Jump to content

Masaüstü Windows Sürümü

uurclkky

Recommended Posts

Biraz daha açıklayıcı yazarsanız yardımcı olalım...

Nlite programı, windows xp ye ince ayarlar yaparak kurulum hazırlamanıza ve derlemenize olanak sağlayıp ardından boot lu bir cd veya dvd hazırlamanıza yardımcı olur... (windows setup hazırlama programıdır kısaca...)

Bunu ancak kurulum esnasında ayar.reg gibi bir dosya içine yazacağın bir reg ayarıyla yapmak mümkün..

Ya da kurulmuş xp ye uygulanabilir.

Google da araştırılırsa bulunacaktır.. (Belki bu formlarda da olabilir)

Ancak böyle birşeyi , xp yi, server 2003 alt yapısı gibi kullanmak için yani terminal server kullanımı için eskilerde yapmıştım..

Ancak şöyle bir sakatlığı olmuştu, kurulan programlar işletim sistemi versiyonunu ya da diğer deyişle kurulum esnasında bulunduğu platform bilgisini buradan alıyordu ve birçok program kurulurken , platforma uygun olmadığı için çoğu programları kurarken izin vermiyordu. Tekrar xp versiyonu gibi gösterip , tekrar server versiyonu göstererk sorunu hallediyordum...

Tavsiye etmem açıkçası...

ama hatırladığım şöyle bir reg vardı dene istersen

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion]

"SubVersionNumber"=""

"CurrentBuild"="1.511.1 () (Obsolete data - do not use)"

"InstallDate"=dword:489d37fc

"ProductName"="Microsoft Windows XP"

"RegDone"=""

"RegisteredOrganization"=""

"RegisteredOwner"="Pc"

"SoftwareType"="SYSTEM"

"CurrentVersion"="5.1"

"CurrentBuildNumber"="2600"

"BuildLab"="2600.xpsp.080413-2111"

"CurrentType"="Multiprocessor Free"

"CSDVersion"="Service Pack 2"

"SystemRoot"="C:\\WINDOWS"

Tabii ki ardından reboot etmek gerekli olacaktır...

Değerli arkadaşım,bu soru daha önce de soruldu.Orayı değiştirince elinize ne geçecek? Değiştirmesi samanlıkta iğne aramak gibi, değiştirince problem yaşayabilirsiniz, ufak bir reg ayarıyla hemen kaldırılabilir,ayrıca arkaplandan basitçe değiştirebilirsiniz ya da orada istediğiniz metni gösterebilen bir uygulama yaparsınız.Bunlarla uğraşmaya bile değmez bence.

• 1 yıl yıl...
Onu biliyorum bosisler saol. sağ alt köşeye eklenilen bir eklenti var windows sürümünü gösteriyor.

4782.jpg

yardmcı olabilecek varsa sevinirim.

"HKEY_CURRENT_USER/Conrol Panel/ Desktop'da bulunan "PaintDektopVersiyon=1" DWORD değeri masaüstünün sağ alt tarafında Windows'un sürüm bilgisini gösterecektir

"HKEY_CURRENT_USER/Conrol Panel/ Desktop'da bulunan "PaintDektopVersiyon=1" DWORD değeri masaüstünün sağ alt tarafında Windows'un sürüm bilgisini gösterecektir

yuh yani, 2 yıllık konuyu neden açığa çıkarıyon ki bu işten zevk alanlar var galiba :kut:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...