyük almak istiyorum, 24 inç zaten hemen hemen 22 ile aynı 26 alayım desem 26 fiyatına 28 var ama bunlarda biraz dandik monitörler(nasıl oluyorsa 60hz fln bunlar televizyonlar 100 :D )

şidmi bende monitör yerine full hd lcd televizyon alayım dedim(eski monitr 1050p idi, 24,26,28 inç ler 1200p telvizyonlarda en fazla 1080 var idare ederim:))

diyorumki 37 yada 42inç bi tv alsam acaba monitrdeki kaliteyi bulabilirmiyim? vede günde 10 saat kadar bu ekranı kullanacağım 5 saat oun 5 saat film şeklinde televizyon olunca göz ü yorarmı vs. vs. yani kısaca ne dersiniz bi tv alsam aynı işi görürmü(özellikle şunu soracağım: bilgisayara bir monitör taktığınızda bu monitörün desteklediği max çözünürlüğü görüyor acaba ben hd bi tv taktığımda da 1080p olarak görürmü?)

birde ben 8800gt kullanıyorum ve bunda hdmi yok dvi çıkışı var acaba dvi çıkışını hdmi a çevirici kablo piyasada bulunurmu?

arkadaşım ben 37inc lik tv ye monitör kablosuyla bağladım. mönitör cıkışı vardı. çözünürlük 1380 e 768di sanırım, kalite de çok güzeldi. normal monitörle aynı işlevi görüyor.gözü yormaz zannetmiyorum. zaten yakından izlemek pek zevk vermiyor biraz mesafe bırakacaksın ki tadını alabilesin. tercih senin... Hayırlı olsun....

Bu arada bu kadar sinir iyi değil :)

@bozkurt cagri

bu isim insana hep mi fayda sağlar gene yardım BOZKURT dan geldi eyw:)

öğrenmeye çalıştığım benim yapmak istediğim gibi tv e bağlayan biriydi onu da buldum teşekkür ederim eyw

ayrıca sinir de silkroad dan gelior mmorp çok güzel ama başlamayın sinir edio adamı it kopuk dolu:S

birde acaba sana zahmet olmayacak ise bana bu bilgisyarın olduu odanın bi resmini verebilirmisin ne kadar mesafe var masa nasıl tv duvardamı fln görebilmek için:))

@semihta

bu şeylerin erkek dişiside mi oluyo ya:)

şuanda var böyle bi çevirici de dvi den analog a çevirio bu hdmi de ses de var ondan sorun olurm udediydimde olmuyomuş saolasın

________________________________________________________________________________

_________

hmm şimdi dayımlara gidip onların tv e bakam 42 inç vardı full hd bakam yakından çözünürlük nasıl(gerçi yayın hd ready olarka ama olsun:))

birde bu 24p ve pip zımbırtıları önemli heralde buna uygun bir tv tavsiyesi olan varmı hepsiburada.com gibi güvenilir biryerden 2000 ytl civarına almak istiyorum(önemli olan fiyat/performansı, f/p si yüksek olduktan sonra 2.5bin e kadar çıakbilirim)

@bozkurt cagri

öğrenmeye çalıştığım benim yapmak istediğim gibi tv e bağlayan biriydi onu da buldum teşekkür ederim eyw

ayrıca sinir de silkroad dan gelior mmorp çok güzel ama başlamayın sinir edio adamı it kopuk dolu:S

birde acaba sana zahmet olmayacak ise bana bu bilgisyarın olduu odanın bi resmini verebilirmisin ne kadar mesafe var masa nasıl tv duvardamı fln görebilmek için:))

@semihta

şuanda var böyle bi çevirici de dvi den analog a çevirio bu hdmi de ses de var ondan sorun olurm udediydimde olmuyomuş saolasın

________________________________________________________________________________

_________

hmm şimdi dayımlara gidip onların tv e bakam 42 inç vardı full hd bakam yakından çözünürlük nasıl(gerçi yayın hd ready olarka ama olsun:))

birde bu 24p ve pip zımbırtıları önemli heralde buna uygun bir tv tavsiyesi olan varmı hepsiburada.com gibi güvenilir biryerden 2000 ytl civarına almak istiyorum(önemli olan fiyat/performansı, f/p si yüksek olduktan sonra 2.5bin e kadar çıakbilirim)

samsung al

@bozkurt cagri

@semihta

_________

erkek genelde ucu olana deniyor, dişi ise tam tersi soketlere deniyor(yanlışım yoksa)

hocam öğrenci evinde plazma olmaz da:) ablamlarda kullanmıştım 10 gün kadar. laptopuma bağlamıstım. görüntü normal tv kalitesinden cok daha iyiydi, çünkü hd yayın yapan kanal olmadıgı içinkalite biraz düşük oluyor. ekran görüntüsünü de almıştım odanın ama kaybetmişim. sen zaten kendine göre yer ayarlarsın.

benim kullandığım vestel 42'' lcd idi daha iyisini bulabirsin.ben bi tane ekleyeyim görürsem yine eklerim. ama daha iyi bilgisi olan arkadaşlardan da yardım istersen daha iyi olur.

http://www.hepsiburada.com/sony-kdl-40s4000-40-full-hd-bravia-lcd-televizyon/productDetails.aspx?categoryid=155051&productid=evsonykdl40s4000#tablnk
http://www.hepsiburada.com/philips-42pfl7603d10-42-full-hd-lcd-televizyon-duvar-aski-aparati-hediyeli-/productDetails.aspx?categoryid=155051&productid=evph42pfl7603#tablnk
http://www.hepsiburada.com/samsung-le37a553-37-full-hd-lcd-televizyon-/productDetails.aspx?categoryid=155051&productid=evsamle37a550#tablnk
http://www.hepsiburada.com/samsung-le40a553-40-full-hd-lcd-televizyon/productDetails.aspx?categoryid=155051&productid=evsamle40a550#tablnk

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...